Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Post autor: yopas » 05 marca 2012, 19:51 - pn

A dzisiaj świeże wrażenia nie z tego, co paliłem (GH Glengarry), ale z tego w czym paliłem (ZembrowskiPipe). I powiadam Wam, dobrze uczyniona fajka, z dobrze poprowadzonym nawiertem, z wysokiej klasy materiału robi różnicę. A ta ma dodatkowo tę zaletę, że świetnie sadowi się w łapie. I dziś mianowałem ją fajką EURO 2012.
A tytoń... to Glengarry. Sami wiecie....
UkłonY,
[...]
lkulos
Pykacz
Pykacz

Post autor: lkulos » 05 marca 2012, 21:20 - pn

dzisiaj pierwszy raz padło0 na mieszankę zawierającą La czyli Old Dublin. I jak na pierwszy kontakt było dziwnie tzn. zapach ze słoika wykręcał nozdrza delikatnie mówiąc pachniało toto jak jakiś podłej jakości lakier . ale mowie sobie co mi tam . odpalam i jakież było moje zdziwienie gdy podczas palenia ten lakierowy zapach gdzieś uciekł i naprawdę bardzo przyjemnie przebiegł mój pierwszy raz z La. Powiem tyle oceniając po zapach z puszki to paskudztwo natomiast po odpaleniu całkiem całkiem było miło i przyjemnie . kultura palenia bardzo wysoka smak konkretny ale nie przytłaczający
pozdrawiam

Lkulos
carlospp
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: carlospp » 06 marca 2012, 22:02 - wt

Dzisiaj padlo na Best Brown Flake w fajce Vauen 379. Nie pierwszy raz. Ale tyton ten jest bardzo skomplikowany. W zalozeniu: niebo w gebie, swiety graal. Pierwsze palenia mi sie baaaardzo podobaly. Potem jakis czas nie palilem w ogole fajki. Po powrocie do palenia mam pewien problem. Smak nie jest tak idealny, palenie bywa gorzkie i mokre. Malo tego, porownywalem go z Full Virginia Flake. FVF czesto jest opisywany jako dobry, ale gorszy od BBF. Mi jednak chyba bardziej smakuje. Dzis zaczalem sie temu BBF mocniej przygladac. Po pierwsze: chyba jednak jest ciut za suchy. Druga obserwacja: poczatek palenia nie byl idealny - czyli momentami gorzki, za mokry. Po jakims czasie stawal sie coraz lepszy: palil sie sucho, dosc slodko i coraz chlodniej. Pierwszy wniosek: resztke ktora zostala nieco mocniej nawilze. Dwa: jeszcze dokladniej i wolniej i spokojniej palic.
Kolejnym testem bedzie (jak juz niedlugo mi sie ten tyton skonczy) zapalenie Kendal Plug - czyli teoretycznie tego samego blendu.

I mam dylemat: czy ja cos zle robie, ze BBF nie jest dla mnie tym niebem, ktorym byc powinien? Czy moze faktycznie kwestia gustu i mi lepiej pasowac bedzie np. wlasnie FVF.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 07 marca 2012, 10:11 - śr

carlospp pisze:Ale tyton ten jest bardzo skomplikowany. .
No cóż ... ja też tak mam... czasem za dużo parametrów do uchwycenia za jednym razem. Przyznam rację ,że jedną z kluczowych kwestii w BBF okazuje się również stopień wilgotności . W odróznieniu od ogólnie sprawdzającej się zasady BBF należy wysuszyć mniej jak się wydaje. Opalam właśnie nim fajkę i jest pewna ekwilibrystyka w tej czynnności . Niemniej jednak ten specyficzny wytrawny smak bardzo mi odpowiada nawet jeśli nie mam dodatkowych virginiowych smaków.

No i pali się długo a pomimo naprawdę anemicznego pykania nie trzeba szukać smaku. On tam JEST!.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 12 marca 2012, 16:44 - pn

Cóz tak wyszło . Post pod postem.

Erinmore fLake.

Pierwsze wrażenia. Jeśli chodzi o mieszanki z burleyem to są lepsze i to w zasięgu paru kliknięć . Ot, chociazby 3P. Niemniej EF znajduję interesującym albowiem takiego tytoniu gdzie czuć rozdźwięki tak wyrażnie nie paliłem jeszcze. Czuć bowiem smaczki virginiowe ( i to takie atrakcyjne: kwaski odrobina karmelu) ale też czuć burleya niestety nie jakiegoś specjalnie delikatnego, raczej z tych gorzkawo paierosowych a nie drzewno-orzechowych. Ale żadne z tych stronnictw pomimo ,ze konkurują ostro nie góruje.. Jest jeszcze aromat ...kokosa, który to z tych zmagań tytanicznych wyłania się co jakiś czas.
Ech,cóż ostateczne cudo to nie jest.Tytoń pod kawę -płujkę. Popalimy-obaczymy.
Jesli chodzi o formę to bardzo porządne płatki . I do tego faktycznie morelką pachną...Och, gdy tak smakowały.
Jakoś słowa przeboju "Plamy na słońcu" cisną się same... "gdyby matka miała... to by była ojcem".
carlospp
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: carlospp » 16 marca 2012, 21:25 - pt

