Fajka Forumowa 2006 - prototyp

Omawianie spraw związanych z fajkami i różnymi innymi przedmiotami klubowymi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Fajka Forumowa 2006 - prototyp

Post autor: elvislike » 13 grudnia 2006, 22:33 - śr

Przed momentem dzwonil do mnie sam milosciwie panujacy nam prezydent (nam, fms oczywiscie) i przez chwilke z zachwytu nie mogl slowa wydobyc. powodowane bylo to tym, ze widzial prototyp! ponoc pan zbyszek przeszedl samego siebie...
a wiec po krotce: wujaszek pawel nie nalezy ponoc do ulomkow, na opalanie trzeba bedzie przygotowac sobie pare kilo va... ustnik akrylowy, ponoc wyglada mocno rachitycznie przy klocku wrzosca. trenujcie zatem szczeki wasze! :-) zdjecia oczywscie sie pojawia, musimy poczekac 2-3 dni. prezydent jest zachwycony fajeczka i mniema, ze zachwyt udzieli sie wszystkim. co do terminu to byc moze jeszcze w tym roku, jednak lepiej przygotowac sie na styczen. lepiej pana zbyszka nie popedzac przy nawiercaniu... niech zrobi to on sam.
to mniej-wiecej w skrocie tyle, reszte napisze sam lukasz. czekajcie z zapartym tchem!
pozdrawiam serdecznie:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Dziku

Post autor: Dziku » 14 grudnia 2006, 15:20 - czw

Post dotyczący prototypu naszej Fajki Forumowej zgodnie z sugestią Autora oraz Łukasza wydzieliłem do osobnego tematu tak, aby każdy mógl delektować się zdjęciami, które niedługo zostaną opublikowane. 8)
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 14 grudnia 2006, 16:13 - czw

Jak obiecywałem tak jest.
Zdjęcia są dwa. Fajka moim zdaniem urody jest prześlicznej a kształtu ciekawego :) Na ustniku (porządny akryl) mamy po obu stronach (góra-dół) ładny generalski lapasik. Wysokość główki to 68mm czyli kilogram Va wejdzie bez kłopotu.

Zdjęcie pierwsze przedstawia profil:
Obrazek

Drugie to nic innego jak anfas:
Obrazek

Faja w pierwszej chwili przeraziła mnie swoim rozmiarem (zacnym) ale po chwili przyzwyczajenia do nietypowego kształtu powiem szczerze trafiła do mnie. Trafiła w serce i tam pozostanie.
Co do technikaliów. Tak jak mówiłem Elvisowi przez telefon wolę dać Zbyszkowi kilka chwil więcej na wykonanie naszych ślicznotek i wykonanie porządnych nawiertów a nie pozostawienie ich w rękach podwykonawcy. Może to trochę przesada ale jednak wydaje mi się, że warto sprawę załatwić teraz niż potem dosyłać fajki do maja z prośbą o dowiercenie. Nie oszukujmy się. Komin takich rozmiarów daje spory margines błędu a z drugiej strony kształt jest do nawiercenia trudny.
Powiedziawszy tyle zostawiam was sam na sam z fajeczkami.
Dziku

Post autor: Dziku » 14 grudnia 2006, 16:45 - czw

O w morde..... 8) :D
Przecudna :!:
Obym miał w przyszłym roku tyle czasu by ją jak najczęściej pykać!

Edit:
Zbyszek podpisze nam ją jakoś okolicznościowo?
Awatar użytkownika
Gargi
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Gargi » 14 grudnia 2006, 17:51 - czw

O!!!! w mordę ........ no tak ... coż ... no coż ....

Wygląda na delikatną, przez ten wydłużony kształt ....

