Fajka Forumowa 2006 - prototyp

Omawianie spraw związanych z fajkami i różnymi innymi przedmiotami klubowymi

Moderator: Moderatorzy

Dziku

Post autor: Dziku » 18 grudnia 2006, 20:51 - pn

Hobbit pisze:Tak właśnie. Czysta Va ma to coś, czego w żadnej mieszance czy to w aromacie czy z La nie zaznałem do tej pory. Choć La uwielbiam to Va po Caledonianie FVF jest moim faworytem.
Dla mnie Va to bogactwo naturalnej słodyczy tytoniu i wszelkich jej niuansów smakowych. W niej jest wszysto bez potrzeby dodawania do tytoniu jakiegoś syropu...
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 18 grudnia 2006, 21:22 - pn

Dziku pisze: Dla mnie Va to bogactwo naturalnej słodyczy tytoniu i wszelkich jej niuansów smakowych. W niej jest wszysto bez potrzeby dodawania do tytoniu jakiegoś syropu...
A ja jeszcze ciągle się uczę. Aromaty są przyjemne, aczkolwiek mają tendencję do ujawniania dziwnych posmaków pod koniec. La pełnia smaku.... Va/Pq doskonałe połączenia. Va... cóż pisałem, że się uczę.... Czasami udaje mi się palić na tyle spokojnie i powoli, że zaczynam coś czuć. Niestety zbyt rzadko. Ale z tego co już wyczuwam, to opłaca się trenować....
A forumową fajeczkę opalę jakąś czystą Va, a potem się zastanowię co w niej będę palił....
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 18 grudnia 2006, 22:09 - pn

Skoro mowa o opalaniu to wygrzebałem dla tej fajeczki coś specjalnego z przepastnych czeluści szafy - zapieczętowany w 2002 roku Wessex Brigade :pipeman:

Zaś sama fajka (prototyp przynajmniej) cudna. Mam nadzieję, że jakiś specjalny podpis znajdzie się na niej?
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 18 grudnia 2006, 22:19 - pn

Strasznie ciekawe i dziwne rzeczy piszecie o tej mistycznej Va ;-) Kiedyś już miałem nawet podejrzenia, że to może jakaś moda i trendy ją palić, ale coś w niej musi jednak być skoro tylu z Was ją tak ubóstwia - dla mnie jedyny wniosek, to taki, że jeszcze wiele nauki przede mną. Jak na razie robiłem podchody, próbowałem FVF - za mocne, kupiłem Old Gowrie - palę, ale radości to mi nie daje jak np. La, nie będe sie przecież oszukiwał do cholery ;-) Owszem, moge ją palić po dodaniu do niej około 20% TNN i nawet to jest przyjemne, ale coś czuję, że popełniam herezję, niszczę jej walory, których nie mogę jednakże docenić i się nimi cieszyć. Oczekiwałem jednakże czegoś innego - tak jak np. z La - miłość od pierwszej fajki i ja sobie nie wyobrażam nie zapalić jej przynajmniej raz dziennie, to najmilsza fajka w czasie dnia i celebrowana chwila - smak, aromat, odczucia, wszystko mi leży. Kiedyś może i ja odkryję to Va, ale jeszcze nie teraz :-)
pozdrawiam,
konradus
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 18 grudnia 2006, 22:48 - pn

Konradus, masz u mnie solidną próbkę sezonowanego Wessex Brigade, a może i czegoś jeszcze ;)
Trzeba sklecić jakieś świąteczne pyknięcie :pipeman:

Za :offtopic: przepraszam...
Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 18 grudnia 2006, 23:07 - pn

Scorpio pisze:Konradus, masz u mnie solidną próbkę sezonowanego Wessex Brigade, a może i czegoś jeszcze ;)
Trzeba sklecić jakieś świąteczne pyknięcie
Klawo :-)

Chętnie, może między Świętami , a nowym rokiem? Przyniósłbym pyszny (dla mnie super) Balkan Mix :-)

Okropnie, bardzo i strasznie przepraszam za off topic, ale nie mogłem przecież nie odpowiedzieć! :-)
pozdrawiam,
konradus
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 18 grudnia 2006, 23:16 - pn

konradus pisze:(...)
Okropnie, bardzo i strasznie przepraszam za off topic, ale nie mogłem rzecież nie odpowiedzieć! :-)
Mnie przepraszać nie musisz, a myślę że i szanowni koledzy wybaczą :)
Zerknij Waść w dział "zjazdy" ;)

"Między" mnie w Lublinie nie ma. W roztoczańskiej dziczy siedzę (Dziku - bez aluzji ;) ).
Awatar użytkownika
Gargi
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Gargi » 19 grudnia 2006, 13:11 - wt

Scorpio pisze:Skoro mowa o opalaniu to wygrzebałem dla tej fajeczki coś specjalnego z przepastnych czeluści szafy - zapieczętowany w 2002 roku Wessex Brigade :pipeman:

Zaś sama fajka (prototyp przynajmniej) cudna. Mam nadzieję, że jakiś specjalny podpis znajdzie się na niej?

