Swięto Fajki 2011

Informacje o zawodach, spotkaniach i konkursach organizowanych dla członków forum i całej braci fajczarskiej.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Swięto Fajki 2011

Post autor: tomasz_z » 29 czerwca 2011, 21:07 - śr

keilwerth pisze:Po raz kolejny (a dla mnie drugi) świetna impreza. Naprawdę kupa zabawy i mnóstwo ludzi, z którymi chciałoby się spotykać częściej niż raz w roku. Dla mnie bezkonkurencyjnym hitem 2011 był sobotni mecz siatkówki z fajkami (palącymi się!) :lol:
Było super!!! :D
Nie wiem; nie komentuję i nie komentowałem ;)))

Impreza - więcej niż świetna. Dodam: wziąłem ze sobą mojego przyjaciela, który choć fajki nie pali - zakupił i zapalił i .... na następny rok obiecał być na więcej niż na 100% + chętnie weźmie ze sobą innych. Jest znokautowany;

Do tej pory - słyszł moje opowieści (od 3 lat, bez tego bo to czwarty raz) i za każdym razem wydawało mu się, że to zabawa wariatów jak ja pod egidą fajki.
A tymczasem.... i cel szczytny i zabawa przednia.

ps. każdego, kto posiada zdjęcia z moją facjatą, bardzo poporszę o przesłanie tychże na maila.... z góry dziękuję.
ps. 2 - filmiki z moim udziałem - proszę o skasowanie; tym samym nie wyrażam zgody na jakiekolwiek upowszechnianie, prezentowanie lub publiczne prezentowanie, z uploudem włącznie. - musicie zrozumieć.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 29 czerwca 2011, 21:40 - śr

Heheh, ciekawe ile jest dla Ciebie wart taki filmik... Okup płatny w dobrym wrzoścu :lol:
Też prosiłbym tych, którzy aparatem posługują się lepiej niż ja (przez dwa dni zrobiłem 8 zdjęć, z czego 2 bez sensu:P) o przesłanie fotek.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 29 czerwca 2011, 21:58 - śr

Ja jeszcze nie mogę uporządkować myśli po łykendowym natłoku wrażeń. Jak niektórzy wiedzą też pozwoliłem sobie na nawrócenie na fajkę jednego człeka, który mam nadzieję zagości na spotkaniach klubowych i będzie stałym bywalcem przemyskiego Święta.

Mecz siatkówki był przedni i bardzo Tomka przepraszam, że nie całkiem chcąco przyśpieszyłem proces doskonalenia ustnika w Jego fajce :lol: :lol: :lol: . Swoją drogą Tomek ma następny fach w rękach, albo raczej w gębie bo świetnie komentował starania drużyn walczących po dwóch stronach siatki :D :D :D Niestety wszelkie nagrania utajnił, więc frajda z słuchania pozostała tylko uczestnikom Brógowego Święta. Jako uczestnik meczu i tester (nie jedyny) trwałości fajkowych ustników niechybnie będę miał szansę na uzupełnienie lub zmianę forumowego podpisu.

Samo Święto Fajki było jak zwykle fajowe. W Kolebce poszło forumowiczom całkiem nieźle. Mimo 2 gramów tytoniu i niezbyt długich czasów większość była w połowie stawki a chyba dwie osoby w dziesiątce. Najlepszy z nas był Andnn z siódmą lokatą - to dane nieoficjalne.

W poniedziałek część osób miała okazję zwiedzać w ciągu dnia bieszczadzkie zakątki. Byliśmy w nadleśnictwie Bircza gdzie poznaliśmy oddanych swojej pracy leśników i pana myśliwego - Józka, który nas oczarował swoim podejściem do pracy. Byliśmy też jedną nogą (i może cybuchem) poza granicą Unii. Wydaje mi się, że wzbudziliśmy pewną sensację wśród przekraczających granicę ludzi, pykając fajki na punkcie odpraw :)
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 29 czerwca 2011, 23:39 - śr

keilwerth pisze:Heheh, ciekawe ile jest dla Ciebie wart taki filmik... Okup płatny w dobrym wrzoścu :lol:
Też prosiłbym tych, którzy aparatem posługują się lepiej niż ja (przez dwa dni zrobiłem 8 zdjęć, z czego 2 bez sensu:P) o przesłanie fotek.
Jak Irek napisał - po utajnieniu - a raczej wyrażeniu opinii nt. (nie)możliwości publikacji.... pytanie odwracam, na ile wyceniasz odwagę upublicznienia?
gg# 1668157

Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 30 czerwca 2011, 01:37 - czw

Słaby ze mnie fajkowy terrorysta, tak sobie tylko żartowałem :) Tak serio to szkoda, że ktoś z normalną kamerką nie nakręcił chociaż fragmentu tego meczu, to naprawdę czadowo wyglądało :)
Trzeba by pogadać ze Zbyszkiem, żeby na następne Święto przygotował fajki z gumowymi ustnikami, tak dla bezpieczeństwa :lol: :lol:
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 30 czerwca 2011, 06:57 - czw

I gumowe ochraniacze na szczęki, by chronić zęby; aż dziw bierze, że nikomu siekacza nie wyrwało...

