Oriental (bez lataki!)

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Super Grover
Pykacz
Pykacz

Oriental (bez lataki!)

Post autor: Super Grover » 24 lutego 2014, 12:12 - pn

Oriental (bez lataki!), dostępny u nas.
Mnie udało się znaleźć:
1. BBB Oriental Mixture
http://www.fajkowo.pl/pl/p/Tyton-fajkow ... e-50g/3189" onclick="window.open(this.href);return false;
2. Rattray's Red Rapparee
http://www.fajkowo.pl/pl/p/Tyton-fajkow ... e-50g/4579" onclick="window.open(this.href);return false;
3. Samuel Gawith Sam's Flake
http://www.fajkowo.pl/pl/p/Tyton-fajkow ... e-50g/1524" onclick="window.open(this.href);return false;
4. Dan Tobacco Torben Dansk Orient
http://www.fajkowo.pl/pl/p/Tyton-fajkow ... -125g/1591" onclick="window.open(this.href);return false;
5. A. G. Rutenberg
http://allegro.pl/tyton-fajkowy-a-g-rut ... 14788.html" onclick="window.open(this.href);return false;
6. Pipe Cub Imperial Flake
http://allegro.pl/tyton-fajkowy-pipe-cl ... 90740.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=8833165" onclick="window.open(this.href);return false;

Macie jeszcze jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Re: Oriental (bez lataki!)

Post autor: Irek » 25 lutego 2014, 21:03 - wt

Nie za bardzo wiem o co chodzi? Robisz za wyszukiwarkę, czy masz jakiś problem, ale nie potrafisz się wysłowić?
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
Super Grover
Pykacz
Pykacz

Post autor: Super Grover » 25 lutego 2014, 22:25 - wt

Irek pisze:Nie za bardzo wiem o co chodzi? Robisz za wyszukiwarkę, czy masz jakiś problem, ale nie potrafisz się wysłowić?
Dobrze, że Ty potrafisz wysłowić się za nas dwóch! Czytaj ze zrozumieniem, a nie będziesz zadawał dziwnych pytań!
Jak znasz jakiś Oriental (bez lataki) dostępny w naszych sklepach, to po prostu wpisz.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 25 lutego 2014, 23:39 - wt

Odzywam się dla porządku, gdyż fraza: "dostępny u nas" stanowi dla mnie silne ograniczenie. Aby mój wpis miał jakikolwiek sens praktyczny, ograniczył bym się do oferty Fajkowo.pl i nawiązał z nimi kontakt, był tam np. Robert McConnell Oriental, a już zapowiedziano iż w wyniku wizyty w Kendall Gawith&Hoggarth będzie robił jakieś blendy dla Fajkowo.pl. Może będą tam Orientale ?

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 26 lutego 2014, 13:43 - śr

Super Grover pisze:
Irek pisze:Nie za bardzo wiem o co chodzi? Robisz za wyszukiwarkę, czy masz jakiś problem, ale nie potrafisz się wysłowić?
Dobrze, że Ty potrafisz wysłowić się za nas dwóch! Czytaj ze zrozumieniem, a nie będziesz zadawał dziwnych pytań!
Jak znasz jakiś Oriental (bez lataki) dostępny w naszych sklepach, to po prostu wpisz.
Właśnie dlatego, że jestem człowiek starszej już daty wydaje mi się, że posiadam ową umiejętność. Zdanie "Mnie udało się znaleźć" jest zdaniem oznajmiającym po czym następuje demonstracja opanowania podstawowych czynności kopiowania linków z wyszukiwarki. Czyli chwalisz się jak działa ją funkcje kopiowania i wklejania. Po co? Czy nie wystarczyłyby same nazwy i proste pytanie? Czy w pytaniu "Macie jeszcze jakieś propozycje?" chodzi o chwalenie się umiejętnością wyszukiwania i wklejania linków? Czy jest to sugestia, żeby odwalić za kogoś robotę z wyszukiwaniem w necie? Czy nie uważasz, że odnośniki do aukcji internetowych za chwilę będą całkowicie nieaktualne, więc po co to komuś kto w przyszłości będzie chciał skorzystać z informacji o które prosisz?
Awatar użytkownika
Super Grover
Pykacz
Pykacz

