Fajowe fajki Maćka

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Fajowe fajki Maćka

Post autor: JSG » 25 stycznia 2008, 13:20 - pt

Jak ci się pali tą długą fajkę everglow?
Kiedy otworzyłem paczkę mocno się rozczarowałem- komin był fatalnie wyfrezowany- dno komina wyglądało jak sieczka- musiałem wyfrezować je w zasadzie od nowa. Ponadto była pokryta czarną farbą... zdarłem to do żywego, wyczyściłem dokładnie spirytusem i po krótkiej kwarantannie (6h) nabiłem do 1/3 wysokości... czas przypalać.
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 25 stycznia 2008, 13:26 - pt

JSG pisze:Jak ci się pali tą długą fajkę everglow?
Kiedy otworzyłem paczkę mocno się rozczarowałem- komin był fatalnie wyfrezowany- dno komina wyglądało jak sieczka- musiałem wyfrezować je w zasadzie od nowa. Ponadto była pokryta czarną farbą... zdarłem to do żywego, wyczyściłem dokładnie spirytusem i po krótkiej kwarantannie (6h) nabiłem do 1/3 wysokości... czas przypalać.
Czarną farbą? Nie widziałem nigdy fajki, której komin byłby pokryty czarną farbą. Może masz na myśli prekarbonizat?

Potraktowałeś fajkę spirytusem i odczekałeś tylko 6h? Moje fajki po takim zabiegu schną minimum tydzień...
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 25 stycznia 2008, 13:34 - pt

Przetarłem ściereczką nasączoną spirytusem. Nie żebym zalewał całej- zresztą czasem pietyzm kolegów mnie trochę przeraża...
Prekarbonizat... hmmm może- i tak tworzenie nowego dna zjadło go prawie całkowicie.. czy strzeliłem jakąś gafę :oops: - google mało mówią o takim środku, nazwa wskazuje że powinien ułatwiać tworzenie nagaru.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 25 stycznia 2008, 14:06 - pt

Szukaj na forum pod hasłami: prekarbonizacja, karbonizacja, prekarbonizat i karbonizat. Na pewno czegoś się dowiesz ;)
Dziku

Post autor: Dziku » 25 stycznia 2008, 18:59 - pt

JSG pisze:(...)pietyzm kolegów mnie trochę przeraża...
A powinien uczyć... :wink: :lol:

Prekarbonizat jest sam w sobie bezbarwny i bezwonny (jako substancja - co wcale nie oznacza, że w fajce też się tak zachowa).
Mistrzowie fajkarscy barwią go na czarno zwykłym tuszem kreślarskim (jeśli idzie o naszych mistrzów, bo jak inni - to pewności nie mam, poza tym, że karbonizat też bywa czarny).
Jesli prekarbonizacja czymś pachnie (np arakiem :lol: :lol: :lol: ) to znaczy, ze Mistrz jeszcze czymś ów specyfik wzbogacił...
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 08 lutego 2008, 13:29 - pt

Najnowszy nabytek:
Butz-Choquin Orly

Przed renowacją:
Obrazek

I po renowacji:
Obrazek

Będą jeszcze poprawione białym akrylem literki BC na ustniku.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 08 lutego 2008, 15:41 - pt

Macieju,

powiedz czy to tylko po polerowaniu czy juz po woskowaniu?
Bejcowales wczesniej?
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 08 lutego 2008, 16:03 - pt

Fajeczka ma tylko zeszlifowaną bejcę i jest wypolerowana. Klocek jest dosyć ciemny, nie bejcowałem go. Muszę zakupić wosk żeby uzyskać jeszcze lepszy efekt. Ale i tak efekt już mnie zadowala.

Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 10 lutego 2008, 01:30 - ndz

Jeśli to od Pana z Koszalina to chyba fajeczkę tą rozpoznaję! Miałem ją w ręku, gdy osobiście odbierałem swojego Petersona. W bonusie wróciłem także z jedną BC...Tyle, że moje czekają nadal na dobry czas...

PZDR
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 22 lutego 2008, 16:19 - pt

A oto nowa fajka w kolekcji: Falcon FD8B z dwiema główkami wylicytowany na Allegro. Jest mi szczególnie miły, gdyż jest to prezent od żony i syna, którzy ściepnęli się na fajkę.
Oczywiście główki i widelec poddałem czyszczeniu i higienizacji.

