Fajka forumowa 2007

Omawianie spraw związanych z fajkami i różnymi innymi przedmiotami klubowymi

Moderator: Moderatorzy

Dziku

Post autor: Dziku » 01 grudnia 2007, 13:20 - sob

Panowie Macieje (a może Maciejowie?)
Nie macie się o co kłócić. To jest tzw "oczywista oczywistość" że fajkę tańszą kupi więcej osób. Podobnie jak to, że fajka tańsza będzie zapewne zrobiona z gorszego wrzośca.
Myślę, że MJP ma jednak rację - wyrażanie tego w procentach ogólnej liczby forumowiczów do niczeo nie prowadzi i niczego nie dowodzi.

Sądzę, że powinni się wypowiedzieć organizatorzy obecnej akcji (Qwerty, Łukasz) co do kształtu fajki oraz dokładnej ceny. Póki co - tworzona jest lista nie bardzo wiadomo na jaką fajkę i za ile.
mlotkowy
Pykacz
Pykacz

Post autor: mlotkowy » 01 grudnia 2007, 13:22 - sob

Dziku pisze: Uważam, że z bent bulldogiem wyglądałbyś OK :wink: 8) :lol:
:D Może tak, ale nie leży mi ten shape i już.

A ustosunkowując się do wypowiedzi Macieja: Rozumiem ideę fajki forumowej, i gdyby był to jakiś fajny poker albo na przykład author (zwłaszcza author), to cena byłaby dla mnie sprawą drugorzędną i byłbym zadowolony niezależnie od tego, czy byłaby to fajka od Polińskich, czy od Hapa, czy za 120, czy za 400 PLN - i to miałem na myśli pisząc, że można raz w roku tych parę złotych wydać. Ponieważ jednak shape mi nie leżym to niezaleznie od ceny go nie kupię, bo mieć fajkę po to, żeby leżała i nawet sie nie podobała - to nie dla mnie. Nawet jeśli palę rzadko, to lubię z przyjemnością poogladać swoje fajeczi:)

I tyle ode mnie, zmykam pod swój kamyk:)

m.
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 01 grudnia 2007, 16:21 - sob

Dyskusje nt. obniżenia ceny fajki forumowej sprawiają, iż nie jest ona dla mnie już tak odległa...
Kształt zaakceptować mogę różny. Ale wolałbym jasny, promieniejący naturalnością wrzosiec, niźli bejcowanie...
Póki co - śledzę rozwój sytuacji...

PZDR
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:)

Post autor: Irek » 01 grudnia 2007, 18:08 - sob

To pawda, że ceny fajek z wrzośca plateaux są wysokie (to do Maćka :wink: ), ale każdy nasz producent (może z wyjatkiem Antoniewskiego i Gruszczyńskiego) robi fajki tańsze i nie mniej atrakcyjne. Wszystko jest kwestią dogadania się.
Z wyborem zaś samej fajki forumowej jest tak, że demokracja w tym przypadku szkodzi i mała dyktaturka Naszego Wielebnego się przydaje.
Nie chodzi o ogłaszanie przetargów, ale o wybór pewnej opcji.
Co do kontaktów z naszymi producentami to nie jest tak, że ktoś ma lepsze chody lub nie. Na pewno każdy spotka się z miłym przyjęciem w sprawie kupna fajek u naszych producentów.
Nasi mistrzowie na pewno są godni szacunku, ale są też przemiłymi ludźmi. Odnoszę wrażenie, że powstaje jakaś niezrozumiała bariera w odnoszeniu się do kontaktów z producentami. Można się zawsze dogadać a ważne jest to, żeby robić to w odpowiedni sposób. Jak do tej pory Łukasz robil to świetnie i myślę, że jeśli mu się jeszcze będzie chciało to załatwi sprawę kolejnej fajki forumowej do końca.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
Święty Wit
Pykacz
Pykacz

Post autor: Święty Wit » 01 grudnia 2007, 19:11 - sob

cholerka, drogawo :( czekam na moja forumow fajke 2008 :(
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 01 grudnia 2007, 19:25 - sob

Powiem tyle, chętnie nabyłabym tą fajkę, ale nie lubię kupować w ciemno za takie pieniądze. Gdyby tak jakaś fotka chociażby była... ja rozumiem, że shape jest już przesądzony (ku mojej uciesze), ale jednak fajka fajce nierówna. W ciemno można wydać tyle ile rok temu kosztowała fajka forumowa ale nie już za cenę powyżej 200zł. Tak przynajmniej ja myślę.
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 01 grudnia 2007, 21:01 - sob

