Lista chętnych na fajkę forumową 2007

Omawianie spraw związanych z fajkami i różnymi innymi przedmiotami klubowymi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Qwerty
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Qwerty » 11 grudnia 2007, 11:58 - wt

mjp pisze:[...] Qwerty jeśli jesteś skłonny pociągnąć dalej zamówienie u Hapa, to ja w dalszym ciągu jestem na liście chętnych. Najwyżej można ponownie poddać pod dyskusję kształt... :wink:
O nie, tylko nie kolejna dyskusja! Jeśli już, to z początkiem 2008 roku poproszę o wpisywanie się na listę chętnych na fajkę identyczną ze specyfikacją w wątku "Lista chętnych na fajkę forumową" z tym, że fajka nie będzie się już nazywała forumowa. Wcześniej jednak będę musiał sie porozumieć z Łukaszem.

Przychodzi mi do głowy jeszcze jedna opcja: uzgodniony kształt zamówić u Polińskiego, ale koordynowaniem tego musiałby się zająć już ktoś inny.
Pozdrawiam, Qwerty
qwerty małpa post kropka pl
FMS i Śląski Klub Fajki
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 11 grudnia 2007, 13:15 - wt

Qwerty pisze: O nie, tylko nie kolejna dyskusja! Jeśli już, to z początkiem 2008 roku poproszę o wpisywanie się na listę chętnych na fajkę identyczną ze specyfikacją w wątku "Lista chętnych na fajkę forumową" z tym, że fajka nie będzie się już nazywała forumowa. Wcześniej jednak będę musiał sie porozumieć z Łukaszem.
Może i słusznie... Ewentualnie najpierw lista, a potem w zamkniętym gronie dyskusja nad kształtem... :wink:
Qwerty pisze: Przychodzi mi do głowy jeszcze jedna opcja: uzgodniony kształt zamówić u Polińskiego, ale koordynowaniem tego musiałby się zająć już ktoś inny.

Fajkę Hapa biorę w ciemno, nad fajką od Polińskich, to się muszę zastanowić... Przy tej cenie, to już się faktycznie za jakimś Stanwellem można rozejrzeć...
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 11 grudnia 2007, 16:05 - wt

Tak patrzę troszkę z boku na dyskusję - bo ostatnio fajeczkę przepiękną żem nabył i nasuwa mi się takie pytanie:
jeśli to ma być Fajka Forumowa - to dlaczego rozpatrujecie to w kategoriach świąt Bożego Narodzenia lub Wielkiej Nocy? Przecież to nie "BożoNarodzeniowa" fajka tylko forumowa - co oznacza - że można ją zakupić w dowolnym czasie.

Wszak jak już padło powiedzonko, że płynący za okrętem nie powinien się za ster łapać (czy jakoś tak ;) ) ale może by zrobić przy okazji chęci stworzenia fajki forumowej, ankietę - ile byłbyś skłonny wydać na fajkę? (niezależnie od tego ile osób potem by ją kupiło).
Po wyborze granicznej kwoty, wytypować (poczekać na zgłoszenie) chętnego, który za organizację tematu się weźmie.

Zakładając, że będzie bez eksperymentów z materiałem i będzie to klasycznie wrzosiec - osoba ta skontaktuje się z kim sobie zechce, poprosi o oferty mieszczące się w granicach usytalonych wcześniej i zaprezentuje np dwa lub 3 modele.

W wątku z fajkami tworzy się listę i zamawiamy tyle szt. danego modelu (podkreślam 2 lub 3 maks, żeby nie tworzyć oferty sklepowej) ile osób się zgłosi.

Efektem będą dwa rodzaje podkreślam Fajki Forumowej opatrzonej datą.

W przyszłym roku powtarzamy schemat działania z nową datą. Efekt - jest FF każdego roku inna. Ilość jest i tak skromna (czy to 15 czy 35 - nie istotne) a każdy kto kupi taką fajkę będzie pewien, że to unikat, bo będzie data ew. numer czy logo (kwestia ustalenia wsześniej).

