Wspólne zamówienie w Synjeco.

Tu możemy zamieścić informacje o tytoniach jakie chcemy komuś oddać / odsprzedać lub wymienić

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Komodor
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Wspólne zamówienie w Synjeco.

Post autor: Komodor » 21 stycznia 2006, 18:47 - sob

Witam

Na "Forum Warszawiaków" ten pomysł nie wzbudził zainteresowania więc zapodam go tutaj.
Czy byliby chętni na takie wspólne zamówienie w Synjeco? Jeśli tak to może warto spróbować zorganizować coś takiego.
Mam nadzieję że znajdą się chętni.

Pozdrawiam
Pozdrawiam

Rapis
Awatar użytkownika
Qwerty
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Qwerty » 23 stycznia 2006, 20:40 - pn

Byłbym chętny.
Ile trzeba zamówić, żeby zamówienie miało sens?
Miałbym ochotę na kilka Samueli Gawithów.
Qwerty
Pozdrawiam, Qwerty
qwerty małpa post kropka pl
FMS i Śląski Klub Fajki
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 23 stycznia 2006, 22:08 - pn

jesli to ogolnokrajowe zamowienie ;) i znalazl by sie jakis doswiadczony organizator tego przedsiewziecia, ktory juz z synjeco mial do czynienia to tez chetnie bym cos zamowil. w trafikach wszedzie to samo, wiec warto. jestem za :!:
Awatar użytkownika
Pięknoręki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Pięknoręki » 24 stycznia 2006, 21:48 - wt

Rapis, widzę, że jesteś z Węgorzewa. to niedaleko od Kętrzyna ;)
mniejsza o to. ciekawi mnie, ile wynoszą koszty przesylki z Synjeco...?
Głupiec uczy się na własnych błędach, mędrzec na cudzych...
Hilson

Post autor: Hilson » 25 stycznia 2006, 00:34 - śr

Pięknoręki pisze:Rapis, widzę, że jesteś z Węgorzewa. to niedaleko od Kętrzyna ;)
mniejsza o to. ciekawi mnie, ile wynoszą koszty przesylki z Synjeco...?
:idea:
http://www.synjeco.ch/pata/info/index.htm + Order Info
:idea:
Awatar użytkownika
Komodor
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Komodor » 25 stycznia 2006, 20:23 - śr

Witam

Przepraszam że odpisuję dopiero dzisija ale pracai takie tam nie pozwalały mi wcześniej. Cennik masz właśnie pod linkiem zapodanym prze Hilsona. Wychodzi na to że nie sa one duże. Ja sam wziąłbym chyba z 5 tyoni po 50g. Trzeba jeszcze rzucić okiem przy jakiej ilości zamówienie będzie się najbardziej opłacało. Ja moge się zająć zamóieniem. Podacie mi tytonie jakie Was interesują prześlecie kasę i zamawiamy. Co do wysyłek to umówimy się jakoś jak już tytonie będą u mnie. Czy to Wam odpowiada? Jeśli nie to może jakieś inne propozycje?

Nazwy tytoni i ewentualne uwagi przesyłajcie na PM żeby niepotrzebnie nei zaśmiecać Forum.

Pozdrawiam
Pozdrawiam

Rapis
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 25 stycznia 2006, 23:50 - śr

mi pasuje jestem za! teraz tylko trzeba zdecydowac co wybrac :)
Awatar użytkownika
Qwerty
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Qwerty » 26 stycznia 2006, 08:42 - czw

Ciekawe jak się sprawa ma z dopuszczalnością przewożenia do 1kg tytoniu przez granicę w aspekcie przesyłki paczką - czy to też obowiązuje? Bo jeśli tak to trzeba zamówiś w sumie do 1kg, żeby nie dowalili na granicy jakiegoś cła.
A wieczorem PMką prześlę tytonie, jakie bym chciał zamówić. Jak rozumiem zwrotnie dostanę nr konta?
Q
Pozdrawiam, Qwerty
FMS i Śląski Klub Fajki
krzysztof
Początkujący
Początkujący

Post autor: krzysztof » 28 stycznia 2006, 13:55 - sob

Paczki z Synjeco są obecnie lżejsze-pan Daniel wysyła tytonie SG w opakowaniach foliowych (przynajmniej w takich dotarły do mnie Navy Flake i Kendal Cream); nie wynika to jednak chyba z troski o nas a raczej z opakowań hurtowych. Uwaga-tytonie nie są pakowane hermetycznie a tylko "wkładane" do opakowań foliowych. Poza tym waga i jakość tytoni OK
KonraDos
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KonraDos » 28 stycznia 2006, 15:29 - sob