HAAAA wiedziałem że gdzieś w Polsce jest jeszcze ten tytoń, tak czułem :D
No to spotkamy się w Lublinie..... Szczęściarz :lol:
GG - 7330483
Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 19 grudnia 2006, 15:16 - wt

Dziku pisze:
Grzegorz XVI pisze:(...)Dla mnie głębia smaku występuje tylko w Va.
Miło przeczytać 8)
To całkiem tak jak dla mnie. I dla Hilsona też. Tylko dla niego latakia mogłaby nie istnieć, a ja czasem pyknąć ją lubię.

PS
Jeśli lubisz Va i umiesz nią opalać - nie "ucz się" opalania aromatem - szkoda czasu, a ryzykowna to nauka...
Jak na razie uczę się pykać La. Nie idzie mi to zbyt dobrze ale z każdą fajeczką lepiej... Ostatnio wziąłem swoją najmniejszą fajkę i odpaliłem Sam's Flake'a (mała podpowedź, jestem już po ok 40g tego tytoniu). Cudo! Pierwszy raz poczułem tak wyraźny smak orzechów i rzeczonej w opisach ściółki :D Za to FVF uwielbiam za moc, wyraźny smaczek (nie mylić ze smakiem, jeszcze nie wyczuwam niuansów) i tą nieograniczoną głębię. Palę, palę, palę i wgłębiam się coraz mocniej w ten wielosmakowy tunel. Latakia mnie odstrasza zapachem z puszki (chocolate flake - wiem że to mały pikuś w porównaniu z dokonaniami Hobbita) i zapachem fajki oraz room note :? ale mam nadzieję że i na La przyjdzie pora w mojej "karierze" :wink:
Na dzień dzisiejszy Va, Va+Pq rulez :twisted:

Żałuję, że nie mam dostępu do innych wyrobów Virginiowych ale bacznie obserwuje allegro i może uda mi się coś ciekawego kupić.

aa.. i przepraszam za ogromny OT :wink:
gg: 5238466
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 19 grudnia 2006, 15:27 - wt

wiem że to mały pikuś w porównaniu z dokonaniami Hobbita
Hmm miło mi,ale cóż to ja takiego wielkiego dokonałem? 40%La W BBBalkanB??? Nic wielkiego, choć przejadło mi się chwilowo przy drugiej puszce. Teraz Czaję się na Stanislaw Pure Latakia - 100%.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 19 grudnia 2006, 15:31 - wt

Hobbit pisze:
wiem że to mały pikuś w porównaniu z dokonaniami Hobbita
Hmm miło mi,ale cóż to ja takiego wielkiego dokonałem? 40%La W BBBalkanB??? Nic wielkiego, choć przejadło mi się chwilowo przy drugiej puszce. Teraz Czaję się na Stanislaw Pure Latakia - 100%.
Właśnie to miałem na myśli :D w chocolate flake są śladowe ilości La. Jednak specyficzny zapach jest wyczuwalny. Niestety czekolady nie czuję i to mnie trochę zniechęciło do dalszego palenia tegoż tytoniu. Opalam nim Dr Grabowa którego można zobaczyć na forum. Ostatnio paliłem z balsą i było miło ale to nie to... mam nadzieje że z czasem zacznę wyczuwać więcej niuansów ;)
gg: 5238466
pozdrawiam
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 19 grudnia 2006, 22:17 - wt

Grzegorz XVI pisze: Żałuję, że nie mam dostępu do innych wyrobów Virginiowych ale bacznie obserwuje allegro i może uda mi się coś ciekawego kupić.
Poprzeglądaj Synjeco. Przy zakupie 2-3 tytoni, to wliczając koszty transportu wyjdzie taniej niż na Allegro...
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 19 grudnia 2006, 22:19 - wt

Hobbit pisze:Teraz Czaję się na Stanislaw Pure Latakia - 100%.
Dzięki uprzejmości Elvislike (a może Scorpio - ach ta skleroza) miałem okazję wypalić 2 fajki czystej (100%) latakii cypryjskiej. I powiem Wam, że czysta La TO JEST TO!
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu » 19 grudnia 2006, 23:32 - wt

fajna fajeczka... juz odkladam Va na opalanie jej:)
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 20 grudnia 2006, 08:32 - śr

2 fajki czystej (100%) latakii cypryjskiej
jesli ode mnie to syryjskiej. cypr jest bardziej ostry. a ze "to jest to" to insza sprawa:-)
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki i memorabilia forumowe”