Wiztyta

Omawianie spraw związanych z fajkami i różnymi innymi przedmiotami klubowymi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Wiztyta

Post autor: Łukasz Omasta » 03 czerwca 2005, 21:26 - pt

Stało się. Pozazdro¶ciłem kolegom forumowiczom. Po kolei.
Dzisiaj rano miałem zdjęcia w Kańczudze, miejscowo¶ci dokładnie między Przemyslem a Rzeszowem. Głupot± i grzechem byłoby nie wpa¶ć do stolicy fajkarstwa polskiego, dlatego też dzień wcze¶niej zadzwoniłem do mistrza Worobca i zapowiedziałem się z wizyt± jednocze¶nie napomykaj±c, że pewnie wpadnę wcze¶niej do Zbyszka Bednarczyka.
I tak oto po pogryzieniu przez wszystkie chyba komary od Kańczugi do Karpat dotarłem rano do Przemy¶la. Błogo¶ć w sercu moim zaległa wielka. Zacz±łem (spotkanie z Worobcem maj±c naznaczone na 16) od poszukiwań trafiki. I tu pierwsze rozczarowanie. Takowej zrazu nie znalazłem. Niezrażony pierwszym wrażeniem udałem się do Muzeum Dzwonów i Fajek i pokonawszy wszystkie kondygnacje padłem na zawał serca :D. Po zasięgnięciu języka u Pani z muzeum zaatakowałem wskazan± przez ni± trafikę. Fajki owszem. Poza Polińskimi i Antoniewskim wszyscy chyba fajkarze byli reprezentowani. Tytonie... Kiep¶cinia. Ostatecznie zakupiłem Larsena "Delight", filtry Falconowe do Dunhilla i zwykłe 9tki.
O 14 spotkałem się ze Zbyszkiem pod pomnikiem Orl±t Przemyskich sk±d pojechali¶my w tysi±ce miejsc aby ostatecznie wyl±dować u niego. Samej recenzji z tej wizyty zdawać nie będę bo to zrobili już koledzy. Ponieważ teraz siedzę w barze przy dworcu PKS w Przemy¶lu zdjęcia prze¶lę jutro b±dĽ w poniedziałek. Poza dokładnym zlustrowaniem kolekcji Zbyszka i uprzejmym nie zapytaniu o ceny fajek jakei kupili Irek z koleg± (Zbyszek był szczerze zachwycony entuzjazmem jak to okre¶lił "młodej krwi"), pogadałem ze Zbyszkiem o planowanym serwisie i bardzo mu się pomysł spodobał i zobowi±zał się wymiernie nam pomóc (osobi¶cie mam pomysł aby forumow± fajkę ¶wi±teczn± zamówić wła¶nie u niego). Na odchodnym dostałem "gift packa" za animację internetowego fajczarstwa i udałem się po¶piesznie do Worobca gdyż u Zbyszka się trochę zagadałem.
I tu zaczynaj± się dla nas najciekawsze informacje. Oczywi¶cie napięcie należy dozować. Przyjęty bardzo ciepło przez Henryka, dostałem do pomacania fajkę jaka będzie palona na Pucharze w Poznaniu. Co mogę rzec. Jest cudna. Bardzo miło leży w dłoni a pomysł na ustnik jest bardzo ciekawy (firmowo jak 9tka ale zalana do bezfiltrowej z możliwo¶ci± rozwiercenia po zawodach). Już sobie jedn± zamówiłem, od razu 9tkę, jako że pewnie w Poznaniu pojawię się najwyżej jako obserwator.
Następn± fajk± jaka trafiła w moje głodne łapki była "łezka" z Sulęcina. Też zd±żyłem j± zamówić, ponieważ Henryk szykuje teraz, krótk± serię tych fajek do Warszawy. Trzecia fajeczka okazała się być najmilsza. Była to osobista fajka Henryka, według wybranego przez nas wzoru. Dokładnie omówili¶my jak będzie wygl±dać nasza fajka i oto co postanowili¶my. Ustniki będ± dwuczę¶ciowe. Pierwsza czę¶ć to czop z filtrem (dla tych, którzy chc± bezfiltrowo przewidziane s± redutory Vauena), druga czę¶ć to wła¶ciwy ustnik. Fajeczka będzie trochę mniejsza coby nam ustnik niczym oklapły li¶ć nie gi±ł ku ziemi :D Fajeczka będzie miała podwójny mosiężny pier¶cień podobny do tego z fajki z mistrzostw w Licheniu i będzie odpowiednio wymodelowana coby z churchwardenowym ustnikiem głupio nie wygl±dała. Fajek takich będzie tylko 36 i nigdy spod ręki Henryka już więcej nie wyjdzie. Sposób płatno¶ci ustalili¶my, że pieni±dze zbieram ja (je¶li komu¶ się to nie podoba - zrozumcie nie chcę mieć sytuacji kiedy Henryk wykona fajki a nagle kto¶ się rozmy¶li bo nie ma kasy) i kiedy wszystkie będ± zebrane powiadamiam o tym Henryka i przystępuje on do wykonania ich. Kiedy będ± gotowe jadę do Przemy¶la i odbieram fajeczki. Wpłaty musz± być dokonane DO następnego pi±tku (je¶li problemem jest ten termin to proszę na priv) gdyż Henryk musi mieć czas aby wykonać fajki a MUSI je zrobić do końca czerwca bo od lipca robi już fajki na puchar (300 fajek e trzy miesi±ce zajmie).
Na koniec Henryk podrzucił mnie do Filara, z którym chwilkę dłuższ± pogadałem i obejżałem jego fajki. Małe cudeńka. Tak prekarbonizowane jak i czyste. Z jasnego i ciemnego wrzo¶ca.. Niesamowite. Pogadali¶my też na temat pogardy jak± wielu fajczarzy obdarza Polskie fajki. Jako argument podam, że fajki Filara w Niemczech kosztuj± 140 Euro czyli ociupinkę więcej niż u nas. Więc je¶li Niemcy wyceniaj± tak Polskie fajki to może nie s± one tak złe.

