Puchar Świata Drużyn Klubowych - Poznań 2013

Informacje o zawodach, spotkaniach i konkursach organizowanych dla członków forum i całej braci fajczarskiej.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Puchar Świata Drużyn Klubowych - Poznań 2013

Post autor: M-kwadrat » 13 lutego 2013, 23:26 - śr

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich po raz kolejny do Poznania na zawody fajkowe Pucharu Świata. Czekamy na wszystkich z was – tych którzy brali udział w Pucharze Świata w 2005 roku czy Pucharze Bałtyku w 2006 roku jak i tych którzy nie mieli okazji uczestniczyć w tamtych zawodach.

Spotkajmy się od 11 do 13 października 2013 roku, spotkajmy się w Poznaniu!

:pipeman:
Dokładnie tak jak napisaliśmy na oficjalnej stronie - zapraszamy wszystkich do udziału w zawodach fajkowych światowego formatu które po raz kolejny zawitały do naszego kraju. Termin turnieju znany już od jakiegoś czasu - 11 do 13 października 2013 roku, finalna lokalizacja ustalona troszkę później - Poznań. Zawody odbędą się tak jak poprzedni Puchar Świata w hotelu Novotel Poznań Centrum który w międzyczasie zdążył przejść gruntowny remont. Oficjalna część imprezy zacznie się w piątek kolacją prezydentów federacji krajowych. W sobotę obrady CIPC, wystawa fajek i cygar (oczywiście z możliwością zakupów) oraz uroczysty bankiet wieczorem. W niedzielę (13 X) kontynuacja wystawy oraz same zawody. Dodatkowo planujemy również atrakcje turystyczne na poniedziałek.

Tyle jeśli chodzi o szczegóły na tą chwilę - zapraszam na oficjalną stronę Pucharu Świata Drużyn Klubowych - Poznań 2013: http://www.pipeworldcup.com gdzie wszelkie informacje powinny pojawiać się najszybciej - na razie znajdziecie tam m. in. informację o specjalnej ofercie hotelowej dla gości pucharu.

Maciej
Let your soul shine. / It's better than sunshine, / It's better than moonshine, / Damn sure better than rain.
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Puchar Świata Drużyn Klubowych - Poznań 2013

Post autor: Radesz » 09 kwietnia 2013, 13:54 - wt

ja bym się pisał do Drużyny Pierścienia (Ognia Fajkowego - hehehe) gdyby takowa powstała na Klubowe Mistrzostwa...
pozdrawiam Radesz
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 11 kwietnia 2013, 17:36 - czw

Jejku, akurat w tym terminie jest inna omp[reza na której nie chcę odpuścić. Będę miał zatem nielada dylemat :(
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: M-kwadrat » 17 czerwca 2013, 01:46 - pn

Wiemy już jak będzie wyglądała fajka konkursowa na Pucharze Świata:
Obrazek
Fajka konkursowa z akcentem narodowym jest autorstwa Zbigniewa Bednarczyka - mistrza fajkarskiego z Przemyśla.
Let your soul shine. / It's better than sunshine, / It's better than moonshine, / Damn sure better than rain.
Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: M-kwadrat » 11 października 2013, 02:02 - pt

Puchar Świata 2013 coraz bliżej. Część z was się zgłosiła więc jest szansa się zobaczyć w Poznaniu - ja będę tym słaniającym się kolesiem z workami pod oczami i kablami od komputera zaplątanymi wokół kończyn ;-)
Dla tych którzy nie dadzą rady dotrzeć polecam link: poznan.pipeworldcup.com/Results gdzie będzie można śledzić wyniki już w trakcie trwania zawodów.
Hols75
Początkujący
Początkujący

Post autor: Hols75 » 13 października 2013, 14:09 - ndz

Wczoraj odwiedziłem stoiska i wykłady na temat fajek.
Byłem świadkiem własnoręcznie przygotowywanego tytoniu przez duńskiego mistrza.
Tytoń był smaczny :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Hols75
Początkujący
Początkujący

Post autor: Hols75 » 13 października 2013, 14:31 - ndz

Ściana płaczu :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: M-kwadrat » 13 października 2013, 23:42 - ndz

Mamy zwycięzców!

