Najsłodsze i najbardziej aromatyczne tytonie.

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Włóczykij
Początkujący
Początkujący

Najsłodsze i najbardziej aromatyczne tytonie.

Post autor: Włóczykij » 22 lipca 2014, 16:26 - wt

Witam !
Mam pytanie do doświadczonych i obytych użytkowników.
Jakie znacie najsłodsze i najbardziej aromatyczne (tak że bardzo czuć aromat przy paleniu) ?
Najlepiej czekoladowy albo owocowy.
Z góry dziękuję za zainteresowanie.
"Wierzę, że palenie fajki przyczynia się do opanowania i obiektywnych sądów w sprawach międzyludzkich." - Albert Einstein
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Najsłodsze i najbardziej aromatyczne tytonie.

Post autor: golf czarny » 22 lipca 2014, 16:42 - wt

Odpowiedź na zadane pytanie dotyczy subiektywnych odczuć oraz osobiscie wypracowanego sposobu palenia tytoniu. Co ta ja chciałem przez to powiedzieć? Atylko tyle ,ze nie ma co sie kierować odpowiedziami a też jest mało prawdopodobne aby poczatkującu fajczarz złapał coś wiecej niż ten "wstrętny" tytoniowy posmak z "czymś" tam jeszcze.

Nie cenie tego produktu wysoko ( a ogólnie w "aromatach" mało gustuję) ale uważam,ze Kolega sobie szczególnej krzywdy nie zrobi blendem "Mediterraneo". Ja osobiście próbowałem go właśnie jako początkujący. Powodzenia i polecam poszukiwania w wątkach opisu tytoni oraz tabaccorewiev.
Awatar użytkownika
Włóczykij
Początkujący
Początkujący

Post autor: Włóczykij » 23 lipca 2014, 17:17 - śr

Właściwie to chodziło mi o polecenie jakiegoś tytoniu który byłby bardzo słodki, o bardo wyraźnym aromacie.
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2014, 18:07 - czw przez Włóczykij, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wierzę, że palenie fajki przyczynia się do opanowania i obiektywnych sądów w sprawach międzyludzkich." - Albert Einstein
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 24 lipca 2014, 15:57 - czw

No wlaśnie. Trudno cokolwiek pewnego polecać ponieważ:

1)tytoń np. może być : a) słodki ,że aż lepiący od syropu (i wtedy należy go bardzo umiejetnie palić aby cokolwiek z tej słodyczy poczuć) a takich ulepków nikomu nie polecam,
b) słodki z powodu dobranych składników (np. naturalnie słodkiej Va) lub umiejetnie skomponowanych składników (np. kontrastu i współgrania Va+Or+La) ale wrażenia mogą być bardziej subiektywne a aromat jest naturalny tytoniowy ,
c) słodki z obu przyczyn np. dobrej Va lekko podbitej aromatem np. miodu, owoców.

Moja porada , bo polecić cokolwiek trudno, jest taka ,żeby szukać tytoniu o łatwym spałaniu a wyrażnym aromacie ( o ile aromat ma być sztucznie dodany)
Awatar użytkownika
Lutobor
Początkujący
Początkujący

Post autor: Lutobor » 24 listopada 2014, 12:52 - pn

Zdecydowanie słodki, łatwy w paleniu, moc 4-5:
Peterson Sweet Killarney

Słodki, łatwy i suchy w paleniu, moc 4:
Peterson Nutty Cut

Generalizując: polecam uwadze jedynie tytonie naturalnie aromatyzowane.
Gorąco polecam artykuł dotyczący palenia aromatów
"...Wróci, wróci w stare gniazdo
Stare prawo, stara mowa
I natchnione Słowian życie"
frm
Pykacz
Pykacz

Post autor: frm » 24 listopada 2014, 19:26 - pn

Polecić w dosłownym znaczeniu nie mogę bo nie lubię takich tytoni ale kiedyś paliłem ten
http://www.fajkowo.pl/pl/p/Tyton-fajkow ... e-50g/1717" onclick="window.open(this.href);return false;
i zapamiętałem go właśnie jako skrajnie słodki i aromatyczny . Tyle , że z naturalną słodyczą i zapachem tytoniu nie ma to nic wspólnego .
Tytoń dla zdecydowanych miłośników aromatów .
Od tego samego producenta jeszcze Da Vinci . Nie pamiętam smaku ale był dobrze odbierany przez otoczenie więc pewnie ładnie pachnie .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”