Reasumując: demokracja - tak, ale przy ustaleniu ceny maksymalnej.
Następnie - brak demokracja - tak, ale w postaci wolnego wyboru - "kupujesz czy nie?".

Może nie mam racji, ale po tylu słowach jakie padły w temacie FF, postanowiłem napisać o pomyśle, w moim odczuciu prostym w realizacji.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 11 grudnia 2007, 19:27 - wt

W sumie masz racje, tylko jest jedno drobne ale. Każdy z nas ma inną maksymalną cenę i to co dla jednego będzie kresem możliwości, dla kogoś innego będzie oznaczać zbyt daleko idące ustępstwa w kwestii jakości. Po prostu, poniżej pewnej kwoty nie da się zrobić fajki z wysokiej jakości materiałów. A oprócz tego, że to fajka forumowa, ma to być fajka do palenia.... A może przede wszystkim do palenia?
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 11 grudnia 2007, 20:08 - wt

Eeee no właśnie o to mi chodziło.
Ten system moim zdaniem pozwoli tego uniknąć.

Bo.... trzeba sobie powiedzieć, czym ta fajka ma być.
Po pierwsze - do palenia - to oczywiste (moim zdaniem);
Po drugie - ma być unikalna, bo forumowa i ... tyle.

Co do kosztów - właśnie po to mówiłem o ankiecie nt. kosztów.

Chcesz się założyć, ile % osób zechce za FF zapłacić powyżej 150-200 zł? Nie ma co się zakładać - ankiety i wywody wcześniejsze to pokazały.

Ci co gotowi są dać ok 150 (tak strzelam - bo wyników ankiety nie znamy póki nie zrobimy jej), tyle dadzą. Ci co mogą/chcą dać więcej - dadzą mniej - by nabyć FF. A jak ktoś chce wydać więcej - to sobie może fajną wybrać z ofert rynkowych.
Chodzi właśnie o to, by większością określić ten koszt. Pozostali - którzy dadzą mniej niż większość - albo dołoża, albo nie kupią. Ci co dali więcej - kupią i tak.

Jak ktoś chce dunhilla na ten przykład, nie kupi tego jako FF.

System jest prosty - wciąż tego bronię. [Póki naturalnie nie zostanę przekonany słusznym argumentem]. Argument ceny mnie nie odstrasza.
gg# 1668157

Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 11 grudnia 2007, 21:24 - wt

Taka ankieta ma jeszcze jedną wadę. Jak już demokratycznie określimy kwotę, którą jesteśmy w stanie zaakceptować jako cenę za fajkę klubową, to zawsze może znaleźć się aktywna grupa, która zacznie przekonywać, że to za drogo i że można taniej. Poczytaj ten wątek, a sam takie zjawisko dostrzeżesz. Początkowo cena odpowiadała wszystkim i było mnóstwo chętnych. Potem ktoś napisał, że to za drogo i przecież można taniej. A efekt końcowy? Cóż....
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 11 grudnia 2007, 21:43 - wt

Wiesz, poniekąd racja. Ale czytałem (śledzę ten wątek) od początku.

Wydaje mi się, że w tym roku idea FF została rzucona ot tak z marszu.

A może po prostu właśnie wypada oficjalnie ogłosić: następujące osoby koordynują proces zakupu FF. Następnie ogłaszają "ZASADY" rozpoczynając od ankiety a na pozostałych warunkach kończąc.

Podchodząc do ankiety akceptujesz warunki nabycia fajki lub nie i już.
Powołać należy "inicjatywę" organizacji FF.

Może faktycznie moje pomysły są nic nie warte, a może są panaceum. Nie wiem - choć sam się przekonuję, że to jednak MA szansę powodzenia.

