Fajka forumowa 2007 - ankieta dot. kształtu

Omawianie spraw związanych z fajkami i różnymi innymi przedmiotami klubowymi

Moderator: Moderatorzy

Jaki kształt fajki forumowej preferujesz?

Czas głosowania minął 30 listopada 2007, 14:42 - pt

rhodesian (bent bulldog jak kto woli)
22
49%
calabash
2
4%
churchwarden
6
13%
poker
10
22%
bent army
3
7%
niespodzianka :)
2
4%

Liczba głosów: 45
Awatar użytkownika
Qwerty
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Fajka forumowa 2007 - ankieta dot. kształtu

Post autor: Qwerty » 23 listopada 2007, 14:42 - pt

No to ruszajmy z ankietą o kształt fajki forumowej AD 2007.
Z przeglądu wątku, od którego wszystko się zaczęło wynika, że następujące kształty zostały poparte (na pierwszym, drugim czy trzecim miejscu) następującą ilość razy:
rhodesian (bent bulldog jak kto woli): 15 razy
calabash: 4 razy
churchwarden: 6 razy
poker: 4 razy
bent army: 2 razy
niespodzianka :) :3 razy

Czas trwania ankiety: 7 dni
Pozdrawiam, Qwerty
qwerty małpa post kropka pl
FMS i Śląski Klub Fajki
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 23 listopada 2007, 14:51 - pt

Głos stuknąłem, na razie prowadzi jedynie słuszna opcja... :P
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 23 listopada 2007, 15:39 - pt

andnn pisze:Głos stuknąłem, na razie prowadzi jedynie słuszna opcja... :P
He he 8)
Ja co do słuszności swojej opcji nie jestem nie przekonany :wink:

Jak rozumiem szczegóły związane z wykończeniem dyskutujemy w innym wątku lub innym czasie?

Pozdrawiam
Marcin
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
Gargi
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Gargi » 23 listopada 2007, 18:48 - pt

I ja zagłosowałem ... oczywiście mój wybór to - churchwarden.

ciszę się że wreszcie ruszyłą akcja z wyborem fajki choć jak znam proces ich powstawania/zamawiania to dostaniemy je hmmm gdzieś w czerwcu :D
Pytanie jeszcze kto je zrobi
GG - 7330483
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:)

Post autor: Irek » 23 listopada 2007, 21:23 - pt

Gargi pisze:Pytanie jeszcze kto je zrobi
Oj Gargi! Musisz być chyba nieźle zapracowany skoro niedoczytujesz wszystkich tematów :lol:
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
Gargi
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: :)

Post autor: Gargi » 24 listopada 2007, 09:33 - sob

Irek pisze:
Oj Gargi! Musisz być chyba nieźle zapracowany skoro niedoczytujesz wszystkich tematów :lol:
Masz rację ....więc spieszę poszukać informacji :D
GG - 7330483
Awatar użytkownika
pan_bas
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: pan_bas » 30 listopada 2007, 14:11 - pt

Zagłosowałem i widzę, że nie jestem w mniejszości :P
Ale nawet jeśli wygra rhodesian, to też będę się cieszył z dobrej fajeczki. Byle tylko w gładkim wykończeniu była.
Allegro: pbanas
ebay: pan_bas
gg:8611285, 1070183
Awatar użytkownika
Święty Wit
Pykacz
Pykacz

Post autor: Święty Wit » 30 listopada 2007, 17:10 - pt

Eee...? Nie można już głosować?
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 01 grudnia 2007, 02:47 - sob

Żeby nie zaśmiecać listy chętnych na najnowsza naszą fajkę napiszę kilka słów wyjaśnienia dotyczącego zamówienia fajek u mistrza Polińskiego.

Drogi Macieju (faja) i Jerry :D - głównie :wink:
Wiele osób z naszgo forum ma różne kontakty z rodzimymi i nie tylko wytwórcami fajek. Przy wyborze fajek forumowych sznujemy siebie nawzajem i nie stosujemy metod marketingowo zarobkowych sugerując konkretnych producentów. Nasz Szanowny Prezydent i "starsi" forumowicze wiedzą doskonale jakie mamy preferencje, "znajomości" i co możemy załatwić. W porównaniu z Łukaszem jest to naprawdę niewiele.
Nigdy nie starałem się forsować na siłę, żadnych rozwiązań, chociaż byłoby mi miło, gdybym wiedział, że mogę się w jakiś sposób odwdzięczyć za wszystkie bonusy jakimi mnie mistrz Poliński obdarza.
Ponieważ mam jakąś tam kolekcję fajek tego wytwórcy, więc też cieszą mnie propozycje "zdobycia" poprzez forum innych nabytków.
Myślę, że na osobie która ma kontakt z mistrzem i uzgadnia zamówienie zawsze ciąży świadomość opinii osób nie do końca zadwolonych z efektu końcowego.
Jeśli jednak będzie wola narodu to z wielką chęcią - mam nadzieję nie sam - mogę się udać w odwiedziny do Przemyśla.
Co do cen i ustników akrylowych.
Moim skromnym zdaniem te fajki są za tanie w stosunku do jakości, ale na potrzeby forumowe można by było zrobić fajkę znacznie tańszą (od tych które akurat na Ebayu) wystawiam i wcale nie mniej atrakcyjne.
Tyle tylko, że trudno gdybać, czy tańsza fajka Polińskiego byłaby lepsza/gorsza od droższej fajki Hapa czy na odwrót.
Fajki Hapa można kupić taniej od fajek Polińskiego i fajki Polińskiego można kupić taniej od fajek Hapa - zależy wszystko jakie.
O ustnikach możnaby napisac tak jak o samych fajkach, tytoniach i wielu innych rzeczach dotyczących gustów i preferencji, czyli, nie powinno sie dyskutować. Ja osobiście zdecydowanie preferuję akryl i to w doborze mistrza Polińskiego, który nie szczędzi na jakości.

TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 01 grudnia 2007, 09:58 - sob

Irku.

Moja propozycja wynika z tego prostego faktu, że będąc forumowiczem od niespełna 2 miesięcy nie mam pojęcia co do znajomości i kontaktów szanownych kolegów (aczkolwiek ogólny obraz, który mi się powoli wyłania, pokazuje mnogość kontaktów szanownych kolegów).

Czytając jednak ten topic, doszedłem do wniosku, że istnieje szansa na zdobycie fajki forumowej przez większą ilość kolegów forumowiczów (czego sobie i innym serdecznie życzę).

Posiadam niewielką kolekcję i z pewnością przeżyję bez następnej fajki. Jednak mając na względzie fakt, że mogę wymieniać myśli oraz korzystać z doświadczeń kolegów z tego jakże pożytecznego forum, chętnie też nabyłbym fajkę, która kojarzyłaby się zawsze z szanownymi kolegami, zawsze gdy tylko spojrzałbym na nią i myślę, że tak podchodzi do tego większość forumowiczów. "Wspólna" fajka jest jakimś symbolem i oczywiście ma dla posiadacza wartość nie tylko materialną ale i sentymentalną (więź z bracią fajczarską).

W dzisiejszych czasach (dla jednych lepszych, dla innych gorszych) cena ma duże znaczenie. Myślę, że jeśli jeden z mistrzów wyraziłby chęć zrobienia fajki foromowej za rozsądną i przystępną dla większości forumowiczów cenę, nie miałoby to wpływu na pogorszenie jakości, choćby z tego względu, że fajkarze muszą (a przynajmniej powinni) dbać o swoją markę. Ktoś wcześniej napisał coś o fajce mniej czy bardziej forumowej w zależności od ilości posiadaczy takiej fajki. W szanownym gronie kolegów, może się znaleźć dwóch, trzech kolegów, którzy dysponując odpowiednimi środkami, zaproponują i przeforsują zakup fajki forumowej wraz z dożywotnim zapasem tytoniu, młodą damską obsługą, drinkami z palemką i złotą inkrustacją główki, z diamentową sygnaturą itd.
Według tych 2-3 osób będzie to fajka forumowa. Jednak dla większości z nas (tak myślę), fajką forumową, będzie ta która pozwoli się nią pochwalić większej grupie osób.

Wiem, że dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, ale nie żyjemy w kraju dżentelmenów i niestety pieniądze trzeba dokładnie obejrzeć ze wszystkich stron zanim się je wyda (i nie przemawia tu przeze mnie wielkopolska oszczędność [polska odmiana szkockiego skąpstwa jak niektórzy mawiają} ale realia dzisiejszej egzystencji).

Nie interesują mnie też ewentualne dywagacje zazdrośników na temat tego, co z tego wyciąga ten, który załatwia. Źle to tylko świadczy o tych, którzy to głośno mówią a nawet o tym tylko myślą. Człowiek, który zajmie się szukaniem sprawcy naszej fajki forumowej, aż do sfinalizowania sprawy, musi poświęcić czas i energię. Dlaczego więc nie miałby mieć z tego powodu jakiegoś bonusu, zadośćuczynienia czy jakiejś rekompensaty, w sumie nie ważne jak to nazwiemy.

Tak więc reasumując ten przydługi wywód, proponuję (i apeluję) jeszcze raz: znajdźmy kogoś, kto za rozsądną cenę +-150PLN-190PLN (myślę, że jest to cena akceptowalna dla większej ilości forumowiczów), wykona dla nas tę fajkę.

Droga fajka dla 2-3% forumowiczów - no cóż?!? Pisałem już o tym wyżej. Daję pod rozwagę, swój pomysł - przyznaję, że mam w tym własny interes. Jestem tu pierwszy sezon i chciałbym posiadać fajkę, która będzie kojarzyła mi się z Wami szanowni koledzy. Czego i WIELU innym życzę.

Amen.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki i memorabilia forumowe”