Serwis fajczarski|forum

Różności związane z naszą działalnością jako skoordynowanej jednostki fajczarskiej :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 19 maja 2005, 10:56 - czw

mjp pisze:W sumie warto by te? rozreklamowa? Forum na grupie alt.pl.fajka. Mo?e to tylko moje wra?enie, ale to chyba dwa do¶? mocno rozdzielone ¶wiaty.
To si? nie uda. Niektórzy dzia?±j± 'podwójnie', niektórzy s± ¶ci¶le przywi±zani do jednej ze stron. Si?a nap?dowa APF'u to zagorzali przeciwnicy polskich fajek i aromatyzowanych tytoni. Czy ma to racj? bytu na forum? Chyba nie ... Maj± odmienne zdania i odmienne miejsce w internecie. Nie mo?na zrobi? jednego oddzia?u z jedn± dy?urk± dla stomatologów i urologów. To se tak ne da.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 19 maja 2005, 10:58 - czw

Dobra. Plan mamy. Przyst?puj? do zaprojektowania serwisu (Tomku jakby¶ mia? chwil? coby pomoc i da? jakie¶ wzory zapraszam) i zorientowania si? w cenach. My¶l?, ?e raczej wykupi? serwer z domen± coby¶my mieli ¶wi?ty spokój z miejscem i dost?pem. My¶l?, ?e pod koniec czerwca projekt b?dzie móg? ruszy?.
pawel
Początkujący
Początkujący

Post autor: pawel » 19 maja 2005, 11:12 - czw

jesli chodzi o wykupienie domeny i miejsca to polecam serwis Strefa.pl sam mam juz bardzo dlugo konto i jestem zadowolony, zero awarii.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 19 maja 2005, 11:35 - czw

bublik pisze: To si? nie uda. Niektórzy dzia?±j± 'podwójnie', niektórzy s± ¶ci¶le przywi±zani do jednej ze stron. Si?a nap?dowa APF'u to zagorzali przeciwnicy polskich fajek i aromatyzowanych tytoni. Czy ma to racj? bytu na forum? Chyba nie ... Maj± odmienne zdania i odmienne miejsce w internecie. Nie mo?na zrobi? jednego oddzia?u z jedn± dy?urk± dla stomatologów i urologów. To se tak ne da.
Zgadzam si?, ?e niektórzy s± mocno przywi±zani do jednej ze stron, ale troch? reklamy nie zawadzi. Tam zagl±daj± tak?e osoby szukaj±ce czego¶ na temat fajki i mo?e ch?tnie zajrz± tak?e na forum. Co do zwolenników b±d? przeciwników jakiej¶ opcji (polska fajka, aromatyczny tyto?), to jak najbardziej jest dla nich miejsce na forum. Forum to miejsce wymiany zda? i ¶cierania si? ró?norodnych pogl±dów. Je¶li dyskusje b?d± kulturalne, a argumenty rzeczowe, to forum tylko na tym zyska. Nie traktowa?bym forum (zw?aszcza w jego przysz?ej, projektowanej formie) jako dy?urki dla stomatologów czy urologów, a raczej jako kongres medyczny, gdzie dla ka?dego znajdzie si? miejsce.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 19 maja 2005, 11:55 - czw

Forum pozostaje w formie jakiej jest. Mo?e zmieni adres ale to wszystko. Co do APF to ja zapraszam wszystkich z APF do nas i nas do APF. Osobi¶cie z APF nie korzystam ale tylko dlatego, ?e nie chce mi si? sci±ga? gurp dyskusyjnych :D Forum jest dla mnie bardziej przej?yste to wszystko. APF to jednak wielka skarbnica wiedzy i kiedy serwis powstanie chcia?bym aby wspó?pracowa? z serwisem Rady, APF'em i Calumetem. W jedno¶ci si?a i tylko tak wygramy z papierosowym zalewem i kiepskim zaopatrzeniem w tytonie :D
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 19 maja 2005, 12:04 - czw

?ukaszu: Nie musisz ¶ci±ga? grup, mo?na przegl±da? na Google'ach ;-)
Dziku

Post autor: Dziku » 19 maja 2005, 12:06 - czw

bublik pisze:(...)Si?a nap?dowa APF'u to zagorzali przeciwnicy polskich fajek i aromatyzowanych tytoni. Czy ma to racj? bytu na forum? Chyba nie ... Maj± odmienne zdania i odmienne miejsce w internecie.(...)
IMHO przesadzasz bubliku.
Osobi¶cie nie udzielam si? na APF, ale czasem czytam archiwum w poszukiwaniu interesuj±cych mnie zagadnie?. Moim zdaniem najwi?ksza ró?nica tkwi w przyzwyczajeniach do samej internetowej formy takiego Forum. Jedni wol± oscz?dn± graficznie form? listy APF, inni przedk?adaj± nad to bardziej rozbudowan± graficznie, ale i IMHO bardziej czyteln± form? Forum. I tyle. A taki portal by?by dla wszystkich, którzy chc± si? w?±czy? w jego tworzenie.
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 19 maja 2005, 12:20 - czw