A skoro i tak ani choinki ani Mikałoja na fajce nie będzie - to jakie ma znaczenie data zakupu fajki?
Dlaczego powiedziano - fajka tak, ale w następnym roku?
gg# 1668157

Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 12 grudnia 2007, 08:07 - śr

tomasz_z pisze:...Wydaje mi się, że w tym roku idea FF została rzucona ot tak z marszu.
Ojojoj, wiedziałem ze wcześniej czy później będzie na mnie... :?
tomasz_z pisze:...Dlaczego powiedziano - fajka tak, ale w następnym roku?
To akurat odbieram za optymistyczny akcent - wszak następny rok już niedługo... :)

Podsumowując - Twoje pomysły nie są złe, IMHO odkąd śledzę poszczególne wątki fajek forumowych właśnie tak to się zaczyna, a potem bywa już różnie. Myślę że jeżeli znajdzie się chętny na koordynatora wg propozycji Łukasza to Twój scenariusz będzie całkiem realny do realizacji...
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 12 grudnia 2007, 08:46 - śr

Chciałem tylko zauważyć, że tegoroczna fajka nie była pierwszą, a czwartą fajką organizowaną przez Łukasza. I dopiero w tym roku, po wyborze producenta, akceptacji ceny i kształtu, po rozpoczęciu zapisów nagle się okazało, że fajka jest za droga, że producent nie ten, że....
Zauważ, że była ankieta dotycząca kształtu i co z tego? Czy udział w niej wpłynął w jakikolwiek zobowiązujący sposób na osoby w niej uczestniczące? Myślę, że udział w ankiecie dotyczącej ceny maksymalnej będzie równie zobowiązujący.
Co do pojawienia się tematu ot tak z marszu, to też się nie zgodzę. Od 4 lat wiadomo, że w okolicy Bożego Narodzenia pojawia się temat fajki forumowej, więc jakie to zaskoczenie?
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 12 grudnia 2007, 09:45 - śr

Macieju napisałeś:
po wyborze producenta, akceptacji ceny i kształtu
Pozwól więc, że wykorzystam ten fragment kilkukrotnie w moim poście, choćby dlatego, że nie mogę się z tym fragmentem Twojej wypowiedzi zgodzić.

Śledząc ten temat, stwierdziłem, że wybór producenta i akceptacja ceny i kształtu nastąpiła - to fakt, ale faktem jest też, że nie był to wybór większej liczby forumowiczów, no i wciąż trwała dyskusja. Wnioskuję z twojego ostatniego postu, że doszło do buntu na pokładzie. A to chyba nie tak.

Osobiście będę się upierał przy założeniu, że fajka forumowa nie może stanowić gadżetu dla kilku osób, lecz winna być dostępna dla większej liczby zrzeszonych. W każdej grupie, organizacji, zrzeszeniu, związku itd., występuję wspólne elementy wskazujące na więź uczestników. Jeżeli takim wspólnym elementem może poszczycić się tylko bardzo wąska grupa - to mamy "oczywistą oczywistość", że mamy do czynienia z "grupą trzymającą władzę"
Pragnę tu podkreślić, że nie mam zamiaru tu nikogo urazić. Po prostu uważam, że zawsze może się tu znaleźć jeszcze mniejsza liczba osób niż ta dziesiątka, która dotrwała do końca listy na fajkę forumową 2007. Przecież dwie osoby założą topić FAJKA FORUMOWA XXXX, podadzą wzó: ZAKRĘCONY RÓG BAWOLI ZA PLATYNOWYM PIERŚCIENIEM, materiał: BAOBAB, producent ABU DABU ze Sri Lanki, cena: XXXXX,XXPLN - po dzisiejszym kursie + przesyłka xxx,xxPLN - po dzisiejszym kursie. Pierwszy poprze drugiego, a gdy ktoś o coś zapyta, czy nie daj Boże wyrazi swoje zdanie, to mu się odpowie:
itd.
Obserwując ten temat dochodzę do wniosku, że ktoś odpowie: tak, to byłaby fajka forumowa, przecież nie każdy musi mieć fajkę forumową, przecież nikt nikogo nie zmusza, nie ważne czy fajkę będzie posiadało dwóch forumowiczów, 3% forumowiczów czy 7% forumowiczów przecież:
Dla mnie fajka forumowa powinna być czymś co łączy forumowiczów, a nie dzieli, tak jak to się stało z fajką 2007. Dlatego też, powinna być to taka fajka, którą mogłoby nabyć, by później ją nabić, możliwie dużo forumowiczów. Podejrzewam, że fajka w cenie 150-200 PLN byłaby do zaakceptowania dla większej ilości forumowiczów, niektórzy nawet zrezygnowaliby z wymarzonego kształtu, na rzecz posiadania takiej fajki jak większość sobie wybrała.

