Moje własne fajki... W.Pastuch

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Moje własne fajki... W.Pastuch

Post autor: andnn »

Piękna forma, piękny kształt, nazwa - Nami - też pasuje :) Mam nadzieję, że będziesz ja jeszcze miał 7 maja i przyniesiesz ją na spotkanie :pipeman:
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch »

Na spotkanie postaram sie wpasc, a fajke oczywiscie przyniose :)
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Z przyjemnoscia informuje, ze od niedawna moje fajki sa rowniez dostepne w sklepie Fajkowo.pl :)
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Dawno nic się nie działo na stronie, kilka fajek wyszło z warsztatu nawet bez zdjęć! Oto kilka najnowszych- gładki Billiard straight grain(dostępny, do obejrzenia na mojej stronie) i piaskowane Billiard i Lovat :) Gładki billiard to pierwsza fajka ze srebrną obrączką, piaskowany billiard wyróżnia się ładnym ring grainem, a lovat waży... 19 gramów :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W.Pastuch pipes

Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij »

Dużo by tu opowiadać, ale krótko przytoczę to, co wspólnie stwierdziliśmy w rozmowach z wieloma fajczarzami: Bartek Antoniewski ma już godnego oraz równie utalentowanego następcę i bardzo się z tego faktu cieszymy. :D
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan »

keilwerth pisze:(...)a lovat waży... 19 gramów :)

Obrazek
Ten lovat, psze państwa, to jest skończony majstersztyk. Obstalunek u Wojtka zawsze będzie doskonałym pomysłem w tym przedziale cenowym (i wyższym, jak mniemam, też).
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
miro

Post autor: miro »

Dawno się nie logowałem... ale Twoje ostatnie dzieła wręcz zmuszają do skomentowania. Te fajki są perfekcyjne - wszystkie na raz i każda z osobna. Porównanie z Bartkiem Antoniewskim moim zdaniem nie do końca na miejscu (oczywiście bez urazy dla Autora postu) - wydaje mi się że teraz to do Ciebie powinno się porównywać innych fajkarzy.

Pozdrawiam i dziękuję
m.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Dziękuję :!: :)
W.Pastuch pipes

Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

miro pisze:Dawno się nie logowałem... ale Twoje ostatnie dzieła wręcz zmuszają do skomentowania. Te fajki są perfekcyjne - wszystkie na raz i każda z osobna. Porównanie z Bartkiem Antoniewskim moim zdaniem nie do końca na miejscu (oczywiście bez urazy dla Autora postu) - wydaje mi się że teraz to do Ciebie powinno się porównywać innych fajkarzy.

Pozdrawiam i dziękuję
m.
Nie żywię jakiejkolwiek urazy. Nie wiem tylko, czy widziałeś ostatnie dzieła Bartka. Nie te sprzed trzech, pięciu lat, ale te dzisiejsze, bo on też bardzo zmienił design swoich fajek. Specjalnie piszę tu o stylu a nie o warsztacie, bo trudno zarzucić warsztatowe niedociągnięcia komuś, kto na podstawie otrzymanej fotografii potrafi zrobić perfekcyjną podobiznę-fajkę danej osoby. Ja we wzornictwie i dokładności wykonania widzę tu pewne podobieństwo. No i nie zapominajmy o jednym - Bartek swoje fajki robi już kilkadziesiąt lat.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Mistrza Bartka ogromnie szanuję, podziwiam jego warsztat i styl i myślę, że bezpośrednie porównanie nie jest potrzebne- nie wypada mi się z tego tłumaczyć, dlatego skomentowałem tylko dziękując.
Mogę się jedynie pochwalić, że otrzymałem od Bartka dłutka snycerskie, podobne do tych, których on sam używa i może kiedyś nauczę się nimi posługiwać, tak jak Mistrz :)
W.Pastuch pipes

Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

keilwerth pisze:Mogę się jedynie pochwalić, że otrzymałem od Bartka dłutka snycerskie, podobne do tych, których on sam używa i może kiedyś nauczę się nimi posługiwać, tak jak Mistrz :)
No, no... kiedyś stary rycerz miał w zwyczaju przekazywć młodszemu swój miecz, gdy stwierdził, że ten jest już gotów. :wink: Takie miałem od razu skojarzenie, więc życzę teraz i później kolejnych, pięknych fajek, na które z niecierpliwością czekamy...
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Dwie nowe fajki, Bent i Dublin.
Obrazek
Obrazek
W.Pastuch pipes

Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Skończone trzy nowe fajeczki- Billiard, Bulldog i Acorn, zapraszam :)
(dorzucę jeszcze zdjęcie, jak tylko forum przestanie twierdzić, że jest większe niż jest:P)
W.Pastuch pipes

tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z »

Kiedyś zapytany bodaj z okazji wywiadu na fajka.net.pl powiedziałem, że marzy mi się sytuacja, by w Polsce pojawiło się więcej fajkarzy. Nie jako konkurencja dla Przemyśla (bo to jest i będzie zagłębie fajkowe z tradycją) ale jako świeża krew.
I mówiąc to nawet przez myśl mi nie przyszło, że stanie się to tak szybko i TAK DOBRZE.

Szybko, bo widać coraz częściej nowe twarze tworzące udane mniej lub bardziej egzemplarze.
Dobrze, bo Wojtkowe fajki są już prawie doskonałe. Pisząc "prawie" absolutnie nie mam na celu wbijania przysłowiowej szpilki. Bo Wojtek sam wie, co można jeszcze ciut lepiej.

Ale.... przeglądając dzisiaj po raz kolejny serwis Alpascia, stwierdzam, że (moim zdaniem jedynie) wiele z dostępnych tam modeli nie dorównuje tym, które tworzy Wojtek.
Kibicuję mu szczerze i życzę mu, by kolejnym krokiem, który pewnie niebawem nastąpi, będzie pojawienie się Wojtkowych fajek właśnie tam.

Jestem pod wrażeniem kilku ostatnich modeli. Dlatego po dziś dzień trzymam jedną (jedyną) Wojtka fajkę, z jego początkowych. ... będzie warto ;)

ps. wiem, że OT - przepraszam, ale muszę - właśnie w tej chwili z Wojtkiem mamy po 946 postów ;)
Ostatnio zmieniony 02 września 2012, 22:09 - ndz przez tomasz_z, łącznie zmieniany 1 raz.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar »

- kibicując z sympatią i uwagą zastanawiam się, czy nadejdzie dzień, kiedy pojawią się fajki z materiału poddanego indywidualnemu, autorskiemu traktamentowi/curingowi wrzośca; nie mam na myśli stosunkowo prostego curingu olejowego a'la tradycyjny curing Dunhilla ale rozwój tego czy podobnego kierunku tak, jako to lata temu czynili Ś.P. Bill Taylor Ashton czy Trever Talbert. Na początku - na przykład jakieś wariacje na temat np. klasycznego postępowania wyznaczonego przez procedury edycji Ligne Bretagne ?

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajkowy market”