FALCON

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

tommy
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Re: FALCON

Post autor: tommy » 08 marca 2008, 22:03 - sob

Brachytron pisze: Zwrocilem uwage i z przykroscia moge Ci powiedziec jedno, ze glowka jest do reklamacji, w trakcie produkcji wypadl jeden etap - dowiercenie komina wiertlem stozkowym.
Hellou,

Dość ciekawe jest to, co napisałeś, w kontekście posiadanych przeze mnie główek z wkładem piankowym... Szkoda, że wcześniej tego nie wiedziałem, bo wszystkie, które posiadam, a i te, które zdarzyło mi się oglądać w trafikach, wyglądają tak, jak przedstawił to JSG. Wychodzi mnie, że kilka lat produkcji jest do reklamacji :/

pozdro - tommy ;)

P.S.
A tak poważnie - jakieś argumenty na poparcie tej, moim zdaniem, arcyciekawej tezy?
T.
--
rpkf.org - Oficjalny serwis Rady Polskich Klubów Fajki
rpkf.art.pl - Fajkowy Puchar NOVOTEL
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 08 marca 2008, 22:40 - sob

Opieram sie na szkicu wykonanym przez JSG oraz glowce ktora posiadam a ktora ma przekroj taki jak na zdjeciu ktore zarzucilem pare postow powyzej. Uwazam ze ten stan jest normalny i tak powinna wygladac dobra glowka. Wiec jesli widze szkic z jakims schodkowym nawiertem z katami prostymi plus opis ktory wskazuje na to, ze komin jest wykorzystywany w polowie to nie wszystko jest w porzadku. Nie zaprzeczam, ze da sie w tym palic bo na pewno sie da, ale pobiezne porownanie szkicu i przekroju kaze sie zastanowic. Jest to raczej smutne a nie arcyciekawe...
Zawsze będę początkujący...
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 08 marca 2008, 22:53 - sob

Szkic oddaje mniej więcej kształt jaki ma wewnątrz posiadana przezemnie główka. Jutro postaram się suwmiarką zmierzyć dokładnie proporcje pomiędzy pełną średnicą komina a owym przewężeniem na dnie komina. Jeśli znajdę jakiś materiał- gumkę chlebową lub plastelinę biurową postaram się wykonać również odcisk kształtu główki i go sfotografować- wówczas wszystko będzie jasne. Jeszcze raz napiszę- wydaje mi się tak na ok 75% że wszystkie główki z wkładem jakie widziałem w trafikach mają taki kształt
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron » 08 marca 2008, 23:10 - sob

W porzadku. Od kilu lat nie sledzilem "ewolucji" Falconowych wkladow piankowych. Najprawdopodobniej kazdy z nas ma racje, Ty i Tommy, ze tak jest obecnie, ja, ze to nie jest normalne. Jest mi tym bardziej smutno. Chyba rzuce sie na ebaya w poszukiwaniu starych Falconow tak na zapas, do konca zycia...
Zawsze będę początkujący...
Draco
Pykacz
Pykacz

Post autor: Draco » 22 czerwca 2008, 11:23 - ndz

Znalazłem w necie ciekawą stronę z kolekcją fajek Falcon i wielu pokrewnych systemów.
Niektóre z nich są hm, hm nieco osobliwe i stanowią niewątpliwie ślepą gałąź ewolucji.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 22 czerwca 2008, 21:04 - ndz

Draco pisze:Znalazłem w necie ciekawą stronę z kolekcją fajek Falcon i wielu pokrewnych systemów.
Niektóre z nich są hm, hm nieco osobliwe i stanowią niewątpliwie ślepą gałąź ewolucji.
Ciekawa strona, niektóre konstrukcje są niesamowite.
A i nie zabrakło naszej PRL'ówki
Dziku

Post autor: Dziku » 28 lutego 2009, 19:39 - sob

Mam pytanie do znawców kwestii Falconowych.
Jest oto na Allegro taki Falcon
Zadbany, wygląda ładnie, ale... przewód dymowy ma postać prostej rurki. Brak charakterystycznego "gwintopodobnego" karbowania mającego zapewne na celu zwiększenie powierzchni rurki a co za tym idzie ułatwienie oddawania ciepła.
Nigdy nie widziałem takiego Falcona. Próżno też go szukać na podlinkowanej stronie kolekcjonerskiej.
Jak myślicie - jest oryginał czy też ktoś po prostu dorobił zniszczony kanał dymowy z kawałka rurki?
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 28 lutego 2009, 19:46 - sob

obstawiam sztukowanie. wbrew pozorom dosc prosta sprawa zalatwiajaca wszelkie nieszczesliwie powstale nieszczelnosci. choc byc moze i taka wersja sie pokazala...
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Dziku

