Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Grzechu
Początkujący
Początkujący

Re: Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Post autor: Grzechu »

Pyk
Paliłem dzisiaj Stawell Vanilia w gruszy B&B i pierwszy raz poczułem słodycz tytoniu :P :D
Wprawdzie tylko przez pierwszych parę pyknięć (później chyba przeciągnąłem :? ), ale zawsze to coś.
Mam nadzieję, że teraz pójdzie z górki.
lkulos
Pykacz
Pykacz

Post autor: lkulos »

tjank powiem tyle moderator powinien usunąć Twój wpis :D za wkurzanie ludzi którzy żyją w Polandii :offtopic:

a tak na poważnie dzisiaj paliłem FVF i jak dla mnie ten tytoń powoduje że jak nagle wstane to świat mi wiruje :D ale go nie sprzedam ponieważ mi smakuje ale moc dla mnie na granicy tolerancji mojej. pierwszy raz jak zapaliłem to się musiałem na chwilkę położyć bo tak jakoś dziwnie się czułem ;)
pozdrawiam

Lkulos
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar »

lkulos pisze: tjank powiem tyle moderator powinien usunąć Twój wpis :D za wkurzanie ludzi którzy żyją w Polandii :offtopic: ...
Rozumiejąc pewną żartobliwość powyższego niech mi będzie wolno przypomnieć, iż żyjąc "w Polandii" nic nie stoi na przeszkodzie aby (stosując znajomość międzynarodowego od pewnego czasu języka angielskiego) nawiązać i utrwalić znajomości w szerokim świecie amatorów fajki (liczne linki do portali klubów podawane były także na naszym forum) i wypracować sobie sposoby wymiany się tytoniami czy pozyskiwania tytoni. Nie z racji ich sytuacji ekonomicznej niektórzy moi wirtualni znajomi po fajce z USA i z Wlk. Brytanii działają tak od lat aby ci z USA mieli jakieś blendy europejskie, a Europejczycy pewne blendy z USA.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Grzechu
Początkujący
Początkujący

Dzisiaj pyknąłem TNN w fajce z wrzośca. Filtr 9mm spowodował, ze nie piekło w język, ale fajka palona dopiero drugi raz w 1/3 to i smaku nie poczułem.
Ale w fajczenie chyba się wciągnę :D
Targenor
Początkujący
Początkujący

Post autor: Targenor »

Nabylem wczoraj 100 gr tytoniu o nazwie Evening Latakia. Jest to wlasny blend miejscowego zakladu fajczarskiego. Latakia z ciemna Va i dodatkiem jakiego macedonskiego tytoniu. Smakuje genialnie. Pali sie na zimno i do konca. Troszke trzeba bylo podsuszyc ale to nie problem. 15 min wystarczylo. Spala sie ladnie i nie gasnie. Room note niezbyt dobry ale smak wyrazisty i typowo latakiowy. Przy delikatnym pykaniu czuc slodkosc. Ale to moze tylko moje subiektywne zdanie. Idealny tyton na jesienno zimowe wieczory. No i cena tegoz przysmaku zacheca. 13€ za 100gr.

Link do oryginalnego opisu http://deintabak.de/pfeifentabak/pfeife ... 100gr.html

Pozdrawiam
Pykam więc jestem
lkulos
Pykacz
Pykacz

Post autor: lkulos »

te zagramaniczne sklepiki które mają swoje blendy szkoda że nie należymy do cywilizowanej części świata gdzie idąc do trafiki można kopić coś niespotykanego i wyjątkowego.

wiem wiem polskie prawo wiem wiem mentalność Polaka ale tak czy inaczej będąc w Anglii na przykład miło było odwiedzić taką wyspecjalizowaną trafikę gdzie dystyngowany starszy pan poleca ci tytonie i do tego nie przeszkadza mu że kupujesz 25 gram na próbę traktuje Cie jakbyś kupował co najmniej 2 kg tytoniu. + rabaty + gratisy na próbę

Targenor pisze:Nabylem wczoraj 100 gr tytoniu o nazwie Evening Latakia. Jest to wlasny blend miejscowego zakladu fajczarskiego. Latakia z ciemna Va i dodatkiem jakiego macedonskiego tytoniu. Smakuje genialnie. Pali sie na zimno i do konca. Troszke trzeba bylo podsuszyc ale to nie problem. 15 min wystarczylo. Spala sie ladnie i nie gasnie. Room note niezbyt dobry ale smak wyrazisty i typowo latakiowy. Przy delikatnym pykaniu czuc slodkosc. Ale to moze tylko moje subiektywne zdanie. Idealny tyton na jesienno zimowe wieczory. No i cena tegoz przysmaku zacheca. 13€ za 100gr.

Link do oryginalnego opisu http://deintabak.de/pfeifentabak/pfeife ... 100gr.html

Pozdrawiam
pozdrawiam

Lkulos
Awatar użytkownika
marcin35715
Pykacz
Pykacz

Post autor: marcin35715 »

PERFECTION was perfect ;).......smakowo jak dla mnie rozkosz, jedyny minus to moc ogólna....ciut za słaby.
A na początku wydawało mi się że nie polubię Latakii... :shock:

Pozdrawiam
Targenor
Początkujący
Początkujący

Post autor: Targenor »

lkulos pisze:te zagramaniczne sklepiki które mają swoje blendy szkoda że nie należymy do cywilizowanej części świata gdzie idąc do trafiki można kopić coś niespotykanego i wyjątkowego.

