długie ustniki do fajek świątecznych

Omawianie spraw związanych z fajkami i różnymi innymi przedmiotami klubowymi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

długie ustniki do fajek świątecznych

Post autor: Irek » 30 marca 2006, 11:33 - czw

Temat rozpoczął Elvis i On rozpoczął konwersację ze Zbyszkiem Bednarczykiem.
Pomysł jest taki, żeby Zbyszek dorobił jeszcze długie ustniki do fajek świątecznych.
Ustnik raczej z dobrego materiału (akryl). Koszt nie mały bo po wstępnych ustaleniach ok. 40-80 zł (w zależności od materiału).
Przesłałem wiadomość do Zbyszka o opcji na razie na trzy ustniki, dla Elvisa, MJP i dla mnie.
Tak sobie pomyśałem, że być może ktoś jeszcze pomimo kosztów będzie zainteresowany, a informacja o konkretnej ilości ustników do dorobienia ułatwiłaby robotę Zbyszkowi.
Podobno ze względu na budowę fajek świątecznych nie trzeba bedzie odsyłać do producenta celem spasowania nowych ustników.
Pozostanie tylko potem problem z ustaleniem realizacji zamówienia, ale to chyba da się dogadać później.
Termin realizacji też jak przypuszczam nie bedzie natychmiastowy, bo robota niewdzięczna.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Dziku

Post autor: Dziku » 30 marca 2006, 13:20 - czw

Początkowo temat mnie zainteresował, ale... pomyślałem chwilę, wziąłem fajkę świąteczną ze stojaka i zdecydowałem się w temat nie wchodzić.
Czemu? Otóż fajka świąteczna mimo swej niewątpliwej urody jest po prostu zwyczajnie ciężka. Z długim ustnikiem to już może co wrażliwszą żuchwę wyłamać :wink: :lol: I stwierdziłem, że ustnik "seryjny" mi wystarczy.
Ale efektów pracy nad długim ustnikiem ciekaw jestem bardzo. Pamiętajcie, że w razie gdyby główka fajki świątecznej wydała się Wam jednak za ciężka to zawsze do długiego ustnika możecie zamówić lżejszą główkę, potem do tej lżejszej główki ewentualnie krótki ustnik... 8) :lol:
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:-)

Post autor: Irek » 30 marca 2006, 18:47 - czw

Drogi Dziku masz rację, skoro taka fajeczka powstała to właściwie trzeba by uszanować wolę mistrza i pozostawić ją w takim kształcie jak jest. Jednak (to nie tylko moja opinia) fajka "świąteczna" mogła by prezentować się ciekawiej z długim ustnikiem.
Jeśli się uda namówić Zbyszka na dorobienie dodatkowego ustnika to efekt może być ciekawy.
Awatar użytkownika
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz » 30 marca 2006, 19:25 - czw

Ja też sądzę,że fajka świąteczna jako niepowtarzalna powina zostać ze standardowym ustnikiem, choć, jest on może zbyt mało efektowny. Ale w tym właśnie niepowtarzalność tej fajki.

Za 80zł. można już kupić całą fajeczkę, więc chyba nie zdecyduję się na kupno ustnika. Ale strasznie jestem ciekawy efektów. wrzućcie na forum fotki jeśli ta spawa dojdzie do skutku :) pozdrawiam
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 30 marca 2006, 20:23 - czw

Fajka świąteczna podoba mi się taka jaka jest. Według mnie jej urok opiera się w dużej mierze właśnie na zestawieniu tej masywnej, wysokiej główki z krótkim ustnikiem. To czyni ją wyjątkową w porównaniu z fajkami o konwencjonalnych kształtach. Próbowałem ją sobie wyobrazić z długim ustnikiem i jakoś niezbyt mi pasuje.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 31 marca 2006, 00:03 - pt

No to jak widzę trochę się wyrwałem :-)
Jednak jak już wysłałem tego ejla to zobaczymy co z tego wyniknie :-)
W ostateczności kolejna fajka hehe
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 31 marca 2006, 09:20 - pt

jakby ktos jednak byl zainteresowany to niech da znac do irka lub do mnie. na komentarze co do fajki swiatecznej z dlugim ustnikiem radzimy poczekac az do momentu kiedy bedzie mozna taki zestaw zobaczyc, bo decyzje jak ma on wygladac rowniez pozostawilismy mistrzowi bednarczykowi. poczekamy na akty zazdrosci...:-P
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Dziku

