Fajka klubowa/swiateczna 2006

Omawianie spraw związanych z fajkami i różnymi innymi przedmiotami klubowymi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Don_ChiChot
Fajczarz
Fajczarz

Fajka klubowa/swiateczna 2006

Post autor: Don_ChiChot » 01 września 2006, 08:05 - pt

Mam pytanie do szanownych Kolegow oraz do Łukasza (no wlasnie, cos dawno go nie bylo- albo go nie widzialem) , czy na te swiata bedzie mozliwosc zamowienia fajki klubowej??

Pytanie postanowilem zadac odpowiednio wczesnie... jako, ze sprawe nalezy odpowiednio wczesnie dogadac zarowno na forum jak i z fajkarzem wykonujacym OWE cuda :)

Odp. wczesnie poruszona sprawa moze niesc za soba tylko jeden skutek- JEST DUZE PRAWDOPODOBIENSTWO PYKANIA Z TEJ FAJKI W CZASIE SWIAT 8)

Mysle, ze ostatnie perypetie "pewnych fajek" nie zniechecily Was do nabycia kolejnej???
Bum tralalala wciagam gleboko ....
Awatar użytkownika
KonraDos
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KonraDos » 01 września 2006, 09:23 - pt

Zniechęciły.
Na święta kupię sobie jakąś kulpinkę, a jak mi sie poszczęści finansowo, to może nawet nieseryjną.
"Jeśli są wątpliwości, to nie ma wątpliwości."
Dziku

Post autor: Dziku » 01 września 2006, 09:30 - pt

KonraDos pisze:Zniechęciły.
Na święta kupię sobie jakąś kulpinkę, a jak mi sie poszczęści finansowo, to może nawet nieseryjną.
Twój wybór. Możesz też sam zająć się organizacją kolejnej Fajki Klubowej. Wierzę, że podobnie jak Łukasz chętnie poświęcisz swój czas, wyłożysz własne pieniądze na zaliczkę, a wysyłkę fajek rozegrasz perfekcyjnie - by absolutnie nikt nie poczuł się zniechęcony. Ja np swoją fajkę musiałem odesłać do reklamacji, a odczuć Twoich nie podzielam. Może dlatego, że poznałem już "urok" organizacji podobnych przedsięwzięć oraz reakcje biorców. Poznałem do bólu.

Nie wiem czy dojdzie do zamówienia kolejnej Fajki Klubowej. Nie wiem też na jakich zasadach. Myślę, że we wrześniu uda się w Łodzi spotkać w realu i porozmawiać również i na ten temat.
Awatar użytkownika
Don_ChiChot
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Don_ChiChot » 01 września 2006, 09:41 - pt

Może dlatego, że poznałem już "urok" organizacji podobnych przedsięwzięć oraz reakcje biorców. Poznałem do bólu.
faktycznie... organizacja pewnych przedsiewziec moze czasami wpedzic do grobu organizatora (pomimo, ze nie zawsze zawinil)

Jednak ja ze swojej strony goraco zachecam do poparcia TEJ inicjatywy:

po uno - fajki sa duzo tansze jak w trafice (zapraszam do obejrzenia ile na Kruczej kosztuje podobny autograf)

po due - mozna miec cos naprawde wyjatkowego

A moze ktos z Warszawy badz Łodzi zadeklaruje swoja pomoc Łukaszowi i odciazy go troszeczke???
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 01 września 2006, 09:45 - pt

Mam nadzieję że do zamówienia dojdzie. Wszak to już niemal nasza tradycja.

Pytanie tylko kto zająby się organizacją. Ja mam czas i chęci, niedaleko do Przemysla - gorzej z gotówką...
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 01 września 2006, 11:21 - pt

Mam takie pyt:

Czy fajkę "klubową" może zamówić każdy? Nawet ja, którego nikt z forum nie zna osobiście? Nie wiem na jakiej zasadzie to polega bo chęć na taką fajeczkę mam i to ogromną :wink: Oglądając fajki Hobbita mogłem się przyjrzeć wyrobowi p.Bednarczyka no i chęć z dnia na dzień wzrasta ;)

i jeszcze jedno: jaki jest koszt takiej fajeczki?

czytałem co nieco o problemach z wysyłką i wydaje mi się, że pretensje niektórych są dosyć bezpodstawne. W końcu Łukasz poświęcił swój czas, miał chęć a że wyszło troszkę później to przecież nie problem... w każdym razie takie jest moje zdanie.

