czy można kupić tytoń w Wyszkowie

Miejsce na kontakt Warszawiaków

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Depresjan
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

czy można kupić tytoń w Wyszkowie

Post autor: Depresjan » 06 lipca 2012, 10:44 - pt

Sielanka. Działka. Spanie do 9 am. Nadburzańskie łąki i wreszcie czas na kontemplację fajki.
Co prawda wilgoć taka że przygotowywany do palenia flake zamiast schnąć to mam wrażenie że wilgotnieje ale pojawiające się słonko przychodzi czasem na ratunek i puszeczki pustoszeją.
Szukałem w Wyszkowie tytoniu, pytałem ale dziwnie się patrzono na mnie. Cygara są. Fajczarskiego butiku nie mogę znaleźć. Filtry też już 3 zostały.
Pytam bo może ktoś wie....

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: czy można kupić tytoń w Wyszkowie

Post autor: JSG » 06 lipca 2012, 13:01 - pt

Dawno w Wyszkowie nie byłem, ale szczerze wątpie by się coś zmieniło- to znaczy by gdziekolwiek cokolwiek.
Najsprawniej- Białystok: Fajkowo.pl gdybyś wczoraj zamówił, dziś miał byś kuriera u bramy.
Albo wycieczka do stolicy...
Z bliższych a znanych mi okolic- niestety, ani Radzymin ani Wołomin nie mogą sie pochwalić stosownym sklepem.
Względnie, jak bardzo nie chcesz jechać do Warszawy- może mógł bym odstąpić pół paczki wirgini no 1, zapraszam, do Wołomina. A może jutro o świcie, będę w Kuligowie, lub Ślężanach, ale nie mogę obiecać.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
maciej stryjecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: maciej stryjecki » 06 lipca 2012, 14:04 - pt

JSG dobrze Ci radzi. Fajkowo.pl
Nie widziałem w żadnej stacjonarnej trafice takiego wyboru. Puszek nie trzeba przecież oglądać :)
Przesyłka przychodzi błyskawicznie (kurier), dobrze opakowana, ja zamawiałem wiele razy - nigdy nic się nie uszkodziło.
Warto nazbierać zamówienie przekraczające 300 zł. Wtedy masz wysyłkę za darmo.
http://www.hfm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Depresjan
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Depresjan » 12 lipca 2012, 10:37 - czw

Dziękuje Panowie za odpowiedź... po jeszcze dogłębniejszym obadaniu tematu stwierdzam z całą pewnością, choć to aż dziwne ale:

W Wyszkowie nie można kupić dobrego tytoniu do fajki ani żadnych akcesoriów. Wyszków zmienił się przez 25 lat moich obserwacji (mam działkę nad Bugiem od roku 1985) z szarej zapitej dziury w zadbane rozwijające się przyjemne miasteczko ale takich fanaberii jak fajka tam nie znajdziemy.

W wilgotnych zakamarkach zakola Bugu, pozbawiony po czasie dobrego tytoniu SG i filtrów zmuszony byłem eksperymentować. W miejsce na filtr zwijałem papier toaletowy, który swoje zadanie spełniał połowicznie.
Kolejnym krokiem, z braku angielskich fleaków, było palenie awaryjnie zabranych Stanwell Vanila i Malt House. Inny ciężar gatunkowy niestety. Nie moja bajka, aż szkoda że tyle tego zostało. Nie wiem, może ja nie potrafie palić Duńskich ale w moich fajkach są zawsze konsekwentne- duszą i gryzą czego nigdy nie doświadczam ze strony SG.

Po niesympatycznym tygodniu z aromatami dopadłem po powrocie do domu sklepik z tytoniami w okolicach ul. Żeromskiego gdzie na zamówienie przyszła właśnie moja wielka torba SG FVF. Mój Boże. Ćwierć kilo tego o co mi chodzi w tytoniu fajkowym czyli naturalnego aromatu tytoniu i eleganckiej wyrazistości. Rarytas.

Pozdrawiam
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 12 lipca 2012, 11:24 - czw

choć to aż dziwne ale:

W Wyszkowie nie można kupić dobrego tytoniu do fajki ani żadnych akcesoriów

Nie dziwi mnie to. Przypuszczam (nie mam bowiem 100% pewności), że w Sopocie , stanowiącym niejako centrum rozrywkowe także nie znajdzie sie więcej jak "Duńczyka".

Swoją drogą jestem ciekaw czy gdybyś pojechał do Przemyśla to znalazłbyś gdziekolwiek tam SG FVF.

