Święto Fajki 2012

Informacje o zawodach, spotkaniach i konkursach organizowanych dla członków forum i całej braci fajczarskiej.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Święto Fajki 2012

Post autor: andnn » 22 marca 2012, 12:55 - czw

Pewnie narażę się niektórym osobnikom i zostanę posądzony o działanie umyślne, ale znakomita większość z czytających z pewnością się ucieszy. Poniżej zamieszczam więc informacje dotyczące planowanego programu obchodów tegorocznego Święta Fajki w Przemyślu. Zaznaczam, że są to informacje i zamierzenia bardzo wstępne, nie potwierdzone ostatecznie (zresztą wynika to z treści). Tekst - przekazany przez Przemyski Klub Fajki - publikuję (cytuję) w całości tak jak go otrzymałem. Zapowiada się - jak zwykle zresztą - świetna impreza.

Święto Fajki Czeskiej „ Ahoj fajeczko!"
Przemyśl 24.06.2012

104 lata temu w 1908 roku, Czech Mistrz fajkarski Wincenty Svoboda osiadł w Przemyślu Wielkiej CK Twierdzy nad Sanem i założył Pierwszą Krajową Fabrykę Fajek i Cygarniczek
Dziś, pokolenia uczniów Svobody kontynuują to artystyczne rzemiosło i chylą głowę nad wytrwałością przodków. Tradycyjnie już, co roku świętujemy w grodzie nad Sanem „Święto Fajki" w różnorakich odsłonach ukazując kulturotwórczą rolę fajki. Tym razem chcemy przypomnieć korzenie fajkarstwa polskiego a więc fajkę czeską.
Nasi bracia Czesi, mają wysoce rozwiniętą kulturę i ruch fajczarski a rzemiosło fajkarskie stanowi istotny element tej branży w Świecie.

1. W tygodniu poprzedzającym Święto Fajki 2012 w Przemyślu, organizujemy Międzynarodowe Charytatywne Spotkanie Wytwórców Fajek" Pipemakers Meeting Przemyśl 2012" . przybędą fajkarze z Czech, Danii, Niemiec, Ukrainy i Bułgarii również z Polski. Celem spotkania prócz integracji środowisk twórczych, jest wymiana doświadczeń i wykonanie przez każdego uczestnika fajki, wystawionej podczas kiermaszu Święta fajki a którą później sprzedamy na licytacji w Internecie. Środki zdobyte w ten sposób, przekażemy potrzebującym przemyskim dzieciom.
2. Dodatkowo, podczas Święta Fajki rywalizować będziemy w turnieju w Wolnym Paleniu Fajki, ale tym razem zainaugurujemy Turniej Narodów. Otóż prócz zawodników, którzy jak co roku bawią się dymkiem z fajki, wystąpią najlepsi, 20-osobowe drużyny narodowe, czeskie i polskie wytypowane przez prezydentów krajowych federacji fajczarskich. Czas zwycięski, będzie czasem wspólnym, wszystkich zawodników drużyny a nagrodą Wielki Puchar Przechodni. Taki turniej będzie rozgrywany rokrocznie, raz w Polsce w czeskiej fajce raz w Czechach w fajce polskiej.
3. Planujemy również podczas Święta Fajki 2012 odsłonić, tuż za fajką pomnikiem-ławeczką kolejny monument; wielki 180 cm dzwon ufundowany przez ludwisarzy Janusza Felczyńskiego i Marka Kawińskiego ( członków Honorowych Przemyskiego Klubu Fajki) upamiętniający, 11 lat wspólnego muzeum , Muzeum Dzwonów i Fajek w Przemyślu z nazwiskami znanych a nieżyjących już mistrzów ludwisarstwa i fajkarstwa.
4. Również w niedzielne Święto Fajki 2012 , w samo południe otworzymy w Muzeum Dzwonów i Fajek wystawę dokumentów i fajek początków przemyskiego fajkarstwa.

