Za co lubimy Latakie?

Wszelkie dyskusje dotyczące tytoni umieszczamy TUTAJ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Za co lubimy Latakie?

Post autor: Thomas »

Zastanawiałem się nad tym już jaki¶ czas... My¶le,ze polubiłem Latakie za jej wyj±tkowy nastrój,ze tak powiem, refleksyjno¶ć... ten tytoń jest tak dziwnie spokojny, nakłania do przemy¶leń... pasuje mi na spokojne dni i wieczory jesienne i zimowe, do ksi±zki lub poważnej dyskusji...
Jak dla mnie jest to tytoń mistyczny.. (wiem,że brzmi ¶miesznie :wink: )
A dlaczego wy Lubicie Latakie.. (je¶li lubicie oczywi¶cie...)??

Pozdrawiam
Thomas
Awatar użytkownika
Bart
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Bart »

Zgadzam się z Tob±. Latakia ma to, czego innym tytoniom brak. Jest to surowo¶ć, pierwotno¶ć smaku - to też ¶mieszne :). Duńczyki potrafi± zmęczyć, czysta Virginia choć też pyszna jest jakby bardziej cywilizowana. Latakia to tytoń do zapalenia w plenerze, w otoczeniu dzikiej przyrody. Jak już wspomniałe¶, tworzy ona specyficzny klimat - nie ma to jak zapalić dobr± Latakię w deszczowy dzień!
Awatar użytkownika
Jimmy
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Jimmy »

Latakia ma wszystko czego oczekuję od tytoniu. Niepowtarzalny aromat (to nic, że niektórym przywodzi na my¶l podkłady kolejowe), uduchowiony smak rozchodz±cy się po kubkach smakowych jak dobry koniak, nutkę mistycyzmu i dekadencji. Przywodzi na my¶l góry i jeziora i spokój. Jest jak Muzyka, która - jak pisał Beaudelaire - ogarnia mnie niekiedy jak morze.

Latakia is the Power of the Dark Side
Latakia leads to taste Taste leads to enjoyment
Enjoyment leads to relaxation and recreation

cyt.: Rotm

pozdrawiam
Jimmy

NS: G&H Balkan Mixture@Paykoc Mini Tulip
NL: Pink Floyd The Dark Side of the Moon
We'll drink together
And when we drink we'll drink together, not alone!
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp »

Za co lubię Latakię? W sumie trudne pytanie i nigdy się jako¶ nad nim nie zastanawiałem. Kupiłem kiedy¶ w trafice Dunhill London Mixture i dopiero po przyniesieniu puszki do domu doczytałem, że to Latakia. Po otwarciu puszki przeżyłem szok - przecież to ¶mierdzi! Jak można co¶ takiego palić? Na moje szczę¶cie nie zraziłem się i postanowiłem spróbować. No i moje kubki smakowe okazały się inteligentniejsze ode mnie. :D Tak dobrego tytoniu jak Latakia (DLM i SG Balkan Flake) jeszcze nie paliłem. Dla mnie jest to tytoń na długi spacer z żon± w spokojne, słoneczne, leniwe popołudnie. Kiedy się idzie poln± drog±, podziwia doskonale znane widoki okolicy, rozmawia o wszystkim i o niczym i my¶li o niebieskich migdałach. Ech... Rozmarzyłem się.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Radesz »

Popalam tytonie z LA od niedługiego czasu... Pocz±tki były okropne (o tym już pisałem). Obecie cenię tytonie z obecno¶ci± Latakii za ¶wieżo¶ć (może to wła¶nie ta surowo¶ć i pierwotno¶ć smaku?). Palona na wolnym powietrzu, przy szumie lasu daje niesamowity klimat. Aromaty, których byłem dot±d zwolennikiem pozostawiam zamkniętym pomieszczeniom.
Pozdrawiam Radesz
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
Awatar użytkownika
kashiash
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kashiash »

nie ukrywam ze nie przepadam za latakie, ale od czasu do czasu pale - sluzy mi jako odskocznia od aromatow, ktore niestety palone dluzej w pewnym momencie robia sie nudne. Zauwazam jednak tendencje do coraz częstszego siegania po ni± ...
najpierw bylo to 1 na 10 palen armatow teraz co 3-4 palenie to latakia.
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun »

