DJARUM

Forum dla wszystkich palących shag.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
abishai
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

DJARUM

Post autor: abishai » 05 czerwca 2005, 12:21 - ndz

Powiem krótko:
Jeżeli ktos popala czasem cos inego poza fajk± to niech zakupi sobie paczkehttp://www.djarum.com

P.S.:Mam nadzieje iż nie zostane słownie zlinczowany za ow± profanacje
Ostatnio zmieniony 05 czerwca 2005, 19:51 - ndz przez abishai, łącznie zmieniany 2 razy.
A lo cubano botella'e ron tabaco habano
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 05 czerwca 2005, 16:46 - ndz

To chyba nie shag :D Ale my¶lałem nad zmieszaniem shagu z rozdziabanymi w moĽdzierzu goĽdzikami ;-)

P.S. Paliłem je oczywi¶cie jak tylko weszły na nasz rynek... Miło, ale na prawdę od czasu do czasu. Bardzo nuż±ce s±.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek » 05 czerwca 2005, 22:37 - ndz

Kiedy weszły na rynek? Nie zauważyłem niestety, a zapowiadaj± się interesuj±co.Pozdrawiam.
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 05 czerwca 2005, 22:42 - ndz

Pamiętam, że zimno było ;-) Chyba na pocz±tku roku, ale nie pamiętam dokładnie...
Awatar użytkownika
Jimmy
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Jimmy » 05 czerwca 2005, 23:02 - ndz

Miałem okazję próbować Djarumy w czerwonym opakowaniu. Całkiem ciekawe, posmak goĽdzików bardzo przyjemny i do tego ustniki pokryte lukrecj±. Milutkie.

pozdrawiam
Jimmy
We'll drink together
And when we drink we'll drink together, not alone!
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 06 czerwca 2005, 00:28 - pn

Ja paliłem wszystkie 3, najbardziej smakowały mi czarne (Special).
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 12 czerwca 2005, 17:11 - ndz

Wspomniany w innym temacie Limit Fine Cut poszedł do słoja razem z odrobin± Druma (jako dodanie trochę słodko¶ci i lekko¶ci) oraz skórk± pomarańczy, ziarnami ciemno palonej kawy, kawałkami gorzkiej czekolady, goĽdzikami, cynamonem i kawałkami wanilii. Natchnięty Djarum'ami dodałem troszkę rozkruszonych w moĽdzierzu goĽdzików i wymieszałem z tytoniem :-) Nie chciałem robić sosu i polewać nim tytoń, chciałem zrobić aromat mniej nachalny (Djarum s± za słodkie dla mnie, skład ich sosu na http://www.djarum.com). Cały tytoń został 'napuszony', ale nie rozdrobniony (całkiem duża micha z tych 40g wyszła :D), dodałem proszek goĽdzikowy i wymieszałem. W sklepie z kaw± kupiłem słój zaciskany na klamrę, taki na 8 dkg ziarnistej kawy (w±chałem tam słoje, w których siedzi kawa już jaki¶ czas i nie czuć było smrodu uszczelki), położyłem dodatki na dno, przykryłem lekko skropion± gaz± i upchałem na to tytoń. Zobaczymy co z tego wyjdzie, siedzi to już razem od ¶rody. W przyszłym tygodniu wywalę dodatki, czę¶ć spalę, a resztę z powrotem do słoja (już bez dodatków). Wrażenia opiszę :-)

P.S. Piszcie co my¶licie na ten temat ;-)
Awatar użytkownika
abishai
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: abishai » 13 czerwca 2005, 12:51 - pn

Pewnego dnia stwierdzi?em i? nadam extra nutki wysuszonemu tytoniowi.
Ja natomiast(w odró?nieniu od przedmówcy) rozdrabniam przyprawy(itd.) na py? a nast. ca?o¶? (mieszanki) obwijam jedn± warstw± chusteczki higienicznej któr± nast. zszywam zszywaczem.
Nast?pnie dodaje troch? alk./wody(na wacik) i ca?o¶? pakuje do s?oika na jaki¶ czas.
Co prawda czekam troch? na efekty (a aromat nie jest zbyt intensywny) nie mniej jednak nie musze czy¶ci? tytoniu z od?amków(i mam pewno¶? i? nic nie poza tytoniem nie spal?).
P.S.:BTW w sklepach z herbat dost?pne s± sk?adniki do aromatyzacji, szczerze je polecam
A lo cubano botella'e ron tabaco habano
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 13 czerwca 2005, 15:38 - pn

Ja dodatki troch? rozdrobni?em - wanili? na ma?e kawa?eczki, skórk? pomara?czow± g?sto ponacina?em i delikatnie odci±?em bia?y mi±?sz od ¶rodka, czekolad? pokruszy?em, a kawa ma by? tylko lekkim t?em. Go?dziki (pokruszone) po¶ród tytoniu chcia?em - jak w Djarum, a reszta si? nie zmiesza bo oddzieli?em od tytoniu gaz±. Je?eli mówisz, ?e aromat nie b?dzie zbyt intensywny - to dobrze, o to mi chodzi :-) A chusteczka mo?e bardzo ?adnie ch?on±? zapachy - bardziej ni? tyto?. Dlatego da?em gaz?.
Awatar użytkownika
ja, czyli kluska
Pykacz
Pykacz

Post autor: ja, czyli kluska » 11 lutego 2006, 17:23 - sob

paliłem djarumy i osobiście muszę przyznać, że zdecydowanie najlepsze są brązowe. black'i troszke takie mdłe jak dla mnie, a te owocowe są za słodkie. ale muszę przyznać, że nie paliłem lepszych papierosów. no i te goździki...ahhh...
"Let it be..."
Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 15 marca 2006, 17:47 - śr

zgadzam się w 100% z przedmówcą, notabene moim kompanem od fajki :)
gg: 5238466
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ja, czyli kluska
Pykacz
Pykacz

Post autor: ja, czyli kluska » 08 lipca 2006, 15:10 - sob

pojawiły się nowe djarumy. cherry i menthol. mentholi jeszcze nei paliłem, ale cherry całkiem niezłe. miły aromacik wisienki. filtr też ma wiśniowy posmak.
"Let it be..."
Awatar użytkownika
Carnesir
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Carnesir » 11 kwietnia 2007, 21:28 - śr

Kiedyś spróbowałem tych czarnych i te wiśniowe. Jak na papierosy niezłe, ale fajka i tak jest najlepsza. Cherry są dosyć słodkie. W szczególności filtr, który miałem ochotę oblizać lub zjeść przed zapaleniem :) Czarne też da się palić od czasu do czasu.
"Fajka jest fontanną kontemplacji, źródłem przyjemności, towarzyszem mędrca; a człowiek, który ją pali myśli jak filozof i postępuje jak Samarytanin" --- Edward George Bulwer-Lytton.

GG-20 84 929
Awatar użytkownika
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 12 kwietnia 2007, 10:38 - czw

Na allegro za akurat takie są tam goździkowe ale złote - nie wiem czy to te o któreych pisaliście?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 12 kwietnia 2007, 20:47 - czw

Gold Seal oraz Spice Islands to cygaretki tej samej firmy. Miałem okazję palić i polecam szczególnie Spice Islands. Rewelacja! A opiewane tutaj 'czarne' Djarum'y to takie wynalazki :) Pozdrawiam, Karol.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Shag”