Moje własne fajki... W.Pastuch

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Moje własne fajki... W.Pastuch

Post autor: blij »

KrzysT pisze:zauważyłem, że zacząłeś strasznie mocno zaznaczać przejście szyjka-ustnik. Wydaje mi się, że to nie wszędzie pasuje - takie przejście powoduje, że główka jest niejako "oddzielona" optycznie od szyjki...
Ja tam bardziej zauważam mocno zaznaczone przejście główka-szyjka (w Curved Egg mi się to nawet podoba), ale jak już kiedyś przeczytałem: "ja się tam nie znam", więc może to tylko takie zwidy laika...
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KrzysT »

Przejęzyczenie. Zresztą z dalszej treści posta wynika, o co mi chodziło.

Złośliwość taka sobie, ale próbuj dalej, kiedyś na pewno się uda ;)

prosba o przeniesienie utarczek slownych na pw. nie zasmiecajcie wojtkowi watku tyczacego jego wlasnych fajek
pozdrawiam, elvislike
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij »

KrzysT pisze:Przejęzyczenie. Zresztą z dalszej treści posta wynika, o co mi chodziło.

Złośliwość taka sobie, ale próbuj dalej, kiedyś na pewno się uda ;)
Jeśli można to uznać za złośliwość z mojej strony, to niczym jest ona wobec chamstwa "z grubej rury" które zaprezentowałeś na początku swojej bytności na tym Forum.
To już jednak temat na zupełnie inny wątek.

prosba o przeniesienie utarczek slownych na pw. nie zasmiecajcie wojtkowi watku tyczacego jego wlasnych fajek
pozdrawiam, elvislike
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch »

Najnowsza fajka na stronie: Belge. Częściowo made in Italy :wink:

Obrazek
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Qwerty
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Qwerty »

Baaardzo mi się podoba.
Jestem ciekaw, jaka jest głębokość komina - będzie chyba z 50mm.
Jestem też ciekaw, skąd bierzesz nazwy shape'ów - nigdy nie słyszałem o "belge" :)
Jeśli dotrwa do styczniowego spotkania, to z wielką ciekawością zbadam organoleptycznie.
Pozdrawiam, Qwerty
qwerty małpa post kropka pl
FMS i Śląski Klub Fajki
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Qwerty pisze: Jestem też ciekaw, skąd bierzesz nazwy shape'ów - nigdy nie słyszałem o "belge" :)
W takim razie warto się douczyć, bo to dość stary (choć dziś rzadziej spotykany) kształt.

Ładna Wojtku, jasna, chimneyowato-freehandowata. Ciekawa.

Żeby doprecyzować: Wojtka belge nie jest jakaś przesadnie ortodoksyjna, ale belge bywają różne - zazwyczaj belge oznacza lekko przedłużonego, zaokrąglonego główką ku górze billiarda, opcjonalnie pochylonego nieznacznie do przodu (belge bywa mylone z cutty). Myślę, że spokojnie da się na sieci znaleźć jakieś zdjęcia ;)

Edycja: O, lepiej. Nieoceniony yopas znalał starego shapecharta ASP, gdzie rzeczony kształt jest pokazany: http://i31.tinypic.com/2v0e9vc.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Co prawda mam niejasne wrażenie, że w pokazanym na cytacie wcieleniu bardziej przypomina nowocześniejsze produkcje, takie jak choćby ta: http://tinyurl.com/bs4fo4q" onclick="window.open(this.href);return false;
Contrarwise, (...), if it was so, it might be; and if it were so, it would be but as it isn't, it ain't. That's logic.
ccch123
Początkujący
Początkujący

Post autor: ccch123 »

Ale mi tego brakowało !!!!!!
Już się nawet bałem o ciebie !!!

Fajka piękna !! Chociaż trochę przeraża mnie wysokość komina - możliwe że to złudzenie.

