Szczecin 10 maja godzina 17 - ul. Rayskiego

Informacje o zawodach, spotkaniach i konkursach organizowanych dla członków forum i całej braci fajczarskiej.

Moderator: Moderatorzy

Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Szczecin 10 maja godzina 17 - ul. Rayskiego

Post autor: Jerry » 08 maja 2013, 08:07 - śr

Na forum jest kilku fajczarzy szczecińskich i do nich głównie kieruję tą informację.
Realizowany jest ciekawy projekt turystyczny "Kamienice Szczecina". W największym skrócie: na określonych kamienicach w mieście montowane są tablice informujące, że w danym domu mieszkała jakaś znana postać.
W piątek 10 maja 2013 roku o godzinie 17 na ul. Rayskiego przy Placu Grunwaldzkim, na budynku należącym do Orlenu zostanie odsłonięta tablica ku czci Kurta Tucholsky'ego niemieckiego dziennikarza i pisarza z czasów Republiki Weimarskiej, znanego niektórym bardziej jako Kaspar Hauser.
Tucholsky co prawda urodził się w Berlinie, ale wczesne lata szkolne spędził własnie w Szczecinie.
Dlaczego o tym na forum? Ano dlatego, że Tucholsky jak wielu innych w tamtym czasie palił namiętnie fajkę.
Organizatorka projektu zaprosiła fajczarzy, aby stanowili element oprawy tej małej uroczystości.
Jeżeli któryś z kolegów ma czas i ochotę zapalić w piątek fajkę na świezym powietrzu to serdecznie zapraszam.
W razie pytań prosze o kontakt 605-250-737

Pozdrawiam
Jerry
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Re: Szczecin 10 maja godzina 17 - ul. Rayskiego

Post autor: Irek » 12 maja 2013, 19:03 - ndz

Skąd to nawiązenie do Kaspara Hausera? Nijak mi to pasuje do wizerunku z filmu Hertzoga.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Szczecin 10 maja godzina 17 - ul. Rayskiego

Post autor: Jerry » 12 maja 2013, 20:12 - ndz

Myślę, że Tucholsky już na to pytanie nie odpowie

Pozdrawiam
Jerry
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
ODPOWIEDZ