Dyskusja o reklamie w serwisie

Różności związane z naszą działalnością jako skoordynowanej jednostki fajczarskiej :D

Moderator: Moderatorzy

Dziku

Re: Promotorzy

Post autor: Dziku » 24 czerwca 2009, 19:28 - śr

:arrow: Dyskusja o reklamie w serwisie została wydzielona z wątku o importerze tytoni Petersona.
:arrow: W sprawie zasad reklamy na Forum pytania można zadawać Administratorowi na PW, ewentualnie w dziale "Pytania do Admina i Moderatorów".
:arrow: Niniejsza dyskusja została zamknięta. Zasady zamieszczania na Forum tekstów stricte reklamowych nie będą modyfikowane droga dyskusji na Forum. Jeśli będzie potrzeba coś w tej sprawie zmienić Prezydent FMS PC czyli MJP może poddać to pod dyskusję na wewnętrznym Forum FMS PC - gdyż to właśnie Pipe Club utrzymuje to Forum ze środków własnych - głównie zresztą składek członków Pipe Clubu.
Celt
Moderator
Moderator

Re: Fajka made by: tomasz_z - nieaktualne

Post autor: Celt » 08 lipca 2009, 22:17 - śr

ps. jeśli naruszam jakikolwiek punkt regulaminu - zdejmijcie kol. modowie proszę.
Wypowiem się jako moderator. Tak długo jak nie zaczniesz umieszczać w postach cen a będziesz jedynie prezentował swoje fajeczki jest ok. Powiedzmy, że jeśli napiszesz, że którąś z nich możesz komuś z nas odsprzedać to jeszcze jak dla mnie ok. Ale jeśli zaczniesz wymieniać ceny to posty będą cięte. Szczegóły zatem ewentualnych transakcji omawiaj już poprzez PW i powinno być ok
Diord Fionn
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 08 lipca 2009, 22:26 - śr

PROSZĘ O USUNIĘCIE CAŁEJ KATEGORII "FAJKOWY MARKET" JAKO MARTWY TWÓR FORUMOWEGO NIEDOPATRZENIA lub zdefiniowanie kto i co może działać

po cichu liczyłem na reakcję po pierwszym wpisie = bo kilka już razy temat był ruszany a jakoś nie ma jasnego podziału - co jest sprzedażą (nie wiem, może pojedyńczą) a co reklamą sklepu; dopowiem - sklepem nie jestem
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 09 lipca 2009, 09:00 - czw

Czy naprawdę zależy nam na zamordyźmie na forum? Czy na prawdę nie potrafimy bez tego żyć? Da się wprowadzić, czemu nie? Widziałem fora, gdzie dawano bana i kasowano konto za zamieszczenie DOWOLNEGO odsyłacza do innej strony w wypowiedzi. Tego chcemy? Jeśli tak, to proszę kogoś o przejęcie tego kramiku, bo ja już zaczynam mieć dość dyskusji na temat reklamy na forum.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 09 lipca 2009, 10:38 - czw

Szanowny kolega Celt chyba trochę na wyrost zaczął moderować, bo Tomasz_z nawet nic nie wspomniał o cenach... Swoją drogą to komu by to szkodziło, w końcu to MARKET...
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
tatar.tatar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: tatar.tatar » 09 lipca 2009, 10:56 - czw

A czym się różni sprzedanie wlasnoręcznie wykonanej fajki od sprzedaży fajki z kolekcji ?
(oczywiście jeśli nie jest to główne źródło dochodu sprzedającego)
Nie mam nic przeciwko restrykcjom jeśli reklamują sie firmy, ale osoby prywatne - czemu nie ?

Pozdrawiam,

Maciej
Ostatnio zmieniony 09 lipca 2009, 12:25 - czw przez tatar.tatar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 09 lipca 2009, 22:06 - czw

Zawsze mi się wydawało, że fajkowy market służył do tego aby forumowicze mieli gdzie się wymieniać, bądź sprzedawać swoja fajki, tytonie itp. Nigdy nie był pomyślany jako miejsce reklamy dla firm. Nie rozumiem toczących się ostatnio dyskusji. Z jednej strony duże poparcie dla firm reklamujących się na dziko, z drugiej tępienie kolegów w fajkowym czy tytoniowym markecie. Tak się zastanawiam, komu nadepnąłem na odcisk zwracając uwagę w temacie Mostexu, że nastąpiło przegięcie z reklamą? Bo mam wrażenie, że komuś od tamtego czasu zaczęło zależeć na wprowadzeniu niezdrowej atmosfery....
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Perry » 10 lipca 2009, 15:26 - pt

Posądzanie o komercyjny charakter jest w tym wypadku dla mnie bezczelnością i w 100% zgadzam sie z mjp.

