Fajka forumowa 2007

Omawianie spraw związanych z fajkami i różnymi innymi przedmiotami klubowymi

Moderator: Moderatorzy

Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 30 listopada 2007, 16:08 - pt

Irek napisałeś o akrylowych ustnikach fajek Polińskich i przyznaję, że jest to dla mnie mankament.
Miałem wielką ochote na akrylowy ustnik, ale jak nabyłem fajkę Capitello i kilka razy ją zapaliłem to wiedziałem, że będę stronił od fajek z ustnikiem akrylowym.
W kształtach oferowanych przez Polińskiego jest jednak coś takiego, że chyba wytrzymałbym ów akryl.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 30 listopada 2007, 16:46 - pt

Irku.
Nie wiem czy mam dobry pomysł (nie chciałbym zaprzepaścić wcześniejszych ustaleń kolegów), ale skoro znasz dobrze mistrz Polińskiego, to czy nie mógłbyś przeprowadzić wstępnych rozmów. Być może mistrz zaproponowałby jakieś ciekawe wzorki z podaniem przybliżonej ceny egzemplarza.

Podejrzewam, że cena w okolicy 150PLN, zachęciłaby do kupna grupę około 50 osób co daje mniej więcej 7% forumowiczów. Nie jest to może dużo, ale i tak więcej niż w tej chwili.

Myślę, że jeśli złożyłoby się zamówienie do końca roku, to jak wcześniej ktoś pisał, fajka byłaby przed Wielkanocą.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 30 listopada 2007, 19:06 - pt

z przykroscia musze stwierdzic, ze lista ulega zmianie. nie ukrywam, ze z powodow finansowych... przeliczylem sie. na chwile obecna lista bedzie wygladac tak:

Irek
andnn
Qwerty
Łukasz Omasta
DAT (Darek)
Skandal
Jerry
mjp
IWS
tomaczo Cool
pan Gajusz
Kashiash x2
borkows
pan_bas

z lezka w oku
pozdrawiam;-/
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 30 listopada 2007, 19:32 - pt

Tak sobie czytam ten wątek, patrzę na ceny fajek w listach kolegów i konfrontuję to z rzeczywistością chociażby ostatniego pucharu Novotelu w Poznaniu. Fajki Hapa nabyłem 2 w cenie ok 250zł za sztukę. Fajki Polińskich (takie, które bym chciał mieć) zaczynały się od 300zł. I tu i tu zakup bezpośrednio u producenta... Więc może najpierw porozmawiać o konkretach z producentami i ustalić ostateczną cenę za konkretny kształt, przy określonej wielkości zamówienia. Bo jak pisałem wyżej, z moich doświadczeń wynika, że Hap jest tańszy.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 30 listopada 2007, 19:55 - pt

mjp pisze:Więc może najpierw porozmawiać o konkretach z producentami i ustalić ostateczną cenę za konkretny kształt, przy określonej wielkości zamówienia. Bo jak pisałem wyżej, z moich doświadczeń wynika, że Hap jest tańszy.
Tak jak zresztą już gdzieś mówiłem, uważam taki tok myślenia za bardzo rozsądny i w pełni popieram. To może zawsze coś zmienić w aktualnej sytuacji :wink:
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 01 grudnia 2007, 10:10 - sob

Irek zamieścił odpowiedź na moją propozycję, w topicu odnoszącym się wzoru fajki. Ponieważ uważam, że dalsza dyskusja jest potrzebna, odpowiedziałem tamże, ale dla kolegów których mniej interesuje sam kształt a bardziej idea fajki forumowej, zamieszczę polemikę i w tym topicu:

Irku.

Moja propozycja wynika z tego prostego faktu, że będąc forumowiczem od niespełna 2 miesięcy nie mam pojęcia co do znajomości i kontaktów szanownych kolegów (aczkolwiek ogólny obraz, który mi się powoli wyłania, pokazuje mnogość kontaktów szanownych kolegów).

Czytając jednak ten topic, doszedłem do wniosku, że istnieje szansa na zdobycie fajki forumowej przez większą ilość kolegów forumowiczów (czego sobie i innym serdecznie życzę).

Posiadam niewielką kolekcję i z pewnością przeżyję bez następnej fajki. Jednak mając na względzie fakt, że mogę wymieniać myśli oraz korzystać z doświadczeń kolegów z tego jakże pożytecznego forum, chętnie też nabyłbym fajkę, która kojarzyłaby się zawsze z szanownymi kolegami, zawsze gdy tylko spojrzałbym na nią i myślę, że tak podchodzi do tego większość forumowiczów. "Wspólna" fajka jest jakimś symbolem i oczywiście ma dla posiadacza wartość nie tylko materialną ale i sentymentalną (więź z bracią fajczarską).