Wstępny Program Święta Fajki 2012

20 czerwiec(środa) godz. 10.00- Pracownia Fajek Mr.Bróg , Ostrów 324a - Międzynarodowe Charytatywne Spotkanie Wytwórców Fajek" Pipemakers Meeting Przemyśl 2012 AnneJulie, Manduela, Eltang, Kloucek, Novak, Machovsky, Getz, Shekita, Worobiec, Antoniewski, Bednarczyk

23 czerwca godz. 12.00 - zakończenie Międzynarodowego Charytatywnego Spotkania Wytwórców Fajek" Finish Pipemakers Meeting Przemyśl 2012

23 czerwca godz.16.00 - 12 Fajowe Święto Bróg

24 czerwca (niedziela) godz. 12.00- Wystawa dokumentów i fajek początków przemyskiego fajkarstwa w Muzeum Dzwonów i Fajek .
24 czerwca, godz. 14.00 - Międzynarodowy Kiermasz Fajek - Rynek Starego Miasta
24 czerwca 16.00- Święto Fajki Czeskiej - - Rynek Starego Miasta
24 czerwca 17.00 Turniej Wolnego Palenia Fajki „ Turniej narodów"
24 czerwca 19.00 - Uroczystość Nadania „ Fajki Zaufania"

25 czerwca godz. 8.00 -wycieczka autokarowa do Lwowa m In. do Opery Lwowskiej na spektakl lub wyjazd w Bieszczady(?)
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Święto Fajki 2012

Post autor: MSee » 22 marca 2012, 22:38 - czw

Bardzo ciekawy program! Mam nadzieję, że w większości będzie zrealizowany. Opcja z operą we Lwowie bardzo mi się spodobała :-) Szkoda tylko, że na 5 dni na pewno nie uda mi się przyjechać. W najlepszym wypadku od 23-25.

Pozdr.
マルツェル
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 23 marca 2012, 07:43 - pt

Osobiście też planuję pojawić się w Przemyślu w sobotę 24 czerwca. Jeżeli zdrowie i obowiązki nie przeszkodzą, to powrót planuje we wtorek :)
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 03 kwietnia 2012, 11:19 - wt

O! Wspaniała nowina! :)
Pewnikiem będę, zobaczymy na ile dni :) Pozdrawiam i do zobaczenia!
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
qmaster
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: qmaster » 05 kwietnia 2012, 08:12 - czw

aj i mi się marzy :)
może zrobie sobie prezent na 30 :pipeman:
jak zawsze zależy od ($) czaaasu ...
pozdrawiam
q
Jak się uda to FAJA...
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 07 maja 2012, 21:30 - pn

Dzisiaj dotarła do mnie korespondencja z kolejnymi informacjami dotyczącymi tegorocznego Święta Fajki! Nie chce mi się przepisywać dwa razy, więc w ramach autoreklamy po szczegóły zapraszam TUTAJ :)
Tak więc do zobaczenia w Przemyślu! Ja planuję pobyt od piątku do wtorku :pipeman:
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 17 maja 2012, 18:52 - czw

O! Dobra wiadomość :) Ja pewnie w nocny ciuch-ciuch w poniedziałek wsiądę, ale od piątku być powinienem :)
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 04 czerwca 2012, 20:05 - pn

Oj sypie się Świat... Raczej nie dojadę, niestety :(
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 19 czerwca 2012, 16:43 - wt

Dopiero teraz zauważyłem nową odsłonę strony Święta Fajki. Świetny tekst Prezydenta Chomy no i galeria w której można pooglądać znajome przyjacielskie gęby :) i co się robiło w poprzednich latach :)
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 22 czerwca 2012, 19:31 - pt

No taaaak, Andrzej już na miejscu fajki przebiera wrrr :wink:
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 22 czerwca 2012, 23:26 - pt

to ja jutro zamierzam sie kole 9:00 zebrac w droge. na miejscu bede szukal i dzwonil, mam nadzieje, ze do zobaczenia!
pozdrawiam serdecznie.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 24 czerwca 2012, 23:27 - ndz

Dzięki Wojtkowi wróciłem szczęśliwie do domu. Dzięki wielkie za spotkanie. Jak uporządkuję wrażenia i obrobię zdjęcia, to postaram się podzielić informacjami z tegorocznego Święta Fajki :)
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 25 czerwca 2012, 00:35 - pn

chwilę po północy udało się dotrzeć do domu;

Jak zwykle fajowo było; super spotkanie i atmosfera; dziękuję wszystkim za wspólną zabawę. I .... oby do następnego ....
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 25 czerwca 2012, 08:31 - pn

rowniez dzieki wszystkim za atmosfere!
pozdrawiam serdecznie!
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 25 czerwca 2012, 17:35 - pn

andnn pisze: 20 czerwiec(środa) godz. 10.00- Pracownia Fajek Mr.Bróg , Ostrów 324a - Międzynarodowe Charytatywne Spotkanie Wytwórców Fajek" Pipemakers Meeting Przemyśl 2012 AnneJulie, Manduela, Eltang...
Pewnie gdybym był, to bym zobaczył (napluję sobie na brodę)... ale, no właśnie, jak wrażenia? Byli? Zostawili?
UkłonY,
[...]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawody, spotkania, konkursy”