Za co kocham Latakię?
Przede wszystkim za głęboko?ć smaku - czasem się wydaje, że dotarło się już do sedna spraw, a tu wychodzi jaki? nowy smaczek.
Za tajemniczo?ć dla otoczenia ("a cóż takiego palisz" zamiast standardowego "to Amphora?") czasem w stylu gotycko-punkowym ("trzeba być niezłym szaleńcem żeby co? takiego palić").
Za refleksyjno?ć - przy żadnym innym tytoniu tak dobrze mi się nie filozofuje
Za lekki cynizm - odrzucenie społecznych norm na to jak tytoń "powinien" pachnieć
I za to że mojej Mamie przeszkadza najmniej ze wszystkich tytoni, a to też się liczy :wink:
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: PYK »

W latakii jest co? czego nie bardzo potrafię zidentyfikować, co? z dawnych lat, co? z mojego dzieciństwa. Nikt nie potrafi mi tego potwierdzić ale ja uważam, że wła?nie tytonie z La palił mój dziadek.
Jest w jej smaku wspaniała nutka, którš uwielbiam, w jej zapachu za? mój ideał aromatu.
Surowa zniewala i powala, poniewiera zmysły. Dobrze, że miałem okazję poznać jš osobi?cie. Nie palę jej zbyt często majšc nadzieję, że nigdy mi nie spowszednieje.

PYK
Keep the "faja" burning!!!
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman »

naprawde fajnie czyta sie takie opinie z punktu widzenia zoltodzioba.
z jednej strony "zapach starych skarpetek" za ktory rodzina przegania z drugiej "ideal aromatu" i "wspaniala nutka" w smaku :D to tak ze soba kontrastuje, jest tak sprzeczne iwrecz tajemnicze, ze czlowiek chyba z samej ciekawosci musi kiedys tego sprobowac - i na mnie pewno tez przyjdzie pora ;)
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz »

dla mnie latakia jest czyms niedoopisania, czyms co sprawia ze czuje ten nieziemski klimat w paleniu fajki.
PElnia smaku i aromatu, ktora sprawia ze misycyzm palenia tego wyjatkowego typu tytoni, relaksuje mnie w pelni i daje nieopisana przyjemnosc.
LATAKIA to porostu cos wyjatkowego, mysle ze ja swojego grala bede szukac wlasnie w mieszankach z latakia
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
Wolf
Początkujący
Początkujący

Post autor: Wolf »

Latakia..dla mnie jakby to ładnie w słowa ująć...czysta natura, pszy jej paleniu czuje sie jakbym siedział sobie gdzieś w jesiennych Bieszczadach i spoglądał na góry pogrązone w jesiennym śnie:)jednym słowem SUPER:)
A i latkia, co ciekawe jest jedynym tytoniem który nie denrwuje moich domowników, bo od aromatów mojej mausi puchną oczy, więc na latakie jest skazany jednak wcale sie tym nie przejmuje:)nic więcej mi do szczęścia nie trzeba:)
Pozdrawiam
Michał J
"Oaken woods as dark as night
Home of those of heathen pride
Grand me strengh oh Asynja
Be my guide oh Valfreya"
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta »

Wolf. Błagam. Sprawdzaj swoje posty pod kątem ortograficznym. Tego się nie da czytać w takim stanie. Nawet w podpisie masz błędy...
Wolf
Początkujący
Początkujący

Post autor: Wolf »

Ok, niestety jestem dyslektykiem, wiem wiem to nie jest wytłumaczenie, ale ostatnimi czasy padł mi "word" i chwilowo nie mogę korygować błędów, a naprawdę nie chce mi sie siedzieć i pisać godzine postów ze słownikiem.
Pozdrawiam
"Oaken woods as dark as night
Home of those of heathen pride
Grand me strengh oh Asynja
Be my guide oh Valfreya"
Hieronim
Początkujący
Początkujący

Post autor: Hieronim »

Może za to, że nie ma w niej za wiele chemii? I że jest nieco hm... egoistyczna :wink:
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

Może za to, że nie ma w niej za wiele chemii? I że jest nieco hm... egoistyczna
co przez to rozumiesz?
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spory tytoniowe”