Co to za tytoń?

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

ulver
Początkujący
Początkujący

Co to za tytoń?

Post autor: ulver »

Witam
Ostatnio zaglądając do warszawskiego Sherlocka Holmesa nabyłem dwa tytonie tajemniczo brzmiące Night Cap i Nugat. Sprzedawane na wagę. Tak mnie zachwyciły zapachem, że niestety nie zapytałem o markę tych tytoni:( Więc prośba do Was, może ktoś wie jakiej marki one są, jaki mają skład itd. Jedyne więcej co wiem o nich to to, że pakowane są w folię 200g i pochodzą z Ameryki. Oba są bardzo aromatyczne i słodkie (zero chemicznego posmaku). W tej serii jest jeszcze Poniatowski i śliwkowy. Nazwy podejrzewam, że są czysto umowne i "lokalne" bo ten Night Cap raczej mało ma wspólnego z Dunhillem a Poniatowski nie jest produkowany w Ameryce;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
etherni
Pykacz
Pykacz

Post autor: etherni »

Brzmi lekko przerażająco :shock: - tytonie typu "na wagę" to do trucia mszyc IMHO...
Niewykluczone że to jest tytoń papierosowy tylko o nazwie "fajkowy" - ta niecna praktyka :evil: naszych producentów wynikała z niższej akcyzy na tytonie fajkowe,a poskutkowała podwyżką tejże.
obecnie pykam:Malthouse,Rattray's Old Gowrie,Torben Dansk No.6 English Light

GG: 2974862
Henry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Henry »

etherni pisze:Brzmi lekko przerażająco :shock: - tytonie typu "na wagę" to do trucia mszyc IMHO...
Ostatnio zaszedłem do trafiki we Frankfurcie i po pytaniu "o coś słodkiego" sprzedawca wystawił mi kilka pojemniczków właśnie z tytoniem na wagę. Tyle tylko że to były ich własne mieszanki a nie "jakiś amerykański". W dodatku nie mogąc się zdecydować sprzedawca po prostu dał mi próbkę tytoniu żebym sobie spróbował i jak będzie odpowiadać to przyszedł kupić. I jeszcze był nieszczęśliwy że nie może mi dać próbki Dunhilloweskiego Nightcapa bo nie ma otwartej puszki (szukałem czegoś łagodnego, a ten nightcap kusił opakowaniem - dopiero potem doczytałem w recenzjach, że daleko mu do łagodnych mieszanek ;) ). Szkoda że nie mogę tam częściej wpadać. Tego słodziaka jeszcze nie zapaliłem, ale nie wygląda na taki do trucia mszyc ;)

Ulver - a może to coś takiego?
http://www.tobaccoreviews.com/blend_det ... T&TID=2634
ulver
Początkujący
Początkujący

Papierosowy.. nie sądze;) Jest zbyt dobry:D IMHO w mojej krótkiej przygodzie z fajką te tytonie przebiły jakościowo to co paliłem do tej pory (np Amphore, Larsena i parę innych aromatów). Dlatego tym bardziej jestem ciekaw źródła tego przysmaku.
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z »

Widać, że ten tytoń jest "wpychany" do wszystkich trafik przynajmniej w stolicy.
Spotkałem też ww. tytonie i dokonałem zakupu próbek w małych foliowych torebkach (nie wiem po ile gram), wszystkich wymienionych czterech. Tyle, że ja zakupiłem je w trafice w Maximusie.

Jeden z nich miał napis "Classic english" Pulawski, był Night Cup (czy Cap) wydaje się że to ten sam tytoń (też ze słoików).

Też szukałem co to takiego, lecz z mizernym skutkiem.

Ten classic englisch calkiem calkiem - podszedł mi przy drugiej fajeczce - ostatniej zarazem; bo na więcej nie starczyło.

Moim zdaniem nie jest to papierosowy tytoń - a jeśli nawet - to w cudowny sposób "zrobiony" na fajkowy.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
ulver
Początkujący
Początkujący

Racja, Puławski nie Poniatowski ;) Na pewno mówimy o tym samym.

No ale zagadka pozostaje nierozwiązana...
qmaster
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Co to za tytoń?

Post autor: qmaster »

ulver pisze:Witam
Ostatnio zaglądając do warszawskiego Sherlocka Holmesa nabyłem dwa tytonie tajemniczo brzmiące Night Cap i Nugat. Sprzedawane na wagę. Tak mnie zachwyciły zapachem, że niestety nie zapytałem o markę tych tytoni:( Więc prośba do Was, może ktoś wie jakiej marki one są, jaki mają skład itd. Jedyne więcej co wiem o nich to to, że pakowane są w folię 200g i pochodzą z Ameryki. Oba są bardzo aromatyczne i słodkie (zero chemicznego posmaku). W tej serii jest jeszcze Poniatowski i śliwkowy. Nazwy podejrzewam, że są czysto umowne i "lokalne" bo ten Night Cap raczej mało ma wspólnego z Dunhillem a Poniatowski nie jest produkowany w Ameryce;)

Pozdrawiam
Proponuję użyć wyszukiwarki i poszukać opisów owych tytoni :P
http://www.tobaccoreviews.com/
Jak się uda to FAJA...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”