Jak przerobić fajkę na filtr 9mm na bezfiltrówkę?

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Jak przerobić fajkę na filtr 9mm na bezfiltrówkę?

Post autor: Piorun »

Pojawiło się ostatnio w trafikach sporo nowych fajek. Niestety, wszystkie majš zasadniczš z mojego punktu widzenia wadę - sš robione pod filtr 9mm :evil:

I tu wła?nie mam pytanie: jak przerobić fajkę fi9mm na bezfiltrówkę? Logika podpowiada, że starczyło by znaleźć odpowiedniš rurkę. Tylko z czego powinna być taka rurka? I gdzie to dostać? I jak to zrobić, żeby w ustniku nie powstały różne podejżane zakamarki łapišce kondensat?

A może zlecić komu? takš przeróbkę? (Ale komu i za ile?)

W katalogu DanPipe'a piszš o adapterach 9mm-bezfiltr. Da się co? takiego dostać w kraju?
Awatar użytkownika
Von Jungingen
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Von Jungingen »

Mój pomysł może się wydać naiwny, ale ja bym wytoczył sobie wałek o ?rednicy 9mm z malutkim "+" co by nie wypadał i bym go przwiercił wzdłuż wiertłem ?rednicy np. 1,5 czy 2mm, następnie zaaplikował fajeczce i po problemie... Materiał na wałek to oczywi?cie drzewo z racji umiarkowanego wpływu na smak - to po wierwsze, no i ze względu na łatwo?ć obróbki i cenę.

O adapterach niestety nie słyszałem...

Pozdrawiam!
"Szkocja to kraina twardzieli, bo w kraju w którym nie wynaleziono spodni a osty sięgają do pasa trzeba być twardym!" inspektor R. Fouler (Thin Blue Line)
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

My?lałem o drewnie, ale jest podatne na wilgoć, a w takim miejscu wilgoci dostatek :( Chociaż jako sprawa tymczasowa może się nadać.

My?lałem też o akrylu, z którego sš robione ustniki, ale nie wiem gdzie go dostać
Awatar użytkownika
Jimmy
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Jimmy »

Ja bym drewna nie używał. Z racji swojej budowy i charakteru będzie działać bardziej jak filtr i po paru paleniach zacznie ?mierdzieć niemiłosiernie. Je?li uda Ci się dostać to użyj pręta ebonitowego, z tym że z góry ostrzegam, że obróbka będzie trudna. Zamiast redukcji lepiej użyć połówki filtra z balsy, który praktycznie nie wpływa na smak tytoniu. A że jest jednorazowego użytku, nie będzie problemu z jego użytkowaniem. Zwróć uwagę, że ustniki fajek bezfiltrowych majš tę samš ?rednicę otworu na całej długo?ci a reduktory potrafiš się zapiec w czopie, co utrudnia czyszczenie.
Je?li jednak upierasz się przy reduktorze, to pogadaj z Henrykiem Worobcem - swego czasu wkładał je do fajek konkursowych, może Ci powie skšd je brał.

pozdrawiam
Jimmy
We'll drink together
And when we drink we'll drink together, not alone!
Radek
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Radek »

Całkiem możliwe, że ja już niedługo będę miał redukcję (z 9mm na skraplacz, więc otwór dużo mniejszy) i nie będzie mi potrzebna, bo lubię palić z filtrem.
Je?li chcesz poczekać, to mógłbym Ci jš sprezentować. Je?li oczywi?cie taka redukcja Cię urzšdza.
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Bardzo chętnie poczekam.
I z góry pięknie dziękuję :D
Radek
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Ok, ale chyba dopiero dostane w przyszłym tygodniu.
W ogóle nie ma problemu -- dostaje to do fajki, a osobi?cie wolę palić z filtrem, więc mogę podarować bez wyrzeczeń.

Pozdrawiam.
radious
Początkujący
Początkujący

Post autor: radious »

A co z paleniem bez filtra, jaka? znaczšca różnica? Większe zniszczenie fajki?
Raz zdarzyło mi się zapalić bez niego i było (nie ukrywam) lepiej niż zazwyczaj, zastanawiam się czy nie powtórzyć sobie tego.
Awatar użytkownika
cision
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: cision »

Próbowałem palić z reduktorem i na dłuższš metę polecem jednak balsę. Używajšc reduktora, niestety po każdym paleniu trzeba go wycišgnšć, osobno wyczy?cić i osobno dobrze wyczy?cić ustnik - szczególnie zwracajšc uwagę na gniazdo reduktora, tuż za nim, a przed zwężeniem kanału dymowego, gdzie powstaje dodatkowa minikomora skraplania, chyba, że reduktor jest dostarczony oryginalnie z fajkš i idealnie dopasowany.
Pozdrawiam.
Radek
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Piorun, mam już ten reduktor -- po?lij mi Twoje dane na priv :-)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek »

cision pisze:Próbowałem palić z reduktorem i na dłuższš metę polecem jednak balsę. Używajšc reduktora, niestety po każdym paleniu trzeba go wycišgnšć, osobno wyczy?cić i osobno dobrze wyczy?cić ustnik - szczególnie zwracajšc uwagę na gniazdo reduktora, tuż za nim, a przed zwężeniem kanału dymowego, gdzie powstaje dodatkowa minikomora skraplania, chyba, że reduktor jest dostarczony oryginalnie z fajkš i idealnie dopasowany.
Pozdrawiam.
Przyznam się, że miałem oryginalny reduktor w Salvatelli. Alem go wyciepał i wkładam teraz filtry z balsy. Fakt, że fajkę przeznaczyłem do aromatów, ale poruszony przez Cisiona problem czyszczenia był głównym powodem decyzji. Wydłubywanie reduktora do czyszczenia było koszmarnš czynno?ciš. Insza rzecz, że ów reduktor miał skopany kształt (co? jak w rowek w naszych fajkach FMS w wersji bezfiltrowej - wymaga używania szpilki lub czynienia ekwibrylistyki higienicznej :wink: )
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik »

Ja palę po prostu bez filtra, ale balsę też zawsze pod ręką mam ;-) I nie ma problemu przy Virginii z "Czarną Dziurą" - wszystko jest OK.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Radesz »

Obecnie palę fajki bez skraplaczy i filtrów... Doszło nawet do wydłubania reduktora z długiego ustnika fajki klubowej. Dzięki temu dowiedziałem się, że p.Worobiec takowymi reduktorami dysponuje. Może to z Nim trzeba się skontaktować? Jednak jak napisałem, obecniepalę bez"przeszkadzaczy" i smakuje mi równie dobrze.
Pozdrawiam Radesz
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
keltuzar
Początkujący
Początkujący

Post autor: keltuzar »

Najlepiej wyjąć filtr :D
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz »

Jeżeli ktoś w dalszym ciągu potrzebuje takiej przejściówki to mógłbym zapytać o nią któregoś z przemyskich mistrzów - oczywiście, jeśli coś takiego mają. Jadę do przemyśla 21 grudnia, więc jak są zainteresowani to proszę pisać ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”