Post autor: Super Grover » 26 lutego 2014, 17:53 - śr

jar pisze:Odzywam się dla porządku, gdyż fraza: "dostępny u nas" stanowi dla mnie silne ograniczenie. Aby mój wpis miał jakikolwiek sens praktyczny, ograniczył bym się do oferty Fajkowo.pl i nawiązał z nimi kontakt, był tam np. Robert McConnell Oriental, a już zapowiedziano iż w wyniku wizyty w Kendall Gawith&Hoggarth będzie robił jakieś blendy dla Fajkowo.pl. Może będą tam Orientale ?

Jak zawsze

Jacek A. R.
Panie Jacku, oczywiście mógłbym się ograniczyć do oferty Fajkowo.pl, ale rynek Orientali (bez lataki) w Polsce jest bardzo ubogi i dlatego wkleiłem linki do aukcji na allegro. Oczywiste jest, że linki do aukcji po jej zakończeniu znikną, dlatego wkleiłem również link do sprzedawcy/sklepu na allegro. Niestety wymieniony przez Pana Robert McConnell Oriental zawiera latakię:-(
Na pewno Piotrek z Fajkowo.pl zagląda na forum i jeśli będzie chciał, to napisze o planach na przyszłość względem Orientali. Czy to z Kendal, a może od McClelland lub Cornell & Diehl...cóż pomarzyć zawsze warto;-)

Założyłem ten temat, ponieważ na forum znalazłem tylko jeden temat poświęcony ogólnie Orientalom.
viewtopic.php?f=2&t=2601&p=29995&hilit=oriental#p29995" onclick="window.open(this.href);return false;

Dlatego, jeśli ktoś ma jeszcze propozycję jakiegoś Orientala (bez lataki), dostępnego u nas/w naszych polskich sklepach, to niech wrzuci nazwę i link;-)
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 26 lutego 2014, 18:21 - śr

Dziękuję za sympatyczną notkę i przepraszam iż podałem bezrefleksyjnie ów tytoń McConnela.

Obawiam się iż wyniki poszukiwań w kraju mogą przynieść mierne rezultaty. Może by więc nawiązać kontakt prywatny z p. Niedźwieckim, oraz zacząć żmudnie wypracowywać jakąś ścieżkę prywatną do USA, tamże w ofercie McClellanda czy Greg'a Pease (GLP) jest sporo fajnych Orientali.

Osobnym acz chyba trudniejszym tropem jest wypracowanie kontaktów do krajów bałkańskich i tzw. Orientu. Ś.P. Jacek "Jalens" Jóźwiak - twórca Fajkanetu - pisał o własnych kontaktach i pozyskiwanych stamtąd tytoniach.

Trzymam palce za sukces, pozdrawiam miło

Jacek A. R.
Awatar użytkownika
Super Grover
Pykacz
Pykacz

Post autor: Super Grover » 26 lutego 2014, 18:28 - śr

Jar, a niech mi Pan jeszcze powie, czy w Europie nie ma sklepu internetowego z fajkami/tytoniem fajkowym godnego polecenia? Np. Niemcy itp.?
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 26 lutego 2014, 18:57 - śr

Super Grover pisze:Jar, a niech mi Pan jeszcze powie, czy w Europie nie ma sklepu internetowego z fajkami/tytoniem fajkowym godnego polecenia? Np. Niemcy itp.?
- ależ oczywiście. Są sklepy w Niemczech ale ich nie znam bliżej. Miejscem nr. 1 w skali bodaj kontynentu jest firma Synjeco p. Daniela Schneidera w Szwajcarii. Przez lata miałem stamtąd tytonie. Bardzo zachęcam do starannego zapoznania się z ich aktualną ofertą. Przy zakupie min. pól kilograma danego tytoniu luzem "bulk" ma się 10% zniżki.
http://www.synjeco.ch/pataall/info/home.php?i1" onclick="window.open(this.href);return false;
tytonie
http://www.synjeco.ch/pataall/taba/1000.php?i5" onclick="window.open(this.href);return false;
Jako chyba jedyny w Europie p. Daniel Schneider oferuje tytonie Greg'a Pease (GLP)

Oczywiście trzeba mieć na uwadze sprawę transportu, nasze przepisy praktycznie wykluczają/zabraniają przesylania tytoniu, konsekwencje są bardo przykre i dotkliwe.