Zapalimy :D
GG - 7330483
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 14 grudnia 2006, 18:17 - czw

Fotografia zawsze pogrubia modelkę. Aparat należy ustawiać poniżej linii bioder bo wtedy modelka wydaje się szczuplejsza.
Awatar użytkownika
Don_ChiChot
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Don_ChiChot » 14 grudnia 2006, 19:43 - czw

NoooooNoooo poczatkowo myslalem, ze bede mogl sobie pykac...a potem odstawic fajeczke na stolik tak jak to czynie z butelka piwa :) A tu takie zaskoczenie ... mile co prawda :) Dobrze, ze mam jeszcze zapasy z Synjeco dobrej VA.. no i ta mysl, ze jak dobrze pojdzie, to podobnie jak w zeszlym roku beda moje oczeta cieszyly 2 (slownie dwa) plecaki pelne takich pieknych fajeczek :lol:

I popieram kol. Dzika, ze fajeczka z "adnotacja" cieszy jeszcze bardziej
Bum tralalala wciagam gleboko ....
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 14 grudnia 2006, 21:07 - czw

Kiedyś miałem PAD dot. tej fajki, to jest bardzo mi się podobała:
http://img323.imageshack.us/img323/1927/p1010442an1.jpg
Patrząc na fajkę forumową po raz kolejny odnoszę wrażenie, że pierścienie niektórych fajek włoskich i polskich są podobne. U Polińskich były to delfinki na autografach przypominające te na... hm..., nie jestem specjalistą od fajek włoskich, chyba Ser Jacopo. Fausst mógłby chyba pomóc i jasno to określić.
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2006, 08:04 - pt przez j4szczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:-))

Post autor: Irek » 14 grudnia 2006, 21:07 - czw

mmmmmmmm, wygląda super :lol:
Już sie nie moge doczekać :cry:
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 14 grudnia 2006, 21:18 - czw

no no...
czekam zatem.
pozdrawiam:-)
p.s.
Patrząc na fajkę forumową po raz kolejny odnoszę wrażenie, że pierścienie niektórych fajek włoskich i polskich są podobne.
a moze poprostu zrodlo tych ustnikow jest jednakie? nasi fajkarze napewno robia sami te ustniki?
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 15 grudnia 2006, 00:26 - pt

Super. Taki kolorek jak lubię - kształt piekny, Kojarzy mi się nieco Zeppelinem.
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2006, 10:43 - sob przez Hobbit, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
borkows
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: borkows » 15 grudnia 2006, 07:59 - pt

Ja pierdziu ... Noż to cudo jest nie fajka !!!!! Już się nie mogę doczekać ...
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 15 grudnia 2006, 08:05 - pt

Ooo Wuju...! (Paul-u :) ) Piękna. Co prawda Oom Paul nigdy nie był moim faworytem w kategorii kształtu fajki, ale ten model jest naprawdę zacny... Już nie mogę się doczekać na paczuszkę. Co prawda miejsce na stojakach skończyło mi się jakieś trzy fajki temu :) ale przymierzam się do zamówienia szafki z prawdziwego zdarzenia i nasz forumowy "wujek" będzie w niej miał swoje zaszczytne miejsce... :D
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 15 grudnia 2006, 08:25 - pt

Ale czy to jeszcze jest Oom Paul?
http://www.daft.de/chart/chart.php?id=21&l=
Ps. Jak jest głębokość komina prototypu?
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2006, 10:22 - pt przez j4szczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 15 grudnia 2006, 09:34 - pt

Rozumiem, że zazdrościsz fajki jakiej sam nie zamówiłeś ale czemu za wszelką cenę szukasz dziury w całym. Obrączka jak w Armellinim, albo jak na Ser Jacopo... Obrączek fajkarze nie robią sami i skądś je muszą zamawiać. Czy to źle, że zamawiają je z katalogu a nie proszą o osobne wzory? Jeśli fajka wygląda dobrze, co za różnica.

Oom Paul jest również wtedy kiedy różni się od modelu na daft.de
Jeśli każdy by tak sztywno jak Ty przed chwilą podchodził do kształtów fajek to my byśmy mieli tylko jakieś 40 rodzajów tychże do wyboru a Tobie bardzo ograniczyłoby to możliwości sprzedaży. A tak każdy ma coś dla siebie. Oom Paul to nazwa fajki będącej mocnym bentem wyglądem przypominającej zgnaszowanego konia. Ustnik nie musi być fishtailem a stopień zgięcia też jest w pewnym stopniu dowolny. Oczywiście jeśli mamy być super dokładni to zawrzyjmy wygięcie pomiędzy 60 a 90 stopniami.
Oczywiście jeśli uznamy dafta za jedyną wszechnicę fajczarstwa i jedyne źródło prawdziwej informacji to od dzisiaj nasza fajka nie jest Oom Paulem lecz zwykłym i pospolitym bentem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki i memorabilia forumowe”