Potrzeba ludzi z fajczarskš pasjš

Różności związane z naszą działalnością jako skoordynowanej jednostki fajczarskiej :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Potrzeba ludzi z fajczarsk± pasj±

Post autor: Łukasz Omasta » 06 listopada 2005, 14:52 - ndz

Przyjaciele. Towarzysze. RODACY FAJCZARZE!

Jak może czę¶ć z was pamięta chodził po forum projekt zrobienia serwisu fajczarskiego. My¶lę, że jestem już po okresie najbardziej gor±cym i mogę zaj±ć się tematem od nowa. Z tego powodu potrzebni s±.. ludzie. Wiadomo. Samemu to można sobie obiad zrobić ale serwisu z prawdziwego zdażenia już raczej nie.

Dlatego zgłaszam zapotrzebowanie na:

- Moderatorów: Forum i przyszło¶ciowo serwisu. Potrzeba ludzi, którzy wspomog± Qmastera w jego samotnej walce. Do tego trzeba kilku osób więc zgłaszajcie się.

- Redaktorów: Sprawa dotyczy serwisu. Zgłaszajcie się i od razu mówcie o czym chcecie pisać (eg. fajki, tytonie itd.)

- ????: Nie wiem jak nazwać. Potrzeba kilku osób, które zbior± pewien typ informacji z całego forum (eg. tytonie) i zbior± je do kupy. Przy tytoniach chodziłoby o napisanie paru słów o tytoniu (w oparciu o opinie forumowe), jak się pali, jak smakuje i najchętniej od razu napisać parę słów o składzie i takich rzeczach. Dotyczy to nie tylko tytoni ale też fajek, trafik, stron fajczarskich czy literatury.

W temacie prosiłbym o komentowanie i pomysły a zgłaszanie się przez PM do mnie.
Awatar użytkownika
Bart
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Bart » 12 listopada 2005, 14:19 - sob

Pozwolę sobie zamie?cić pierwszy, mało odkrywczy komentarz. Otóż na forum pojawił się niedawno ten temat, a w nim pomysł na stworzenie fajczarskiego FAQ. Rzeczš oczywistš jest, że co? takiego jest potrzebne. FAQ powinno być czym? szerszym, niż przedstawianymi na wielu stronach - jak zauważyli Forumowicze w powyższym temacie - wskazówkami na temat trójwarstwowego nabijania, podpalania fajki itd. Pewnie Łukasz już o tym pomy?lał, przedstawię więc tylko swojš wizję wykonania czego? takiego. Otóż, trzeba by zebrać często padajšce na Forum pytania i zaczšć wyszukiwać odpowiedzi (oczywi?cie je?li moja wizja zgadza się z wizjš naszego Administratora, chętnie się tym zajmę :D ). Najlepiej byłoby zebrać grupę odpowiedzialnych za to osób i ustalić pytania na które każdy odpowiedziałby z osobna, po czym osoba obdarzona zdolno?ciami pisarskimi, dokonałaby kompilacji wszystkich odpowiedzi. Każdy doda co? od siebie, swoje do?wiadczenia zwišzane z jakim? problemem (być może będš różne), dzięki czemu, zdołamy uzyskać szersze odpowiedzi 8)
Awatar użytkownika
KonraDos
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KonraDos » 12 listopada 2005, 16:45 - sob

Je?li zdaży się jaki? tekst do popełnienia, który nie będzie wymagał eksperckiej wiedzy fajczarskiej, to ja obiecuję, że pomogę. Na moderowanie, lub stały nadzór nad jakim? działem lub tematem to się raczej nie mogę porywać. Jestem na etapie zmiany pracy i nawet jeszcze nie wiem co mnie tam czeka. Je?li jednak będzie jaka? akcja, jaka? potrzeba, to ja się deklaruję, że pomogę, na ile tylko mi czasu starczy.
EDIT:
Co do pomysłów to ja, ze względu na moje zamiłowanie do majstrowania, rzeźbienia (umiarkowanie udanego) i wszelakiego dłubania, widziałbym kšcik techniczny. Narzędzia (dremele i te sprawy), kosmetyki i akcesoria fajkowe, remonty, drobne naprawy fajeczek oraz gruntowne inwazyjne sposoby ratowania fajek.

Druga rzecz, to galeria fajek. Natomiast galeria nie jaki? tam arcydzieł, a fajek dostępnych na polskim rynku. W jednym miejscu widziałbym zdjęcia fajek wrzo?cowych i gruszkowych, które produkujš nasi mistrzowie. Co? takiego ułatwiłoby planowanie ew. zakupów. Okrasić to oczywi?cie można autorskimi "dłubankami", którymi tu, można by się pochwalić.

Na koniec wreszcie pomysł ostatni, czyli wielkie testy. Testy sprzętu, nie tytoni. Akcesoria, fajki, kosmetyki. Gruntowny test z opisem, wieloma zdjęciami (nawet zbliżenia wnętrza palenisk w fajkach) i możliwo?ciš komentowania przez postronne osoby odwiedzajšce opis.

Nie deklaruję 100% obsługi podsuniętych tu pomysłów, bo jedna osoba nie ucišgnie, zresztš kompletnie nie miałoby to sensu. Je?li jednak każdy zainteresowany udziałem w wymienionych przeze mnie pomysłach, zrecenzuje sprzęcik, który posiada, zrobi kilka fotek, to zbierze się tego trochę i będzie z czego zbudować jaki? materiał.
"Jeśli są wątpliwości, to nie ma wątpliwości."
Awatar użytkownika
cichy76
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Potrzeba ludzi z fajczarskš pasjš

Post autor: cichy76 » 30 września 2009, 19:11 - śr

A czy to nadal ogłoszenie aktualne?? Jestem historykiem, więc może jakieś eseje fajczarsko - historyczne :) zresztą jestem ogólnie gotowy do działania :)

pozdrawiam
Fajka jest fontanną kontemplacji, źródłem przyjemności, towarzyszem mędrca; a człowiek, który ją pali myśli jak filozof i postępuje jak Samarytanin
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: Potrzeba ludzi z fajczarskš pasjš

Post autor: mjp » 30 września 2009, 20:29 - śr

Ogłoszenie lekko nieaktualne, cztery lata, to kawał czasu. Ale jeśli chcesz pisać większe artykuły o historii fajki, fajczarstwa i wszystkiego co z tym się wiąże, to zawsze się miejsce w serwisie znajdzie.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
ODPOWIEDZ

Wróć do „Varia”