Kupię SG, Rattray's, Peterson

Tu możemy zamieścić informacje o tytoniach jakie chcemy komuś oddać / odsprzedać lub wymienić

Moderator: Moderatorzy

Pjord
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Kupię SG, Rattray's, Peterson

Post autor: Pjord »

Jestem zainteresowany kupnem niewielkich ilości (ok. 5-10g każdego) następujących frykasów:
SG Balkan Flake i Sam's Flake
Rattray's Old Gowrie, Black Mallory i Hal O'The Wynd
oraz Peterson Sweet Kilarney.
Może ktoś z szanownych forumowiczów miałby chęć odsprzedać nieopierzonemu fajczarzowi, który chciałby nawiązać romans z nieznanym, niewielkie ilości wymienionych wyżej tytoni ?
Awatar użytkownika
hunyady
Pykacz
Pykacz

Re: Kupię SG, Rattray's, Peterson

Post autor: hunyady »

Podzielę się z kolegą RBM. Mogę wysłać ilość tak na 2-3 palenia.
Pjord
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Pięknie dziękuję, ale brak odzewu skłonił mnie do zakupu puszuni RBM.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Z mojego, może nieco ekscentrycznego punktu widzenia, palenie próbek tytoniu mija się z celem.
Szczególnie w przypadku tytoni trudnych, lub/i bogatych w niuanse wypalenie jednej fajki nie da absolutnie żadnego efektu. Czasem pod dany tytoń trzeba szukać fajki, trzeba nauczyć się go przygotowywać, palić ze zrozumieniem, proces ten może trwać kilogramami.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas »

Z drugiej strony, biorąc pod uwagę stosunkowo łatwą dostępność różnej maści tytoniu (nie mówię tu o mozliwościach krajowych - choć i tak jest lepiej niż bywało), czemu by nie odsuwać na dalszy plan testowania tych, które po pierwszej próbce, jednak nie smakują?
Oczywiście Janku, nie kwestionuję teraz Twojego punktu widzenia, bo to jedna z możliwych dróg... ja np. pogłębiam znajomośc z tymi, które mi się na pierwszy smak widzą. Np. Black Mallory - nie... :)))
UkłonY,
[...]
Pjord
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Spieszę wyjaśnić, że (jak zaznaczyłem w pierwszym poście) jestem niedoświadczonym fajczarzem i mniemam, że w przypadkach wielu tytoni nie jestem w stanie (na razie) wysmakować pełni głęboko przede mną skrytych aromatów. Palenie próbek jest dla mnie drogą na skróty, zaoszczędza nieco czasu i pieniędzy. W sytuacji, kiedy wiele tytoni jest mi nieznanych, wydaje mi się jak najbardziej zasadne próbowanie wszystkiego co mi wpadnie w ręce. Dzięki temu mogę dokonać wstępnej selekcji i rozpocząć dłuższą znajomość z tymi tytoniami, które w pierwszym kontakcie okażą się zgodne z moimi tępą siekierą ciosanymi preferencjami.
Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 »

Nie ma co tu początkującemu Koledze o niuansach opowiadać. Bo to moim zdaniem banialuki są.
Próbować , próbować , próbować...to moim zdaniem jedyna droga. A niuanse patom...i coś sobie znajdzie...
Jak będziesz chciał spróbować Irish Flake - to nie ma problem. Ino na PW napisz... :D
KKF Poznań-----------------
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tytuniowy market”