Latakia - co na poczštek?

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Latakia - co na poczštek?

Post autor: yopas » 14 marca 2012, 08:58 - śr

Z tych dwóch to Perfection. Choć moją pierwszą była Balkan Flake... i żyję. I lubię :).
(Commonwealtha kupiłem, nabiłem i odstawiłem do słoiczka, aż zmięknie :)).
UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod » 29 marca 2012, 22:34 - czw

hmmmm paliłem Ashtona i nie wiem czy ta cała latakia to mit czy coś ale nic specjalnego jak dla mnie :/ to moja wina czy po prostu Ashton jest taki słaby ?
Czy możecie polecić mi coś co pokaże mi faktycznie o co chodzi w tej całej latakii ale nie umrę na zawał kiszki stolcowej po wypaleniu fajki ? coś konkretnego
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 29 marca 2012, 22:42 - czw

Od dawna bardzo wielu poleca na rozpoczęcie przygody z Latakia SG Perfection.

Inną drogą jest wchodzenie w świat La blendami określanymi jako "czekoladowe" - czy to SG czy to - od dziś na Fajkowo.pl - G&H. Tożto są blendy z Latakią - tak jak kiedyś legendarna "krówka" z Synjeco.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 30 marca 2012, 14:38 - pt

Jeśli, ktoś chce zacząć elegancko i w umiarkowanym stylu EMP Dunhilla.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 17 kwietnia 2012, 23:12 - wt

golf czarny pisze:Jeśli, ktoś chce zacząć elegancko i w umiarkowanym stylu EMP Dunhilla.

Nie mogę wyedytować ale juz nie jestem taki pewien czy tam jest La. Byłem częstowany EMP i wtedy wyraź niej ją czułem. W wersji Altadis nie czuję jej chyba.
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2012, 10:02 - śr przez golf czarny, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 17 kwietnia 2012, 23:28 - wt

Rozumiem, że chodzi o firmę Altadis. Trzeba brać pod uwagę, iż podukcje "Dunhilli" by Altadis niewiele mają wspólnego z "Dunhillami" nawet współczesnymi - tymi robionymi obecnie bodajże przez duńskiego Orlika, a co dopiero z tymi dawnymi, nawet już tymi robionymi przez Murray'a po zaprzestaniu produkcji własnych blendów przez samego Dunhilla.

Jak zawsze

Jacek A. R.
lkulos
Pykacz
Pykacz

Post autor: lkulos » 18 kwietnia 2012, 07:02 - śr

ja swoją przygodę dość krótką rozpocząłem od Old Dublin >Squadron Leader> następnie Bill Bailey's Balkan Blend (próbka i chyba ta ostatnia najlepiej mi podchodzi mimo ze 2 pierwsze tytonie są również bardziej niż smakowe )

Natomiast nie wiem czy to normalne ale wszystkie one walą jak stare oscypki trzymane w bacowych portkach (dublin i balkan)jednak po zapaleniu ten smród gdzieś znika i pojawia się wspaniały smak i super kultura palenia.

jakie to dziwne rozpoczynałem od aromatów --- > a teraz La (co nie zmienia faktu że zrezygnowałem z dobrych aromatów bądź czyściochy ;) ale La to jest to )
pozdrawiam

Lkulos
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 18 kwietnia 2012, 10:01 - śr

Coś dzwoniło ;) Panie Jacku dziękuję . Ale jak mniej więcej ta różnica się uzewnętrznia? Czym się różni Orlik ?