Qwerty pisze:Ciekawe jak się sprawa ma z dopuszczalnością przewożenia do 1kg tytoniu przez granicę w aspekcie przesyłki paczką - czy to też obowiązuje? Bo jeśli tak to trzeba zamówiś w sumie do 1kg, żeby nie dowalili na granicy jakiegoś cła.
Ta zasada obowiązuje w obrębie granic Unii Europejskiej. Szwajcaria do Unii nie należy, czyli tu sprawa byłaby jeszcze bardziej skomplikowana. Ale po co się tym przejmować? Zamawiać i już! Ja jestem po jednym zamówieniu i wszystko jest OK. Moim zadaniem nie ma potrzeby wnikania w kwestie celne i fiskalne.
"Jeśli są wątpliwości, to nie ma wątpliwości."
Awatar użytkownika
Qwerty
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Qwerty » 28 stycznia 2006, 15:44 - sob

Wysłałem w końcu zestawienie tytoni. 300g to nie za dużo? A może zamawiacie więcej?
Pozdrawiam, Qwerty
FMS i Śląski Klub Fajki
KonraDos
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KonraDos » 28 stycznia 2006, 16:12 - sob

Bądź spokojny. 300 gram to nie za dużo :D. Dziś wysłałem zamówienie, co prawda juz nie dla siebie, poza 1 tytoniem i znów będzie miało ok. 0,5 kilo. Poprzednie miało więcej :D. Więc daj sobie kilka dni spokoju. Poczekaj cierpliwie, a potem ciesz się przesyłką!
Awatar użytkownika
Komodor
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Komodor » 28 stycznia 2006, 16:50 - sob

Witam

Czy mógłbyś nam pomóc w określeniu kosztów przesyłki? Ile to kosztowało u ciebie (i za jakie ilości)? Jeśli ktoś inny mógłby takze podac takowe to będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Pozdrawiam

Rapis
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: PYK » 28 stycznia 2006, 17:50 - sob

Przy zamawianiu 5 x 50 gr z promocyjnej oferty tytoni - sample pack of five - od SG, G&G lub Schurch przesyłka zwykła ubezpieczona to koszt 10 CHF.

PYK
Keep the "faja" burning!!!
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
KonraDos
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KonraDos » 28 stycznia 2006, 17:53 - sob

W moim ostatnim/pierwszym zamówieniu zdecydowanie nie wykazałem się inteligencją. Oto dlaczego:
Zgodnie z tabelą podaną na Synjeco, koszt przesyłki do 0,5 kg = 13CHF
czyli liczone kursem, który obowiązywał przy moich zakupach = 2,55 PLN
przesyłka kosztowałaby ok. 33 PLN.
Moja niewątpliwa głupota polegała na tym, że nie przekalkulowałem wagi zamówionych tytoni. Okazało się, że zamówienie wyniosło 550 gr., czyli wszedłem w pułap wyższy, bo...
zgodnie z tabelą podaną na Synjeco, koszt przesyłki pow. 0,5 kg = 21CHF
czyli przesyłka kosztowała mnie ok. 55 zł. Jak by nie liczyć, to jestem 22 zł w plecy! Zapłaciłem za nieco ponad 0,5 kilo, jak za prawie 1 kilo. Kiepski interes.
Pisze to dlatego, żeby zwrócić Waszą uwagę na ten drobny fakt, że warto zaplanować nie tylko zakupy, ale także ich wagę. We wczorajszym zamówieniu dla przykładu, musiałem zrezygnować z jednego tytoniu, żeby osiągnąć wagę przesyłki 421 gr - czyli bezpieczną i zmieścić się w najniższej opłacie. Zbliżając się do 471 gr tytoniu + puszki mógłbym przekroczyć o kilka gram.

Ktos może zauważyć, że kurs CHF jest zawyżony. Tak i to grubo, ale to chyba wynika z kosztów operaji bankowych, które Daniel przenosi na kupującego. Tak myślę. Dlatego też po przeliczeniu CHF na PLN jest 10 gr różnicy w kursie. Ale tą pigułę warto przełknąć dla zakupów w Synjeco, bo tytonie mają tam przednie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tytuniowy market”