Kończ±c może trochę przydług± relację z wyjazdu powiem jeszcze, że Henryk również zaoferował się z rzeczow± pomoc± dla serwisu co tylko zachęca mnie do jak najszybszego ruszenia sprawy (nieoficjalny start to okolice paĽdziernika/ listopada).
Przekazuję też zaproszenie Zbyszka Bednarczyka na Kolebkę do Krakowa (należy na marsz Krakowskimi ulicami ubrać się jak najdziwniej) i obiecuję jak najszybciej umie¶cić zdjęcia z mojej wycieczki do Przemy¶la.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:-)

Post autor: Irek » 03 czerwca 2005, 21:31 - pt

:D :D :D

Czad!!!
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Radesz » 03 czerwca 2005, 21:49 - pt

Piękne wie¶ci, aż miło się czytało. Pozazdro¶cić Ci należy wspaniałego czasu w Przemy¶lu. Napisz jescze, zanim poznamy numer konta, o jakiej kwocie rozmawiali¶cie z Mistrzem Worobcem... :roll:
pozdrawiam Radesz
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Von Jungingen » 03 czerwca 2005, 23:42 - pt

Wła¶nie! Ile wpłacamy? I numer konta by się przydał...
"Szkocja to kraina twardzieli, bo w kraju w którym nie wynaleziono spodni a osty sięgają do pasa trzeba być twardym!" inspektor R. Fouler (Thin Blue Line)
Awatar użytkownika
Bart
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Bart » 04 czerwca 2005, 14:12 - sob

Super! Ominęły mnie plany zamówienia ¶wi±tecznej fajki, ale pomysł jest rewelacyjny. Fajnie, że Forumowicze odwiedzili kilkakrotnie fajkarskich Mistrzów - teraz FMS ma silne plecy :D. Już nie mogę się doczekać tej fajeczki. Zastanawiam się do czego j± przeznaczę - Latakia, czy Virginia?
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 04 czerwca 2005, 15:35 - sob

Kwota umówiona (można poszukać - nie boli :D ) to 150 złotych. Konto wy¶lę privem dzisiaj jeszcze.
Awatar użytkownika
z00
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: z00 » 04 czerwca 2005, 19:48 - sob

Czy kwota 150zł zawiera w sobie koszt wysyłki? :? Pytam coby dwa razy nie wpłacać choć już z rado¶ci± przelewu dokonałem. :twisted: Raptus ze mnie. Mimo to przydałoby się kwestię wyja¶nić wszem i wobec.
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 04 czerwca 2005, 22:04 - sob

z00 pisze:Czy kwota 150zł zawiera w sobie koszt wysyłki? :? Pytam coby dwa razy nie wpłacać choć już z rado¶ci± przelewu dokonałem. :twisted: Raptus ze mnie. Mimo to przydałoby się kwestię wyja¶nić wszem i wobec.
Otóż to. A czy w tym wliczona jest cena przej¶ciówki na bezfiltrow±?
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Awatar użytkownika
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: PYK » 04 czerwca 2005, 23:33 - sob

Ale chłopaki męczycie!!! Admin napisał 150 i o nic więcej nie pytał to chyba wszystko jasne - dobrze wie co robi.