Muszę przyznać ,że moje dotychczasowe "degustacje" EMP były bardzo udane ale nie jestem w stanie określić czy La pochodziła z fajki czy z tytoniu.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 18 kwietnia 2012, 11:44 - śr

Według Johna C. Loringa - eksperta nr. 1 w sprawach dunhilla EMP notujemy w katalogach od 1951 roku
http://loringpage.com/pipearticles/duntob2chart.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfred Dunhill’s blending has produced for this ‘Early Morning Pipe’ a tobacco that will charm away the cobwebs-leave one aroused and eager for the day’s round. [a delicate blend of gentle Virginia and flavourful Turkish – late 1970’s][Oriental tobacco is carefully blended with Bright and Red Virginia, pressed and lightly stoved, enhanced by medium fired Latakia-1985]
Oto tekst na temat tego tytoniu:
http://pipesmagazine.com/python/pipe-to ... o-reviews/" onclick="window.open(this.href);return false;
Rozmowa na temat "starych" i "nowszych" tytoni Dunhilla
http://www.smokersforums.co.uk/showthre ... hlight=EMP" onclick="window.open(this.href);return false;

Zdania są podzielone, wielu amatorów podaje, ż ich zdanim EMP by Orlik jest lepszy od EMP by Murray's. Ale inni są przeciwnego zdania.

Rozważania na temat różnych wersji tytoni Dunhilla:
http://www.smokersforums.co.uk/showthre ... hlight=EMP" onclick="window.open(this.href);return false;

Na portalu Tobaccoreviews na stronach tytoni by Altadis robione przez Altadis tytonie "Dunhilla" są opisane jako np. Dunhill's London Mixture Match (odpowiednik).
http://tobaccoreviews.com/brand_detail. ... =A&BID=193" onclick="window.open(this.href);return false;

Mam w słojach dwa czy trzy "Dunhille" by Altadis. W moim odbiorze to nie są złe tytonie, niemniej różną się znacząco od i kiedyś mi znanych Dunhilli by Dunhill, potem Dunhilli by Murray's a obcnie Dunhilli robionych przez Orlika. I chyba Dunhill Flake by Orlik smakuje mni lepiej niż dawniejszy dunhillowy Light Flake by Murray's.

A skoro się rozgadałem: tak naprawdę brakuje mi tylko Dunhilla Ye Olde Signe…

Jak zawsze

Jacek A. R.

P.S. Z pełnym rozumieniem i sympatią przyjmuję trudności rozeznania, czy La "pochodzi z fajki czy z tytoniu. To jednak wymaga treningu.
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 17 maja 2012, 06:27 - czw

golf czarny pisze:Coś dzwoniło ;) Panie Jacku dziękuję . Ale jak mniej więcej ta różnica się uzewnętrznia? Czym się różni Orlik ?

Muszę przyznać ,że moje dotychczasowe "degustacje" EMP były bardzo udane ale nie jestem w stanie określić czy La pochodziła z fajki czy z tytoniu.
Może zapalenie tytoniu w gliniance powie Tobie trochę więcej?
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 17 maja 2012, 11:52 - czw

Przyniosę na spotkanie. Sam ocenisz.

Nb. zapowiada się najbardziej aromaciarskie spotkanie przynajmniej za mojej historii.
maciej stryjecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: maciej stryjecki » 23 maja 2012, 16:28 - śr

Jeżeli mogę cos polecić dla początkującego, to wydaje mi się, że warto spróbować BBB English Mixture. Czuć w nim latakię, mi bardziej podszedł od Petersona Old Dublin (chociaz są, jak dla mnie w kwestii jakości "bliziutko" i wszystko jest kwestią gustu).
BBB ma tą zaletę, że rewelacyjnie sie pali. Mozna nabić dużą fajkę i wykończyć ją do samego dna od jednej zapałki. Nie gasnie (chyba, że odstawimy fajke na dłuzszy czas - cudów nie ma), jest lekki, nie drapie, ja po spróbowaniu kupiłem od razu kilka puszek, wiem, że mi pójdzie jak złoto :)
Tytoń bezobsługowy. Mozna zapalić fajkę po ciemku, na dworze i o niej zapomnieć, tylko pykać.
Szczerze polecam. Nie jest tani, ale warto.
http://www.hfm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”