Co innego jest olbrzymia trafika która ogłasza sie w setkach innych miejsc i sprzedaje duże ilości towaru a co innego kolega który od czasu do czasu coś tam wyrzeźbi.

Im więcej będzie chętnych na fajki Tomka tym lepiej. Kto wie czy za kilka lat nie będzie to kolejny polski mistrz którego fajki będziemy z dumą i smakiem palić.

Wiadomo że im większe zainteresowanie tym większe zapał twórcy do produkcji kolejnych fajek, doskonalenia metod obróbki, designu, zbierania funduszy na narzędzia, lepsze materiały.

Obawiam sie że krytykując Tomka za próbe sprzedania swojego działa zabijacie go troche jako potencjalnego artyste przez duże A. I to jest zabijanie w kołysce.
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 10 lipca 2009, 16:01 - pt

Po pierwsze gratuluję fajeczki! Przypomina mi tego Petersona (kształt: pot), którego mi pokazywałeś. Po drugie: zgadzam się z przedmówcami. Tomek nie jest sklepem, nie trudzi się produkcją taśmową fajek etc.
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 10 lipca 2009, 16:07 - pt

Nie bądźmy świętsi od Papieża.
Powinniśmy człowieka zachęcać do tworzenia nastepnych, a nie walić go po głowie.
Moim skromnym zdaniem Tomek nie naruszył żadnej z zasad forum i zwracanie mu uwagi jest po prostu nie fair.
Gdyby był u mnie w klubie to przy następnej Magnolii miałby wystawę. Zresztą, może to jest pomysł.
Tomek, jeżeli będziesz chciał się pochwalić, a może nawet coś sprzedać to na początek zapraszam na dzień klubowy do Szczecina, a jeżeli do 2011 roku będziesz miał chęć coś pokazać to już teraz masz u mnie miejsce. Może nawet sam coś od Ciebie kupię.

Pozdrawiam
Jerry
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 10 lipca 2009, 23:02 - pt

Podsumowując:
W działach Fajkowy Market i Tytoniowy Market użytkownicy forum mogą spokojnie wystawiać fajki i tytonie, które z jakichkolwiek powodów chcą sprzedać bądź wymienić. Mogą także podawać na co chcą się wymienić, bądź za jaką cenę dany egzemplarz sprzedać. Nidpouszczalne jest natomiast umieszczanie w tych działach informacji na temat oferty różnego rodzaju sklepów, trafik itp. Jeśli ktoś niezwiązany z trafiką chce coś o niej napisać, ocenić, zainteresować innych ofertą, jest do tego stosowny dział. I tam już trzeba będzie uważać, gdyż granica pomiędzy oceną i prezentacją oferty, a reklamą jest niezwykle cienka i nie wiem, czy jakimkolwiek regulaminem damy radę ją uchwycić. Jednakże mam do koleżanek i kolegów zaufanie, więc myślę, że potrafimy sami ocenić czy to co piszemy, to niezależne opinie, czy już reklama.
Reklamować na forum się można, ale najpierw należy to uzgodnić z adminem i określić warunki współpracy.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 10 lipca 2009, 23:21 - pt

Tako rzecze Admin i ma za to u mnie piwo. :)

Pozdrawiam
Jerry
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 11 lipca 2009, 11:31 - sob

Dobrze powiedziane. Klarowne i jasne stanowisko.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
lubgost
Początkujący
Początkujący

Post autor: lubgost » 11 lipca 2009, 13:43 - sob

- Zabronione jest publikowanie tekstów mających charakter wyłącznie reklamowy.
w takim razie należy ponownie sformułować ten punkt regulaminu.
jeżeli do ordynarnej reklamy dopiszę na przykład "mają relatywnie tanio" to w świetle tego punktu regulaminu, nie odstępuję od zasad.
myślę, że bez sensu jest wyławianie z działu 'trafiki' czegoś, co może być desygnatem nazwy 'reklama' bo trzeba będzie de facto przetrzebić ostro cały ten dział.
w moim mniemaniu jednak, w obecnej sytuacji, jedyną metodą, która przychodzi mi do głowy jest wprowadzenie limitu postów uprawniających do pisania w dziale 'trafiki'. nie wiem o jaką liczbę by chodziło, ale w pewien sposób ograniczyło by to tych, którzy chcą wyłącznie się zareklamować.

ot, taki moja 'garść' przemyśleń...

pozdrawiam!
Zablokowany

Wróć do „Varia”