Rywalizacja w Pucharze Świata Drużyn Klubowych w Paleniu Fajki Poznań 2013 dobiegła końca i mamy zwycięzców.

Najlepsza drużyna:
1. Corsellini Pipa Club Firenze – team A – z czasem 07h:16m:14s
(Alessandro Corsellini (02:29:37), Aldo Martini (02:24:54), Franco Bonarini (02:21:43), Sergio Sergi (01:09:25))
a za nią:
2. Cerea Pipa Club – team A - 06:23:29
(Enzo Conia (02:27:00), Gianfranco Ruscalla (02:16:18), Ferdinando Cruciani (01:40:11), Marco Neirotti (01:23:20), Paolo Moccia (00:19:05))
3. St. Petersburg Pipe Club – team A – 05:11:11
(Alexey Maydanov (01:55:10), Igor Svadkovsky (01:54:41), Lev Vasilyev (01:21:20), Alexey Shekhovtsov (01:05:19))

Najlepsza drużyna z Polski:
6. Pipe Club Wrocław A - 05:01:28
(Tomasz Chołuj (01:47:43), Mariusz Jakubowski (01:43:40), Bogdan Adamowicz (01:30:05), Jerzy Nowak (00:36:59))

Zwycięzcą indywidualnym został:
Hans Sonderman – Dutch National Team – 03:06:56
a najlepszą wśród kobiet:
Erzsébet Sziber – Kisváros Pipaklub – 01:20:07

Najlepszy wśród Polaków:
8. Damian Mucha - 02:21:00 - Klub Kolekcjonerów Fajek Poznań

Gratulacje dla zwycięzców!

Pełna lista wyników poznan.pipeworldcup.com/Results.
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 04 stycznia 2014, 10:35 - sob

Impreza się odbyła. Było miło i fajnie.

Choć nie każdy podziela tą opinię. Na opis wrażeń natrafiłem wczoraj, więc dzielę się z Wami.

relacja

Akurat ja nie podzielam opisanych tu pretensji, ani nie należę do tego klubu.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: M-kwadrat » 10 stycznia 2014, 00:44 - pt

Interesująca relacja. Jako organizator nie jestem oczywiście obiektywny ale niestety nie mogę uznać jej za w pełni sprawiedliwą. Nie wszystko mogę zweryfikować (przynajmniej w tej chwili) ale jako, że za stronę www pucharu byłem odpowiedzialny to zarzut jakoby nie było tam programu imprezy a w nim informacji o wykładach i pokazach całkowicie mija się z prawdą. Program był na bieżąco uaktualniany ale finalny stan osiągnął na początku października - co w nim można było zobaczyć można sprawdzić na stronie bo ta nadal działa i wspomniany program zawiera. Kilka uwag w relacji jest jak najbardziej słusznych ale takie nieścisłości (delikatnie nazywając) każą mi podejrzliwie podchodzić do całości.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 15 stycznia 2014, 12:50 - śr

Relacja wydaje się być o innej imprezie niż ta, na której byłem...
Narzekać zawsze można. Faktem jest że oświetlenie w korytarzu nie było idealne, jednak sam obejrzałem praktycznie wszystkie fajki wystawione na stoiskach i w żadnym przypadku oświetlenie nie stanowiło dla mnie problemu (tym bardziej, że w takiej sytuacji nie chodzi o rozczytywanie ezoterycznych sygnatur na stuletnich fajkach, tylko o "zwyczajne" oglądanie).
Trzeba pamiętać, że środowiska klubów fajkowych w Polsce są dość specyficzne. W tym przypadku turniej pierwotnie miał się odbyć w innym mieście i w związku z tym były jakieś żale i pretensje. No cóż, tak to bywa.
Impreza moim zdaniem udana i na polskie warunki zupełnie wyjątkowa pod względem tego, co można było obejrzeć i pomacać na stoiskach.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
tatar.tatar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: tatar.tatar » 17 stycznia 2014, 14:34 - pt

