Taki właśnie tytoń !

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Taki właśnie tytoń !

Post autor: wiadrowod » 16 stycznia 2012, 22:01 - pn

witam wszystkich fajczarzy :)
jestem świeżo upieczonym fajczarzem choć fajeczke popalam juz od 6 /7 lat lecz tylko okazyjnie i tytonie których lepiej nazw nie wymieniać by nie przyprawiać ludzi o mdłości.
Do czego zmierzam ?
Otóż poszukuje tytoniu który będzie spełniał kilka kryteriów
szukam
-czegoś co będzie miało pewną moc, co pozwoli mi się napalić (ale nie młota który położy mnie na ziemi z bezdechem)
-co będzie miało słodki ale nie cukierkowy smak żebym mógł się delektować (preferowane whiskey / rum / wanilia)
-przede wszystkim aromat, istotnym elementem tytoniu którego poszukuję jest aromat który roztacza się podczas palenia :)
szukam czegoś co nie będzie śmierduchem i nie będzie drażniło osób w moim towarzystwie.

Będę wdzięczny za pomoc w poszukiwaniu :)
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Taki właśnie tytoń !

Post autor: sat666sat » 17 stycznia 2012, 08:44 - wt

wiadrowod pisze:witam wszystkich fajczarzy :)
jestem świeżo upieczonym fajczarzem choć fajeczke popalam juz od 6 /7 lat lecz tylko okazyjnie i tytonie których lepiej nazw nie wymieniać by nie przyprawiać ludzi o mdłości.
Do czego zmierzam ?
szukam
-czegoś co będzie miało pewną moc, co pozwoli mi się napalić (ale nie młota który położy mnie na ziemi z bezdechem)
-co będzie miało słodki ale nie cukierkowy smak żebym mógł się delektować (preferowane whiskey / rum / wanilia)
-przede wszystkim aromat, istotnym elementem tytoniu którego poszukuję jest aromat który roztacza się podczas palenia :)
szukam czegoś co nie będzie śmierduchem i nie będzie drażniło osób w moim towarzystwie.

Własnie tym postem wkroczyłes na kruchy lód. Każdy powie co innego. Musisz sam z biegiem czasu wybrać co ci pasuje. Choć wraz z ilością wypalonego tytoniu mogą się Twoje gusta zmienić. U mnie tak było :pipeman:
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2012, 10:45 - wt przez sat666sat, łącznie zmieniany 1 raz.
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Awatar użytkownika
mareek
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: mareek » 17 stycznia 2012, 09:49 - wt

Chyba najbardziej do opisu pasuje Peterson Irish Whisky, co prawda sam go nie paliłem ale pamiętając jego opisy od razu przyszedł mi na myśl. Jeżeli ma podobną moc jak Irish Oak to jak najbardziej można się nim napalić.

Od siebie polecę SG Chocolate Flake, moc jak najbardziej sycąca, aromat czekolady wyczuwalny ale bardziej jako dodatek niż główny smak, za to bardzo przyjemna latakia, która jednak może trochę drażnić towarzystwo :pipeman:
carlospp
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: carlospp » 26 stycznia 2012, 16:36 - czw

wiadrowod pisze:witam wszystkich fajczarzy :)
Do czego zmierzam ?
szukam

Moim zdaniem najwazniejsze to trzymac sie wysokiej polki. Virginia jest slodka sama w sobie - choc zapach dla otoczenia nieco gorszy. W kazdym razie sprobowac mozesz, bo moze Ci jednak przypasuje smak, jak i zapach. Jesli wiec czysta Va - to Samuel Gawith Golden Glow (slaby) lub Best Brown Flake (srednia moc, moim zdaniem DUZO lepszy - choc i trudniejszy).
Na poczatek latwiejsze nieco beda jednak mieszanki zawierajace Perique - mozesz albo SG St James Flake, albo jak wczesniej ktos wspomnial wejsc w Petersony. Oprocz wspomnianych Irish Oak i Irish Whiskey jedyny sensowny na poczatek moze byc Sherlock Holmes. Ja z tej trojki bym polecil Irish Oaka. Jest to tyton naturalny, sredniej mocy, czuc slodycz, a delikatne doprawienie (chyba zreszta naturalne) lagodzi jego aromat.
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT » 26 stycznia 2012, 22:21 - czw

Łatwiejsze, to będą mieszanki typu angielskiego zawierające orienty i latakię. Ponieważ są prostsze w paleniu i łatwiej wydobyć z nich pełnię smaku.
Perique jest bardzo specyficznym tytoniem i nie każdemu musi odpowiadać ten posmaczek. A aż tak drastycznie własności palnych IMHO nie zmienia.
Swoją drogą naprawdę nie wiem, z czego wynika ten antylatakiowy mit, że to jest coś dziwacznego, gorszego, śmierdzącego i dla twardzieli. Większość mieszanek z La jest łagodna, miękka i sympatyczna dla początkującego. I na pewno wybacza o wiele więcej niż jakakolwiek Virginia.
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 26 stycznia 2012, 23:03 - czw

wiadrowod pisze: -czegoś co będzie miało pewną moc, co pozwoli mi się napalić (ale nie młota który położy mnie na ziemi z bezdechem)
Było coś takiego co nazywało się Hayward Mixture (USA), kiedy mi wpadło w łapy marka już nie istniała. Nie mogło mi się znudzić więc rozpamiętuję z nostalgią. Jakby nie było, Twój opis do tego mi pasuje. Wniosek, szukaj "incognito" :wink:
Zawsze będę początkujący...
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 27 stycznia 2012, 08:50 - pt

KrzysT pisze:Swoją drogą naprawdę nie wiem, z czego wynika ten antylatakiowy mit, że to jest coś dziwacznego, gorszego, śmierdzącego i dla twardzieli.
W kilku zołnierskich słowach: ten latakiowy mit bierze się stąd, że jest to coś dziwacznego, gorszego, śmierdzącego i dla twardzieli. Wielbłądzią kupą to wędzą. A najwięcej do powiedzenia w tej kwestii mają Ci, którzy największą radość w paleniu odnajdują w tin i room note... i w sumie to im wystarcza.
UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 27 stycznia 2012, 12:42 - pt

Parafrazując tytuł pewnego westernu: "Latakia wybacza, żona nigdy" :) W paleniu jest łatwa a w smaku ujmująca, ale... gdybym zapalił w domu tytoń, który ma choćby 20% latakii, a palę przeważnie w domu, to żona by mnie chyba wyrzuciła oknem:) Inne tytonie, powiedzmy "toleruje".