PYK
Keep the "faja" burning!!!
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Von Jungingen » 04 czerwca 2005, 23:44 - sob

Też tak my¶lę....
"Szkocja to kraina twardzieli, bo w kraju w którym nie wynaleziono spodni a osty sięgają do pasa trzeba być twardym!" inspektor R. Fouler (Thin Blue Line)
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 05 czerwca 2005, 07:47 - ndz

PYK pisze:Ale chłopaki męczycie!!! Admin napisał 150 i o nic więcej nie pytał to chyba wszystko jasne - dobrze wie co robi.

PYK
No tak, racja. To ta gor±czka sobotniej nocy :pipeman:
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 05 czerwca 2005, 12:23 - ndz

Wszystkie koszty s± zawarte. I przej¶ciówki i przesyłki. Chociaż nie zawsze przesyłka jest opcj±. Być może fajki będ± gotowe na Krakowsk± Kolebkę a dodatkowo fajki można oczywi¶cie odbierać osobi¶cie przy okazji wizyty w Łodzi lub Warszawie do czego nakłaniam bo miło byłoby poznać jak najwięcej naszych forumowiczów.
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek » 05 czerwca 2005, 22:22 - ndz

Z największ± przyjemno¶ci± osobi¶cie zapłacę, u¶cisnę dłoń i osobi¶cie odbiorę. Seredcznie pozdrawiam.
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Wiztyta

Post autor: bublik » 05 czerwca 2005, 22:28 - ndz

lukaszomasta pisze:Ustniki będ± dwuczę¶ciowe. Pierwsza czę¶ć to czop z filtrem (dla tych, którzy chc± bezfiltrowo przewidziane s± redutory Vauena), druga czę¶ć to wła¶ciwy ustnik.
Ekhm... reduktor? Przepraszam, ale nie podoba mi się :/ Takie cu¶ to każdy może sobie na własn± rękę kupić i nie potrzebuję do tego po¶rednictwa p. Henryka Worobca. Reduktory takie nie s± szczelne, trzeba więcej czy¶cić i się przy tym gimnastykować chusteczkami, wyciorami czy papierami. W oryginalnym fi0 i fi3 wystarczy wycior, max. 2. Tutaj będzie zabawa :/ Poza tym wytr±ca się więcej kondensatu, bo większa jest powierzchnia skraplania... brr! Już wolałbym taki zalany czop jak na M¦. Ale to i tak nie jest w 100% dobre, bo gruby czop osłabia konstrukcję szyjki fajki (cieńsze drewno), a jak jest dziura na filtr to czop jest elastyczny i pracuje. Znaj±c domenę Hot'a: "Do fajki nie powinno trafić nic oprócz dobrego tytoiu", jemu też się ten pomysł nie spodoba. Dla Mistrza Worobca chyba nie będzie problemu ze zrobieniem paru fajek normalnie bezfiltrowych, zwłaszcza, że wspominałe¶ o cybuchu między ustnikiem a szyjk±. WyobraĽcie sobię, że kto¶ chc±c mieć felgi 17" i niższy profil opony zakłada 'reduktor' na 14" i na to dopireo oponę...

No i nie wspomniałe¶ o tym, czy będzie to wrzosiec plateau (jak w serii 500) czy ebauchan. Aaa... i z czego wykonany będzie ustnik? Stilamid? :/ Akryl? :| Ebonit? :-) Pozdrowienia, bublik.

P.S. Przepraszam za swoje uwagi, ale każdy miał mieć możliwo¶ć dodania swoich własnych 'udziwnień', byle w pewnych granicach. My¶lę, że sprawa ze ¶rednic± dziury w ustniku (jak i ew. jego materiał, ale niekoniecznie) mieszcz± się w tym :-)
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Dziku

