Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: Świeże wrażenia z palenia (czyli co dziś paliłeś?)

Post autor: jar » 20 stycznia 2014, 15:53 - pn

Co prawda Pq słusznie kojarzy się z pikantnością, ale niech mi tu będzie wolno przypomnieć, że umiejętnie zastosowana przez blendera Pq wzmaga odczucie naturalnej słodyczy Wirginii. To tak, jak sałatka ze świerzych pomidorów zyskuje na swoistej słodyczy gdy po pocięciu pomidorów posypie się plasterki szczyptą soli na jakiś czas przed podaniem sałatki do stołu.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 20 stycznia 2014, 21:56 - pn

Mnie również podszedł Peter Stokkebye Luxury Navy Flake i już zaczynam żałować że nie wziąłem od kolegi całego pudła :? faktem jest że syci, jedna średnia fajka starcza mi praktycznie na cały dzień, poza tym co mnie niezmiernie cieszy, palony nawet nieuważnie, za szybko, jest łagodny i nie gryzie w język ani paszczę :D pisząc powyższe pykam sobie Stokkebye w fajce Viggo Nielsena :wink:
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 20 stycznia 2014, 22:11 - pn

Ja chciałem raczej zaznaczyć ,że tytoń smakowo wyraźnie się różnił w stronę czystej Va od ostatnio palonych tejże marki Bull'seye, GH Luisiana Flake, Escudo, czy też DT St. Bernard Fl.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 20 stycznia 2014, 22:27 - pn

golf czarny pisze:Ja chciałem raczej zaznaczyć ,że tytoń smakowo wyraźnie się różnił w stronę czystej Va od ostatnio palonych tejże marki Bull'seye, GH Luisiana Flake, Escudo, czy też DT St. Bernard Fl.
- czyli Pq zostało użyte dla podkreślenia naturalnego charakteru Va, nie dla "upikantnienia" blendu.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
jorzo
Początkujący
Początkujący

Post autor: jorzo » 29 kwietnia 2014, 20:16 - wt

Jako że dawno nikt nic nie palił (w tym wątku :lol: ) to powiem tak: palę Savinelli Aroma i Petersona SB . Czy mnie się wydaje że są smakowo podobne? No ale SB bije na łeb tym zapaszkiem Amaretto-podoba mnie się to :D
Niestety nie trafiłem tymi tytoniami w gust mojej najżońszej milusi ale: Nic to!
Graalu! Gdzie jesteś?!?
Szukam tytoniowego Graala.
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 09 maja 2014, 20:59 - pt

Jeszcze nic. Ale nabijam fajkę sześcioletnim Black XX :) Kupiony 2 lata temu, akcyza z 2008, prawie zapomniałem że się kurzy w szafie :)
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 09 maja 2014, 21:53 - pt

a ja dziś palę Va no. 1 z 2011 roku w moim ulubionym bilardzie Formera :D
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 17 maja 2014, 00:58 - sob

Po raz pierwszy ( składam to na karb nikłego jednak doświadczenia) przydarzyła mi się historia "cudownej poprawy". Otóż sanacja nastąpiła względem smaku nowego(aczkolwiek pod starą nazwą) produktu sygnowanego nazwą Dunhill- Elizabethan Mixture.

Początkowo , kiedy przed paroma miesiącami kupiłem puszkę i po raz pierwszy (drugi i trzeci) zapaliłem byłem pewien,że więcej nie chcę ani palić ,ani posiadać. Tylko przez inercję i lęk przed niezadowoleniem potencjalnego nabywcy tytoniu nie odsprzedałem.Smakował wybitnie papierosowo. Gorzko z bardzo odległym smaczkiem virginii.Powtórnie sięgnąłem całkiem niedawno aby porównać w smaku zakupioną starą EM z nową. I jakież było moje zdumienie kiedy okazało, że zakup z przed kilku miesięcy stał się tytoniem fajkowym porządnej (choć nie genialnej jakości). Smak znacznie się polepszył a odległa nuta , o której powyżej, stała się teraz melodią główną. EM smakuje teraz wyraźnie wirdżyniowo z lekką słodyczą przełamaną równie wyraźnym posmakiem papryki suszonej . Niestety oba smaki pozostają obok siebie. Do tego dochodzi ulotny ale jednak występujący skórzasto-cedrowy aromacik. Dla mnie to charakterystyczny aromat skóry ale ktoś inny może kojarzyć to z drewnem lub zupełnie inaczej. Jest to aromat kwaśny. Ów charakterystyczny ponieważ odróżniający EM od innych europejskich Va +Pq czynnik jest bardziej uchwytny w tych starszych wersjach. Acz i w nowej jest delikatnie wyczuwalny. Tytoń pali się raczej komfortowo i jest tylko odrobinę słabszy od BBF. Moc według mojej miary zatem średnia. Co najważniejsze tytoń nie nużący. Czeka się niecierpliwie na następną fajkę.
kokodzambo
Początkujący
Początkujący

