Tytoniowa apokalipsa

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

mvagner
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:49 - ndz

Tytoniowa apokalipsa

Post autor: mvagner » 28 września 2012, 14:01 - pt

Piszę trochę... (trochę?) zaniepokojony problemem, o którym wspomniał Mayol
W skrócie, za gazetą prawną
Restrykcyjny projekt nowelizacji dyrektywy UE o wyrobach tytoniowych jest już gotowy.Pomijam kwestię opakowań, haseł, bo to pryszcz, ale co dla nas istotne:
Dyskutowany obecnie projekt zakłada także całkowity zakaz sprzedaży papierosów smakowych, w tym mentolowych oraz takich, które zawierają szczególnie atrakcyjne dodatki dla małoletnich (smaki cukierkowe i owocowe). Zakaz dodatków smakowych obowiązywałby także w przypadku tytoniu do fajek. Nowelizacja przewiduje również zakaz używania niektórych formatów papierosów, np. slimów.
i ze starszego tekstu:
Nowa dyrektywa martwi też polskich plantatorów, dających pracę 60 tys. osób. 40 proc. upraw zajmuje tytoń burley, do którego trzeba stosować dodatki, by wytworzyć z niego papierosy. Zakaz ich stosowania oznacza więc bankructwo wielu plantacji.
GP
Zastanawiam się: jakie tytonie zostaną nam do palenia?
Do tego dochodzi zakaz ekspozycji tytoniu w sklepach (tylko spod lady) - co chyba oznacza zagładę stacjonarnych trafik.
Mayol
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 16 czerwca 2010, 12:46 - śr
Lokalizacja: Zamość

Re: Tytoniowa apokalipsa

Post autor: Mayol » 29 września 2012, 09:43 - sob

Myślę że apokalipsa jest możliwa ba nawet realna,przykładem jest Australia Mało tego ci idioci z Uni idą jeszcze dalej do roku 2050 chcę całkowitego zakazu hodowlii tytoniu.
lkulos
Pykacz
Pykacz
Posty: 94
Rejestracja: 10 lipca 2011, 20:28 - ndz
Lokalizacja: mysłowice

Re: Tytoniowa apokalipsa

Post autor: lkulos » 29 września 2012, 10:39 - sob

na tym forum przewiną się już podobny temat. Wnioski : nie dojdzie do tego dlaczego ??
- UE za nie długo przestanie istnieć.Margaret Taczer kiedyś powiedziała : SOCJALIZM kończy się gdy zaczyna brakować pieniędzy.

- Muzułmanie a jest ich coraz więcej i będzie coraz więcej uwielbiają tytoń (bałbym się raczej o alkohol )- Biali ludzie mają 1 góra 2 dzieci Muzułmanie znacznie więcej przy obecnych rządach demokracji uważam że to kwesta będzie 1 pokolenia i w demokratycznych wyborach wygrają Muzułmanie którzy wprowadzą prawo szariatu i co wtedy ?? nic to będzie upadek kultury europejskiej.
Może wypadało by się już teraz uczyć Koranu ;)
- Od jakiegoś czasu zastanawiam się dlaczego w Polsce jest tak mało Arabskich emigrantów w porównaniu do Anglii/ Francji / Niemiec odpowiedź jest banalna - Mamy kiepski SOCJAL i to chyba jedyna dobra wiadomość
:offtopic:
pozdrawiam


Lkulos
mvagner
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:49 - ndz

Re: Tytoniowa apokalipsa

Post autor: mvagner » 29 września 2012, 11:48 - sob

Pytanie zasadnicze: kiedy (wreszcie) ta faszystowska Unia padnie? Nie chcę wchodzić w kwestie polityczne, ale zastanowić się od strony praktycznej, jak my fajczarze mamy sobie radzić w tej sytuacji.
Zaznaczam, moim zdaniem nie chodzi wyłącznie o dostęp (wtedy można by zamawiać przez synjeco, alb jakoś się w tym kierunku podziemnie zorganizować).
Problem leży w tym, że jeśli jak zauważył w swoich quasi-badaniach jalens na fajkanecie, ponad 80% rynku tytoniów fajkowych to aromaty. Obawiam się, że większość producentów specjalizujących się w tytoniach fajkowych po prostu w Europie padnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”