Wiztyta

Omawianie spraw związanych z fajkami i różnymi innymi przedmiotami klubowymi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Wiztyta

Post autor: Marcin_Pro » 06 czerwca 2005, 10:00 - pn

Dziku pisze:Osobi¶cie poważnie rozważałem krótki ustnik na filtr, a długi bez filtra. Może komu¶ takie rozwi±zanie wydać się dziwne, chętnie je zreszt± przy okazji wytłumaczę, ale to już raczej nie w tym po¶cie.
Mnie się takie rozwi±zanie dziwne ani ciut nie wydaje i sam też tak chciałem mieć.
Dziku pisze:Nie wiem jak inne osoby, ale ja osobi¶cie chętnie poczekałbym dłużej na fajkę z dwoma ustnikami. Bo tak± fajkę zawsze chciałem mieć, a fajki z przedłużaczem usnika - nigdy. :cry: Widziałem kilka takich fajek i absolutnie żadna mi się nie podobała. Przedłużacz to dla mnie rozwi±zanie całkowicie nietrafione i przecz±ce tak elegancji jak i niepowtarzalno¶ci. To co¶ takiego jak "piłomłotkosaperkotoporkodłuto" - jak "turysta" odtroczy takie "cu¶" od plecaka i wyjmie z futerału to wygl±da na niezły bajer, ale... nic się tym nie da zrobić.
No i ten czop z filtrem. To już dla mnie osobista tragedia. Można po prostu napisać, że indywidualizacja fajki jest niemożliwa. Trochę to dziwne przy w sumie sporym zamówieniu, ale cóż...
Ja w gor±cej wodzie choć k±pany też wolałbym poczekać na fajkę dłużej, zwłaszcza je¶li miało by to wpłyn±ć pozytywnie na moje oczekiwania, czy na poprawę jako¶ci wykonania fajki.
I jak się domyslam pewnie zmiany s± już niemożliwe.
Ostatnio zmieniony 06 czerwca 2005, 17:29 - pn przez Marcin_Pro, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 06 czerwca 2005, 10:51 - pn

Po pierwsze wystarczyło zapytać, prawda :D Rozumiem, że komu¶ wersja bezfiltrowa przez reduktor jest niechętna więc wystarczy stworzyć listę (nawet tutaj coby nie ¶miecić forum) ile ma być fajek bezfiltrowych. Je¶li robimy tak, że kto¶ chce mieć jeden ustnik taki a drugi taki to już z przyczyn logicznych wchodzi w grę tylko zalany czop.
Dziku Twój strach i narzekanie s± przykre. Czy gdzie¶ napisałem, że fajka będzie miała rurę kanalizacyjn± zamiast normalnego długiego ustnika? Po prostu w czę¶ć z filtrem wkładamy ustnik churchwardenowy. Musi tak być bo ustnik churchwardenowy będzie trochę cieńszy i musi mieć co¶ w rodzaju redukcji aby to ładnie wygl±dało. Chcemy mieć krótk± fajkę wkładamy po prostu krótki ustnik. Co do tego z czego jest ustnik to będzie on stilamidowy i tu nie ma dyskusji :D Wrzo¶iec.. Tego nie wiem. Tutaj wszystko w rękach Mistrza Worobca.
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 06 czerwca 2005, 10:54 - pn

lukaszomasta pisze:(...) Rozumiem, że komu¶ wersja bezfiltrowa przez reduktor jest niechętna więc wystarczy stworzyć listę (nawet tutaj coby nie ¶miecić forum) ile ma być fajek bezfiltrowych.(...) .
W takim razie bezfiltrow± poproszę :pipeman:
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 06 czerwca 2005, 10:58 - pn

Ja nadal obstaje przy wersji z filtrem, ale je¶li reduktor niesympatyczny?
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Dziku

Post autor: Dziku » 06 czerwca 2005, 11:36 - pn

lukaszomasta pisze:Po pierwsze wystarczyło zapytać, prawda :D
(...) Dziku Twój strach i narzekanie s± przykre.(...)
Zapytałem. Zamawiana jest Fajka Forumowa - więc zapytałem na Forum, szczególnie, że w±tpliwo¶ci pojawiły się jako pierwsze wcale nie w moim po¶cie. Zamawiana jest fajka co do idei zupełnie inna niż ustalali¶my, więc w±tpliwo¶ci s± chyba na miejscu. Przykro mi Łukasz, że rzeczowo opisane argumenty szufladkujesz jako "strach i narzekania". Oraz uzupełniasz z wyobraĽni (bo ja o rurach kanalizacyjnych nie pisałem).