Jak zawsze

Jacek A. R.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 26 lutego 2014, 22:11 - śr

Mnie watek zainteresował. Oczywiście jest trochę ambarasu z powtarzaniem istniejącego tematu, niefortunnym początkiem etc.. ale nie to jest ważne przecież.
1. Rozumiem ,ze Kol. Grover tak bardziej teoretycznie, nieprawdaż? A może się mylę i wszystkie wymienione pozycje były palone?
Ja będę teoretyczny ponieważ z listy na początku paliłem tylko dwie pozycje przy czym jedna z nich z pewnością znalazłaby się w "zestawie robinsona" (pozostałe to fajka, koza i ...wcale nie jestem pewny czy Piętaszek).
Teoretyzując dalej przychodzą mi na myśl jeszcze HH Mature Virginia , Robert McConell bodajże Scottish Flake i... czerwona Amphora( przysiągłbym ,ze na kopercie jest wymieniony Or ale, że koperty nie mam na podorędziu zapierał się nie będę) Niewątpliwie mam jednak ochotę próbować mieszanek Va + Or oraz czystych Or w szczególności turkish/izmir dlatego pozostałe kuszą choć skądinąd też nęcą...
2... poruszony temat amerykański . Istotnie jest pewna przewaga w wyborze bezlatakiowych or w USA. Nawet pobieżna lektura oferty etrafik pokazuje bogaty asortyment. Ale pamiętajmy, że część tej oferty pochodzi z Europy prawdopodobnie od ST Group (Peter Stokkebeye), KundK (np. Robert Lewiss Orcilla). Ja posiadam McCl czysty turkish i bardzo smacznie się go pali bez domieszek. Jakość jest więcej jak porządna. Sam McClelland ma chyba z 15 mieszanek or/turkish ( w tym seria Grand Orientals- uwaga jedna pozycja z La)). GLP dwie. C&D też kilka. Gdzieś nawet widziałem w zakładce tytoni bulk liście poszczególnych rodzajów Or np. Smyrny. Amerykanie chyba mają słabość do tytoniu z or . Może przez Camele ?

3. Niemniej jednak jest jeszcze kilka produktów w Europie których w Polsce nie znamy . Swego czasu był Orlik Brown Sliced teraz zastąpiony My Own Blend bodajże podobnie się nazywającą. Wspomniana RL Orcilla. Bodajże jest czysty turkish Petera Stokkebeye oferowany w bulku do RYO ale do fajki zdatny no i rodzynek z Kendal Izmir do blendowania od SG ( do dostania w w Wlk. Brytanii-tzn. da się sprowadzić za duży pieniądz) Znowu piszę teoretycznie bo nie próbowałem a tylko się naczytałem .

Być może nie mam podstaw do udzielania rad ale wszystkim poszukującym doznań związanych z tur/or polecałbym spróbować nie mieszanek ale właśnie czystych tytoni do blendowania. Palić trzeba powoli aby w pełni odczuć charakterystyczny smak. Potem będzie łatwiej wychwycić ów wątek w blendzie lub miksturze.