Jeszcze raz powtarzam, ze nie mam zamiaru nikogo urazić, ale fajki za 300PLN nie kupię jeśli wcześniej nie wezmę jej w rękę, choćby nie wiem jak świetny mistrz był jej twórcą.
Awatar użytkownika
MrkSs
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MrkSs » 12 grudnia 2007, 10:12 - śr

Maciej ma racje. Ja od siebie pragne dodac, ze czasem od starych uzytkownikow wyczuwam niechec i drobna zlosliwosc(do mlodszych uzytkownikow). Rozumiem, ze ktos moze miec 3421342 fajek wypalic 235423 tyotni, mimo to powinien szanowac innych. To takie moje prywatne odczucie, nie kieruje tego w zadna konkretna osobe. Troche wiecej wyrozumialosci i zdrowej polemiki.
Awatar użytkownika
Henry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Henry » 12 grudnia 2007, 10:23 - śr

tomasz_z pisze: Bo.... trzeba sobie powiedzieć, czym ta fajka ma być.
Po pierwsze - do palenia - to oczywiste (moim zdaniem);
Po drugie - ma być unikalna, bo forumowa i ... tyle.
Ja bym tę kolejność odwrócił - przede wszystkim powinna nam przypominać, że jesteśmy częścią pewnej społeczności zjednoczonej wspólną pasją. A jeśli przy okazji będzie się w niej smacznie palić to jeszcze lepiej.
Myślę że przy takm podejściu było by mniej konfliktów w wątkach o fajce forumowej.
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 12 grudnia 2007, 11:35 - śr

Macieju, przeczytaj jeszcze raz uważnie wątek zwracając uwagę na daty wypowiedzi. Zobaczysz, że dyskusja na temat ceny wynikła już PO otwarciu zapisów na listę do fajki forumowej, ggy praktycznie wszystko było już ustalone. Jeszcze później pojawił sie wątek dlaczego u Hapa, a nie u Polińskich. I w sumie tu jest pies pogrzebany. Gdzie byli szanowni dyskutanci gdy był czas na dyskusję o cenie, producencie, kształcie? Można było od razu podnieść kwestię ceny, byłoby znacznie mniej nieporozumień.
Co do tego czy fajka forumowa ma służyć jedynie do szpanowania, że jest się z forum i ma się unikat, czy do palenia, to moim zdaniem jest to fajka do palenia. I jkao taka powinna spełniać pewne kryteria jakościowe. osobiście wolę kupić dobra jakościowo fajkę za 200-300zł i palić w niej ze smakiem, niż kiepską za 100 zł tylko dla tego, że wybieramy model najtańszy, na który będzie wszystkich stać. Taka tania fajka też nie będzie fajką forumową, bo sporo osób jej nie kupi ze względu na kiepska jakość. Zwyczajnie szkoda kasy poniżej pewnej ceny. Pozostaje jeszcze kwestia kształtu fajki. Tutaj też nie dojdziemy do porozumienia i zawsze znajdzie się ktoś, kto fajki nie kupi bo mu się nie będzie podobać. Czy w takim wypadku, to też nie będzie fajka forumowa?
To może rozwiążmy sprawę inaczej. Umawiamy się, że w określonym miesiącu każdy kupuje sobie fajkę na jaką go stać i jaka mu się podoba i to jest nasza fajka forumowa. Paląc ją będziemy wspominać kolegów z forum, a jednocześnie cieszyć się wymarzonym kształtem za akceptowalne pieniądze.
Ponieważ coraz bardziej widzę jakiś niezdrowy antagonizm starzy członkowie forum - młodzi członkowie forum, jest to mój ostatni post w tym temacie. Czy ostatni na forum, nie wiem, ale na pewno nie będę się już wdawał w dyskusje forumowe. Nie chcę usłyszeć w pewnym momencie, że jestem czymś co sie do okrętu przykleiło.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 12 grudnia 2007, 13:01 - śr