Re: Wiztyta

Post autor: Dziku » 06 czerwca 2005, 08:55 - pn

lukaszomasta pisze:(...)Dokładnie omówili¶my jak będzie wygl±dać nasza fajka i oto co postanowili¶my. Ustniki będ± dwuczę¶ciowe. Pierwsza czę¶ć to czop z filtrem (dla tych, którzy chc± bezfiltrowo przewidziane s± redutory Vauena), druga czę¶ć to wła¶ciwy ustnik. Fajeczka będzie trochę mniejsza coby nam ustnik niczym oklapły li¶ć nie gi±ł ku ziemi :D Fajeczka będzie miała podwójny mosiężny pier¶cień podobny do tego z fajki z mistrzostw w Licheniu i będzie odpowiednio wymodelowana coby z churchwardenowym ustnikiem głupio nie wygl±dała. Fajek takich będzie tylko 36 i nigdy spod ręki Henryka już więcej nie wyjdzie. (...)
bublik pisze:(...)Ekhm... reduktor? Przepraszam, ale nie podoba mi się :/ Takie cu¶ to każdy może sobie na własn± rękę kupić
(...)Już wolałbym taki zalany czop jak na M¦. Ale to i tak nie jest w 100% dobre
(...)wspominałe¶ o cybuchu między ustnikiem a szyjk±. WyobraĽcie sobię, że kto¶ chc±c mieć felgi 17" i niższy profil opony zakłada 'reduktor' na 14" i na to dopireo oponę...(...)
Przepraszam, że i mnie przyjdzie dorzucić łyżkę dziegciu do tej beczki miodu. Bo przyznam się, że mnie podobnie jak Bublikowi... nie podoba się :(
Rozmawiali¶my o fajce z dwoma ustnikami - dłuższym i krótszym. Ten krótszy miał dawać walor fajki "codziennej", ten dłuższy miał czynić co¶ podobnego do churchwardena. Podobało mi się to bardzo, było proste i logiczne, a podobnie rozwi±zane fajki widziane w katalogach również wywoływały u¶miech na mej twarzy. My¶lałem również, że dostosowanie fajki do potrzeb indywidualnych (filtr czy skraplacz?) nie stanowi problemu. Osobi¶cie poważnie rozważałem krótki ustnik na filtr, a długi bez filtra. Może komu¶ takie rozwi±zanie wydać się dziwne, chętnie je zreszt± przy okazji wytłumaczę, ale to już raczej nie w tym po¶cie.
A co mamy zaproponowane? Tłumacz±c "z polskiego na nasze" to zaproponowane jest wykonanie krótkiej linii fajek pozaseryjnych, ale metodami seryjnymi. Tak by się przy tym jak najmniej zaangażować w indywidualizację każdego modelu i zrobić rzecz jak najszybciej. Co zreszt± szczerze, choć nieco między wierszami powiedziane zostało. Nie wiem jak inne osoby, ale ja osobi¶cie chętnie poczekałbym dłużej na fajkę z dwoma ustnikami. Bo tak± fajkę zawsze chciałem mieć, a fajki z przedłużaczem usnika - nigdy. :cry: Widziałem kilka takich fajek i absolutnie żadna mi się nie podobała. Przedłużacz to dla mnie rozwi±zanie całkowicie nietrafione i przecz±ce tak elegancji jak i niepowtarzalno¶ci. To co¶ takiego jak "piłomłotkosaperkotoporkodłuto" - jak "turysta" odtroczy takie "cu¶" od plecaka i wyjmie z futerału to wygl±da na niezły bajer, ale... nic się tym nie da zrobić.
No i ten czop z filtrem. To już dla mnie osobista tragedia. Można po prostu napisać, że indywidualizacja fajki jest niemożliwa. Trochę to dziwne przy w sumie sporym zamówieniu, ale cóż... Wszystkie fajki będ± na filtr. I tyle. Bo zaproponowany reduktorek Vauena zajmował i zajmuje na mojej li¶cie potrzeb fajczarskich zaszczytne ostatnie miejsce. Nie uczyni on fajki bezfiltrowej ani z tej ani z żadnej innej. Tyle, że czyszczenie będzie jeszcze obrzydliwsze, bo nabierze waloru "prania zużytego filtra".
Powyższe opinie s± moim osobistym, smutnym komentarzem. I teraz za bardzo nie wiem co zrobić z tak± fajk±. Jest tak różna od tej, któr± sobie wyobraziłem, że aż się nie chce jej zapalać. Osobiste preferencje nakazywałyby wyrzucić do kosza przedłużkę i patencik Vauena, a wtedy powstanie krótka fajka bezfiltrowa. Dokładnie odwrotnie niż my¶lałem, że będzie. Sam już nie wiem co zrobić... :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki i memorabilia forumowe”