Niestety palenie fajki jest postrzegane u nas jako kuriozum, jakieś egzotyczne hobby. Dlatego porządne trafiki pojawiają sie w wielkich mistach i to bardzo niemrawo. Nawet taki Słupsk czy Koszalin czy miasta podobne wielkością i rangą są raczej pozbawione takich instytucji jak trafiki i chyba nie ma szans ,żeby one tam zaistniały w najbliższym czasie.

Prawda jest taka ,że można majtek , skarpetek nie zabrać w podróż (bo się kupi) ale ulubiony tytoń i parę fajek , paczkę wyciorów i niezbędnik trzeba mieć ze sobą (bo się nie kupi).
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 12 lipca 2012, 11:56 - czw

golf czarny pisze:
choć to aż dziwne ale:

W Wyszkowie nie można kupić dobrego tytoniu do fajki ani żadnych akcesoriów

Nie dziwi mnie to. Przypuszczam (nie mam bowiem 100% pewności), że w Sopocie , stanowiącym niejako centrum rozrywkowe także nie znajdzie sie więcej jak "Duńczyka".

Swoją drogą jestem ciekaw czy gdybyś pojechał do Przemyśla to znalazłbyś gdziekolwiek tam SG FVF.

Niestety palenie fajki jest postrzegane u nas jako kuriozum, jakieś egzotyczne hobby. Dlatego porządne trafiki pojawiają sie w wielkich mistach i to bardzo niemrawo. Nawet taki Słupsk czy Koszalin czy miasta podobne wielkością i rangą są raczej pozbawione takich instytucji jak trafiki i chyba nie ma szans ,żeby one tam zaistniały w najbliższym czasie.

Prawda jest taka ,że można majtek , skarpetek nie zabrać w podróż (bo się kupi) ale ulubiony tytoń i parę fajek , paczkę wyciorów i niezbędnik trzeba mieć ze sobą (bo się nie kupi).
Nie rzecz w tym jak jest postrzegana fajka i fajczarze. Zapytaj w swojej trafice jakiego tytoniu sprzedaje najwięcej, zapytaj PiotrkaN z fajkowa... Amphora full aroma czy jakoś tak... tego sprzedaje sie nieporównywalnie wiecęj niż niejednych marek razem wziętych, dla tego ten tytoń znajdziemy w mniejszych miejscowościach. Bez popytu nie ma podaży. To że raz na rok, ktoś zapyta o coś innego, cóż- nikt nie zamówi kartonu 10 opakowań, bo się nie sprzedadzą, a w nowym roku będą jaja z akcyzą. Dla osób z mniejszych miejscowości- pozostają zakupy on-line i po kłopocie.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 12 lipca 2012, 13:34 - czw

Mieszkam w dużym mieście i tez korzystam z on-line. Niemniej jednak przejśc się do zaprzyjażnionej , porządnej i dobrze zaopatrzonej trafiki z miłą kompetentną obsługa to wielka frajda. Takie miejsca też integrują ludzi.

Ba jeśli to byłoby miejsce z tradycją to stanowić może nawet atrakcję turystyczną.

Zresztą JSG masz w pełni rację, co do upodobań. Ale choćby i taki był asortyment w trafikach to można liczyć, że się rozwiną.

Ale trafik generalnie w Polsce brak i to jest fakt.
Awatar użytkownika
radekb
Początkujący
Początkujący

Post autor: radekb » 12 lipca 2012, 13:53 - czw

No proszę, a na takiej prowincji jak Białystok mogę dostać wszystko.
maciej stryjecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: maciej stryjecki » 12 lipca 2012, 19:14 - czw

Tak się składa, mój drogi, że Białystok w tej kwestii to nie prowincja, a centrum, lub jak kto woli - stolica :)
http://www.hfm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
paweldrum
Początkujący
Początkujący

Post autor: paweldrum » 06 stycznia 2013, 21:24 - ndz

Z przykrością muszę przyznać że w Wyszkowie można kupić tylko ALSBO Vanilia, bo tu mieszkam i niestety tylko to udało mi się to znaleźć jak na moje początki z fajką to nie za dobry zakup ale po weekendzie będę w warszawie i muszę za dobyć coś lepszego bo niezbyt mi on podchodzi a nie chce się zniesmaczyć. Jeśli ktoś może mi pomoc w sprawie wybory tytoniu będę wdzięczny chodzi mi o jakiś dobry waniliowy i jakąś Virginię bo już idzie do mnie fajka którą przeznaczę do tytoni tego typu.

P.S. Może uda mi się ruszyć trochę wyszkowski rynek z tego typu rzeczami bo szczerze mi wstyd że muszę jechać do wawy żeby coś za dobyć. Wyciory to maks co można kupić na dziś dzień. Pozdrawiam i witam wszystkich FAJCZARZY
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Warszawiaków”