Fajka forumowa 2007

Omawianie spraw związanych z fajkami i różnymi innymi przedmiotami klubowymi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal » 01 grudnia 2007, 21:52 - sob

Zeppelin nie jest na liście moich fajczarskich pokus, nawet za niewielką cenę... czy nie można by tego rhodesiana zamówić u Polińskich za podobną kwotę???
Dziku

Post autor: Dziku » 01 grudnia 2007, 21:52 - sob

Mogę się mylić, ale chyba nie będzie 50 chętnych na Zeppelina. Ktoś kto fajek nie zbiera w sensie kolekcjonerskim - raczej się nie zdecyduje. Na dotychczasowe fajki forumowe w dużo bardziej akceptowalnych kształtach - było znacznie mniej chętnych.
To po pierwsze. Po drugie - nie róbmy z siebie idiotów. Z p. Hapem rozmawiał w naszym imeniu Łukasz, były sugestie by Irek porozmawiał z p. Polińskim. Teraz Jerry z kolei prowadzi w naszym imieniu rozmowy o kolejnej fajce. W ten sposób do niczego nie dojdziemy.

PS
I kto mi powie na jaką fajke jest obecnie prowadzona lista chętnych... :?: :roll:
Awatar użytkownika
MrkSs
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MrkSs » 01 grudnia 2007, 22:03 - sob

Ludzie po cos ta ankieta jest z ksztaltem, moze by tak sie nia sugerowac jak to d***kracja nakazuje...
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 01 grudnia 2007, 22:05 - sob

Dziku
Krótkie sprostowanie.
Nie rozmawiam w niczyim imieniu poza swoim.
Zadałem pani Polińskiej kilka pytań i z tego wywiązała się dyskusja która wg mnie przyniosła rezultaty jakich oczekiwałem.

Czy napisałem, że to musi być Zeppelin?

Zeppelin był jedną z propozycji i nikt nawet nie zauważył, ze poniżej przedstawiłem jeszcze dwie propozycje każda w cenie poniżej 100 zł.
Napisałem, że Zeppelin był bazą do dyskusji czy da się to zrobić szybko, anie że mam ochotę komuś narzucić taki wzór.
Trwały jałowe spory i będa one trwały nadal i fajki w końcu nie będzie bo 10 zamówi coś co będzie się tylko nazywało fajką forumową.
Najbardziej w tym wszystkim podoba mi sie postawa kolegów którzy mówią "Nie ten shape, nie wchodzę" lub "W tym roku na nic mnie nie stac".
Na tym opierają się kluby i stowarzyszenia. Jest wzór i kto chce ten kupuje, a kto nie chce ten nie kupuje.
Ja nie mam nic, żeby Irek w razie czego przejął rozmowy z Polińskimi.
Po prostu wykorzystałem okazję, że widzieliśmy się. Jeżeli nawet z tego nic nie będzie to mam już pogląd jak załatwiać takie sprawy na przyszłość dla zamierzenia które z Pawłem chcemy wprowadzić w życie u siebie.
I powiem więcej. Jeżeli Zeppelin zostanie odrzucony to będę sie cieszył bo zostanie pomysł dla nas na przyszły rok do wykorzystania.
Dziku

Post autor: Dziku » 01 grudnia 2007, 22:22 - sob

Jerry pisze:(...)Jest wzór i kto chce ten kupuje, a kto nie chce ten nie kupuje.
To jest zasada bardzo dobra.
Skoro tak - to obowiązuje propozycja Łukasza oraz Qwerty i ich dotychczasowe ustalenia z p. Hapem...
Jerry pisze:(...)Trwały jałowe spory i będa one trwały nadal i fajki w końcu nie będzie bo 10 zamówi coś co będzie się tylko nazywało fajką forumową.
(...)Zeppelin był jedną z propozycji i nikt nawet nie zauważył, ze poniżej przedstawiłem jeszcze dwie propozycje każda w cenie poniżej 100 zł.
Jerry... Niepotrzebnie nastawiasz się w tak negatywny sposób do innych. Nie będę pytał retorycznie ile fajek forumowych już zorganizowałeś. Przejrzyj Forum, zobacz ile razy zrobił to Łukasz i jak za to dostawał po 4 literach. Czasem słusznie, czasem nie... Warto jednak popatreć na poprzednie dyskusje gdyż z ich słowotoku wyłonić można coś co jest ideą Fajki Forumowej Owa idea jest dla Starych Forumowiczów rzeczą oczywistą - wszak sami ją tworzyli. Przypomnę, że gdy zamawialiśmy pierwszą fajkę zależało nam na kilku rzeczach.

