Zaproszenie do Piotrkowa Trybunalskiego.

Informacje o zawodach, spotkaniach i konkursach organizowanych dla członków forum i całej braci fajczarskiej.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Zaproszenie do Piotrkowa Trybunalskiego.

Post autor: Irek » 23 maja 2011, 08:17 - pn

25 maja w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się otwarcie wystawy fajek ze zbiorów Zbyszka Bednarczyka i nie tylko. Szczegóły tutaj. Mistrz Zbyszek ma być na otwarciu ze swoją ekipą. Prawdopodobnie uda mi się we środę przybyć, więc i relację jakąś napiszę :). Nie wcześniej jednak niż w przyszłym tygodniu, bo szczęśliwie sobie będę od jutra od kompa odpoczywał :) Może komuś jeszcze się uda wystawę oglądnąć i mnie uprzedzi? :)
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
Lolek
Pykacz
Pykacz

Re: Zaproszenie do Piotrkowa Trybunalskiego.

Post autor: Lolek » 23 maja 2011, 19:12 - pn

Mieszkam w Piotrkowie i gdyby nie wiadomość kolegi to w ogóle bym o tym nie widział.Pewnie się tam pojawię ale nie mam pojęcia o której godzinie. U mnie to różnie z praca, raz kończę o 15 raz o 20. No nic może szczęście dopisze :).
gg 10891318
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 23 maja 2011, 19:31 - pn

W środę będę via Piotrków Tryb ze Szczyrku wracać - więc jeśli uda się zgrać czas... to chętnie.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 31 maja 2011, 14:36 - wt

Szczęśliwie udało mi się dotrzeć do Piotrkowa Trybunalskiego na otwarcie wystawy. Z Przemyśla przyjechała spora ekipa. Pokazało się też kilku przyjaciół Zbyszka Bednarczyka i miłośników fajek. Obecne były media a miłą i życzliwą atmosferę zapewniali włodarze miasta i ekipa zamkowego muzeum. Dzięki nim można było zwiedzić muzealne ekspozycje. Po części oficjalnej, która trwała dość długo fajowe bractwo udało się do... Hospody u Szwejka gdzie odbyła sie biesiada. Tak, tak swojskie CK klimaty można znaleźć i poza terenami Galicji :). Fajkowa wystawa skupiała się wokół eksponatów starszych niż obszernie dyskutowane na naszym forum dunhillowskie złote lata. Było też sporo fajek robionych przez mistrza Zbyszka i osoby z Bróga. Nie zabrakło też nowości, czyli fajek robionych wspólnie przez Bróga i Marka Parola. Został też wydany okolicznościowy katalog z wystawy.

Poniżej kilka zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zbyszek z Julkiem Drabentem

Obrazek
Aranżacja pewnego kącika. Tu muszę przeprosić Zbyszka Bednarczyka, bo niestety zdjęcia ukazujące mistrza w widocznych kapeluszach nie okazały się zbyt udane :) Trochę przez to, że chyba jednak ludzie w innych epokach nie przypuszczali, że użyta przez nich "rozmiarówka" będzie nieodpowiednia do czasów dzisiejszych, zwłaszcza w przypadku głowy naszego fajkarza :). Zabawa jednak była przednia :)

Obrazek
Ścianę zdobiły obrazy Zbyszka, a dekoracje uzupełniały liście tytoniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Widoczna fajka powstała we współpracy z Markiem Parolem

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Podziwiamy okazałe szafy w zbiorach muzeum.

Obrazek
Wspaniała maszyna Julka...

Obrazek
... z jednej strony miała pięknie namalowaną mapę Kuby...

Obrazek
... a z drugiej cygaro. Może następny w kolekcji Julka motocykl będzie fajowy?
Z całego serca życzę :)
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawody, spotkania, konkursy”