andnn - no coś Ty, żadnych osobistych wycieczek nie robiłem i nie miałem zamiaru Cię urazić - mam nadzieję, że tego tak nie oderbałeś

Henry - jasne - to tylko luźne stiwerdzenia - nie miałem na myśli wartościowania a jedynie wylistowanie - niech tam kolejność będzie jaka chcesz

Maćku - wszystko dobrze, zgadzam się po trochu i z Tobą, że nie zawsze była konsekwencja w dziąłaniach. Niemniej jednak ankieta dot. kształtu - jak już mówiłem jest najmniej ważna jeśli mówimy o FF nie najgorszej jakości ale FORUMOWEJ. Dlatego też mówiłem, że ankieta - tak, ale tylko nt. ceny.

Nie ma co pisać "ostatni post w temacie" i że "coś się przykleiło". Ja też do tego nawiązałem wcześniej ale raczej na wesoło - więcej dystansu. Rozmawiajmy. Właśnie krytyka, jeśli konstruktywna jest najlepszym sposobem do znajdowania rozwiązań w sytuacjach trudnych.

To może jednak podejmijmy temat jeszcze w tym roku. Może spróbujmy. Dlaczego nie?
Może zróbmy ankietę nt. ceny. Niech zagłosują niezobowiązaująco ci, którzy czują, że ew. mogliby (bez przymusu) kupić fajkę i niech podadzą cenę (przedział cenowy). do 100; 100-150; 150-200; powyżej 200

Wybierzmy tą cenę (w oparciu o większość). Poprośmy w pierwszej kolejnści o przysługę Irka (jeśli jeszcze wykrzesa troszkę energii do FF) o zapytanie ofertowe np. Polińskich - jakie kształty mogą zrobić nam w wybranej kwocie (natrualnie z wrzośćca). Może zapytajmy jeszcze ze dwóch producentów. Zapytajmy wielowariantowo - jaka cena byłaby przy zakupie do 10 szt.; 10-30 (czy 50) i powyżej 50 szt. Może się okazać, że warto rozporpagować temat, by uzyskać lepszą fajkę w lepszej cenie.

(przykład: dostaniemy oferty na fajkę w cenie 189 zł/szt. przy zam do 10 szt. [przedzial 100-150 sie nie mieści] ale przy zamówieniu powyżej 30 (50) szt. cena 149/szt. (może))

Może Irek (jeśli zechciałby) wybierze 2-3 kształty z otrzymanych ofert i poda je do wyboru. Może właśnie tak podziałać.

Co Wy na to? Kłocimy się jak jacyś politycy - zamiast powiedzieć - BASTA !!! - bracia! zacznijmy działać wspólnie.

Nie wprowadzajmy negatywnej energii docinając sobie wzajemnie - miejmy też więcej dystansu do wypowiedzi kolegów, którzy mają inne zdanie niż nasze.
gg# 1668157

Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 12 grudnia 2007, 13:19 - śr

tomasz_z pisze:andnn - no coś Ty, żadnych osobistych wycieczek nie robiłem i nie miałem zamiaru Cię urazić - mam nadzieję, że tego tak nie oderbałeś
Ależ oczywiście że nie tak to odebrałem - napisałem w ten sposób bo to ja swego czasu rozpocząłem wątek niedoszłej fajki '2007 i od niego wszystko się zaczęło :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki i memorabilia forumowe”