Jest to więc tytoń dla trwaldzieli. Twardzieli, którzy nie ugną się pod presją otoczenia :lol:

Aby nie robić offtopu, zaproponuję koledze to samo co mój poprzednik MAREEK: a więc Irish Oak i Irish Whisky z oferty Petersona.

Dodam też od siebie University Flake, MB Mixture Scottish, MB Navy Flake -ale trudno dostać.

Z takich bardziej aromatycznych, ale nie za bardzo - Erinmore Flake, Scottish Cake, a może i MB Dark Twist
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod » 28 stycznia 2012, 17:32 - sob

a coś z rozbrajającą nutą pokojową i wspomnianym wcześniej smakiem ? (POMIŃMY PROSZĘ Belle Epoque )
bo w zasadzie chodzi mi głównie o roztaczanie aromatu w okół :)
lkulos
Pykacz
Pykacz

Post autor: lkulos » 28 stycznia 2012, 18:00 - sob

Holmer Knudsen's hmmm bardzo milasty takiego określenia użyję mam go trochę a dzisiaj po raz pierwszy zapaliłem czystą Va Mysore i boże jakie to pyszne dla mnie room note wysoki bo żona nie wyczuła*

*) nie jestem pantoflem ale nie lubię mieć wojny "o fajkę"
pozdrawiam

Lkulos
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 28 stycznia 2012, 19:21 - sob

SG Navy Flake. Smakuje rewelacyjnie, pali się bardzo łatwo (pokruszony i podsuszony flake). tzw. room note - nie wiem, bo mało mnie obchodzi :)
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 28 stycznia 2012, 20:01 - sob

BenZin pisze:SG Navy Flake. Smakuje rewelacyjnie, pali się bardzo łatwo (pokruszony i podsuszony flake). tzw. room note - nie wiem, bo mało mnie obchodzi :)
a kolega wlasnie pytal o room note. nie pomogles. hanba ci:-)
pozdrawiam serdecznie.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 29 stycznia 2012, 02:09 - ndz

SG Navy Flake. Smakuje rewelacyjnie, pali się bardzo łatwo (pokruszony i podsuszony flake). tzw. room note - nie wiem, bo mało mnie obchodzi
Osobiście uważam, że tytoń jest mocno latakiowy a rm ma niemalże jak jodyna.
carlospp
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: carlospp » 29 stycznia 2012, 11:27 - ndz

wiadrowod pisze:a coś z rozbrajającą nutą pokojową i wspomnianym wcześniej smakiem ? (POMIŃMY PROSZĘ Belle Epoque )
bo w zasadzie chodzi mi głównie o roztaczanie aromatu w okół :)
Drobna uwaga: palic powinienes dla siebie, pod swoim katem - a nie dla innych.
IMO Peterson Irish Oak room note ma korzystny - w sensie delikatny, przyjemny a i krotki.
Jesli chcesz mimo wszystko isc w kierunku uszczesliwiania otoczenia, to zeby jak najmniejsza krzywde sobie robic, najlepiej pojsc w kierunku angielskich aromatow. Z tego co u nas dostepne sprobuj Samuel Gawith Grouse Moor. Jesli nie bedzie odpowiadac, zaryzykuj Firedance Flake (ten mocno slodki strasznie). Jest tez jedna opcja: 1792 Flake. Bardzo delikatnie doprawiony, typowy anglik, BARDZO MOCNY, w smaku przepyszny. Zapach jest chyba dobry - ja na to nie zwracam uwagi, ale zona mocno na to patrzy. I ma klasyczny poglad - latakia okropna, a cos owocowego byloby wspaniale. Owocowymi jej nie uraczam, ale jak pierwszy raz palilem 1792 Flake to jej sie bardzo spodobalo. Innych aromatow od SG radze nigdy nie probowac (no, moze w ostatecznosci Kendal Flake).
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod » 25 lutego 2012, 21:30 - sob

sądzę że będzie to dobry temat na moje kolejne pytanie.
chodzi mianowicie o następujący problem.
Kilka już ładnych lat temu kiedy zacząłem przygodę z fajką i kupiłem moją nieśmiertelną gruszeczkę mr.brog 18 wraz z nią jako "zestaw startowy" kupiłem również puszkę tytoniu o smaku whiskey, którego do tej pory żaden inny tytoń nie może nawet w przysłowiową żyć cmoknąć brzydko mówiąc :/ pamiętam jedynie parę faktów które może naprowadzą was, szanownych użytkowników forum.
Puszka 50 gram, prostokątna, kolor biały, rysunek na puszeczce to coś w rodzaju lądowania na czarnym lądzie 2 może 1 załóg żaglowca i przywitanie na wyspie :/ napisy na puszce były czarne z (o ile się nie mylę ) dodatkami złotymi, smak jak już wspomniałem whiskey/ rum ...
błagam pomóżcie mi chociaż przypomnieć sobie co to za tytoń, będę bardzo wdzięczny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”