1. Fajka Forumowa miała być fajką oryginalną i niepowtarzalną w kształcie - mistrzowie mieli wykonać ją specjalnie dla nas i nie wprowadzać takowej do obrotu jako modelu seryjnego.
2. Fajka Forumowa miała być realizowana co roku, albo częściej (to ostatnie jako fajki okazjonalne - taką była Fajka Świąteczna)
3. Był też pomysł by najpierw zgromadzić kolekcję fajek forumowych autorstwa krajowych mistrzów fajkarskich - ale nie trzymaliśmy się tego pomysłu fanatycznie.

Co z tego wynika? Ano to, że seryjna fajka z wytłoczoną inskrypcją na naszą cześć w życiu nie będzie dla mnie fajką forumową - choćby zamówić ją w 100 egzemplarzach...

Jeśli choćby 10 osób zamówi fajkę, ktorą mogli zamówić wszyscy to będzie ona Fajką Forumową - o ile spełni założony przez nas (chyba jeszcze na Starym Forum) wymóg niepowtarzalności.
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 01 grudnia 2007, 23:13 - sob

Dziku pisze:Mogę się mylić, ale chyba nie będzie 50 chętnych na Zeppelina. Ktoś kto fajek nie zbiera w sensie kolekcjonerskim - raczej się nie zdecyduje. Na dotychczasowe fajki forumowe w dużo bardziej akceptowalnych kształtach - było znacznie mniej chętnych.
To po pierwsze. Po drugie - nie róbmy z siebie idiotów. Z p. Hapem rozmawiał w naszym imeniu Łukasz, były sugestie by Irek porozmawiał z p. Polińskim. Teraz Jerry z kolei prowadzi w naszym imieniu rozmowy o kolejnej fajce. W ten sposób do niczego nie dojdziemy.

PS
I kto mi powie na jaką fajke jest obecnie prowadzona lista chętnych... :?: :roll:
Zgadzam się z Dzikiem.
Porządek musi być.
Łukasz zabrał się już za pracę nad naszą fajką.
Nie można więc z kwiatka na kwiatek.
Trzeba ciągnąć w jakimś obranym kierunku.

Dziku pisze:Nie będę pytał retorycznie ile fajek forumowych już zorganizowałeś. Przejrzyj Forum, zobacz ile razy zrobił to Łukasz i jak za to dostawał po 4 literach. Czasem słusznie, czasem nie... Warto jednak popatreć na poprzednie dyskusje gdyż z ich słowotoku wyłonić można coś co jest ideą Fajki Forumowej Owa idea jest dla Starych Forumowiczów rzeczą oczywistą - wszak sami ją tworzyli. Przypomnę, że gdy zamawialiśmy pierwszą fajkę zależało nam na kilku rzeczach.

1. Fajka Forumowa miała być fajką oryginalną i niepowtarzalną w kształcie - mistrzowie mieli wykonać ją specjalnie dla nas i nie wprowadzać takowej do obrotu jako modelu seryjnego.
2. Fajka Forumowa miała być realizowana co roku, albo częściej (to ostatnie jako fajki okazjonalne - taką była Fajka Świąteczna)
3. Był też pomysł by najpierw zgromadzić kolekcję fajek forumowych autorstwa krajowych mistrzów fajkarskich - ale nie trzymaliśmy się tego pomysłu fanatycznie.

Co z tego wynika? Ano to, że seryjna fajka z wytłoczoną inskrypcją na naszą cześć w życiu nie będzie dla mnie fajką forumową - choćby zamówić ją w 100 egzemplarzach...

