Domingo

Forum dla wszystkich palących shag.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
skrzatu
Pykacz
Pykacz

Domingo

Post autor: skrzatu » 05 grudnia 2007, 22:22 - śr

Palił ktoś coś z tej serii? Głównie ciekaw jestem wanilii.
Awatar użytkownika
skrzatu
Pykacz
Pykacz

Re: Domingo

Post autor: skrzatu » 15 lutego 2008, 15:41 - pt

W końcu mnie natchnęło i kupiłem wanilie z tej serii. Szczerze mówiąc to bardzo miło mnie zaskoczyła. Po otwarciu z saszetki wydobywa się intensywny zapach słodkiej wanilii. Tytoń sam w sobie także jest dość słodki. W smaku nie wyczuwam żadnej chemii. Aromat dość subtelny, jednak przyjemny :)

Za saszetkę dałem 9.50 i nie żałuję.

Pozdrawiam
Spotkamy się u studni i będziemy znów tacy młodzi
Nasze żony będą piękne
Nam wódka nie będzie szkodzić ;)
michal_g
Początkujący
Początkujący

Post autor: michal_g » 19 lutego 2008, 15:44 - wt

Domingo to dobre tytonie, szczególnie jeśli uwzględnić bardzo skromny wybór shagów na polskim rynku. nie gustuję specjalnie w aromatach, więc palę najczęściej Virginia Blend (w zielonej paczce) i Original (w granatowej). pierwszy to czysta, jasna virginia, o dość łagodnym, słodkim aromacie, przyjemnym również dla niepalącego "otoczenia". dym jest delikatny, całkowicie pozbawiony charakterystycznego dla papierosów smrodu. tytoń, jak dla mnie, niemal idealny do skrętów, choć w porównaniu z fajkową virginią wypada zapewne jak siano :-). drugi z wymienionych tytoni to typowy halfzware, a więc mieszanka virginii i kentucky. jakościowo jest całkiem przyzwoity. wypada może trochę gorzej od Red Bulla czy Druma, natomiast z pewnością wyprzedza marki Tilbury i Turner.

jeśli chodzi o aromatyzowane Domingo, to cóż... wiśniowego w ogóle nie byłem w stanie palić (choć bratu zasmakował), natomiast waniliowy po wymieszaniu z niebieską Casablancą okazał się całkiem OK. oba są zbyt mocno, jak dla mnie, nasycone aromatem. może to kwestia doświadczenia ;-)

dwa pierwsze mogę zdecydowanie polecić. Cherry i Vanilla - jak ktoś lubi. dużą zaletą tytoni Domingo jest to, że prawie w ogóle nie czuć w smaku domieszek chemicznych, czego niestety nie można powiedzieć o innych tytoniach. ogólnie, uważam, że marka zasługuje na uwagę.

* * *

powyższym postem witam się na forum, bom nowy :-)
Awatar użytkownika
skrzatu
Pykacz
Pykacz

Post autor: skrzatu » 20 lutego 2008, 23:14 - śr

Witam na forum ;-)

Każdy ma jakąś słabość, moja to wszelkiego rodzaju aromaty, najlepiej jak najsłodsze :P Dlatego bardzo lubię, przez niektórych krytykowaną Casablance V&CH. Podchodzi mi trochę bardziej niż ten Domingo, ale tak jak wspominałeś, na polskie realia jest to jeden z przodowników... Zresztą konkurencji nie ma za licznej ani za mocnej ;-)
Spotkamy się u studni i będziemy znów tacy młodzi
Nasze żony będą piękne
Nam wódka nie będzie szkodzić ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Shag”