W dzisiejszych czasach (dla jednych lepszych, dla innych gorszych) cena ma duże znaczenie. Myślę, że jeśli jeden z mistrzów wyraziłby chęć zrobienia fajki foromowej za rozsądną i przystępną dla większości forumowiczów cenę, nie miałoby to wpływu na pogorszenie jakości, choćby z tego względu, że fajkarze muszą (a przynajmniej powinni) dbać o swoją markę. Ktoś wcześniej napisał coś o fajce mniej czy bardziej forumowej w zależności od ilości posiadaczy takiej fajki. W szanownym gronie kolegów, może się znaleźć dwóch, trzech kolegów, którzy dysponując odpowiednimi środkami, zaproponują i przeforsują zakup fajki forumowej wraz z dożywotnim zapasem tytoniu, młodą damską obsługą, drinkami z palemką i złotą inkrustacją główki, z diamentową sygnaturą itd.
Według tych 2-3 osób będzie to fajka forumowa. Jednak dla większości z nas (tak myślę), fajką forumową, będzie ta która pozwoli się nią pochwalić większej grupie osób.

Wiem, że dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, ale nie żyjemy w kraju dżentelmenów i niestety pieniądze trzeba dokładnie obejrzeć ze wszystkich stron zanim się je wyda (i nie przemawia tu przeze mnie wielkopolska oszczędność [polska odmiana szkockiego skąpstwa jak niektórzy mawiają} ale realia dzisiejszej egzystencji).

Nie interesują mnie też ewentualne dywagacje zazdrośników na temat tego, co z tego wyciąga ten, który załatwia. Źle to tylko świadczy o tych, którzy to głośno mówią a nawet o tym tylko myślą. Człowiek, który zajmie się szukaniem sprawcy naszej fajki forumowej, aż do sfinalizowania sprawy, musi poświęcić czas i energię. Dlaczego więc nie miałby mieć z tego powodu jakiegoś bonusu, zadośćuczynienia czy jakiejś rekompensaty, w sumie nie ważne jak to nazwiemy.

Tak więc reasumując ten przydługi wywód, proponuję (i apeluję) jeszcze raz: znajdźmy kogoś, kto za rozsądną cenę +-150PLN-190PLN (myślę, że jest to cena akceptowalna dla większej ilości forumowiczów), wykona dla nas tę fajkę.

Droga fajka dla 2-3% forumowiczów - no cóż?!? Pisałem już o tym wyżej. Daję pod rozwagę, swój pomysł - przyznaję, że mam w tym własny interes. Jestem tu pierwszy sezon i chciałbym posiadać fajkę, która będzie kojarzyła mi się z Wami szanowni koledzy. Czego i WIELU innym życzę.

Amen.
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 01 grudnia 2007, 10:29 - sob

Osobiście kwota którą skłonny byłbym wyłożyć na fajkę forumową to ok 150zł. W tej cenie można już kupić ciekawe fajki krajowych mistrzów w co lepszych trafikach. Tak więc szarpanie się i robienie fajek po 350zł dla kilku osób nie ma IMO sensu. Niech forumową fajką cieszy się jak największa liczba osób, bo o to przecież chodzi, o idee. Jak kolega powyżej napisał dla mnie fajki forumowe mają wartość nie tylko użytkową ale i sentymentalną. Faktycznie kiedy się je pali nie ma opcji żeby ciepło nie pomyśleć o kolegach fajczarzach. Ale wykaszleć 3,5 stówy to jak i ja nie każdy może. Hmm... troszkę szkoda.

Pomysł na fajkę mam taki:

Można by zaakceptować nawet seryjna fajka jakiegoś z mistrzów z insygniami FMS i już. Może jakaś lekka modyfikacja w postaci np jakiegoś ringu srebrnego tylko, ew naturalnego koloru i braku karbonizatu i było by miło.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 01 grudnia 2007, 11:28 - sob

Można by zaakceptować nawet seryjna fajka jakiegoś z mistrzów z insygniami FMS i już. Może jakaś lekka modyfikacja w postaci np jakiegoś ringu srebrnego tylko, ew naturalnego koloru i braku karbonizatu i było by miło.
to jest mysl. zreszta pierwsza fajka forumowa wykonana przez misztra worobca byla wzorowana na seri 500-ek.
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
mlotkowy
Pykacz
Pykacz

Post autor: mlotkowy » 01 grudnia 2007, 11:54 - sob

A ja podle napiszę, że w listę nie wskoczę, ale nie ze względu na cenę, bo raz w roku IMHO naprawdę można kupić fajkę za ok. 100 euro, a na shape.

