Mieszanka Lataki

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

#maol
Początkujący
Początkujący

Mieszanka Lataki

Post autor: #maol »

Mam ochote dowiedzieć sie jakie mieszanki palicie, paliliscie etc. Jakie sa wasze zdanie na ich temat.

P.S. Mam nadzieje ze nie bylo takiego tematu.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Re: Mieszanka Lataki

Post autor: maciej_faja »

Pewnie bardzo dużo, zajrzyj tu
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu »

#maol pisze:Mam ochote dowiedzieć sie jakie mieszanki palicie, paliliscie etc. Jakie sa wasze zdanie na ich temat.
Jako pierwszą paliłem Rattray's Black Mallory i do dziś jest to jeden z moich ulubionych tytoni; do tego stopnia, że od jakiegoś czasu jak mi się kończy, to zawsze kupuję dwie puszki i jedną chowam w szafie "do dojrzewania". Tu kupuję najtaniej.

Potem paliłem Squadron Leader. Smaczna, ale jakby mniej "latakiowa".

Potem ktoś mi polecił SG Commonwealth. Na szczęście wcześniej dostałem próbkę; szalenie mocna latakia. Więc jak przyszła puszka w zeszłym roku, to też ją zabunkrowałem.

Potem był SG Perfection. Smaczny nad wyraz, ponoć dobrze się "starzeje", więc przymierzam się do większych zakupów.

Teraz popalam Presbiterian Mixture. Pali się mokro, a latakii nie ma wiele.

Więcej nie pamiętam :lol:
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz »

Latakia to mój ulubiony tytoń, więc każdą mieszankę uważam za dobrą lub bardzo dobrą.

A paliłem następujące mieszanki:

Balkan Sasieni, Erinmore Balkan Mixture, Presbyterian Mixture, Synjeco Balkan Mixture, Peterson Old Dublin, SG Commonwealth, SG Westmorland Mixture, SG Squadron Leader, SG Perfection, SG Navy Flake, SG Balkan Flake, GH Balkan Mixture, Dunhill EMP, Dunhill MM965, czystą syryjską La, SG Skiff Mixture.

Generalnie najbardziej podchodzą mi Bałkany, kolejno Angliki, później Modren English i na końcu aromaty z dodatkiem La, takie jak SG Chocolate Flake, czy Westmorland.
maciejslu pisze: Potem był SG Perfection. Smaczny nad wyraz, ponoć dobrze się "starzeje"...
Wręcz doskonale :D
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas »

Klaudiusz pisze:
maciejslu pisze: Potem był SG Perfection. Smaczny nad wyraz, ponoć dobrze się "starzeje"...
Wręcz doskonale :D
Jak każdy tytoń składający się z tytoniu 8)

Ja od pół roku jestem wielkim fanem balkanów. Paliłem GH Kendal Balkan Flake, SG Balkan Flake, Erinmore Balkan Mixture. Aktualnie w kolejce czeka Balkan Sasieni i plan na kolejne produkty z nazwą balkan (Sobranie, sobranie... jak echo... ). Z innych latakiowców (choć tu zdania uczonych są podzielone czy to wyłącznie orient, czy jednak jest tam latakia) aktualnie próbuję Dunhill Early Morning. Dziwne, jakiś taki za mocny mi się wydaje...

UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz »

yopas pisze:Z innych latakiowców (choć tu zdania uczonych są podzielone czy to wyłącznie orient, czy jednak jest tam latakia) aktualnie próbuję Dunhill Early Morning. Dziwne, jakiś taki za mocny mi się wydaje...
Zawartość La w EMP to kwestia niezaprzeczalna, ona tam jest na 100%. Wydaje mi się, że w składzie jest również BlCav.

Wydaje Ci się być za mocny? Hmm... Fakt, taki bardzo słaby to on nie jest, ale zbyt mocny ani tyle :D
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Klaudiusz pisze: EMP taki bardzo słaby to on nie jest, ale zbyt mocny ani tyle :D
W zasadzie wypaliłem dopiero ze trzy fajeczki, ale po każdej czułem ten nieprzyjemny nadmiar nikotyny w sobie... nie wiem, może to kwestia zawartości tej konkretnej puszki... miałem już kiedyś podobne nieprzyjemności raz po aktualnym Three Nuns i raz po aktualnym St. Bruno... a np. Erinmore i powyżej wymienione Balkany robią na mnie wyłącznie pozytywne wrażenie...

