Bardzo mocny i bardzo bogaty smakowo tytoń

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

maciej stryjecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Bardzo mocny i bardzo bogaty smakowo tytoń

Post autor: maciej stryjecki » 01 marca 2014, 00:02 - sob

keilwerth pisze:Jeśli już weszliśmy w zakupy zagraniczne to otwiera sie wiele możliwości.

Maciej, część tytoni, o których wspomniałeś - Capstan niebieski, Golden Sliced Orlika, Flake i DLNR Dunhilla, to zdecydowanie nie są tytonie, które można określić jako "bardzo mocne". Sycące, może i tak, ale na pewno nie bardzo mocne, szczególnie jeśli porównujemy z tytoniami typu Brown nr4, XXX czy Irish Flake.

Ze swojej strony mogę gorąco polecić tytonie marki Peter Heinrichs, sprzedawane przez tę trafikę (siedziba w Kolonii). Mają bardzo dużo własnych mieszanek, niestety numerowanych więc trzeba się wgłębić w opisy, ale dwie które zostały mi polecone są jednymi z najlepszych tytoni jakie paliłem. Ten, który chciałem polecić to Peter Heinrichs Old Kentucky Flake- doprawdy wyśmienity tytoń. Mocny w stronę bardzo mocnego, bardzo bogaty aromatycznie, gładki w smaku i świetnie się spalający. Nie ma go w sklepie internetowym Petera (w sumie nie wiem dlaczego), ale jest w bieżącej sprzedaży w sklepie w Kolonii, jeśli wyślesz do nich maila zapewne będziesz mógł go zamówić. Wysyłka od nich kosztuje bodajże 13 euro, więc tak jak pisał Maciej przy kilku ciekawych puszkach już się o tej dopłacie zapomina.
Jak się cieszę, że rozmawiam z profesjonalistą :)
Poleciłem te tytonie (głównie virginiowe flejki), bo jakoś czuje, że kolega szuka mocy, a znajdzie smak. I moc przy okazji, to sie zawsze tak kończy. A jak kupować coś na zapas, to tylko flejki, bo nie wysycha i dojrzewa. Siekanka różnie dochodzi.
Na początku też szukałem dziwnych rzeczy, jakichś aromatów, mocarzy, a te flejki są po prostu dla palacych ludzi. Comoya Cask 4 bym polecił, bo jest mniej smaczny od Stokkebye Navy, ale po polowie fajki bardziej się czuje, że się coś pali (te tytonie porównywałem w ciekawy sposob: odpaliłem dwie fajki na raz i obie na raz paliłem. Na początku nie maiłem wątpliwości: Stokkebye. Po połowie fajki sporawa była jasna: Comoy)
Heinrichsa wywołałes jak ducha, albo wyskoczył jak diabeł z pudełka, to był własnie ten sklep, o którym wspomniałem. Chciałem koledze polecic "batona", ale dopiero jak powie, że Capstan, Orlik, albo Meistermischung jest OK.
A baton: http://www.peterheinrichs.de/tabak/pfei ... html?c=289" onclick="window.open(this.href);return false;
jest chyba lepszy od porównywalnych DLNR, Bulls Eeye, czy Escudo. Ale też lekko od nich słabszy. Dlatego może niech sie kolega albo uwolni od ścieżki mocy, albo odda we władanie Twistów SG, czy GH. Ja tam cygarowego smaku w fajce nie lubię. Ale to indywidualna kwestia.

A trzy batony mi się juz od roku sezonują :)
Pamietasz, że obiecałes mi faję z filtrem? HHhhhhhhh!
http://www.hfm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Super Grover
Pykacz
Pykacz

Post autor: Super Grover » 01 marca 2014, 08:19 - sob

Nie upieram się przy mocy;-) Zamiast kupować nie wiadomo co i ile, wolę kupić kiełbaskę, którą polecacie i cieszyć się smakiem!;-)
Peter Heinrichs Old Kentucky Flake niestety nie ma...?!
Tak więc chętnie posłucham Waszych propozycji, co kupić. Zaproponujcie coś wybitnego bez względu na ,,kategorie wagowe";-) Wolę mieć 3 tytonie wybitne niż całą spiżarnię słabych!
maciej stryjecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: maciej stryjecki » 01 marca 2014, 10:18 - sob

Nie kupuj na zapas na samym początku! Najpierw spróbuj po jednej puszce, najlepiej mniejszej, jak jest do wyboru. Dopiero jak sam się przekonasz po kilkunastu (nie po jednej) fajkach, zapełniaj spiżarnię i niech się sezonuje. Wszystkie te tytonie są świetne, ale każdy ma inny gust, to bardzo indywidualna sprawa.
http://www.hfm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 01 marca 2014, 14:04 - sob

No to się całkiem ciekawa rozmowa wywiązała . 3nuns jest moim zdaniem świetnym wyborem. Nie mam wielkiego doświadczenia z Kentucky ale tam go czuć i do tego tytoń gładki, lekko pieprzny . I co najdziwniejsze robi go MacBaren :shock: Czy to prawda?
Ostatnio spróbowałem Brown Fl. G&H i zdecydowanie mniej smakował.
Bardzo ciekawa propozycja batona (jeśli słabszy od Escudo to tym lepiej).
Czy są jeszcze jakieś ciekawe znane Wam blendy Kentucky , Va (ew Bu)?
Awatar użytkownika
Super Grover
Pykacz
Pykacz

Post autor: Super Grover » 01 marca 2014, 14:53 - sob

Ciekawy sklep, mają nawet Latakię Flake, a to chyba rzadkość?!
http://www.tecon-gmbh.de/advanced_searc ... ke&x=0&y=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Podrzucę jeszcze link do tego sklepu:
http://www.cigarworld.de/pfeifentabak/pfeifentabak" onclick="window.open(this.href);return false;
Mają cygara w dużym wyborze i wspaniałej jakości (opinia z forum cygarowego)...tak więc z tytoniem fajkowym powinno być podobnie.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 01 marca 2014, 18:42 - sob

Latakia Fl to nie jest taki rarytas. To się zdarza. Latakia Plug (nie Cake). Tego nie spotkałem.
Awatar użytkownika
Super Grover
Pykacz
Pykacz

Post autor: Super Grover » 06 marca 2014, 16:59 - czw

A znajdzie się coś mocnego i bardzo bogatego smakowo w formatach Ready rubbed, Ribbon Cut, itp., czyli krótko mówić od razu do palenia?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”