Mam pytanie: Czy można tak± fajkę zamówić bez owego reduktora? Po prostu z dwoma ustnikami.
Dłuższym wygl±daj±cym jak planowany reduktor + długi ustnik oraz krótszym wygl±daj±cym jak planowany reduktor + krótki ustnik.

Nie podoba mi się ów reduktor choćby miał być ze złota.
BAJ
Początkujący
Początkujący

Post autor: BAJ » 06 czerwca 2005, 12:08 - pn

Cytuję moj± opinię zamieszczon± w w±tku "Fajka klubowa", ponieważ dyskusja tu wła¶nie się przeniosła:

Zapisuj±c się na listę chętnych liczyłem na eleganck±, niepowtarzaln± fajeczkę z dwoma ustnikami. A teraz w w±tku "Wizyta" otrzymuję propozycję zupełnie innej fajki. Czy oba te w±tki traktuj± o tej samej fajce klubowej? Czy tak duża zmiana nie powinna być skonsultowana z zainteresowanymi? Jeżeli nie jest możliwe wykonanie fajki takie jak zakładano na wstępie to proszę o skre¶lenie mnie z listy chętnych. I nie chodzi tu o finanse. Jestem t± sytuacj± bardzo zawiedziony i rozczarowany.
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 06 czerwca 2005, 15:48 - pn

Zaraz.
Nie rozumiemy się.
Ustnik krótki jest zwykły i normalny.
Ustnik długi (okolice 15cm) będzie miał wrzo¶cow± końcówkę gdyż ustnik długi musi być cieńszy (technologicznie dla mistrza Worobca niemożliwe jest zrobienie ustnika długiego o tej samej grubo¶ci co zwykły ustnik) i końcówka będzie po prostu po to aby wygl±dało to ładnie.

Baj nie rozumiem. Henryk robi dla nas fajkę o kształcie takim jak fajka 500-3. Poza ustnikiem krótkim dostajemy ustnik długi taki jak opisałem wyżej. Z oczywistych powodów (churchwarden) fajka będzie trochę mniejsza aby nie wisiała na ustniku przygięta do podłogi albo broń boże go nie złamała. Ustnik stilamidowy. Cały spór zdaje mi się wychodzi z tego, że nie dali¶my Henrykowi wi±ż±cego projektu ale pomysł a każdy ma inne tej fajki wyobrażenia. Baj proszę napisz co jest w tym projekcie inne od tego co omawiali¶my.
Dziku pisze:Czy można tak± fajkę zamówić bez owego reduktora? Po prostu z dwoma ustnikami.
Je¶li chodzi Ci o reduktor filtr/bezfiltrowo to już na to odpowiedziałem. Okej. Zamawiamy ile¶ fajek bezfiltrowych. Dla tych, którzy chc± fajkę z jednym ustnikiem takim drugim takim, ustnik bezfiltrowy niestety będzie z zalanym czopem ale to chyba logiczne. Nie wiem czemu uznajesz, że proponuje się nam wykonanie fajek pozaseryjnych metodami seryjnymi. NIGDZIE nie ma mowy o przedłużaczu ustnika (to nazwałem rur± kanalizacyjn± co nie wiem czemu wzi±łe¶ chyba do siebie). Nie wiem nawet gdzie to wyczytałe¶. Widziałem takie przedłużacze i jak taka rura wygl±daj±. Ani to estetyczne ani łatwe w czyszczeniu.
Patencik Vauena był jako propozycja. Rozumiem, że odpada i argumentacja bublika mnie przekonała. Ostatni raz piszę proszę o listę ile ma być fajek bezfiltrowych i ile ustników bezfiltrowych. Listę a nie dopisywanie postów "dla mnie bezfitrowo". Porz±dnie i spokojnie wszystko opanujemy.
Awatar użytkownika
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Lista

