pytanie od początkującego - wybór tytoniu.

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: pytanie od początkującego - wybór tytoniu.

Post autor: jar » 25 czerwca 2015, 00:08 - czw

Rozumiem dobrze uwarunkowania natury finansowej, ale jeśli palenie fajki ma być czymś stałym, to sam fakt iż w tej samej fajce ne należy palić częściej niż co kilka dni tak czy inaczej wymusi wejście w posiadanie kilku-kilkunastu fajek jako minimum.

Ja sam palę wszystkie tytonie we wszystkich fajkach ale mam świadomość iż każdy będzie tu mówił co innego.

Nie wiem czy warto myśleć o wrzoścach nie najlepszych, może z powodów ekonomicznych zainteresować się corncobami; chyba to już sugerowano.

Fajki zwane churchwarden niestety są mi zupełnie nieznane a i nie znam nikogo kto by się taką fajka interesował a co dopiero kiedykolwiek miał i próbował używać.

Jak zawsze

Jacek A. R.

P.S. Skoro przeszukiwanie zasobów internetu fajkowego jest interesujące, bardzo polecam nie koncentrowanie się na stronach polskich a na Pipedii oraz PipesMagazine i podobnych; kiedyś na wyraźną prośbę podalem takie kompendium; niestety nie wszystkie podane tam linki są dziś aktualne:
http://www.fajka.net.pl/poradniki/podst ... uczyciela/" onclick="window.open(this.href);return false;
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
MAYA
Pykacz
Pykacz

Post autor: MAYA » 29 czerwca 2015, 13:59 - pn

Strona z linku nie zostaje odszukana (przycięty link).
"Trzeba sobie jakoś radzić" powiedział górol i zawiązał buta dżdżownicą
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 29 czerwca 2015, 15:17 - pn

- sprawdziłem - jak widzę strona zostala usunięta. Napisał ten tekst nieżyjący Tworca Fajka.net - Jacek "Jalens" Jóźwiak spisując to, na przekazanie czego mnie namówił. To było zestawienie najważniejszych miejsc w internecie podających informacje na temat fajki. Widocznie obecnie uznano, że nie jest to potrzebne, aktualne, tym bardziej że kilka z podanych tam linków nie działało od pewnego czasu.

Jak zawsze

Jacek A. R.
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 30 czerwca 2015, 20:04 - wt

jar pisze:- sprawdziłem - jak widzę strona zostala usunięta. Napisał ten tekst nieżyjący Tworca Fajka.net - Jacek "Jalens" Jóźwiak spisując to, na przekazanie czego mnie namówił. To było zestawienie najważniejszych miejsc w internecie podających informacje na temat fajki. Widocznie obecnie uznano, że nie jest to potrzebne, aktualne, tym bardziej że kilka z podanych tam linków nie działało od pewnego czasu.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Szanowni Państwo,
mając na uwadze swoje dobre imię, jak również pozostałych osób sprawujących pieczę nad zasobami portaliku fajka.net.pl, chciałbym wyraźnie zaprotestować, przeciwko sugestiom, z których można by próbować wnioskować, że
ktokolwiek z nas dopuszcza się świadomego uszczuplania, czy zmieniania zasobów zgromadzonych na stronach portaliku fajka.net.pl, czy też prowadzi jakiekolwiek działania mające na celu ograniczanie wolności wypowiedzi, wprowadzanie cenzury, itp.
Chciałbym również podkreślić, że dokładamy wszelkich starań, aby formuła, którą zaproponował Jacek Jóźwiak tworząc fajkanet, była kontynuowana w możliwie niezmienionej ideowo formie.
Abstrahując od merytorycznej możliwości sprawdzenia czegokolwiek (oczywiście zakładam wyłącznie działania dalekie od wąsko rozumianej przestępczości komputerowej) przez osoby niebędące Użytkownikami danego portalu, chciałbym poinformować, że linkowany wyżej artykuł nie został usunięty z przestrzeni dyskowych portaliku fajka.net.pl
natomiast jego niedostępność na "stronach www" jest chwilowa i wynika bezpośrednio z prowadzonych aktualnie prac administracyjnych. Nadmieniam, że nie jest to jedyny artykuł, który w najbliższym czasie może być niedostępny dla szeroko rozumianego Czytelnika.

Za niedogodności z tym związane serdecznie przepraszamy.
Z poważaniem
Paweł *yopas* Jopkiewicz

UPDATE (02.07.2015 8:01 am): Linkowany artykuł jest już dostępny. Niestety nieaktualne linki pozostają nieaktualne.
Ostatnio zmieniony 02 lipca 2015, 09:03 - czw przez yopas, łącznie zmieniany 1 raz.
[...]
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 30 czerwca 2015, 20:43 - wt

Panie Pawle:

Przede wszystkim bardzo dziękuję za wyjaśnienie, czytając komunikat

Page Not Found
The page you requested could not be found.

zrozumiałem zgodnie z moim doświadczeniem iż strona została wyłączona, usunięta etc. np. z powodu jej nie takiej jak kiedyś aktualności co było by wyrazem o wysoką jak zawsze jakość Fajka.net.

Jesli bowiem jakas część portalu jest w trakcie prac administracyjnych to w moim doświadczeniu wyświetla się komunikat informujący o czasowym wyłączeniu strony/stron, o przeprowadzaniu prac porzadkowych etc. 

Proszę zanotować iż często powołuję się na Fajka.net stosując określenie "bratni portal".

Natomiast nie pojmuję jak i kto mógłby pomyśleć cokolwiek złego na temat Fajka.net. a tym bardziej odczytać jakikolwiek mój wpis jako wpis negatywny w stosunku do Fajka.net. Nigdy nie dopuszczę aby w moim kręgu ktokolwiek nawet pomyślał o Fajka.net inaczej niż w zasłużonych superlatywach.

Jak zawsze

Jacek A. R.

ERRATA
Jest:...co było by wyrazem o wysoką jak zawsze jakość...
winno być:...co było by wyrazem troski o wysoką jak zawsze jakość...

przepraszam.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 10 lipca 2015, 20:14 - pt

Strona jest osiągalna, serdecznie dziękujemy naszym Przyjaciołom z Fajka net. Mimo pewnych dezaktualizacji podane tam informacje nadal mogą być pomocne.

Jak zawsze

Jacek A. R.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”