Tytoń Fajkowy ROLANDO'S OWN

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

jony
Fajczarz
Fajczarz

Tytoń Fajkowy ROLANDO'S OWN

Post autor: jony » 11 kwietnia 2013, 07:53 - czw

Jak w tytule. Czy Szanowni Koledzy znają ten tytoń ? Za wszelkie informację będę wdzięczny
pozdrawiam - jony
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: Tytoń Fajkowy ROLANDO'S OWN

Post autor: jar » 11 kwietnia 2013, 11:57 - czw

Stosunkowo niedawno przy okazji spotkania z kimś z USA zostalem poczęstowany tym wlaśnie tyoniem. I tak pozwalam sobie podać, co poniżej.

Nazwisko blendera - Russ Ouellette - mówi samo za siebie. Wiele razy wypowiadał się on na łamach Pipesmagazine i jest uważany obok Greg'a Pease (GLP) za jednego z czołowych amerykańskich blenderów. I tu - UWAGA: w zrozumiały sposób jego blendy są tworzone w tradycji blendów amerykańskich.

I tak mieszcząc się w tym charakterze i tradycji przedmiotowy tytoń jest znakomity. Dodatek Pq do znakomitej Va podkreśla jej znakomite walory - słodycz. Jeśli zastosowano casing (doprawianie skrapianiem - przyp. jar) to jest on delikatny i subtelny.

Samemu wolę tytonie blendowane w tradycji europejskiej (angielskiej) ale cenie też dobre tytonie amerykanskie, jak np. wiele McClellandów. I tak mogę polecić przedmiotowy tytoń, który Russ Ouellette stworzył dla Pipesandcigars.

Jak zawsze

Jacek A. R.

PS. Warto, moim zdaniem, spojrzeć na opisy na Tobaccoreview.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
jony
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jony » 11 kwietnia 2013, 12:36 - czw

jar pisze:PS. Warto, moim zdaniem, spojrzeć na opisy na Tobaccoreview.
Oczywiście spojrzałem na opisy, jednak moja znajomość j. angielskiego, jak i tłumaczenie strony w internecie było na zasadzie "Kali chcieć pić" :oops: a to trochę za mało na dokładne poznanie danej mieszanki.
Niestety jestem pokoleniem zrusyfikowanym. :wink:
pozdrawiam - jony
Tomaszb
Początkujący
Początkujący

Post autor: Tomaszb » 13 kwietnia 2013, 11:27 - sob

W mojej opinii jest to całkiem przyzwoity tytoń. Miłe połączenie Va i Pq, łagodne, dość aromatyczne, choć może wolałbym żeby było bardziej wyraziste. Nie zamieniłbym go co prawda na Old Gowrie, jednak już po trzech czy czterech miesiącach w słoju widać poprawę, więc po roku powinien wyszlachetnieć. Zapach z puszki jest nietypowy. Mój nos mówi mi, że pachnie... krupnikiem na miodzie gryczanym. Na szczęście w smaku tego nie czuć, pozostaje jedynie miękka, przyjemna, nieprzytłaczająca słodycz. Jak wszystkie produkcje H&H, z którymi miałem do czynienia, jest dość mocno nasączony jakimiś syropami (mała ilość mojego ulubionego Larry's Blend po pół roku w dużej puszce nie wymaga nawilżania), ale smak jest całkiem naturalny, a zapach dymu nie odstrasza otoczenia. Jego aromat jest neutralny, więc ryzyko, że duża pucha prędzej czy później nie zostanie spopielona, uważam za nieduże - zwłaszcza że wygląda na to, że z czasem smak powinien się poprawiać. Do panteonu sławy bym go nie wpisał, ale sprawdza się jako tytoń do codziennego palenia. Ot, solidne palidełko bez aspiracji do miana Graala. Stosunek jakości do ceny jest w każdym razie bardzo korzystny.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 15 kwietnia 2013, 17:02 - pn

udzieliłem pytającemu Koledze odpowiedzi na PW być może zbyt niesprawiedliwej wobec omawianej mieszanki. Cały czas należy bowiem miec na względzie tzw. całokształ w tym imo nieśmiertelny stosunek jakości do ceny. W tym względzie wspominany tytoń to bardzo ciekawa propozycja.

Poza tym nieszczęsliwie moje skromne próby opierały się zaufaniu do jednej z fajek , która to okazała się niezbyt odpowiednia. W innej fajce smakuje ta mieszanka lepiej. Aczkolwiek tak jak tytonie gorszej jakości np. Altadis smakują jakoś ciekawej to casing lub też gruntowna aromatyzacja i smak lekko amoniakalny w moin odbiorze Va, w tym przypadku dają aromat na tyle jednolity ,że aż nieco przytłaczający . Jest słodko, goryczka pq wzrasta ale w miare palenia trochę brak tych drobnych smaczków. Niewątpliwie jest solidnie. Ale nieprzekonująco. Być może nie potrafie docenić tego tytoniu albo wyzwolić się od własnych upodobań.

Bardzo dziękuje Koledze KrzysT-owi za próbkę.
baron
Początkujący
Początkujący

Post autor: baron » 20 lipca 2013, 08:59 - sob

Zakaz dodatków smakowych obowiązywałby także w przypadku tytoniu do fajek. Nowelizacja przewiduje również zakaz używania niektórych formatów papierosów, np. slimów
http://pass4sure.com
envision web hosting coupons envision web hosting coupons
Pass4sure network+ certification network+ certification
Pass4sure 1z0-051 1z0-051 dumps
pass-4sure.net pass-4sure.net
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”