Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Re: Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Post autor: maciej_faja »

Wczoraj we Frankfurcie zakupiliśmy z bamberlasem Rum and Maple od Planty. Bamberlas nigdy go nie palił, ja natomiast paliłem ten tytoń jakieś 17-18 lat temu. Aromat bardzo lekki o nienachalnym zapachu, którym kiedyś zachwycała się moja koleżanka osobista małżonka. To dla Niej właśnie się poświęciłem i palę go w tej chwili. Chcąc palić co się chce trzeba też czasem zrobić przyjemność lepszej połowie :).
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny »

@BenZin
Może dlatego że outdoor
może powietrze w Gliwicach bardziej zawiesiste niż SG Black XX?;)

Ale i tak jestem pod wrażeniem.
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn »

A ja we wczorajsze niedzielne popołudnie zapaliłem coś czego już dawno nie próbowałem - mianowicie nabiłem dużą fajkę klubową FMS (poprzednią, Tadeusza Polińskiego) w 2/3 Dunhill MM965 na na górę 1/3 SG Brown No4. Drzewiej często raczyłem się takimi "kanapkami" z różnych tytoni, ale najbardziej pasuje mi właśnie połączenie La na dół i mocna Va na górę. Naprawdę polecam - na początku ciężka słodycz doskonałej Va, przechodząca później w smak La, najpierw delikatnie, potem coraz mocniej, by na końcu oddać kubkom smakowym pełnię smaczków ferowaną przez MM965. Miodzio :pipeman:
Awatar użytkownika
sdp
Pykacz
Pykacz

Post autor: sdp »

BenZin pisze:Dzisiejsze wrażenia generalnie do dupy. SG FVF - ciepłe powietrze, SG Black XX - ciepłe powietrze. Wietrzyk wiosenny. Technicznie ok - sucho, raczej chłodno, ale smaku nie mogłem wydobyć. Czasem tak jest, niestety. Mocy też nie poczułem. Może dlatego że outdoor, a na pyłki wrażliwy jestem.
Ja miałem identycznie przez cały weekend... Z ust mi kolego wyjąłeś te słowa. Zero smaku... a paliłem mojego ulubionego SG Sam's Flake - nic... Potem otworzyłem puszkę Solani Aged Burley Flake, którym zachwycają się na tobaccoreviews.com - nic. Postanowiłem w końcu zapalić aromata pewniaka - Timma No Name'a - nic...
Z kazdą fajką poziom desperacji zaczynał narastać. To powodowało, że zaczynałem, za przeproszeniem, szybciej i mocniej ciągnąć. A następstwa tego są dla Was oczywiste...
Dramat jakiś..
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

No cóż. Ja miałem dobry horoskop. Cannon Plug . Smakuje. Chociaż pali się ... czasem za mokro. Ale smak ma. Wyraźny.
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin »

Powietrze zawiesiste od pylącego zielska. Skrętkę w normalnych warunkach normalnie czuję - zdecydowany smak i moc. A wczoraj - nawet zaciąganie się co kilka puffnieć niezbyt pomogło.
Idę wypalić FVF. Jeśli niemoc będzie trwała nadal, popalę jakiś czas latakie i aromaty :) Te można w przypływie despereacji mniej bezkarnie przeciągać.
Awatar użytkownika
sdp
Pykacz
Pykacz

Post autor: sdp »

Ja dzisiaj dwie fajeczki po pracy strzeliłem.
Pierwsza to SG Sam's Flake - smak powrócił. Koniec z ciepłym powietrzem. Było tak jak lubię - Virginia na łące i kwitnące trawy. W sam raz na poobiedni odpoczynek na balkonie. Tytoń palę bardzo rozdrobniony. Zauważyłem też, że im bardziej suchy, tym więcej niuansów wychodzi na wierzch. Fajka po paleniu sucha jak pieprz.
Na drugi ogień poszedł Prebyterian Mixture, czyli Va+La i orientale. Nabiłem prosto z puszki, więc nieco za wilgotną porcję. Dzięki temu jednak poczułem nowy smak - lukrecję - fajnie. Potem było już tak jak zawsze - dobrze, ale bez szału. Ten tytoń lubię przeciągać, czuć wtedy posmak wytrawnego czerwonego wina. Poprawne, tanie palenie z przyjemnym śliwkowym zapachem prosto z puchy.
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij »

