Katalogi, prospekty foldery fajczarskie - odstąpię

Tu możemy zamieścić informacje o fajkach szukających nowych właścicieli :D

Moderator: Moderatorzy

MarcinEck
Początkujący
Początkujący

Katalogi, prospekty foldery fajczarskie - odstąpię

Post autor: MarcinEck » 26 lutego 2015, 23:25 - czw

Odstąpię miłośnikowi i/lub kolekcjonerowi całą teczkę materiałów fajczarskich, głównie z lat 70 - to katalogi fajek, materiałów i akcesoriów fajczarskich (Anglia, Francja, Niemcy, Dania).
W tym przynajmniej jedna ulotka z fajki - przedwojenna w niezłym stanie. Jest tego zbyt dużo, abym miał czas na robienie zdjęć i skanów. Chętnie udostępnię do wglądu w Krakowie lub, czasami, w Warszawie.

Możliwa również zamiana tych materiałów na pióra wiecznie (chińskie nie wchodzą w rachubę, pióra na naboje - niechętnie, pióra ze stalówkami "Iridium Point" - dziękuję, nie).
W rozliczeniu mogę też przyjąć ołówki automatyczne (stare) i inne ciekawe materiały piśmiennicze (bibularze, kałamarze, ekrytuary itp, a nawet stare atramenty i flaszeczki po nich...). Nie obiecuję jednak bynajmniej, że zaakceptuję wszystkie propozycje "piórowe".

Alternatywą jest zamiana na bilety Narodowego Banku Polskiego :roll:
Kontakt w formie PW.
Zapraszam
Marcin
PS. Mam nadzieję, że nie naruszam jakichś zasad czy "ususów" forumowych. Fajkę paliłem w młodości (to było w latach 70 :? ). Teraz nie palę niczego od ładnych paru lat. Szkoda by mi było wyrzucać materiały, które mogą kogoś ucieszyć...
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: Katalogi, prospekty foldery fajczarskie - odstąpię

Post autor: jar » 27 lutego 2015, 09:37 - pt

Takie mteriały są bardzo ważne (przepraszam za banalność) dla historii fajki. Tym bardziej, iż znane strony Chrisa Keene
http://pipepages.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
jakiś czas temu nie działały i żywiliśmy obawę iż przestaną istnieć np. z racji wieku ich twórcy.

Jak pamiętam, Krakowianin, dr. Marcel Chyrzyński znany na Forum jako MSee jest Osobą poważnie zainteresowaną historią fajki.

Mam nadzieję iż te materiały trafią w dobre, "mądre" ręce.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
MarcinEck
Początkujący
Początkujący

Post autor: MarcinEck » 27 lutego 2015, 16:14 - pt

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Pana doktora z Krakowa zachęcam jak najbardziej do kontaktu.
Sam jestem kolekcjonerem i miłośnikiem, i wiem ile frajdy mogą sprawić takie materiały. Dlatego też zawędrowałem na to sympatyczne Forum, i nie kieruje mną wyłącznie chęć zarobienia pieniędzy, tylko poczucie solidarności z innymi kolekcjonerami. Skądinąd możliwa jest również zamiana tych rzeczy na katalogi, reklamy i tzw. efemery (gadżety i akcesoria) dotyczące piór Pelikan i Montblanc, oraz ew. Soennecken lub Kawuska i ew. innych, na oferowane katalogi i prospekty "fajowe".
Na zachętę rzucę parę marek : Barling, Dadson (przedwojenne "Smokers vedemecum", Oldenkott, Dunhill, Denicotea, i inne a także prospekty z holenderskiego muzeum fajczarstwa i tabakologii Niemayera w Amsterdamie i przewodnik dla palacza fajki, wraz z ofertą tytoni - te ostatnie materiały są firmy B.A.T.
oraz calutki zeszyt wycinków z "Przekroju" artykułów pt. "Fajka mniej szkodzi"
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 28 lutego 2015, 08:59 - sob

jar pisze:
Jak pamiętam, Krakowianin, dr. Marcel Chyrzyński znany na Forum jako MSee jest Osobą poważnie zainteresowaną historią fajki.

.
Jezeli juz chcemy, choc wedlug mnie niepotrzebnie, uzywac na forum tytulow naukowych, to warto czasem sprawdzic swoje informacje - i w tym przypadku dopisac Marcelowi hab. przed dr. ;)

Byc moze z tego watku zrodzi sie ciekawe spotkanie fajkowo-piorowe... :)
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
MarcinEck
Początkujący
Początkujący

Post autor: MarcinEck » 28 lutego 2015, 10:55 - sob

W.Pastuch pisze:
jar pisze:

.
Jezeli juz chcemy, choc wedlug mnie niepotrzebnie, uzywac na forum tytulow naukowych, to warto czasem sprawdzic swoje informacje - i w tym przypadku dopisac Marcelowi hab. przed dr. ;)

Byc moze z tego watku zrodzi sie ciekawe spotkanie fajkowo-piorowe... :)
Jak już tak szczegółowo ma być i kanonicznie, ja proponowałbym dopisać hab. jednak po dr ;-) ...
No i może trzeba by dopisać prof. UJ/PK/AGH czy temu podobne ...
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 28 lutego 2015, 11:28 - sob

@MarcinEck
Dziękuję za jakże słuszne zwrócenie uwagi. Pisząc o Panu Marcelu - wybitnym polskim kompozytorze, nauczycielu w krakowskiej Akademii Muzycznej - adresowałem Go skrótem jego stopnia naukowego mnie znanego lata temu - dr. - gdyż mimo istniejącej od pewnego czasu w internecie tendencji do adresowania się po imieniu mam zwyczaj zwracać się po imieniu tylko do Osób z którymi jestem po imieniu, a z Panem Marcelem wymieniłem tylko kilkakrotnie jakże miłą korespondencję trybem poczty elektronicznej. A komunikacji sieciowej (gwoli wyjaśnienia) używam jeszcze od czasów sieci wewnątrzuczelnianych w USA, czas jakiś zanim powstał protokoł www i w różnych miejscach uprawnione są różne tryby wirtualnego istnienia i zwracania się do siebie.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajkowy market”