Post autor: PYK » 06 czerwca 2005, 16:58 - pn

Otwieram więc listę precyzyjn± dotycz±c± tak lub nie filtra:

PYK - bez filtra
Keep the "faja" burning!!!
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
Dziku

Post autor: Dziku » 06 czerwca 2005, 16:58 - pn

lukaszomasta pisze:Zaraz.
Nie rozumiemy się.
Ustnik krótki jest zwykły i normalny.
Ustnik długi (okolice 15cm) będzie miał wrzo¶cow± końcówkę gdyż ustnik długi musi być cieńszy (technologicznie dla mistrza Worobca niemożliwe jest zrobienie ustnika długiego o tej samej grubo¶ci co zwykły ustnik) i końcówka będzie po prostu po to aby wygl±dało to ładnie.(...)
Ja osobi¶cie nadal nie rozumiem. Może mi w weekend zaszkodziło piwo, DDLNR, kiełbaska, ogórek, słońce deszcz lub komary...

Obecnie rozumiem rzecz tak:
Ustnik krótki - zwykły i normalny. Dla tych co chc± jest na filtr, dla tych co nie chc± jest bezfiltrowy.
Ustnik długi ma wrzo¶cow± końcowkę - po to aby ładniej wygl±dał.

Czego nie rozumiem:
1. Czy końcówka wrzo¶cowa jest trwale poł±czona (sklejona) z tym długim ustnikiem czy też nie?
2. Gdzie ma być ewentualny filtr w długim ustniku? Między t± wrzo¶cow± końcówk±, a ustnikiem wła¶ciwym? Czy może w czopie tej wrzo¶cowej końcówki? W tym ostatnim przypadku nie wróżę czopowi długiej trwało¶ci, bo aby zmie¶cił się w nim filtr musiałby być rozwiercony, a co za tym idzie ¶ciany miałby do¶ć cienkie.
3. Czemu ta wrzo¶cowa końcówka długiego ustnika nie może być po prostu czę¶ci± fajki? Stanowić z fajk± cało¶ci?
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 06 czerwca 2005, 17:37 - pn

Dziku pisze:Czego nie rozumiem:
1. Czy końcówka wrzo¶cowa jest trwale poł±czona (sklejona) z tym długim ustnikiem czy też nie?
2. Gdzie ma być ewentualny filtr w długim ustniku? Między t± wrzo¶cow± końcówk±, a ustnikiem wła¶ciwym? Czy może w czopie tej wrzo¶cowej końcówki? W tym ostatnim przypadku nie wróżę czopowi długiej trwało¶ci, bo aby zmie¶cił się w nim filtr musiałby być rozwiercony, a co za tym idzie ¶ciany miałby do¶ć cienkie.
3. Czemu ta wrzo¶cowa końcówka długiego ustnika nie może być po prostu czę¶ci± fajki? Stanowić z fajk± cało¶ci?
Tak mi się zdaje, że w tym momencie szkoda, że nie ma żadnego zdjęcia tej przygotowywanej fajeczki, wraz z ustnikami - to by mniej tego zamieszania by było i wszyscy by wiedzieli dokładniej jak rzecz wygl±da. A Łukasz wspominał co¶ o zdjęciach, o ile mnie pamięć nie myli z przemy¶la? może akurat zrobił zdjęcie fajeczki klubowej ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 06 czerwca 2005, 17:52 - pn

Dziku :)
1. Tak. Końcówka jest na stałe.
2. W długim ustniku filtr jest na końcu ustnika. Nie do końca rozumiem o co chodzi a propos trwało¶ci. Technologicznie niemożliwe jest dla naszych fajkarzy zrobienie normalnych ustników churchwardenowych (takich jak w fajkach zachodnich), dlatego Henryk zapronował nam takie rozwi±zanie. Bierzemy ustnik taki jak w churchwardenach Zbyszka Bednarczyka albo Kulpińskiego i na jego końcu robimy wrzo¶cow± końcówkę aby ustnik ładnie wygl±dał. Na końcu ustnika stilamidowy czop. Rozwi±zanie spotykane często i nie wiem czemu budzi takie poruszenie.
Obrazek
Co¶ jak tutaj tylko na większ± skalę.
Niestety trudnym byłoby sfotografowanie fajki klubowej bo jeszcze nie powstała. Poprosiłem już jednak Henryka aby zrobił jedn± próbnie i mi wysłał jak najszybciej.