P.S
zapomniałem o Turcji Dostępny tam tytoń fajkowy (nazwy nie pomnę) ponoć jest bardzo turecki. A wakacje tuż ,tuż... ;)
Awatar użytkownika
Super Grover
Pykacz
Pykacz

Post autor: Super Grover » 27 lutego 2014, 20:17 - czw

Golf Czarny, najpierw trzeba teoretycznie aby potem było praktycznie;-) Właśnie przymierzam się do zakupu mojego pierwszego Orientala (bez lataki) i dlatego ten temat/rozpozanie rynku;-)
Ciekawe propozycje wrzuciłeś:
1. Mac Baren - HH Mature Virginia
http://www.tobaccoreviews.com/blend/282 ... e-virginia" onclick="window.open(this.href);return false;
Faktycznie zawiera Oriental/Turkish...ciekawe czy jest ,,wyczuwalny"? Niestety nie ma recenzji tego tytoniu na polskich forach:-(
2. Robert McConell Scottish Flake
http://www.tobaccoreviews.com/blend/984 ... tish-flake" onclick="window.open(this.href);return false;
Bardzo ciekawy skład i nawet dostępny w Fajkowo.pl
http://www.fajkowo.pl/pl/p/Tyton-fajkow ... e-50g/3202" onclick="window.open(this.href);return false;
Niestety recenzja na drugim forum nie powala;-)
http://www.fajka.net.pl/uwagi/bez-kateg ... ish-flake/" onclick="window.open(this.href);return false;

Golf Czarny napisz kilka słów o tych dwóch Orientalach, które paliłeś.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 28 lutego 2014, 00:16 - pt

O Sam's Flake nie będę się powtarzał(gdzieś tu pokutują moje peany)W sprzyjających okolicznościach tytoń genialny ale pomimo, że blend Va z Or (Or ułatwia, or osłabia) to :
1) jest dosyć mocna,
2) nie do końca łatwa w obsłudze (tzn. nie w każdej fajce i nie zawsze uzyska się pełnię smaku. ale warto próbować, trzeba rozdrobnić płatek ,odpowiednio wysuszyć i palić powoli (tutaj banały się sprawdzają), zdarza się wilgotne palenie albo mało intensywny smak,
3) jest to "scent" czyli nastąpiła lekka aromatyzacją zapachem podobnym do żubrówki (trawy) , imo bardzo atrakcyjny dodatek.
A.G . Rutenberg Katerina Madicejskaja -trudno mi sprecyzować osąd. Paliłem tytoń dwa razy . Odłożyłem do słoika.Jest to Va flue-cured dosyć jasna i w moim odczuciu nieco płaska z delikatnym dodatkiem Or i lekką aromatyzacją wanilinową . sam pomysł wielkiego wrażenia nie robi.

Paliłem HH Mature Va .
Or jest wyczuwalny ale delikatnie albo jest wkomponowany w całość (nieco niezwykłą zbieraninę rożnych Va). Niestety MCBr ma swoją klątwę -ich produkty oparte o Va szczypią. Szczególnie jak się pali świeżo otworzoną puszkę.Jak tytoń trochę postoi będzie, mam nadzieje gładszy.
I jeszcze raz powtórzę ,żeby or był wyczuwalny w blendzie polecałbym zapoznać się ze smakiem takiego bez domieszek trzeba bowiem rozróżniać stóg od igły. ;)
SSlave
Początkujący
Początkujący

Post autor: SSlave » 28 lutego 2014, 01:03 - pt

Jest dostępny (jeszcze) na Allegro Samuel Gawith Mayflower. Choć Orientali w nim niewiele.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 28 lutego 2014, 09:25 - pt

golf czarny pisze: P.S
zapomniałem o Turcji Dostępny tam tytoń fajkowy (nazwy nie pomnę) ponoć jest bardzo turecki. A wakacje tuż ,tuż... ;)
Sprzedawany na straganach np. w Stambule turecki tytoń fajkowy jest tak orientalny jak orientalna jest dla nas kultura islamska a w szczególności turecka. Można nawet poprosić sprzedawcę o wsypanie tego czegoś co się praży na południowym słońcu do podróbki saszetki znanej marki. A może nawet oryginalnej saszetki wcześniej opróżnionej? W tym kontekście wszelkie inne firmowe "orientale" wydają się wygodnymi podróbkami dla dżentelmenów :wink:
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 28 lutego 2014, 19:18 - pt

Ja myślałem bardziej o : http://www.tobaccoreviews.com/brand/400/tabac-turc" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”