a co do ochotnictwa Scorpio to przecież na taką zaliczkę można się złożyć :) czyli każdy kto zoobliguje się do zakupu fajki to wpłaca załóżmy 50% jej wartości na konto organizatora a potem resztę i czeka na przesyłkę. A chyba większość z zamawiających ma swoje fajki i może cierpliwie poczekać na listonosza :)
gg: 5238466
pozdrawiam
Awatar użytkownika
pan_bas
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: pan_bas » 01 września 2006, 11:32 - pt

Przyłączam się do pytania Grzegorza, choć na ile czytałem historię zeszłorocznej fajki klubowej, to zrozumiałem, że każdy członek forum ma szansę zamówić i potem cieszyć się małym cudeńkiem :)
I, oczywiście jeśli będzie szansa na tegoroczną fajeczkę, to zgłaszam swój udział. Nawet jeśli będzie trzeba przedpłacić i potem czekać i czekać, i czekać... A poza tym uważam, że czekanie uszlachetnia i taka wyczekana fajeczka daje więcej radochy niż zamówiona i dostarczona już następnego dnia. Wiem, że to stary i nieżyciowy pogląd ale przynajmniej nie dostaję wrzodów na żołądku jak paczka spóźnia się o tydzień czy nawet miesiąc (jeśli nie zależy to od złej woli dostawcy, oczywiście) ;)
Allegro: pbanas
ebay: pan_bas
gg:8611285, 1070183
Śpioch
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Śpioch » 01 września 2006, 11:59 - pt

Scorpio pisze:Mam nadzieję że do zamówienia dojdzie. Wszak to już niemal nasza tradycja.

Pytanie tylko kto zająby się organizacją. Ja mam czas i chęci, niedaleko do Przemysla - gorzej z gotówką...
Proponuję pewne rozwiązanie :
Trzeba by podjąć jakieś rozmowy w kwestii: ceny, pracowni oraz kształtu.
Następnie chętni powini wpłacić do ciebie 1/3 ceny i bedziesz miał na zaliczkę ,jest dość wczesnie i to bardzo dobrze.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 01 września 2006, 12:52 - pt

Śpioch: bardzo dobry pomysł :)

wydaje mi się, że fajka powinna być z lekkim bajerkiem jak ta zeszłoroczna :) Podobają mi się fajki które nie wyglądają jak każde inne tylko są autografem dla określonej grupy odbiorców.

Ponawiam pyt: ile taka fajeczka kosztuje?

no i mam nadzieję że Scorpio się nie rozmyśli, bo pieniądze na 100% będzie miał :) - zaliczka od każdego chętnego to rzecz konieczna :)

oczywiście co do kształtu to wolę aby bardziej doświadczenie koledzy wybrali, ja się dostosuję :)
gg: 5238466
pozdrawiam
Dziku

Post autor: Dziku » 01 września 2006, 12:56 - pt

Grzegorz XVI pisze:(...)Czy fajkę "klubową" może zamówić każdy? Nawet ja, którego nikt z forum nie zna osobiście?(...)
pan_bas pisze:Przyłączam się do pytania Grzegorza, choć na ile czytałem historię zeszłorocznej fajki klubowej, to zrozumiałem, że każdy członek forum ma szansę zamówić i potem cieszyć się małym cudeńkiem(...)
Panowie. Powoli. :)
Pogadamy z Łukaszem (jak tylko się objawi) to opublikujemy pierwsze ustalenia.

W tym momencie postaram się przybliżyć ideę fajki klubowej i forumowej oraz odpowiedzieć na zadane pytania.

Fajkę Forumową czyli (w zamierzeniach doroczną) Fajkę Forum Polskiej Fajki - FMS może zamówić każdy zarejestrowany Forumowicz (lub Forumowiczka). Oczywiście wymagane jest przy potwierdzeniu zamówienia (mailem bądź PW na priva) podanie danych adresowych. Było to tak, że o ile ktoś zarejestrował się do jakiegoś tam dnia przed zamknięciem listy - mógł spokojnie zamówić :)
Fajka Forumowa (zwana w tym temacie potocznie "klubową") powstała dotąd jedna. Wykonał ją mistrz Worobiec w wersji z dwoma ustnikami. Fajnki były numerowane oraz oznaczone napisem "Forum Polskiej Fajki FMS 2005". Pomysł był taki aby każdą kolejną Fajkę Forumową zamawiać u kolejnego z Mistrzów Przemyskich.