Szanowni koledzy

Ponieważ zauważyłem, że dyskusja na temat fajki forumowej 2007 przybiera na sile, a nie zmierza ku rozwiązaniu pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie.
Razem z Pawłem przyjechaliśmy właśnie do Szczecina z Gorzowa Wielkopolskiego dokąd udaliśmy się dzisiejszego ranka na impręzę "Fajka i Jazz 2007".
O samym konkursie napiszę w osobnym wątku.
Tu chciałbym sie odnieść do właściwego tematu.
W imprezie uczestniczyło i prezentowało swoje wyroby dwóch przemyskich fajkarzy:
Zbyszek Bednarczyk, który brał udział w konkursie i zapewniał fajki turniejowe
oraz państwo Polińscy, a właściwie pani Celina Polińska która reprezentowała firmę.
Rozmawiałem długo z panią Polińską i w pewnym momencie zagadnąłem ją o możliwość wykonania niedrogiej fajki dla uczestników forum.
Odzew był jak najbardziej pozytywny.
Nie tylko, że pozytywny, ale możliwe byłoby mniej więcej do końca stycznia wykonanie fajki za 2007 rok.
Propozycja zaskoczy kolegów, ale na tym wariancie akurat opieraliśmy rozmowy z panią Polińską jako czyms niecodziennym i możliwym do szybkiej realizacji.
Obrazek
Fajka ta na rynku polskim wystepuje jako fajka - cygaro, natomiast jej prawidłowa nazwa to Zeppelin. Fajkę taką produkuje VAUEN i produkują właśnie państwo Polińscy.
Przy założeniu ok 50 sztuk cena wynosiłaby 150 zł.
Jedyny problem to nietypowe stosowane tylko do tej fajki ustniki których Polińscy nie mają tyle w Przemyślu, a które sprowadzane są z Niemiec. Są to ustniki akrylowe, ale możliwe byłoby zamówienie ustników parakauczukowych. W cenie zawarte byłoby zrobienie napisu FMS 2007 i numeracja.
Są możliwe i inne rozwiazania, ale musimy mieć świadomość, że jeżeli zamówimy fajkę w połowie grudnia to nie ma szansy żebyśmy dostali ją przed świetami.
Umowiłem sie z Pania Celiną, że napiszę do kolegów i w przyszłym tygodniu skontaktuję się z nia telefonicznie w tej sprawie.
Sam głosowałem za rhodesianem bo jest najblizszy mojemu sercu, ale propozycja aby to był Zeppelin bardzo mi odpowiada chociażby dlatego, że nie ma chyba klubu, ani stowarzyszenia który taką fajkę zafundowałby sobie jako fajke roku.
Ponadto uważam, że cena naprawdę jest przystępna i wyczułem, że można by próbować jeszcze negocjacji o kilka złotych.
Przedstawiam kolegom propozycję pod szybką i krótką dyskusję, także jako odpowiedź, że rodzimy twórcy wcale nas nie olali.
Gdyby pomysł uzyskał akceptację przedstawił bym później założenia organizacyjne.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MrkSs
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MrkSs » 01 grudnia 2007, 21:08 - sob

Bardzo ciekawe, ale jak to sie pali, jak tego sie uzywa!!?!
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 01 grudnia 2007, 21:16 - sob

W bardzo dużym skrócie i na podstawie instrukcji :)
Widoczna w połowie części wrzoścowej linia jest miejscem gdzie fajkę się otwiera. Pomiedzy ustnik i fajkę zakłada się normalny filtr 9 mm.
Nabija się tytoniem część przednią czyli od metalowej skuwki do linii podziału.
Przypala się od strony skuwki metalowej.
Jak tłumaczył mi Jacek Schmidt należy tylko zwrócić uwagę, aby płomień zapalniczki nie był za duży żeby nie okopcić wrzośca z zewnątrz. Należy po prostu wciągnąć płomień do środka przez otwór w skuwce.
Jak powiedziałem, palenie odbywa sie w przedniej części, więc inaczej wygląda ubijanie warstw i raczej trudno w tym pogrzebać :D
Ja powiedzieli zgodnie pani Polińska i właśnie Jacek Schmidt faką należe w trakcie palenia obracać, co pewien czas
Do każdego egzemplarza dołączona jest zresztą instrukcja.
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 01 grudnia 2007, 21:19 - sob

Dodam, że mamy także od pani Polińskiej propozycję na rok 2008. Egzemplarz który ogladaliśmy z Pawłem (zrobił na nim piorunujące wrażenie) wykonany był z wrzośca plateau i powiedzmy jego cena sprzedażna jest chwilowo powyżej poziomu szerokiej akceptacji, ale to dopiero początek ewentualnych rozmów.
Obrazek
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 01 grudnia 2007, 21:32 - sob

Wolę jednak Led Zeppelin, aniżeli fajkę-cygaro-Zeppelin od Polińskich...

PZDR
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

;-)

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 01 grudnia 2007, 21:35 - sob

Pomysł z fajką od państwa Polińskich bardzo mi się podoba. Wcześniejsze ustalenia odnośnie fajki Hapa - fajka ładna, cena dla mnie za duża - za tą cenę wolę Petersona.
W każdym razie propozycja ok - shape szokujący ;-). Może jednak bent bulldog?

pozdrawiam :)
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 01 grudnia 2007, 21:39 - sob

No ok shape był i miał być szokujący. Przy okazji chciałem pokazać, że można załapać coś oryginalnego w akceptowalnej cenie.
Tak naprawdę shape podyktowany był krótkim terminem wykonania.

Poniżej dwie propozycje na już i za jeszcze przyjemniejsze pieniądze.
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 01 grudnia 2007, 21:41 - sob

Krzysztof. Oczywiście, że może być bent bulldog. Moze byc kazdy wzor jaki sobie wymyslimy, ale my nie mamy czasu. Gdyby ta rozmowa toczyla sie w lipcu to ok. chyba ze zapominamy o fajce 2007 i szykujemy fajke na 2008.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 01 grudnia 2007, 21:43 - sob

Myślę Jerry, że pomysł dobry choćby dlatego, iż jest to fajka o nietypowym kształcie i na pewno byłaby ciekawostką w każdej kolekcji.

Sygnatura FMS - jak najbardziej.

Numeracja? No cóż, nie koniecznie, gdyż chyba każdy chciałby dostać jedynkę. Rozwiązaniem byłoby wybicie nr 2007R.

Realizacja na styczeń - chyba wybornie.

Jestem za.
Zablokowany

Wróć do „Fajki i memorabilia forumowe”