Fotka z aukcji:
Obrazek

Główka Poker z małym kitowankiem i małą skazą przed oczuyszczeniem.
Obrazek

Główka Buldog przed oczyszczeniem.
Obrazek

Widelec ma dwa leciutkie wgnioty na przewodzie dymowym.
Na ustniku płytkie ślady po zębach.
Wydaje mi się, że sprzedający wysmarował kominy czymś czarnym.

Po oczyszczeniu główki nabrały blasku, rowki w buldogu znowu są czarne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 22 lutego 2008, 17:07 - pt

Ładnie odnowione. Gratuluję główki Bulldog :D Też chcę takie prezenty ;)
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 22 lutego 2008, 20:23 - pt

Witaj w gronie falconiarzy ;)
Gratuluje udanego zakupu dwóch główek- mi udało się ustrzelić z jedną tylko: algiers.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2008, 23:41 - pt przez JSG, łącznie zmieniany 1 raz.
MrkSs
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MrkSs » 22 lutego 2008, 20:45 - pt

Warto zainwestowac w Falcona?;] jak sie w tym pali, czysci i tak dalej?

A przepraszam za ot:P topic "falcon" juz istnieje, no to prosze o przeniesienie.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2008, 21:24 - pt przez MrkSs, łącznie zmieniany 1 raz.
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 22 lutego 2008, 20:59 - pt

To będzie OT ale może moderator to odetnie i przeniesie do wątku pt falcon:

1) Falcon jest fajką niezniszczalną, ustnika nie złamiesz w kieszeni, plecaku itp.
2) Wymienne główki to kwestia gustu, wszystkie mają mniej więcej tą samą pojemność, ciężko chodzi się z nią w zębach- ale można i tak- jest jeszcze wersja bent dla tych którzy inaczej nie umią(sic!)
3) w połączeniu z główką z piankowym wkładem jest idealna na wypady turystyczny, palenie w pracy itp- bo można ją nabijać nawet kilka razy dziennie.
4) czyszczenie to bajka- jedna idealnie prosta rurka- jeden wycior i po kłopocie. łyżeczkę przecierasz dokładnie chusteczką higieniczną lub wacikiem i się lśni. Główka- masz dostęp od spodu więc czyszczenie jest bardzo proste- waciki lub chusteczka od góry, resztki popiołu spadają na dół, gwint wycierasz i fajka gotowa do kolejnego nabicia, schowania w plecaku- dosłownie po minucie czyszczenia. Jak uznasz że jest bardzo zabrudzona- np po powrocie z wakacji wsadzasz do zmywarki- ważne żeby nabłyszczanie podkręcić.
5) filtry obcinasz z gęstych wyciorów, po paleniu do kosza.
6) do samego palenia ja nie mam zastrzeżeń- łatwo o mocne nagrzanie się i główki i łyżeczki- ale wbrew pozorom nie jest to tak oczywiste jak mogło by się wydawać, "cug" jest bardzo dobry i pali się świetnie, długo i chłodno. W używanych falkonach po renowacji moźe się okazać że kanał dymowy główki będzie za duży w stosunku do metalowego czpienia w środku łyżeczki- ja tak mam... bez kamyczków nie da się palić bo tytoń w trakcie nabijania szybko i skutecznie zapycha kanał dymowy- za ciasny filtr też może to spowodować. Główkę można również źle dokręcić, wtedy puszcza powietrze.

Z wad, niektórzy palacze wymieniają metaliczny posmak dymu- powiem szczerze że paliłem w swoim falconie już i czystą Va i mixture mac barena i mocny aromat, w żadnym przypadku nie poczułem tego posmaku- fakt kupiłem fajkę dość leciwą, może w nowych fajkach jest on łatwiej wyczuwalny.
To chyba tyle- fajka do zadań ekstremalnych, nie koniecznie do delektowania się samym tytoniem co raczej do czerpania przyjemności palenia w sytuacjach w których jest to miłe ale nie ma większego znaczenia- ognisko na górskim szlaku, pośpieszny acz celowy spacer (ja np na uczelnie jak idę sobie z metra taki spacer mam), pifko z kolegami, imprezka domówka... Poza tym myślę że każdy młody fajczarz powinien jedną taką fajkę mieć- jest bardzo moder i pasuje do dobrze ubranego młodzieńca
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2008, 23:44 - pt przez JSG, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee » 22 lutego 2008, 21:40 - pt

Gratuluję nowego nabytku i pięknego odnowienia :-) Kiedyś mój kumpel też palił Falcona i ja również coraz bardziej do tego dojrzewam, aby sobie takowego sprawić :-)
マルツェル
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”