Fajka Świąteczna to był taki Forumowy trochę szalony pomysł zamówienia fajki z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Fajkę wykonał mistrz Bednarczyk i potraktował nas jako artysta rzemieślnik wykonując serię pięknych autografów. Można już śmiało tak pisać, bo ta krótka seria wykonana dla nas spełnie moim zdaniem lepiej definicję "autografu" od np zalewających nas "kropelek" od p. Polińskich.

Fajka Klubowa to fajka dla członków FMS Pipe Clubu działającego przy niniejszym Forum. Ta fajka jeszcze nie powstała. Kiedyś ofertę jej wykonania złożył mistrz Zbyszek Bednarczyk. Tu juz członkowie Klubu zdecydują czy fajka będzie dostępna ogólnie np za większą opłatą lub np z innym oznaczeniem.
Śpioch
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Śpioch » 01 września 2006, 13:01 - pt

Według mnie fajka świąteczna z 2005 roku była bardzo ładna. Robił ją jeden z Bednarczyków (o ile dobrze pamiętam ).

Jezeli Scorpio chce się tego wyzwania podjąć ,proponuję żeby to on jako organizator całego przedsięwzięcia dokonał wyboru kształtu.
Po zaprezetnowaniu go na forum zacznie robić zapisy.
Będzie to jednocześnie nagroda dla organizatora całej zabawy.
Pozdrawiam.

P.S.
Tylko żeby cena była w granicach rozsądku :)
Awatar użytkownika
Don_ChiChot
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Don_ChiChot » 01 września 2006, 13:03 - pt

Osobiście deklaruję pomoc w wysyłce OWYCH fajeczek... jednak to co stało sie ostatnim razem najwieksza wpadka... w przypadku zamowienia w tym roku (nauczeni doswiadczeniem) powinno sie nie powtorzyc :roll:

Najwazniejsza kwestia jest, zeby ktos dobrze znajacy H. Worobca badz Z.Bednarczyka sprawe takiego wykonania obadal... wiadomo, jak rozmawiaja dwaj "przyjaciele" inaczej sie rozmawia i do innych konkluzji cenowo/produktowych mozna dojsc :)

Z tego co sie orientuje, to w roli negocjatora z TYMI Panami, Łukasz spisuje sie znakomicie...

ŁUUUUUUUUUUUUUkaszuuuuuuuuuuuuu ????[/u]
Dziku

Post autor: Dziku » 01 września 2006, 13:25 - pt

Panowie, a zwłaszcza kolego Śpiochu!
Powoli. Nie traktujcie deklaracji Scorpio jako obligującej go do natychmiastowych zapisów na fajkę. Po pierwsze - Łukasz mógł już poczynić pewne ustalenia dotyczące przyszłych fajek forumowych. W tej sytuacji rozpoczęcie nowych ustaleń może być ani celowe ani korzystne. Po drugie - fajka forumowa od p. Worobca już była. Teraz kolej na następnego z Mistrzów. Kto wie - może właśnie Zbyszka Bednarczyka, a może kogo innego.
To fajnie, że tyle osób deklaruje pomoc 8)
Natomiast pośpiech, choć wskazany jest w pewnych sytuacjach życiowych, fajczarzom raczej nie służy.
Śpioch
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Śpioch » 01 września 2006, 13:35 - pt

Dziku zanim napisałem swojego posta to twój juz się ukazał.

Treść w nim była troszkę spóżniona.
Pozdrawiam
Dziku

Post autor: Dziku » 01 września 2006, 14:04 - pt

Śpioch pisze:Dziku zanim napisałem swojego posta to twój juz się ukazał.

Treść w nim była troszkę spóżniona.
Pozdrawiam
Rozumiem :)
Ja swojego posta pisałem dość długo.
Cóż - wszyscy musimy łagodnie połączyć entuzjazm z cierpliwością. Pozostaje poczekać na Łukasza. Nie jestem jego adwokatem, ale myślę, że oferty pomocy przyjmie z wdzięcznością.

Póki co - pozostaje pogadać o czymś innym. Zwykle wiedzieliśmy JAKĄ fajkę chcemy zanim dowiedzieliśmy się KTO ją zrobi.
Zamim zacznie się Festiwal Forumowych Pragnień odnosnie kształtów i kolorów fajek pozwolę sobie tylko przypomnieć, że w roku ubiegłym stanęło na tym, że następna fajka forumowa to będzie (co do kształtu) "Oom Paul". I ja osobiście też jestem za wyborem tego właśnie kształtu....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki i memorabilia forumowe”