Shag pipes

Forum dla wszystkich palących shag.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Shag pipes

Post autor: Piorun » 20 grudnia 2004, 15:07 - pn

Czy kto? z obecnych u?ywa fajki do palenia shagu, czy palicie tylko w bibule?

Ja u?ywam fajki (a raczej fajeczki) Mr. Bróg nr. 50 i jestem z niej bardzo zadowolony. Pali si? o wiele przyjemniej, a przede wszystkim smaczniej ni? w bibule. Jednak co fajka, to fajka 8)
Tylko ubijak musia?em sobie dorobi? (z patyczka), bo takich ma?ych nikt nie robi :D

Niestety 49 i 50 Mr.Bróg to jedyne shag pipes jakie uda?o mi si? znale?? na naszym "przebogatym" rynku. Mo?e kto? s?ysza? o innych?
krzysztof
Początkujący
Początkujący

Post autor: krzysztof » 21 grudnia 2004, 16:41 - wt

Mam Adventure shag pipe i kupi?em w galerii Kwadrat w B-stoku jakie? 2 miesi?ce temu. zgrabna rzecz i frajdy po pachy je?li kto? oczywi?cie toleruje shaga.
Awatar użytkownika
Thorgal
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Thorgal » 21 grudnia 2004, 19:20 - wt

Ja mam B&B 026 - malenka gruszeczka - czasami pale w niej shag ale glownie nabijam ja odrobinka latakii gdy mam malo czasu na palenie.
Pozdrawiam,

Marek
Awatar użytkownika
n00ber
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: n00ber » 01 stycznia 2005, 12:32 - sob

Thorgal pisze:Ja mam B&B 026 - malenka gruszeczka - czasami pale w niej shag ale glownie nabijam ja odrobinka latakii gdy mam malo czasu na palenie.
Ja mam Brog 50 taka mala jak palec ... Pale sporadycznie jak juz nie chce mi sie krecic petow.
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Re: Shag pipes

Post autor: BenZin » 14 marca 2012, 18:31 - śr

Bróg 29 + Turner Zware Shag. Fajka malutka, ale dosyć długa. Nie paliłem shagu, ale cóż - zmiana okoliczności, nie mam obecnie warunków by wypalić w pracy półgodzinną fajkę. A po papierosach mi niedobrze.
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 14 marca 2012, 20:19 - śr

Ja palę czasem, przy jakiś niesprzyjających okolicznościach turneta niebieskiego w główce falcona z pianką.
Mam też z jabłoni, coś na kształt miniaturki kalumetu, o 15mm kominie, tak na 1-1,5g tytoniu.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 14 marca 2012, 20:42 - śr

Ja tylko odwrotnie, paliłem każdy fajkowy jaki miałem w bibule. Dla testów oczywiście :wink: (czytaj: taki brak czasu, że żal było rozpalać faję).
Zawsze będę początkujący...
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 16 marca 2012, 20:05 - pt

Bróg 29 ma średnicę komina 14mm, głębokość 19mm. Myślę ze akurat do shagu. Paliłem też w nim moją głęboko przemyślaną i z trudem skomponowaną miksturę (tzn. fajkowe resztki zsypywane jak leci do słoika). Shag w tym mikrusie zdecydowanie lepiej się pali. Ciekawie jak długo wytrzyma, pale ją 2-4 razy dziennie, czyszczę tylko raz. "Fajka" do użytku służbowego, taka Fabia.
Wojtek600
Początkujący
Początkujący

Post autor: Wojtek600 » 07 lutego 2014, 18:18 - pt

A to wobec tego mam pytanie o tę fajkę Bróg 29 .

Mam Bróg 50 - jak się okazuje do shag'u ( a tego nie wiedziałem ). Ona jest troche przykrótka w swojej maleńkości. Pali się w niej fajkowy, doszedłem do wprawy, nie ma nawet problemu. Ale długość taka jak w Brogu 29 byłaby lepsza.

A pytania o Bróg 29 mam następujące: jaką średnicę ma kanalik w ustniku ( i przekrój - czy to jest okrągły otworek) ? Jakiej długości jest sam czop ustnika? 1 cm ? Chodzi mi o porównanie do mojego ustnika Bróg 50.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Shag”