LISTA DO FAJKI FORUMOWEJ

Omawianie spraw związanych z fajkami i różnymi innymi przedmiotami klubowymi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 26 stycznia 2007, 12:21 - pt

Hehe. Tak to był fuks i radocha dla mnie, w dodatku piękna czerwonolica fajeczka mi się trafiła hehe. Chyba nikt nie uważa że jest w niepowołanych łapkach hehehe. (mam nadzieje). Tylko brakuje mi aktualnie Va+Pq coby w niej pykać i urlopuje od jakiegoś czasu. Ale to się zmieni niebawem. Moja Forumówka ma miec zatem nr 25 hehe. Ciekawe jaka jest. A opale ją Va - co dalej - czas pokaże. Moża La a może Aromaty... hmmm La mnie korci chociaż założenie jest takie ze póki co Va.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Dziku

Post autor: Dziku » 26 stycznia 2007, 12:57 - pt

Don_ChiChot pisze:(...)ktos kiedys wspominal o MAZIDLE ARAKOWYM ??? Czy Ci co juz maja fajeczke tez tak wnioskuja, ze to jest to samo ??? Z tego co pamietam kol. Dzik mial do niego najwiekszy sentyment :)
Na pewno nie jest tak samo. Mazidło arakowe wynalazł p. Poliński i zastosował w fajce przygotowanej na Memoriały Bydgoskie 2 lata temu. Śmierdziało faktycznie potężnie. Co prawda Radesz twierdził, że jeśli przeszlifować to nawet bez profesorskiej trauma zniknie po kilku paleniach. Ja cały ten syf do pięknego wrzośca z komina zeszlifowałem, ale... śmierdziało nadal. Planowałem zapodać profesorską, ale... czasu nie było... Tak więc fajeczka pozbawiona syfiącej warstwy się po prostu wietrzyła. I wywietrzyła się do poziomu bezwonności.
Natomiast mazidło waniliowe (o ile takie w ogóle jest w kominie Fajki Forumowej) nieco mnie niepokoi. Pewnie je wyszlifuję dla uspokojenia smaku i nerwów.
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 26 stycznia 2007, 13:19 - pt

Weźcie mnie nie stresujcie. Z tego co wiem bez karbonizacji miało być, bez bejcowania, srebrny w sensie koloru ring... A tu coś innego nieco - tez piękne ale człowiek podświadomie jakoś tak się nastawia... Ehh i tak nie moge się doczekać.
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 26 stycznia 2007, 13:52 - pt

Niczym fajki nie pachną :) Arakowy prekarbonizat to u Polińskich. Za to mazidło Irek tak fajki Mistrza Tadeusza uwielbia :twisted:[/b]
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 26 stycznia 2007, 14:44 - pt

Tak patrzę na zdjęcia fajki andnn i coraz bardziej mi to na gruszę wygląda.... Jeśli to wrzosiec, to faktycznie bardzo dziwnie usłojony... Niestety z tego co wiem o drewnie, to im rzadsze i grubsze słoje, tym drewno gorsze, w sensie bardziej miękkie. Oby to tylko takie wrażenie pozdjęciowe było...
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 26 stycznia 2007, 14:59 - pt

mjp pisze:Tak patrzę na zdjęcia fajki andnn i coraz bardziej mi to na gruszę wygląda....
Właśnie postawiłem moją fajkę przy jednej z moich dwóch starych gruszeczek, równie ciemno bejcowanej i qrde podobne są zatrważająco :? Paniki siać nie chcę bom nie do końca pewien i mylić się mogę na moje niedoświadczenie zważając (może bejca podobna), ale nie omieszkam poddać fajurki publicznym oględzinom w bardziej doświadczonym gronie z którym to spotkać się w poniedziałek zamierzam... :?
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 26 stycznia 2007, 15:14 - pt