:)

m.
Tobold
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Tobold » 01 grudnia 2007, 12:12 - sob

Mnie też cena skutecznie zablokowała w staraniach o fajkę forumową. A na takiej bardzo mi zależało.
Dziku

Post autor: Dziku » 01 grudnia 2007, 12:21 - sob

mlotkowy pisze:A ja podle napiszę, że w listę nie wskoczę, ale nie ze względu na cenę, bo raz w roku IMHO naprawdę można kupić fajkę za ok. 100 euro, a na shape.
Uważam, że z bent bulldogiem wyglądałbyś OK :wink: 8) :lol:
Chociaż przyznam, że chociaż kiedyś nie cierpiałem fajek tego kształtu - to jednak po pewnym czasie zacząłem go doceniać. Stało się to pod wpływem posiadanego rhodesian benta, który okazał się fajką smaczną i wygodną. Tym niemniej nie jest to również i dla mnie najbardziej oczekiwany kształt fajki forumowej. Powiem wprost - najbardziej nie leżą mi te dwa paski wyryte na główce fajki. Wyglądają fatalnie.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 01 grudnia 2007, 12:49 - sob

mlotkowy, mój DROGI, według mnie można wydać raz w roku i 100 000 euro na fajkę.
Oczywiście, jak najbardziej, ale rozmawiamy tu o fajce forumowej, która ma dać radość większej liczbie forumowiczów.
Nawet jeśli komuś do końca nie będzie pasował kształt fajki, gdyż koledzy w większości zagłosują za innym niż ten twój wymarzony kształt, to nikt nikogo nie zmusi do kupna (podobnie jaz z ceną możesz rzec na to).
Jeśli jednak fajka będzie w rozsądnej cenie, to będzie się nią mogło cieszyć więcej forumowiczów.
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 01 grudnia 2007, 12:49 - sob

Widzę, że w miarę dyskusji cena fajki forumowej gwałtownie rośnie. Zaczynaliśmy od 2000 koron czeskich, myślę, że dało by się stargować do 200 zł. Teraz widzę koledzy piszą już o kworach rzędu 350 zł. Tylko nie wiem skąd takowe kwoty się wzięły?
Co do zarzutu, że chcemy kupić fajkę za granicą ignorując rodzimych twórców, to odsyłam p.t. kolegów na początek wątku i zalecam uważne czytanie. To nie my ignorujemy rodzimych twórców, tylko rodzimi twórcy zignorowali nas. Na samym początku Łukasz pisał, że nikt z przemyskich fajkarzy nie chciał sie podjąć wykonania dla nas fajki forumowej. Teraz nagle słyszę, że Poliński mógłby fajkę zrobić, ale czy na pewno? Czy ktoś z nim o tym rozmawiał? Czy ktoś potwierdził cenę? To że Irek ma specjalne traktowanie i specjalne ceny u Polińskich, nie znaczy, że my także. Już gdzieś pisałem i powtórzę jeszcze raz. Widziałem fajki Polińskich z wrzośca korsykańskiego i nie schodziły z cenami poniżej 300zł. A sprzedawali je sami Polińscy na zawodach, gdzie z reguły ceny są niższe.
Jeszcze mała uwaga co do % forumowiczów posiadających fajkę forumową. eśli uwzględnimy wszystkie zapisane na forum osoby, to każdą fajkę forumową ma nie więcej niż 10% forumowiczów.
Co do wspominania kolegów podczas palenia fajki forumowej, to osobiście nie mam tego typu odczuć. Jeśli wspominam kogoś przy fajce, to na ogół jest to ta fajka, którą paliłem podczas wspólnego spotkania. A czy to akurat forumowa, czy jakaś inna? Who cares?
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 01 grudnia 2007, 12:54 - sob

Nie widzisz różnicy między 2-3% a 7-10%?

Myślałem, że jakaś różnica jest ale dawno już skończyłem szkoły, więc może mi się wydawać.
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 01 grudnia 2007, 13:08 - sob

Na forum jest zarejestrowanych 675 osób. 10% z tego to 67 osób. Niech mnie ktoś poprawi, ale czy na którąkolwiek fajkę forumową było aż tylu chętnych? Według moich informacji liczba ta oscylowała w granicach 30, czyli 5% foumowiczów. Czyli o czym właściwie dyskutujemy?
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Zablokowany

Wróć do „Fajki i memorabilia forumowe”