SG Black Pigtail @ Kulpinski Churchwarden. Jak zwykle smacznie. Jak zwykle mocno! Uwazam go za ciekawy specyfik - palilem go do tej pory kilka razy i za kazdym razem odkrywam w nim cos nowego. Super latwy w paleniu to on nie jest - ale to nie szkodzi, uwaga jemu poswiecona procentuje. Zacny do ostatniego pykniecia, palenie bardzo chlodne.
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 16 marca 2012, 22:20 - pt

Było: GLP Abingdon rocznik 2008 w testowym Civicu latakiowym, a następne GH Four Squires Flake w liverpoolu BBB (special thanks to yopas za poczęstunek i towarzystwo ;))
Oba godne ;)
Polecam :>
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 17 marca 2012, 14:35 - sob

KrzysT pisze:Było: GLP Abingdon rocznik 2008
Tak, tak ja paliłem w mojej ulubionej latakiówce - kostropatym prince'u Silverking. Tytoń godny. Jak każdy, którym do tej pory poczęstował mnie Krzyś. Jestem pod olbrzymim wrażeniem tak mocy (uwaga! nie w sensie mocy tytoniu jako takiej przyp.aut.) blenderskiej GLP, jak i samej możliwości palenia, tak cudownie wysezonowanych tytoni (Towarzystwo broni się samo ;)).
Abingdon zaatakował mnie słodkością, którą w pewnym sensie znałem z Ravens Wing i Charing Cross. Ale to było tylko takie wejście. Jakby ukłon blendera. Po jednej trzeciej fajki słodycz zaczęła ustępować na rzecz smaków drzewnych, żywicznych i temu podobnych orientalnych subtelności, z nazwaniem których zawsze miałem kłopot. Koniec przypomniał mi gawithowski Balkan Flake. Który smakuje mi mentolem i iglakami ;).
Fajeczka tliła się długo, a wyborne smaki były wyłącznie tłem dla sympatycznego spotkania :).
Dziękuję Krzysiu.
UkłonY,
[...]
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 18 marca 2012, 09:55 - ndz

miziu miziu.... aż skóra cierpnie ;))

:shock:
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 18 marca 2012, 10:47 - ndz

tomasz_z pisze:miziu miziu.... aż skóra cierpnie ;))
:shock:
Niech cierpnie. :pipeman:
[...]
carlospp
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: carlospp » 18 marca 2012, 20:53 - ndz

Wrazenia z wczoraj, ale warto sie nimi podzielic. Byl to tym razem GH Dark Flake. Mocny to on jest, choc chyba troszke sie na niego uodparniam. Dzien wczesniej palilem SG Black Pigtail - czyli tez cos o wysokiej mocy. Jesli mam je porownac, to Dark Flake sie wydaje taki ciekawszy, wiecej ma niuansow. Pewno to za sprawa dodatku "Indian Dark Air Cured". Black Pigtail ciezszy jakby - idealny na sam koniec dnia.

Dzis w planach byl Commonwealth Mixture - ale ze wzgledu na pogarszajacy sie stan nosa i gardla, odpuscilem sobie.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 18 marca 2012, 21:54 - ndz

cieply dzionek - po obiadku, balkonik, kawa i don carlos od hansa s. w piance. no sielanka....
pozdrawiam serdecznie.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
mareek
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: mareek » 20 marca 2012, 10:44 - wt

F&T Cut Blended Plug, właśnie palę pierwszą fajkę, przede wszystkim spala się bardzo wolno, nawet przy moim nie do końca ostrożnym paleniu. Pół rozdrobnionego płatka palę od ponad pół godziny i myślę, że jeszcze z 10-15 minut to będę palił. Smak faktycznie słodki i miodny, cytrusów żadnych nie wyczuwam, ale nigdy nie byłem wrażliwy na takie posmaki. Teraz jakby się zrobił bardziej szorstki, ale dalej jest dobry i słodki. Bardzo prawdopodobne, że zakupię jeszcze jedną puszkę, albo i więcej niebawem i zachomikuję na przyszłe lato. Słońce wyszło i coś na virginię mnie wzięło, nawet za latakią nie tęsknię, mimo że już od kilku dni nie paliłem. Mogło by być tylko odrobinę mocniejsze :pipeman:
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 25 marca 2012, 20:24 - ndz

SG Black XX. Po solidnym obiedzie i przy lampce wina jego moc blednie a smak rośnie. Można się nawet z przyjemnością nim zaciągnąć od czasu do czasu :)
lkulos
Pykacz
Pykacz

Post autor: lkulos » 25 marca 2012, 20:55 - ndz

u mnie drugie podejście w życiu do La (pierwsze old dublin ) padło na samolocik czyli Squadron Leader.
Muszę sie przyznać z bólem LA zaczyna mi naprawdę smakować.
Na deser VA mysore i naprawdę po samolocie ta Ve jak śmietanka taka słodziutka taka delikatna a do tego taka pyszna
pozdrawiam

Lkulos
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”