W sprawie kwendisza, to ja za cienki w uszach jestem, by móc cokolwiek potwierdzić lub próbować zaprzeczać.
UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk »

Hmm... Nie wydaje mi się żebym miał aż tak przepalone gardlo ale EMP do najmocniejszych nie należy, nawet do mocnych mu trochę brakuje. MSZ Standard Mixture jest pełniejszy w smaku niż EMP, też jest trochę mocniejszy.

Pozdrawiam.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

patrykk pisze:Hmm... Nie wydaje mi się żebym miał aż tak przepalone gardlo ale EMP do najmocniejszych nie należy, nawet do mocnych mu trochę brakuje
Również jestem rozczarowany swoją postawą wobec wyżej wymienionego... tytoniu, bo smakowo mi bardzo... odpowiada.
UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee »

Ja do tej pory paliłem:

Peterson Old Dublin, SG Commonwealth, SG Squadron Leader, SG Navy Flake, SG Balkan Flake, Dunhill EMP, Dunhill MM965, Synjeco Swiss Chocolate oraz czystą syryjską La.

W drodze do mnie leci Balkan Sasieni oraz Presbyterian Mixture.

Najbardziej do gustu przypadły mi SG NF, SG BF, EMP, a na deser "Krówka" z Synjeco :-)

Pozdr.
マルツェル
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B »

Nikt jeszcze nie wspomniał o Mac Baren Vintage Syrian, całkiem ciekawa, złożona smakowo mieszanka. Z pewnością tytoń godny polecenia.
¡El pueblo unido jamás será vencido!
Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Beckett »

Polecam McClelland Frog Morton super latakia. Tylko diabelnie ciężko ją dostać.
Pozdrawiam Beckett !!!!

"Im starsza fajka tym słodszy dym"
Śpioch
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Śpioch »

Jest na alllegro kolega który to kiedyś sprzedawał do kolekcji:)
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch »

Jestem zdecydowanie latakiomanem :) Mieszanki angielskie to moje podstawowe tytonie, a mieszanki bez latakii są dla mnie rzadką pozycją w tytoniowym menu :) Nie będę wyliczał jakie tytonie z latakią paliłem, bo wiele tego było i musiałbym się sporo nagłowić, żeby wszystko sobie przypomnieć. Jednak jeżeli miałbym coś ciekawego polecać, to:
Rattray's Black Mallory i SG Commonwealth- podstawowe dla mnie tytonie, łatwa dostępność i bardzo dobry smak w obu przypadkach (pomimo że to dość różne od siebie tytonie).
G.L. Pease Westminster- genialny tytoń. Niestety dostępny tylko w USA i Szwajcarii, ale warto pokombinować, żeby go zapalić. Jest w nim trochę podobieństwa do Dunhilla 965, ale jest ciekawszy, bardziej skomplikowany, pozostając przy tym tradycyjny w smaku.
G.L. Pease Odyssey- tak samo genialny jak Westminster, jednak dużo większy kaliber. Możnaby go nazwać "superfull balkan". Przepełniony cudownym smakiem najlepszej latakii, intensywny, mocny, z aromatami skóry, lasu, kadzideł. Jak dla mnie zbyt intensywny do palenia na codzień, ale zdecydowanie warto go mieć zachomikowanego w słoju.
Synjeco's Balkan- wyśmienity tytoń w bardzo dobrej cenie. Niestety dostępny tylko w Synjeco (ich własna mieszanka). Bardzo przyjemny, sporo orientali i dobra latakia, idealna mieszanka codzienna.
Niestety mam dość słabą pamięć do smaku tytoniu, więc po paru latach od zapalenia pamiętam właściwie tylko czy dana mieszanka mi smakowała czy nie :wink: Ma to ten plus, że pewne tytonie mogę na nowo odkrywać i mieć z tego radochę :)
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason »

Z mieszankami zawierającymi latakię jest tak, że chyba nigdy się na żadnej nie zawiodłem. Bywały virginie i aromaty, które lądowały w koszu, ale La, mogła być słabsza, mocniejsza, ale zawsze mi smakowała. Wyjatek to Balkan Sobranie, ale to był pierwszy i przypadkowy kontakt z tego rodzaju tytoniem, w czasach gdy szukałem graala jedynie wśród aromatów, więc nie biorę owego doświadczenia pod uwagę:)

Mój ranking to w kolejności: SG Commonwealth, SG Balkan Flake i Dunhill Standard Mixture (Medium).

Od czasu do czasu lubię też pomieszać latakię z jakimś aromatem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”