A swoją drogą, może nadrobi się w następnym roku, i odbędzie się konkurs na który czekałem - wbijanie gwoździ... ;)
gg# 1668157

Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 30 czerwca 2011, 14:22 - czw

keilwerth pisze:[...]Dla mnie bezkonkurencyjnym hitem 2011 był sobotni mecz siatkówki z fajkami (palącymi się!) :lol:
Było super!!! :D
Dodam tylko, że był prawie remis! :pipeman:
Relacja z Przemyśla się szykuje :)
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee » 01 lipca 2011, 22:46 - pt

Udało mi się w końcu w tym roku wybrać na ŚF do Przemyśla. Było super! Gorąco zachęcam Kolegów, którzy jeszcze w Przemyślu nie byli. Będą to dla Nich niezapomniane chwile! :-)
Żałuję, że nie udało mi się być 25 i 27, ale postaram się tak zorganizować czas w przyszłym roku, aby i tych dni nie opuścić.

Zamieszczam kilka fotek z otwarcia wystawy w "Muzeum Dzwonów i Fajek" oraz z konkursu wolnego palenia fajki. Fajka konkursowa w tym roku była "myśliwska" :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdr.

EDIT:
Zachęcę może jeszcze krajobrazowo...

Droga do Przemyśla:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

I droga powrotna :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdr.
マルツェル
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 02 lipca 2011, 22:18 - sob

Tak na szybko;

Zbyszek Filipek, Keilwerth, Irek, Bublik - dawajcie maile - będę wysyłać ;) jest troszkę fajnych fotek u mnie

Bez autoryzacji czy pozwolenia choćby "na zaś" nic nie wstawię tu - by mnie nikt nie pozwał ;))))
gg# 1668157

Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 04 lipca 2011, 11:38 - pn

No to zapraszam do czytania relacji na stronie ŚKF-u :)
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 04 lipca 2011, 15:05 - pn

Ja właściwie skończyłem swoja relację w połowie :) Dobrze, że Andrzej opisał dokładnie całą wycieczkę :) Chciałbym dodać jeszcze kilka moich spostrzeżeń i kilka rzeczy uzupełnić :)
Tradycyjnie, jak Andrzej wspomniał, przed wyjazdem na sobotnie spotkanie u Zbyszka Bednarczyka udaliśmy się do Tadzia Polińskiego. Z roku na rok pojawia się u Niego coraz więcej ludzi. Tym razem padł rekord, bo gdy dojechała nasza szóstka (Karolina, Bublik, Quo Vadis, keilwerth, Andrzej Ihnatowicz i ja) była tam już spora grupka osób z kolegami z ŚKF-u Tomkiem Zembrowskim i Piotrkiem Niwińskim z Fajkowa na czele. Trudno się było pomieścić i chyba trzeba będzie Tadziowi jakiś obrót zrobić, żeby chałupę na większą wymienił ;).
Trzeba przyznać, że ŚKF znakomicie się przygotował do Świętowania. Krówki w okolicznościowych opakowaniach robiły furorę.
Na spotkaniu u Zbyszka Bednarczyka miałem możliwość poznać Marka Parola, ale niestety zabrakło Henia Worobca, Bartka Antoniewskiego i Ryśka Filara. Głośne "gdzie jest Heniu!!!" z ust biesiadników rozbrzmiewało dość często. Państwo Polińscy wprawdzie byli, ale dość szybko wrócili do domu.
Trzeba odnotować spory sukces Wojtka, którego fajki znakomicie się sprzedawały. Myślę, że to dobra nauczka na przygotowanie odpowiednio większego zasobu fajek na przyszły rok. Na pozostałych stoiskach warto było zobaczyć i kupić nowe delikatne fajki Bartka Antoniewskiego i perełki mistrza Filara. Szkoda tylko, że fajki były wyciągane stopniowo i nie można było podziwiać naraz wszystkiego, co mistrz zrobił ostatnio. Państwo Polińscy przedstawili nową linię pokerów. Piękne pokery były także na stoisku mistrza Worobca. Można tam było też znaleźć fajki z czarnego dębu. Na Brogowym stoisku były natomiast fajki z glinianymi główkami robionymi przez Marka Parola. Swoje fajki wystawiał także jak zwykle wesoły Zenek Palczewski z Ukrainy. Nie było niestety tym razem stoiska z fajkami mistrza Kulpińskiego, ale sam mistrz był na spotkaniu niedzielnym w Niedźwiadku.
Poniżej zdjęcia fajek, które przywiozłem z Przemyśla

Piękna fajka mistrza Polińskiego wypatrzona przez Wojtka.
Obrazek

Obrazek

Fajka mistrza Filara z pięknymi oczkami. Zdjęcie i tak nie oddaje jej uroku.

Obrazek

Fajka jubileuszowa z konkursu Brógowego.
Obrazek

Obrazek

Fajka konkursowa z Kolebki 2011 wykonana przez przemyskich fajkarzy.

Obrazek

Obrazek

Fajka z główką wykonaną przez Marka Parola.

Obrazek

Obrazek

Ponadto w ramach nagród-pamiątek trafiła do mnie jedna gruszka b&b i jedna fajka Tadzia Polińskiego

Ja chciałem podziękować kolegom (zwłaszcza Piotrkowi :)), którzy pamiętali o moim zeszłorocznym honorowym miejscu w kolebkowym konkursie i pomagali mi zbierac puste pudelka na zapałki :) Miałem potem trochę zabawy w domu. Niestety "trochę" mi jeszcze tych pudełeczek będzie potrzeba :)

Obrazek
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Quo Vadis
Początkujący
Początkujący

Post autor: Quo Vadis » 04 lipca 2011, 17:46 - pn

Irku imponująca kolekcja zapałek , A fajki jak zwykle po mistrzowsku zrobione :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawody, spotkania, konkursy”