Post autor: Dziku » 28 lutego 2009, 19:51 - sob

Też tak obstawiam i wiem, że dorobienie przewodu dymowego z rurki to sprawa prosta.
Fajka wygląda na zadbaną - więc ktoś mógł się pokusić o takie działanie. Tym niemniej za znawcę Falconów się nie uważam i nadal ciekawy jestem czy może istniały oryginalne Falcony z tak rozwiązanym kanałem dymowym.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 28 lutego 2009, 20:08 - sob

Szkoda że nie ma zdjęcia z widocznym całym numerkiem łyżeczki... można by googlać coś na tej podstawie
Jest to najpewniej 3/6 lub 8 ale takie googlanie też nie wiele daje.

Swoją drogą nie spotkałem jeszcze nigdzie żadnej charakterystyki dotyczącej tych numerków pod łyżeczkami, różne na ten temat słyszałem pomysły, żadne sprawdzone... może jest na forum ktoś kto się dokopał do jakiejś informacji na ten temat.
zebra
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: zebra » 28 lutego 2009, 21:13 - sob

JSG pisze:Swoją drogą nie spotkałem jeszcze nigdzie żadnej charakterystyki dotyczącej tych numerków pod łyżeczkami, różne na ten temat słyszałem pomysły, żadne sprawdzone... może jest na forum ktoś kto się dokopał do jakiejś informacji na ten temat.
mówisz i masz
Zawsze możesz jak Elvislike napisać do Rogera Mertona z Merton & Falcon Ltd. i uzyskać więcej informacji (mnie też ten temat ciekawi i dobrze byłoby poznać dalsze szczegóły, ale ze swoim angielskim :roll: nie podejmuję się).
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 28 lutego 2009, 21:38 - sob

zebra pisze:
JSG pisze:Swoją drogą nie spotkałem jeszcze nigdzie żadnej charakterystyki dotyczącej tych numerków pod łyżeczkami, różne na ten temat słyszałem pomysły, żadne sprawdzone... może jest na forum ktoś kto się dokopał do jakiejś informacji na ten temat.
mówisz i masz
Zawsze możesz jak Elvislike napisać do Rogera Mertona z Merton & Falcon Ltd. i uzyskać więcej informacji (mnie też ten temat ciekawi i dobrze byłoby poznać dalsze szczegóły, ale ze swoim angielskim :roll: nie podejmuję się).
Dziękuję, jakimś cudem ten temat wyleciał mi z głowy, a przecież dobrze go znam...
Dziku, podążając za wskazówką zebry, dotarłem do takiej oto strony tam że linkowanej: Smoking metal
Tam szukał bym "sokoła" z nie zakręconą rurką :pipeman:
Dziku

Post autor: Dziku » 28 lutego 2009, 21:59 - sob

JSG - tam szukałem jeszcze zanim zadałem pytanie na Forum. Wszak zacząłem od przeczytania od początku Falconowego tematu.
Pośród fajek określonych tam mianem Falcona egzemplarza z niekarbowaną rurka nie znalazłem. Łyżka jest ewidentnie Falconowa więc wśród innych "metali do palenia" nie szukałem.
Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 » 17 lutego 2011, 09:12 - czw

Odświeżę trochę temat.
Kupiłem dwa Falcon, trochę wiekowe. Tak jak było wspomniane w tym temacie wykonane dobrze, żadnej fuszerki. Niestety nie mają uszczelek. Szukałem w internecie ale nie ma. Ma ktoś jakiś pomysł na wykonanie uszczelki samemu albo gdzie można ją dostać?
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 17 lutego 2011, 09:46 - czw

kolejarz1986 pisze:Odświeżę trochę temat.
Kupiłem dwa Falcon, trochę wiekowe. Tak jak było wspomniane w tym temacie wykonane dobrze, żadnej fuszerki. Niestety nie mają uszczelek. Szukałem w internecie ale nie ma. Ma ktoś jakiś pomysł na wykonanie uszczelki samemu albo gdzie można ją dostać?
Ja palę bez i mi nie przeszkadza. A uszczelkę kupisz tutaj.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!

Wróć do „Fajki”