Serwis fajczarski|forum

Różności związane z naszą działalnością jako skoordynowanej jednostki fajczarskiej :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Serwis fajczarski|forum

Post autor: Łukasz Omasta » 18 maja 2005, 14:22 - śr

Moi drodzy forumowicze.
Od dlu?szego czasu kr±?y?a my¶l stworzenia serwisu fajczarskiego na wzór http://www.browar.biz czy stare FMS Tomka. Niestety problemem jest darmowy serwer. Oczywistym jest, ?e wykupi?bym pod taki nasz serwis serwer na nazwa.pl albo gdzie indziej. Koszt takiego serwera to okolice 400 z?otych za rok. Ale to my¶l? z reklam uda?oby si? pokry?. Moje pytanie brzmi
co s±dzicie o takim pomy¶le. Strona Rady to mimo wszystko "organ" tej?e i nie ma w nim miejsca na publikacje itd. Kalumet jest bardzo fajny ale niestety kierowany przez jedn± osob? i skierowany bardziej na pal±cych na zawodach a na drugim miejscu na zwyk?ego "pijacza dymu". Chodz o serwis opisuj±cy tytonie, fajki, przepisy dotycz±ce fajki (tak, tak) i inne interesuj±ce nas kwestie. Taki Onet fajkowy. Faktem jest, ?e aby taki serwis powsta? potrzeba przede wszystkim WAS i WASZEGO zainteresowania. Powiedzcie czy byliby¶cie gotowi pisa? na potrzeby takiego serwisu (Poza Cinkiem i Dzikiem :))
Ostatnio zmieniony 18 maja 2005, 22:16 - śr przez Łukasz Omasta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 18 maja 2005, 15:46 - śr

My¶l?, ?e dobry pomys?. Skontaktuj si? z Tomkiem, on zacz±? pracowa? nad now± form± strony FMS, ale prawdopodobnie przygwo?dzi?a go matura. Poza tym móg?by¶ wykorzysta? (za Tomka/autora zgod± oczywi¶cie!) artyku?y, które by?y na starym FMS. S± one bardzo ciekawe, a na pocz±tek urozmaici?yby stron? zanim nowe opowiadania si? pojawi±. Ja bardzo lubi?em stron? Tomka dlatego popieram pomys? w ca?ej rozci±g?o¶ci i mam nadziej?, ?e kiedy¶ bym co¶ móg? napisa? (ale nie obiecuj? kiedy/ile/jak cz?sto :/). Powodzenia!
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz » 18 maja 2005, 17:12 - śr

I ja jestem za. Mo?e nawet co¶ tam skrobn?? Czas mam, tylko wiedzy fajkowej brak :wink:
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas » 18 maja 2005, 18:48 - śr

Ja móg?bym czasem co¶ napisa?... mimo,?e nie mam rozleg?ej wiedzy bardzo bym si? stara? :P
Dziku

Re: Serwis fajczarski|forum

Post autor: Dziku » 18 maja 2005, 19:42 - śr

lukaszomasta pisze:(...)my¶l stworzenia serwisu fajczarskiego na wzór http://www.browar.biz.pl czy stare FMS Tomka.
(...)Powiedzcie czy byliby¶cie gotowi pisa? na potrzeby takiego serwisu (Poza Cinkiem i Dzikiem :))
Poprawny link do serwisu piwnego to http://www.browar.biz
A dlaczego oprócz mnie i Cinka? Nasze teksty takie nudne czy takie kontrowersyjne? No prosz? - znalaz?em si? na indeksie, ale za to w jakim towarzystwie... :lol:
Awatar użytkownika
Stygma
Początkujący
Początkujący

Post autor: Stygma » 18 maja 2005, 19:56 - śr

WITAM

Przy?o?? swoj± r?k?.
... bo fajka jest dobra na wszystko ...
DanyST
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Serwis fajczarski|forum

Post autor: DanyST » 18 maja 2005, 21:32 - śr

no ¶witny pomys?!!! ju? pare razy poruszany i ci±gle ni widu ni s?ychu.. Swego czasu deklarowa?em pomoc - i oczywi¶cie podtrzymuje - z wdzi?kiem bom przyty? - swoj± deklaracje!
Je¶li b?de na co¶przydatny to z ch?cia pomoge - jak tylko umia? b?de!
O!! np jak mi pozwol± fotki w Kendal robi? to jaki¶ foto-reporta? obiecuje:)
hmm... w sumie jakbym pojedzi?..to mo?e i inne miejsca zwi±zane z fajczarstwem bym odwiedzi?:)

popieram!
i jeszcze raz popieram!
wr?cz napieram :D
i popieram:)

DAny
Tytoń.. jak jest każdy widzi:))
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 18 maja 2005, 22:15 - śr

Dziku za b?ad przepraszam a poza wami bo OCZYWISTYM jest, ?e by¶cie pisali. Czym?e by?by serwis bez opisów tytoni Cinka i Twoich zdj?? i pisania.
pawel
Początkujący
Początkujący

Post autor: pawel » 19 maja 2005, 01:08 - czw

jesli chodzi o miejsce to na moim serwerze by sie znalazlo, nawet 1gb (nieodplatnie oczywiscie) jakby trzeba bylo, moze przy okazji ktos pomoglby mi przy rozgryzaniu mambo ;)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 19 maja 2005, 08:07 - czw

Browar.biz znam i wielce sobie ceni?, zw?aszcza "¶rednia wa?on±" piwnych gatunków wynikaj±c± z ocen wielu uzytkowników. Moje opisy i oceny tytoni s± subiektywne, a tak - przy u¶rednieniu wielu opisów - powstaje bardziej wiarygodny obraz.
Ponadto mog?oby funkcjonowa? to, co nie racji bytu na Forum (chocia?by galerie fajkowych fotografii...).
Pomys? Twój jest dobry i nale?y go skonsumowa? = wcielic w ?ywot wirtualny.
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Awatar użytkownika
borkows
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: borkows » 19 maja 2005, 08:36 - czw

Ja jestem "za"! ZA!
Awatar użytkownika
Thorgal
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Thorgal » 19 maja 2005, 09:11 - czw

w miare mozliwosci czasowych moglbym pomoc programistycznie
Pozdrawiam,

Marek
Awatar użytkownika
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun » 19 maja 2005, 09:12 - czw

Pomys? genialny :!:
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 19 maja 2005, 09:26 - czw

pawel pisze:jesli chodzi o miejsce to na moim serwerze by sie znalazlo, nawet 1gb (nieodplatnie oczywiscie) jakby trzeba bylo, moze przy okazji ktos pomoglby mi przy rozgryzaniu mambo ;)

pozdrawiam
Przy Mambo mog? pomóc, te? go w?a¶nie rozgryzam.
A sam pomys? stworzenia Forum Fajkowego uwa?am za bardzo dobry. Gdyby to si? rozwin??o do rozmiarów browar.biz, to stanowiliby¶my ju? ca?kiem niez?± si?e zdoln± by? mo?e do wp?ywania na stan zaopatrzenia polskich trafik.
W sumie warto by te? rozreklamowa? Forum na grupie alt.pl.fajka. Mo?e to tylko moje wra?enie, ale to chyba dwa do¶? mocno rozdzielone ¶wiaty.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: PYK » 19 maja 2005, 09:57 - czw

Obiecuj? robi? ciekawe t?umaczenia z angielskiego :). No i czasem co¶ od siebie.

PYK

NS:G&H BOB'S Flake Choc@Oldenkott Piccadilly
Keep the "faja" burning!!!
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Varia”