Czy ktoœ z państwa palił tytoń Manitou?

Forum dla wszystkich palących shag.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
abishai
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Czy kto¶ z państwa palił tytoń Manitou?

Post autor: abishai » 05 czerwca 2005, 12:17 - ndz

Na stronie "fajka.net" zobaczyłem iż dostępny jest tytoń Mantiou,
natomiast na stronie producenta znalazłem jego lapidarny opis:

"This fine cut is a handpicked blend made from purest Virginia tobaccos coming from different production areas. It differs from the original Virginia fine cut as in this case we add fully ripe Greek Orient tobacco which gives it's mild flavor and it's soft taste."

Jak również odnalazłem inne teksty wyja¶niaj±ce np. co to jest: duch mantiou(b. ciekawy txt) oraz opisy tytoni składaj±cych się na ow± mieszanke.

Zaciekawiony tym produktem chiciałbym wpierw poznać opinie ekspertów.
A lo cubano botella'e ron tabaco habano
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 05 czerwca 2005, 16:48 - ndz

Nie paliłem, ale zapowiada się ciekawie. W końcu kto¶ zrezygnował z Burley'a (może nie całkowicie, ale chociaż z dużej czę¶ci - tak wynika z opisu ;-). Jak spotkam to skosztuję :D
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Re: Czy ktoœ z państwa palił tytoń Manitou?

Post autor: Brachytron » 08 grudnia 2008, 00:07 - pn

Jakiś czas temu, siostra wyjeżdżająca do Barcelony, otrzymała proste zadanie specjalne zakupu kilku tytoni fajkowych angielskiej produkcji. Spodziewałem się saszetkowych pozycji typu St. Bruno czy Condor. Zagadką jest dla mnie mechanizm poszukiwań czy rodzaj konwersacji ze sprzedawcą (siostra jest romanistką z przyzwoitym hiszpańskim). W każdym razie otrzymałem 3 rzeczy-niespodzianki, na pierwszy rzut oka rozpoznawalne skrętowce : Fleur du Pays, Cutters Choice i właśnie Manitou. Przed chwilą dosłownie spaliłem jednego, zrobionego z Manitou. Virginii jest baaardzo dużo. Zrobiło się słodko w gębie przy braku czucia aromatyzowania lub dosładzania. Całkiem inne palenie niż np. czerwone Djembe, choc na pewno Manitou jest słabszy w mocy. Ale to tylko pierwsze wrażenie. Obiecuję skrobnąć coś więcej gdy spalę wszystkie trzy do końca. Może to potrwać, gdyż jest to dla mnie tylko metoda zastępcza na pewne sytuacje, gdy nie da sie palić w drewnie :wink:

Pozdrawiam
Zawsze będę początkujący...
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 08 grudnia 2008, 10:52 - pn

Brachytron pisze:Jakiś czas temu, siostra wyjeżdżająca do Barcelony, otrzymała proste zadanie specjalne zakupu kilku tytoni fajkowych angielskiej produkcji. Spodziewałem się saszetkowych pozycji typu St. Bruno czy Condor.
Kobiety zawsze zaskakują, taką mają naturę i już, nie możesz siostry winić ;) jak wielkie było moje zdziwienie gdy koleżanka z Kuby przywiozła paczkę shagu...

Może to potrwać, gdyż jest to dla mnie tylko metoda zastępcza na pewne sytuacje, gdy nie da sie palić w drewnie :wink:

Pozdrawiam
Że posłużę się cyctatem:
Rootm pisze:Fajki wąskie i płytkie - nadają się raczej do tytoni w formie Flake, Curly, Rope i innych, rzadziej spotykanych form w jakich dostępna jest głównie Virginia, ale i drobno ciętych, mocnych (zwanych Shag) - np. G&H Dark Bird's Eyes.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 09 grudnia 2008, 07:28 - wt

Jeśli już kogoś miałbym obwiniać to siebie, za to że nie potrafiłem sprecyzować swoich oczekiwań. Zresztą nie wyszło źle :D

Natomiast co do palenia shagu w fajce, to po licznych mniej lub bardziej udanych eksperymentach na tym polu, raczej spalę go zgodnie z przeznaczeniem - w bibułce :wink:

Pozdrawiam
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 09 grudnia 2008, 09:37 - wt

Ja jakoś z powodzeniem paliłem (i czynię to nadal) G&H Dark Birds Eye, który cięty jest właśnie shag'owo, w fajce i nigdy nie przyszło mi do głowy, że jest to eksperyment...

PZDR
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 09 grudnia 2008, 10:03 - wt

Na pewno masz rację, ale ja widzę różnicę między shagiem a bulkiem ciętym shagowo.

Pozdrawiam
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 09 grudnia 2008, 10:21 - wt

Toteż napisałem nie o shagu, a o shagowym cięciu...

PZDR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Shag”