Jeśli choćby 10 osób zamówi fajkę, ktorą mogli zamówić wszyscy to będzie ona Fajką Forumową - o ile spełni założony przez nas (chyba jeszcze na Starym Forum) wymóg niepowtarzalności.
Łukasz pchał wiele Forumowych fajek dla nas.
Wiadomo, trudności zawsze mogą się pojawić i pojawiały. Ale fajki były.
Wiadomo też, że to wszak nie Łukasz te fajki robi więc nie można za wszystko wszystkim go obarczać.

Kryterium niepowtarzalności jest według mnie bardzo istotne.
Należę tu do Forum, z nim się identyfikuję.
Jak palę fajkę Forumową z bublikiem to wiem, że on na tym forum jest też. I wiem też, że nikt poza tym Forum nie ma takiej fajki. Wiem, że fajkę mają koledzy po wspólnej pasji.

Koledzy, apeluję o trzymanie się obranego kierunku.

Pozdrawiam
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
zebra
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: zebra » 01 grudnia 2007, 23:29 - sob

Mam propozycję. Projekt fajki forumowej na rok 2007 był ustalony już dawno, padła propozycja Pavla Hapa i taki wybór został zaakceptowany (nie ma więc chyba sensu robić z gęby cholewy i forsować dwóch projektów równocześnie). O ile mnie wzrok i pamięć nie myli na forum były też realizacje fajek świątecznych, a że święta za pasem to może ci mniej zamożni zrobiliby sobie prezencik w postaci fajki Bożonarodzeniowej u mistrza Polińskiego (propozycja Jerrego). Jeśli są chętni to pozostaje założenie nowego wątku i dyskusja o cenie i shape :wink: .
Dziku

Post autor: Dziku » 01 grudnia 2007, 23:37 - sob

Zeppelina można zamówić jako Wielkanocną. Na upartego przypomina jajko :wink: :lol:
Albo bazię wierzbową...
mlotkowy
Pykacz
Pykacz

Post autor: mlotkowy » 02 grudnia 2007, 00:07 - ndz

Jeżeli się rozchodzi o mnie, to ja na zeppelina wielkanocnego się piszę - choćby i dla jaj ;)

m.
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 02 grudnia 2007, 00:34 - ndz

Ja bardzo przepraszam i wypowiem się gwoli wyjaśnienia bo część kolegów zachowuje się niczym PiS po wyborach.

Nie było moja intencją ładowanie sie w kompetencje osób działających przy załatwianiu fajki forumowej
Nie było moją intencją narzucanie projektu Zeppelina.

Moją intencją było jedynie sprawdzenie czy rzeczywiście producenci krajowi oleją propozycję wykonanie iluś tam jednakowych fajek i ich oznakowania.
Jeżeli będą zainteresowani to zawsze będę popierał krajowych producentów i głosował za ulokowaniem zlecenia u nich.
Osobiście także uważam, że każda fajka roku czy świąteczna powinna być wzorem niepowtarzalnym. Ciekawe tylko czy tak samo będa uważali producenci i to jest jeden z powodów dla których uważam, że inskrypcja na fajce jest obligatoryjna.
Po drugie gdy już dopadnie mnie kiedyś Alzheimer to chciałbym wiedzieć, że fajka którą pale jest z roku 2007 a nie 2012.

Przyznam, że spodobał mi sie pomysł fajki wielkanocnej i jest on do realizacji.
Jeżeli będzie taka wola i ileś osób wyrazi chęć to można faktycznie Zeppelina na Wielkanoc zamówić.

Od razu mówię, że gdybym miał się tym zająć to demokracja będzie wyglądała następująco.
Żadnych ankiet czy, ktoś moze w jakiejś przyszłości by się pisał.
Jedynym kryterium zainteresowania bedzie mail na priv i wplata kwoty na konto. Fajki opłacone sa fajkami zamawianymi.

Myślę, że taką fajkę można opatrzyć napisem FMS - Wielkanoc 2008.