No nie chciałem juz mówić że właśnie z gruchą mi się skojarzyło usłojenie...ba mam nawet taka leciwą z identyczną bejcą jak ta ze zdjęcia. Mam co prawda taka fajkę gdzie z jednej strony sa właśnie takie gruszkowe słoje a z drugiej typowo wrzoścowe więc chyba nie ma co sie martwić. Oby.
Awatar użytkownika
KonraDos
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KonraDos » 26 stycznia 2007, 15:25 - pt

To raczej wrzosiec. Nikt by nie zaryzykował takiego oszustwa.
Fakt, że wygląda marnie i pewnie jest miękki i lichy. Jeśli reszta Waszych fajek będzie podobnej jakości to nie zazdroszczę.
Szkoda....
"Jeśli są wątpliwości, to nie ma wątpliwości."
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 26 stycznia 2007, 15:31 - pt

Może zapodajcie (kto ma już swoją fajkę) jeszcze inne zdjęcia. Porównać będzie można :wink:
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 26 stycznia 2007, 16:24 - pt

Oj kochani. Oskarżenia cokolwiek przykre i dziwne.
Wszystkie fajki to wrzosiec. Osobiście za to ręczę. A o jakość też bym się nie martwił. Mam kilka fajek (m.in. Worobiec i Stanwell) o szerokim rozstawie i pali mi się w nich przyjemnie. Z tego co mi wiadomo Zbyszek używa wrzośca włoskiego więc jest on jakości niezłej.
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 26 stycznia 2007, 16:31 - pt

Poczekamy zobaczymy. Łukasz wie co mówi. Dla mnie sie spodoba i z takimi słojami. Łukaszu - kiedy w planach rozesłanie fajek? Czy kolorystyka zróżnicowana? Uchylże rąbka tajemnej tajemnicy ;)co to nasz wszystkich oczekujacych pali okrutnie i przez co my niewierni pianę bić zaczynamy nie znając faktów heheh. Tak wogóle to jak już wszyscy dostaną to zakładamy wątek i każdy fotkę zapoda swojego skarbu.O.
Awatar użytkownika
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 26 stycznia 2007, 18:16 - pt

Właśnie, ponawiam pytanie kiedy wysyłka? i wysyłam jakby co mój adres do Ciebie na priva Łukasz :pipeman:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 26 stycznia 2007, 18:48 - pt

Łukasz Omasta pisze:Oj kochani. Oskarżenia cokolwiek przykre i dziwne.
Łukaszu, ja nie oskarżam, tylko dzielę się moimi wrażeniami na podstawie zdjęć. I są to tylko i wyłącznie wrażenia. Z jakimikolwiek opiniami odważę się wystąpić dopiero gdy będę miał w rękach moją fajkę. I co istotne i co podkreślałem już niejednokrotnie, że w przypadku fajek forumowych/świątecznych liczy się głównie fakt posiadania takowej fajki (przynajmniej dla mnie).
Pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję możliwości postawienia piwa szanownemu Adminowi.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 26 stycznia 2007, 19:42 - pt

Oczywiście że nikt nikogo nie oskarża, a już na pewno nie ja :D Forum służy właśnie do wyrażania swoich opinii co koledzy szanowni czynią i każdy ma prawo mówić co myśli. Jak już pisałem przy okazji wystawiania zdjęć fajka bardzo mi się podoba, a że jest ciut inna to jeszcze lepiej, bo przez to jest bardziej niepowtarzalna i na pewno będzie się pięknie prezentować wśród sporo mniejszych towarzyszek na półce :D Dla mnie, podobnie jak dla mojego przedmówcy liczy się przede wszystkim fakt posiadania fajki forumowej, zresztą mojej pierwszej. No i ten numerek 13... 8)
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 26 stycznia 2007, 23:37 - pt

Na przedostatnim zdjęciu z sesji andnn'a widać ewidentnie usłojenie typowe dla wrzośca :-) A tzw. 'łyse kolana' przy takiej wielkości są chyba nieuniknione (a zwłaszcza za tę cenę)!
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki i memorabilia forumowe”