wiem wiem polskie prawo wiem wiem mentalność Polaka ale tak czy inaczej będąc w Anglii na przykład miło było odwiedzić taką wyspecjalizowaną trafikę gdzie dystyngowany starszy pan poleca ci tytonie i do tego nie przeszkadza mu że kupujesz 25 gram na próbę traktuje Cie jakbyś kupował co najmniej 2 kg tytoniu. + rabaty + gratisy na próbę
Z gratisow to zawsze dostaje paczke wyciorkow do fajki. Nie wazne ile pieniedzy u niego zostawiam. Co do rabatow to byl gotow mi opuscic 17€ za pieknego bulldoga firmy Savinelli. Ogolnie bardzo przyjemna kameralna trafika. Ale nie wiedzialem ze mozna sobie ot tak wlasne blendy robic.
Pykam więc jestem
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

wygrzebane kawaleczki kendal plug'a. troszke podeschle ale umieszczone w puszeczce z wilgotnym tytoniem odzyskaly "turgor". wlasnie zapakowalem w stary bilardzik i delektuje sie... jak pomysle o zachomikowanych na gorsze czasy 3 kosteczkach tego specjalu to przyszlosc robi sie mniej mroczna niz widzial to yoda...
pozdrawiam serdecznie.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Grzechu
Początkujący
Początkujący

Pyk
Dzisiaj paliłem TNN w fajeczce z wrzośca ( 3 raz w 1/3) i znowu nic nie posmakowałem, natomiast we wtorek również po raz trzeci w 1/3 paliłem MB Vanilia Cream z gruszeczki B&B i też czułem tylko dym :| .
No to nic..... pykam dalej i czekam na smaki
Pyk
Grzechu
Początkujący
Początkujący

Pyk
Dzisiaj znalazłem czas na dwie fajeczki.
Najsampierw paliłem Stanwella Vanillia w B&B038 i tak jak poprzednio z początku wyczuwałem słodki smak miodu?

Po południu zapaliłem Mac Barena Vanillia Cream w B&B031 i zupełnie nic tylko dym.
Obie fajeczki napełnione w 1/3, palone po raz trzeci, bez pośpiechu, nie piekło w język i nic nie bulgotało. Przez cały czas palenia (po około 20 minut) obie główki ani raz nie parzyły w ręce tylko dawały przyjemne ciepło. Dopalały się prawie do końca,zostawał mi jedynie czarny proszek. W obu fajeczkach nie zdzierałem prekarbonizatu.

Czy na to, że w Stanwellu coś tam mi smakuje a w Mac Barenie jeszcze nic nie czuję może mieć wpływ to, iż Stanwell jest bardziej aromatyzowany? Czy te tytonie powinny być przesuszone czy raczej nawilzone?

W Kulpińskim wrzoścu palę TNN i tez nic na razie nie wyczuwam ale w tym przypadku zwalam to na nie opaloną jeszcze fajeczkę.
Awatar użytkownika
sdp
Pykacz
Pykacz

Post autor: sdp »

Daj sobie jeszcze trochę czasu. Ja na początku też niewiele czułem, ale potem przyszło objawienie. Czuję nawet niewyczuwalne :)
Cierpliwości i się nie zniechęcaj.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny »

tylko dym.
w sumie dobrze ;) dym w fajczeniu ważna rzecz ;)

Ja paliłem dzisiaj w piance . Aco?. Cannon Pluga paliłem . Na początku się wkurzyłem na tę całą piankę , a potem złapałem się za głowe co jeszce musze z fajką zrobić . Przykitować co najmniej wlot kanału dymowego. Niestety tanio to się chyba z pianką nie da. ;( Ale skoro chce się paradować z białym w pyszczku 8) . Jeszcze do tej Turcji rajbany , kożuszek i dziny z wybielaczem.

Ale sam smak pomimo niekonfortowego palenia ciekawy bo tym razem czynnik zapachowy grał o wiele mocniej niż tytoń. Nie spodziewałem się ,że pianka az tak podbija aromatyzację.

@sdp - twój Malthouse zaskoczył mnie jakością . Najlepszy "popularny" aromat jaki paliłem. Ale przecież nie paliłem wiele. Podobny trochę do SH Petersona ale oczywiście SH lepszy w smaku. Za to Malthouse zaskakuje łatwością obsługi więc pewnie byłby to dobry tytoń dla początkujących.
mvagner
Początkujący
Początkujący

Post autor: mvagner »

A ja żegnam lato: English Summer Flake Stanislawa. Przyzwoita całkiem Va. Tylko forma Flake trochę odbiega od moich wyobrażeń ukształtowanych po University Petersena ;)
Grzechu
Początkujący
Początkujący

Grzechu pisze:Pyk
Dzisiaj znalazłem czas na dwie fajeczki.
Najsampierw paliłem Stanwella Vanillia w B&B038 i tak jak poprzednio z początku wyczuwałem słodki smak miodu?

Po południu zapaliłem Mac Barena Vanillia Cream w B&B031 i zupełnie nic tylko dym.
Obie fajeczki napełnione w 1/3, palone po raz trzeci, bez pośpiechu, nie piekło w język i nic nie bulgotało. Przez cały czas palenia (po około 20 minut) obie główki ani raz nie parzyły w ręce tylko dawały przyjemne ciepło. Dopalały się prawie do końca,zostawał mi jedynie czarny proszek. W obu fajeczkach nie zdzierałem prekarbonizatu.

Czy na to, że w Stanwellu coś tam mi smakuje a w Mac Barenie jeszcze nic nie czuję może mieć wpływ to, iż Stanwell jest bardziej aromatyzowany? Czy te tytonie powinny być przesuszone czy raczej nawilzone?

W Kulpińskim wrzoścu palę TNN i tez nic na razie nie wyczuwam ale w tym przypadku zwalam to na nie opaloną jeszcze fajeczkę.
Pyk
No to małymi kroczkami do pełni smaku :D
Będę się chwalił swoimi postępami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”