Jeżeli np zamówien bedzie 3-4 to podam każdemu adres do Przemyśla i można zamówic samemu. Zresztą równie dobrze możemy poprosić Irka o pomoc.
Nie muszę to być ja, ale i nie uchylę sie od pracy przy organizacji.
zebra
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: zebra » 02 grudnia 2007, 03:12 - ndz

Wszystko cacy ale Jerry czy musi to być zepellin? (wiem nie narzucasz, ale dość mocno sugerujesz :wink: )
Jerry pisze:Jeżeli będzie taka wola i ileś osób wyrazi chęć to można faktycznie Zeppelina na Wielkanoc zamówić.
Pomysł na Wielkanoc jak najbardziej przedni, ale moim zdaniem powinna być ankieta w sprawie kształtu w końcu jakby nie było toż to fajka okolicznościowa forumowa, niech lud zdecyduje. W pełni popieram wybór Polińskiego. Dobrze by było żeby wyrób był nie seryjny.
P.S. Sam zepellin wydaje mi się interesujący, ale po co z seryjnej fajki robić fajkę okolicznościową?
Dziku

Post autor: Dziku » 02 grudnia 2007, 08:51 - ndz

Jerry - spokojnie.
Moją (ale jak widać z innych wypowiedzi nie tylko moją) intencją było ustalenie o czym właściwie rozmawiamy w przypadku bieżącej fajki forumowej. Bo sama fajka zacząła jakbyw potoku słów się rozmywać.
Osobiście czekam na to co napisze Łukasz. Ciekawi mnie przede wszystkim czy ta fajka od p. Hapa to seryjny model z inskrypcją (wtedy go nie chcę) czy też będzie zrobione coś specjalnie dla nas.

Zabra - ilu widziałeś fajczarzy na ulicach palących Zeppeliny :?: :lol:
Dodaj do tej liczby palaczy Zeppelinów spotkanych w kawiarniach i np na dworcach - wyjdzie Ci jakaż to "seryjna" fajka (w sensie rzeczywistym).
Oczywiście w znaczeniu katalogowym jest to jednak model seryjny. Osobiście uważam, ze pomimo to na Fajkę Wielkanocną się nadaje gdyż jest mało popularny i praktycznie niedostępny w trafikach.
No i te skojarzenia z Welkanocą... 8)
Mam dalsze - na Wielkanoc się strzela i z Zeppelinów strzalało się kiedyś...
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:)

Post autor: Irek » 02 grudnia 2007, 10:00 - ndz

Mam "Zeppellina" od Tadka Polińskiego i powiem jedno: jak się nie ma tego przyrządu do palenia w ręce to nie można docenic jego fantastycznego krztałtu. Chętni do spróbowania palenia w czymś takim ustawiają się w kolejkę, ale palenie okazuje się dość trudne i na pewno nie ma nic wspólnego ze spokojnym pykaniem fajki. Nie każdemu może to więc odpowiadać. Całkowicie popieram obawy Dzika co do wyboru tego akurat kształtu jako fajki forumowej (nastepnej) :wink:
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Dziku

Post autor: Dziku » 02 grudnia 2007, 10:14 - ndz

Jako kształt fajki Forumowej to może rzeczywiście Zeppelin zwolenników nie zyska.
Ale tak sobie dumam, że wielkanocnego-strzelająco-jajeczno-baziowego Zeppelina bym nabył.
Choćby i dla jaj 8) :lol:
I tych pytań - cóz to stoi pośród fajek na stojaku.... :lol:
Awatar użytkownika
Święty Wit
Pykacz
Pykacz

Post autor: Święty Wit » 02 grudnia 2007, 10:23 - ndz

Nie ma co robic nagonki na Jerrego. Nie wtoczył on nowej propozycji, dał tylko alternatywę, chciał dobrze, miał okazję, spytał niezobowiązująco i git.
Wydaję mi się, że jednak za dużo będzie tych fajek okolicznościowych, choc można by w tym roku zrobic wyjątek, skoro zdania są tak podzielone. Zeppelin wydaję mi się idealnym kształtem na taką okazję - oczywiście przez swoją oryginalnośc. Sam bym zapalił w takim "dziwie".
Podsumowując - jestem na TAK, jeżeli chodzi o Zeppelina. Jestem za niego gotów dac 15 hektozłotych :lol:
Za inną fajkę niestety narazie nie ;)
To tyle, jeżeli moje skromne zdanie się liczy
Zablokowany

Wróć do „Fajki i memorabilia forumowe”