Witam, napisze tutaj ponieważ komentarz na stronie wskazanej w powyższym linku nie chce się dodać (edyta: jednak się udało ;) ):

Nie mogę się zgodzić z niektórymi punktami tej relacji np.:

Wcześniejsze drukowanie dyplomów - co w sytuacji w której ktoś z czołówki lub nawet lider zostali by zdyskwalifikowani z jakiegokolwiek powodu (np. nadpalenie fajki [domniemanego wówczas] zwycięzcy) ?

Program imprezy był i jest dostępny na stronie pucharu świata i na stronie RPKFu. Nie miałem żadnego problemu z jego odnalezieniem.

Nie widzę też problemu w tym, że startowały osoby "z ulicy" - czy celem takich imprez nie powinno być m.in. Propagowanie idei fajczarstwa ? Czy nie lepiej że jest nas więcej ? Dlaczego odmawiać chętnym do zmierzenia swych sił w konfrontacji ze światową czołówką ?

Aha, goście z zagranicy też chodzą do pracy a mieli "trochę" dalej ;) Co do uwagi o Zielonej Górze to nieśmiało wtrącę, że nie wiemy jak by tam było - ale na pewno do Warszawy dalej a i zdaje się ilość połączeń - skromniejsza.

BTW
Fajne zdjęcia, koncert tenorów mnie po prostu zabił :)

dla równowagi dodam link do jakże odmiennej relacji: http://www.fajka.slask.pl/index.php?opt ... &Itemid=91" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tommy
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: tommy » 17 stycznia 2014, 15:53 - pt

tatar.tatar pisze: Nie widzę też problemu w tym, że startowały osoby "z ulicy" - czy celem takich imprez nie powinno być m.in. Propagowanie idei fajczarstwa ? Czy nie lepiej że jest nas więcej ? Dlaczego odmawiać chętnym do zmierzenia swych sił w konfrontacji ze światową czołówką ?
Kolego tatar.tatar,

z rzadka pisuję na forum, jednak do takich jak Twoje twierdzeń zawsze mam komentarz.

Komentarz z regulacji które w naszym, fajkowym świecie określają ramy rywalizacji: "Regulamin mistrzostw międzynarodowych":
"(...)UCZESTNICTWO
Art.1
W zawodach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat, są członkami klubów fajczarskich zrzeszonych w Krajowej Federacji Klubów będącej członkiem CIPC.(...)"

Gdyby mieć wątpliwości, co do tłumaczenia Macieja Stolzmana, zawsze można się posiłkować oryginałem dostępnym na stronach CIPC:
"(...)PARTICIPATION
Only persons over the age of 18 and members of pipesmoking clubs affiliated to the national pipe club, member of the CIPC, can take part in the competition.(...)"

Co ni mniej ni więcej oznacza, że osoby "z ulicy" nie powinny w zawodach tej rangi startować.

Oczywiście, ja również niejednokrotnie zachęcam niezrzeszonych do udziału w zawodach, bo miedzy innymi jak sam napisałeś to doskonała okazja "do zmierzenia swych sił w konfrontacji ze światową czołówką" - tym niemniej uważam, że organizator powinien zadbać o właściwą informację w tym zakresie oraz w klasyfikacji końcowej zawodów nie uwzględniać osób startujących niezgodnie z regulaminem (czyli osób niezrzeszonych w krajowej federacji). Taką praktykę można zaobserwować w innych krajach, m.in. u naszych zachodnich sąsiadów.

I to by było na tyle.

Pozdro - tommy ;o)
--
rpkf.org - Oficjalny serwis Rady Polskich Klubów Fajki
rpkf.art.pl - Fajkowy Puchar NOVOTEL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawody, spotkania, konkursy”