Post autor: kokodzambo » 30 maja 2014, 21:44 - pt

Po dziesięciu latach przerwy od palenia - miałem gruszkę i paliłem wtedy Alsbo, więc doświadczony to ja nie byłem w ogóle - jako że dostałem Ser Jacopo i zaopatrzyłem się w dobry tytoń S.G. FVF by rzeczoną opalić mogę stwierdzić, że do palenia wróciłem i jest to niezwykle przyjemne. Sam zapach tytoniu po otwarciu puszki wprowadził mnie, w narkotyczny wręcz, przymus powąchiwania go co jakiś czas. Pozdrawiam.
jorzo
Początkujący
Początkujący

Post autor: jorzo » 02 czerwca 2014, 16:07 - pn

Ha! Przyjechał dziś do mnie Samuel Gawith cigar leaf albowiem poszukuję czegoś o smaku cygaro i zdziwienie mnie dopadło-zapakowane toto w hermetyczną folię, a suche! Hmm zapaliłem po raz pierwszy-dość fajny zapaszek ale... przez suchość swą w momencie zniknęło z komina :) Warto go nawilżyć?
Szukam tytoniowego Graala.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 25 sierpnia 2014, 13:39 - pn

Może nie są to wrażenia bardzo świeże niemniej jednak warto opisać. McClelland Classic Virginia. Posiadałem jeno próbkę aczkolwiek cos tam wyniosłem. Specyfika zarówno amerykańka jak i firmowa-octowo pachnący , bardzo ciemny broken fl. W swojej pierwotnej wilgotnosci juz trzeba było odrobinę wysiłku żeby rozdrobnić do pojedyńczych wstążel . Jezeli zbyt podeschnie robi się to nie mozliwe.
Pali sie bardzo łatwo i komfortowo. w tym prawie sucho i raczej chłodno. Próbowałem także w corncobie i muszę przyznać,że chyba robiono ClVa pod kukurydzę.
Przynajmniej potrafię sobie wyobrazić tłumy zapracowanych rednecków pykających swoje misiurki w skwarze i pyle. Bo wrażenia smakowe są takie,że kwaskowato a zarazem melasowato smakuje ale smak ten nie jest skoncetrowany jak np.w tejże firmy Blackwoods. Oczywiście przy powolnym , na granicy zgaśnięcia, paleniu sładka kwaśnośc (taka własnie jak w sosie słodko -kwaśnym) staje się wyraźniejsza. Niemniej jednak, pykając ot tak , mimochodem ,otrzymuje się bodżce niejako rozwodnione. Na początku i pod koniec znowu wyraźniejsze. Moc tytoniowa znikoma. Jest to tytoń stworzony dla tych co bardziej od nikotyny są przyzwyczajemi do obecności w ustach fajki. Moznaby palić bez obrzydzenia , czy znudzenia przez cały dzień i a nie czuć przeładowania nikotyną ani innymi wrażeniami.
Jest pytanie czy warto zza wielkiej wody? Osobiscie : nieco brakuje temu tytoniowi do kategorii "muszę mieć". Są ciekawsze smakołyki.
Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 19 stycznia 2015, 11:35 - pn

Do wczoraj sześcioletni Balkan Flake SG (chlip..), a teraz właśnie Perfection SG przed godziną zakupiony. Cieszę się, że był od ręki w sklepie, ostatnio paliłem go z 5 lat temu.
Pozdr,
k.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”