Napisa?em, ?e si?± nap?dow±. I tak rzeczywi¶cie jest. Osoby najcz?¶ciej si? tam udzielaj±ce sprawiaj± takie wra?enie. Jest tam kilku bardzo udzielaj±cych si? ludzi, którzy polskich fajek nie pal±, ju? je sprzedali/oddali lub pal± bardzo rzadko. Z tytoni aromatyzowanych to tylko Grouse-Moore lub ew. inne mydlane. Nie twierdz?, ?e to ?le. Wr?cz przeciwnie: to dobrze, ?e maj± tak sprecyzowany gust. Jednak cz?sto wida? tam, ?e 'nowi' szybko przestawiaj± si? na 'tamten' rytm palenia fajki. Cz?sto mo?na zobaczy? te? nowicjuszy mówi±cych, ?e aromaty fuj, chocia? gdzie indziej pisz±, ?e aromatów nigdy nie palili. Takie osoby negatywnie rzutuj± na obraz grupy jako ca?o¶ci. Ja u?ywam polskich fajek bo w swojej klasie cenowej s± bardzo mi?e, a na dro?sze mnie nie sta?. A co¶ s?odkiego te? potrzebuje cz?owiek, dlatego aromaty te? pal?. Dlatego wol? ten klimat, co nie znaczy, ?e czasem tam nie zajrz? gdy czego¶ szukam lub chc? si? o co¶ spyta?. Chocia? gdyby np. podzieli? forum o tytoniach na kilka mniejszych (np. Va&Va/Pq, La, aromaty), wgra? jeden sk±py graficznie styl forum i zaprosi? tamtejszych u?ytkowników. Mo?e to wtedy rzeczywi¶cie rozbudowa? nasze forum.
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 19 maja 2005, 12:35 - czw

Jak pisa?em i jeszcze raz pisz?. Forum swoj± drog±, serwis swoj±. Co do Twojego pomys?u bubliku aby stworzy? dzia?y tytoniowe to jest to bardzo s?uszna idea. Oddzielnie czyste tytonie, angliki, du?czyki. Podoba mi si?.
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 19 maja 2005, 13:09 - czw

lukaszomasta pisze:Jak pisa?em i jeszcze raz pisz?. Forum swoj± drog±, serwis swoj±.
Ja bym optowa? za rozwi±zaniem z browar.biz, gdzie forum jest integraln± cz?¶ci± serwisu.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Dziku

Post autor: Dziku » 19 maja 2005, 13:51 - czw

mjp pisze:
lukaszomasta pisze:Jak pisa?em i jeszcze raz pisz?. Forum swoj± drog±, serwis swoj±.
Ja bym optowa? za rozwi±zaniem z browar.biz, gdzie forum jest integraln± cz?¶ci± serwisu.
Ja te? bym optowa? za takim rozwi±zaniem. To zreszt± jedyne rozwi±zanie rozs±dne. Logujesz si? do serwisu i równocze¶nie na forum. A udziela? si? mo?esz gdzie chcesz.
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 19 maja 2005, 14:40 - czw

Dziku pisze:
mjp pisze:
Ja te? bym optowa? za takim rozwi±zaniem. To zreszt± jedyne rozwi±zanie rozs±dne. Logujesz si? do serwisu i równocze¶nie na forum. A udziela? si? mo?esz gdzie chcesz.
I ja wspieram te g?osy. I je¶li nie b?dzie to problemem to jest wygodne dlau?ytkownika - takie jest moje danie.
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
DanyST
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: DanyST » 19 maja 2005, 15:00 - czw

bublik pisze:Napisa?em, ?e si?± nap?dow±. I tak rzeczywi¶cie jest. Osoby najcz?¶ciej si? tam udzielaj±ce sprawiaj± takie wra?enie. Jest tam kilku bardzo udzielaj±cych si? ludzi, którzy polskich fajek nie pal±, ju? je sprzedali/oddali lub pal± bardzo rzadko. .
nie nooo..
nie upraszczaj bubliku:)
chodzi g?ownie o jako¶? - tytoniu jak i fajki.. na pewno nie o kwetsie - aromat;nie aromat.. polska;inna..
to tak ?eby by?o ja¶niej:)

DAny
Tytoń.. jak jest każdy widzi:))
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 19 maja 2005, 15:54 - czw

De facto masz racj? ... Chodzi o jako¶?, ale niestety w 95% przypadków to si? pokrywa. Troch? zgeneralizowa?em. Co faktu nie zmiena, ?e wiele osób zostanie przy APF ze wzgl?du na pokrewne gusta z grup±, a nie z forum.
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 19 maja 2005, 16:00 - czw

Dany wyjecha?e¶ do Szkocji to teraz szpanujesz :D Co do powi±zania forum+serwis to jak najbardziej. Sam poda?em browar.biz jako wzór do na¶ladowania. Chodzi mi o to, ?e serwis nie likwiduje istnienia forum i nie ma by? na forum oparty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Varia”