Post autor: Dziku » 31 marca 2006, 10:18 - pt

elvislike pisze:(...)na komentarze co do fajki swiatecznej z dlugim ustnikiem radzimy poczekac az do momentu kiedy bedzie mozna taki zestaw zobaczyc, bo decyzje jak ma on wygladac rowniez pozostawilismy mistrzowi bednarczykowi. poczekamy na akty zazdrosci... (...)
Skąd te akty zazdrości?
Przecież - masy główki fajki świątecznej Mistrz nie zmniejszy. Praw fizyki też nie zmieni. Ale może będziecie robić zawody kto dłużej fajkę na długim ustniku w zębach utrzyma :wink: :lol:
Chyba, że Mistrz wpadnie na jakiś rewolucyjny pomysł... Na przykład ustnik w kształcie sprężyny i owinięty wokół szyi palącego, albo zagięty do tyłu i fajka leży na ramieniu... Wtedy spoko - chłodny dymek i wygoda :wink: 8)
Awatar użytkownika
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz » 31 marca 2006, 10:46 - pt

Z długim ustnikiem to wyjdzie typowa fajka fotelowa, do trzymania w rączce luba na jakimś stojaczku, bo w zębach bedzie naprawde trudno.

Ja jestem ciekawy, jak to wszystko będzie wyglądało, więc nie krytykuję ogólnej koncepcji, tylko wyrażam moje stanowisko :)
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
Dziku

Post autor: Dziku » 31 marca 2006, 12:47 - pt

Darujcie moje żarty...
Mnie ogólna koncepcja długiego ustnika nieco bawi i daję temu wyraz. A tak poważnie to już poprzednia fajka nauczyła mnie takich rozwiązań unikać. Więc osobiście nie poprawię rzeczy dobrej - fajki świątecznej z krótkim ustnikiem.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 31 marca 2006, 16:02 - pt

Po pierwsze churchwardenów raczej nie pyka się bez trzymania w ręce fajki, po drugie moja fajka jest raczej lekka (porównując z innymi), po trzecie uważam, że jeśli uczestniczymy we wspólnym projekcie, więc w dobrej wierze przekazuję "wariacje" na jego temat pozostałym - więc proszę się nie nabijać z pomysłu :wink: .
Poza tym, wiele osób wcześniej troszkę narzekało na wygląd ustników i prawdę mówiąc mnie się wydają trochę siermiężne. Nie ma co prawda gwarancji jakie będą te długie, ale po innych modelach churchwardenów Zbyszka mogę przypuszczać, że będą ładne.
No i tak poza tym to nie wiadomo, czy się w ogóle Zbyszkowi zachce bawić w takie pierdółki jak dorabianie pojedynczych ustników :lol:
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

No to tak to wygląda :-)

Post autor: Irek » 04 lipca 2006, 14:53 - wt

Obrazek,Obrazek
Awatar użytkownika
Korsarz
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Korsarz » 04 lipca 2006, 17:23 - wt

jacie !!!! ale cudo !!!

czy mistrz dorobi wiecej ustnikow ? i jesli dorobi to za ile (zlotych polskich) ??

cos pieknego - strasznie mi sie podoba ta fajeczka w wersji churchwarden

Pozdrawiam
:pipeman:
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 04 lipca 2006, 17:51 - wt

noooo skades znam ta ze stojaka z pierwszej fotki... "...ja juz gdzies ja widzialem..." :-) czekam z niecierpliwoscia irku:-)
pozdrawiam serdecznie:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 04 lipca 2006, 23:07 - wt

elvislike pisze:noooo skades znam ta ze stojaka z pierwszej fotki... "...ja juz gdzies ja widzialem..." :-) czekam z niecierpliwoscia irku:-)
pozdrawiam serdecznie:-)
Za trzy tygodnie mam nadzieję, że osobiście dostarczę :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki i memorabilia forumowe”