Ech, chciało by się twoje fajki wszystkie po kolei kupować.... Ale wtedy jaki by to miało sens gydyby można było mieć wszystko :)

Opowiedz może co tam ciekawego płodzisz obecnie i jak było w "krainie długów i berlusconiego" :)

Swoją drogą gdzieś mi przeleciało zdjęcie z młodości Sylviego z Fajką.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Dzięki za komentarze :)
Tak jak Krzyś napisał, Belge to taki stary, trochę zapomniany kształt. Ciężko dokładnie go określić, ale ta fajka może się zaliczać :wink:
Głębokość komina to około 45mm, więc jest dość wysoki, ale nie przerażająco :)
Berlusconiego już na szczęście nie ma :lol:
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marcin35715
Pykacz
Pykacz

Post autor: marcin35715 »

Cześć Wojtek,

Mam pytanko, czy planujesz wykonanie jakiejś fajeczki w stylu Oom Paul ?
Tak nieśmiało i powoli zaczynam polować na takie cudo ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Marcin,
Nie mam w najbliższych planach takiej fajeczki, ale gdybyś chciał to napisz do mnie na priv lub maila, może coś się uda wymyślić :)
W.Pastuch pipes

ccch123
Początkujący
Początkujący

Post autor: ccch123 »

No i jeszcze jakiś pokerek by się przydał :) Tak się tylko przypominam bo jeszcze się cały czas nie zdecydowałem na 3-cią fajkę.
Chociaż przemawia do mnie cichutkim głosikiem Pencil Billard.
No i nie ukrywam że tomato jest typowo w moim stylu, ale nie można się ograniczać do jednych kształtów.
Coś czuje Wojtek że nie poprzestaniemy na 3 ...

PS. Co do Berlusconiego - z polityką skończył ( a raczej ona z nim) ale i tak mi się będzie zawsze kojarzył z Italią... (przepraszam ale słowo Włochy kojarzy mi się za bardzo z włochami :P )
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Gdyby ktoś chciał zobaczyć co słychać w warsztacie, to zapraszam do zajrzenia do mojej galerii na stronie :) Dodałem dwie nowe fajki, które zostały wykonane na zamówienie, więc trafiły bezpośrednio do galerii.
Lovat
Bent Poker
W.Pastuch pipes

JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Lovacik, super. Genialny ustnik. Poker... zupełnie nie mój kształt, w dodatku bent, pewnie ktoś ma frajdę :D
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas »

Ja tylko chciałem dodać, że po pierwsze zdjęcia dużo ujmują wojtkowym fajkom z urody (uwaga: twierdzenie na podstawie jednej próby).
Po drugie szkoda, że te fajki nie były fotografowane na tle podstawowym, bo jak ostatnio oglądałem wojtkową galerię, to sobie patrzyłem, jak zmieniają się pory roku za oknem, a każda kolejna fajka lepsza.
To tyle z narzekania.
A teraz konkrety:
Jestem pod dużym wrażeniem wojtkowego warsztatu. A wrażenie jest świeże, bo wczoraj odebrałem fajkę (lovat). Pali się doskonale i smakuje od pierwszego razu (nabijałem GH Four Squires czyli Va choć gdzieś widziałem, że "maple scented").
W rzeczywistości wrzosiec jest, moim zdaniem, dwa a może i trzy tony jaśnieszy niż na zdjęciach (uwaga! kalibracja monitora rzecz względna ;)), a fajka przypomina mi po trosze angielskie klasyki spod znaku Sasieni i GBD (cięcie klocka, kształt łebka, eleganckie przejście rim-komin), a po trosze produkcje fajkarzy ze Wschodu Europy (ten ustniczek jest bardzo urokliwy, ale również niezwykle praktyczny i wyśmienicie się trzyma go w ustach).

Szanowny Wojtku,
dziękuję po raz kolejny za kawał dobrej i potrzebnej roboty!
UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
KrzysT
Fajczarz
Fajczarz

Mam takie niejasne wrażenie, że teraz będziemy korumpować Pawła w stolycy próbkami tytoniu oraz darmowym piwem w celu obmacania ;)

Natomiast wypada napisać, że bardzo mi się obie fajki widzą, jeśli chodzi o rozwój warsztatu.
Choć nie przepadam za lovatami, to ten ustnik ma mnóstwo uroku.
Więcej napiszę, jak wezmę w garść.

W bent pokerze wrażenie robią na mnie proporcje, bardzo podoba mi się grubaśny ustnik. Tylko... na zdjęciu, gdzie stoi, wygląda, jakby stał krzywo. Tak jest, czy to kwestia kadrowania?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajkowy market”