sdp pisze:Ja dzisiaj dwie fajeczki po pracy strzeliłem.
Pierwsza to SG Sam's Flake - smak powrócił. Koniec z ciepłym powietrzem. Było tak jak lubię - Virginia na łące i kwitnące trawy. W sam raz na poobiedni odpoczynek na balkonie. Tytoń palę bardzo rozdrobniony. Zauważyłem też, że im bardziej suchy, tym więcej niuansów wychodzi na wierzch. Fajka po paleniu sucha jak pieprz.
Na drugi ogień poszedł Prebyterian Mixture, czyli Va+La i orientale. Nabiłem prosto z puszki, więc nieco za wilgotną porcję. Dzięki temu jednak poczułem nowy smak - lukrecję - fajnie. Potem było już tak jak zawsze - dobrze, ale bez szału. Ten tytoń lubię przeciągać, czuć wtedy posmak wytrawnego czerwonego wina. Poprawne, tanie palenie z przyjemnym śliwkowym zapachem prosto z puchy.
W Sam's Flake też masz orientale. Pamiętam ten tytoń jako bardzo smaczny; to mój pierwszy flake - niegdyś władowałem zwinięte dwa płatki Sam's Flake do fajki i paliłem to ponad 3 godziny, ot taka zabawna historia z początków palenia.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran

Echh 3 godziny - trzeba mieć czas z gumy a gardło z kamienia. Na ale jak wiadomo z fajką to nie na "szybki numerek.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

PopodP- ak bo inny temat.

Solani Aged Burley Flake- po jednej małej próbce. Jako że chwalił będę to pozwoliłem sobie nierożważnie i romantycznie w tzw. odruchu serca.

Bardzo ładnie brązowo , ale tak głeboko, poprzetykane beżem i równiutko pocięte płatki. , których to początkowo zapachu wyczuć nie mogłem. Ale zapach generalnie niezbyt ciekawy taki słodkawo -amoniakalny , może z nutą drewna.

Ale o dziwo smak doskonały. Na pierwszym planie słodycz z domieszką jakby aromatu kokosa i tą melodia gra do samego dna . Po drodze nuty drewna ( ale nie wrzośca :wink: ) , czasem odrobinę ziołowo. Posmak orzechowo kokosowy dalej słodki.Tytoń paliłem absolutnie przesuszony ale spalał się bez przegrzewnania , choć szybko. Smak w natężeniu "akurat". Zastanawiam czy smak nie jest poprawiony . Nawet jeśli to i tak wyszło coś świetnego.

Wszystkie zarzuty wobec burlreya w ogólności przy tym cudeńku upadają. Ani nie potwornie mocny , ani nie drapiący , ani nie papierosowy , ani nie wypełniacz. Inny niż Va ale bardzo dobry ciekawy w smaku ,świetny w paleniu. A jeśli chodzi o konkurencje Kendall Cream de Luxe - jest gorszy a 3 P mniej gładki i komfortowy.

Polecam a sam rozbijam świnkę .
Piotr_B
Początkujący
Początkujący

Post autor: Piotr_B »

MB HH Acadian Perique w worobcówce. Choć bardzo lubię Va/Pq to Acadian wysuwa się na prowadzenie w rankingu na "rozczarowanie roku".
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Czy Kolega mógłby rozwinąć temat Acadiana i "wyjaśnić zjawisko". Kwestia HH zaczyna mnie "neuronowo smyrać" wobec czego pragnąłbym się zawczasu zniechęcić.
Piotr_B
Początkujący
Początkujący

Post autor: Piotr_B »

Proszę bardzo, porcja zniechęcacza dla 8) Szanownego Pana raz:
http://www.fajczarze.pl/forum/viewtopic.php?f=56&t=3546" onclick="window.open(this.href);return false;
Dla poprawy pieskiego nastroju po powyższym, Limerick w brujerce gwarantowanej.
I dobrze jest :pipeman: :D
Piotr

edit 22:30: teraz w worobcówce palę własny, leżakowany przez 10 miesięcy mix:
4cz. Va. no.1(Va), 2 cz. Carter Hall(Bu), 1cz. Golden Glow.
Sucho, chłodno. słodko, bez drapania w gardło, przygasania itp. Nie, nie potępiam Bu.
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2012, 22:31 - sob przez Piotr_B, łącznie zmieniany 1 raz.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

No i od razu lepiej. Jak ręką odjął. :D

Ze złym burkiem ja prowadzał się nie będę.

Dobry ale lekko suchy Irish Oak. Cena chora ale perycznik elegancki...
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin »

Przed południem - Timm No Name, po południu Peterson Uniwersity Flake.
Przed chwilą rozpieczętowałem puszkę Rattray's Black Mallory z 2008r. Co za zapach :) Tytoń lekko wilgotny, podsuszę i za chwilę zapalę.

Przy okazji - kupiłem puszkę. Leżała samotna w trafice przy hipermarkecie, zlitowałem się nad nią. BBB Oriental Mixture. Palił to ktoś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”