Fajka Aragorn'a

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Korsarz
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Fajka Aragorn'a

Post autor: Korsarz » 14 października 2007, 21:05 - ndz

Witam !

Chciałbym się pochwalić moim najnowszym nabytkiem :lol:
Jest to fajka wykonana przez Mistrza Zbyszka Bednarczyka na moje osobiste zamówienie :wink: inspiracją była fajka Aragorna z Władcy Pierścieni... jak tylko ją zobaczyłem zakochałem się w niej i ... musiałem ją zdobyć :wink:
poniżej kilka fotek tej ślicznotki niestety nieoddają one pełni piekna tej fajki.
Teraz palenie stanie się jeszcze bardziej MAGICZNE i MISTYCZNE :twisted:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
:pipeman:
Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal » 14 października 2007, 21:16 - ndz

Piękna :!: :!: :!: Z jakiego drewna wykonana jest szyjka, i czy ustnik to jest z akrylu??? No i moje nieśmiałe zapytanie o cenę...
Korsarz
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Korsarz » 14 października 2007, 21:26 - ndz

drewno szyjki to dąb, ustnik chyba akryl (coś czarnego i "plastikowego") - sorki nieznam sie a materiał nierobi mi różnicy... :oops:
Co do ceny to niestety niewiem czy mogę ujawniać... lecz fajka wygląda na droższą niż była w istocie ;)

Pozdrawiam
Dziku

Post autor: Dziku » 14 października 2007, 21:55 - ndz

Czy przez środek dębowej szyjki Zbyszek poprowadził jakąś rurkę, czy też jest to "gołe drewno"? Zastanawia mnie czy pomimo starannego czyszczenia tak długa drewniana szyjka nie chłonie zapachów. To oczywiście nie musi być wadą gdy fajka przeznaczona jest do jednego tytoniu czy grupy tytoni.
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 14 października 2007, 22:14 - ndz

A ku jakiemu rodzajowi tytoniu fajeczka ta w zamyśle jest przeznaczona?

PZDR
Awatar użytkownika
cision
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: cision » 15 października 2007, 19:01 - pn

Cóż, muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem, tym bardziej, że za taką przyjemność od Vauena trzeba zapłacić naprawdę sporo (oczywiście jak na typową polską kieszeń). - link -
Korsarz
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Korsarz » 15 października 2007, 19:21 - pn

Dziku pisze:Czy przez środek dębowej szyjki Zbyszek poprowadził jakąś rurkę, czy też jest to "gołe drewno"? Zastanawia mnie czy pomimo starannego czyszczenia tak długa drewniana szyjka nie chłonie zapachów. To oczywiście nie musi być wadą gdy fajka przeznaczona jest do jednego tytoniu czy grupy tytoni.
Witam

Niestety szyjka nieposiada żadnego wkładu-poprostu "gołe drewno"- też się martwię tym że może się zapaskudzić ale jestem dobrej myśli i będę ją czyścił baaaardzo dokładnie :)

Fajka przeznaczona jest oczywiście pod tytonie zawierające La - niewidzę innego rozwiązania dla tekiej ślicznotki (moje skromne zdanie) ;)

Cision - Co do ceny to aż tyle niezapłaciłem ;)

Pozdrawiam
Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal » 15 października 2007, 19:38 - pn

Pan Kulpiński swoją fajkę gandalfa wtcenił na 300zł
http://www.fajki.przemysl.pl/FA_GANDALF.htm
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:)

Post autor: Irek » 15 października 2007, 21:28 - pn

Zastanawia mnie jedno na filmie LOTR fajki wyglądały tak, jakby były wystrugane z jednego kawałka drewna. Przy wszelkich fajkach wzorowanych na filmie widać wyraźnie oddzielny cybuch.
Miałem w ręku "Gandalfową" kulpinkę i wyglądała całkiem fajnie o ile nie kojarzyło się jej z filmem. Mnie przeszkadzał dodatkowo czarny ustnik, który psuł harmonię fajki. Ale co innego film, co innego rzeczywistość. Myślę, że te filmowe faje miały sugrować najprostsze, aczkolwiek z pewną fantazją zrobione (jako jedna całość) fajki do palenia dla bohaterów. Coś takiego jak długie glinianki.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Dziku

Post autor: Dziku » 15 października 2007, 21:33 - pn

Korsarz pisze:Niestety szyjka nieposiada żadnego wkładu-poprostu "gołe drewno"- też się martwię tym że może się zapaskudzić (...)
Korsarz - nie zrozum mnie źle. Ja nie wiem czy to, że tam nie ma rurki to oznacza "niestety jej nie ma". Po prostu jestem ciekawy. Churchwardeny mam trzy, ale żaden nie ma (w ogóle żadna z moich fajek) aż tak długiego kanału dymowego w czystym drewnie. Po prostu ciekaw jestem co to dla fajki i fajczarza oznacza. Co więcej - mam nadzieję, że mi powiesz jak dłużej popalisz swą nową fajkę 8)
Tak sobie gdybam, że może będzie bardziej sucho niż w churchwardenie z długim ustnikiem klasycznym. Bo przecież drewno wigoć wchłonie. Jasne, że czyścić trzeba... jak zawsze :lol: czyli dokładnie. Wypoczywać może będzie musiała nieco dłuzej. Ale też ciekawe na ile przyjmie zapach? To ostatnie zresztą też nie musi być wadą - skoro fajka słusznie przeznaczona tylko do La...
DAT
Pykacz
Pykacz

Post autor: DAT » 16 października 2007, 22:49 - wt

Czapki z głów!!!! Coś niesamowitego!!! Nie ukrywam, że sam chetnie... za każdą cenę nabyłbym taki okaz...
Pozdrawiam,
Darek
Korsarz
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Korsarz » 18 października 2007, 08:51 - czw

Dziku - jak tylko dłużej popale do dam Ci znać :) (narazie jeszcze ani razu niezapaliłem w tej fajce z powodu nieustannych infekcji jakie mnie ostatnio męczą :( )

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
teroon
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: teroon » 25 października 2007, 00:10 - czw

hehe wyglada na to ze Mistrz mial zatem dwa prawie takie same zamowienia. Do mnie przedwczoraj doszla fajka Gandalfa, wzrowana na tej od Kulpinskiego. I powiem ze jest rawie identyczna z ta na zdjeciach. Kolor ten sam, moaj jest tylko troche bardziej wygieta i chyba masywniejsza.
W sumie to mnie az tak klimat tolkiena nie kreci.
Po prostu szukalem duzego i solidnego churchwardena :) Dlugosc 34 cm to naprawde duza wygoda w fotelu :D
Błądzący wśród dymu.

gg-3096808
Korsarz
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Korsarz » 25 października 2007, 16:41 - czw

:lol:
długość identyczna :)
a czy w tym samym czasie...? ja na swoją czekałem od maja :wink:
ale warto było :arrow: :pipeman:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
teroon
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: teroon » 29 października 2007, 01:14 - pn

no nie ja na swoja czekalem 3 tygodnie jakos, zamowilem jeszcze we wrzesniu, doszla jakos 24 pazdziernika
i powiem ze pali sie swietnie
smak bardzo wyrazny, dym dobrze sie chlodzi i daje bardzo wyrazny smak.
zapalilem w fajce najpierw shannon a pozniej da vinci zmieszany z timmem, i ta druga mieszanka chyba bardziej pasuje do tej fajki.
jeszcze musze popracowac nad sposobem palenia z niej, gdyz bardzo latwo ja przegrzac
Błądzący wśród dymu.

gg-3096808
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”