3. Mam nadzieję, że teraz już wiesz czemu wrzo¶cowa końcówka nie może być czę¶ci± fajki.
Dziku

Post autor: Dziku » 06 czerwca 2005, 18:16 - pn

Ad 2
Rozumiem już jak będzie wygl±dać długi ustnik. Osobi¶cie uczucia mam względem takiego rozwi±zania bardzo mieszane :? I oczywi¶cie mam pytanie uzupełniaj±ce. Jak będzie rozwi±zany kanał dymowy we wrzo¶cowej końcówce ustnika? Rozumiem, że od góry będzie wklejony ustnik stilamidowy taki jak np w churchwardenach p. Bednarczyka , a od dołu stilamidowy czop. Wewnętrne ¶ciany tego kanłu dymowego to będzie po prostu nawiercony wrzosiec? Czy tak?

Ad 3
Czemu wrzo¶cowa końcówka nie może być czę¶ci± fajki nie wiem :cry:
Rozmumiem jednak że zrobienie całej fajki, tylko dłuższej o ow± końcówkę po prostu też jest technologicznie niemożliwe. Takie rozwi±zanie wydaje mi się o niebo praktyczniejszym.

Przepraszam za moje pytania i w±tpliwo¶ci. Swoje fajki kupuję do palenia. Nie kontentuję się posiadaniem niepalnej osobliwo¶ci, a cenię sobię prostotę... Tu cały czas mam poczucie, że wiele się zmieniło (z mojego punktu widzenia niestety na gorsze), albo zbyt dokładne miałem własne wyobrażenie o tej fajce...
Ostatnio zmieniony 06 czerwca 2005, 18:18 - pn przez Dziku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 06 czerwca 2005, 18:16 - pn

lukaszomasta pisze:Co do tego z czego jest ustnik to będzie on stilamidowy i tu nie ma dyskusji.
A dlaczego nie? Czy trzebaby dopłacać do ebonitu czy jest to dla Mistrza zbyt skomplikowane? (jak to drugie to za razem pierwsze też :D). Fakt, stilamid można odlać, a ebonit trza wyci±ć... Wiem, że jeste¶ zwolennikiem stilamidu, ale może jednak dałoby się co¶ wykombinować? :-)
Scorpio - oba bez filtra
PYK - oba bez filtra
bublik - oba bez filtra
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 06 czerwca 2005, 21:38 - pn

Ja bym chciał:
krótki ustnik na filtr, a długi bez filtra.
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:-)

Post autor: Irek » 06 czerwca 2005, 21:38 - pn

No cóż, po pierwszej euforii kwestie przedstawione przez moich przedmówców sprawiły, że mam "mały" mętlik w głowie.
Z jednej strony do¶wiadzenie pana Worobca w robieniu fajek może ¶wiadczyc o tym, że jednak projekt nie będzie zły i fajka może się okazać całkiem sympatyczna. Z drugiej jednak strony obawy kolegów wydaj± mi się jak najbardziej uzasadnione.

Churchwarden z filtrem w koncówce wydaje mi się, że może mieć do¶ć masywny cybuch, a wyobrażałem sobie fajkę klubow± raczej jak H.C. Andersena Stanwella.
Oczywi¶cie gdybam, bo jednak ciężko mi sobie nasz± fajkę (po tylu korektach) wyobrazić na podstawie samego tylko opisu.

Zaryzykuję jednak :? .

Scorpio - oba bez filtra
PYK - oba bez filtra
bublik - oba bez filtra
Irek - filtry
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki i memorabilia forumowe”